Prawda

Wtorek, 25 stycznia 2022 - 15:22

« Poprzedni Następny »


Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów


Khaled Abu Toameh 2021-06-22

„Rakiety i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może twierdzić, że jego celem jest wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa, zaczynając od bombardowania Arabii Saudyjskiej? Twierdzenia Iranu o obronie świętego islamu nie mają nic wspólnego z ich wiarą.  To tylko przykrywka dla ich ambicji regionalnych, marzeń o ekspansji i dążeń do eksportu rewolucji irańskiej do innych krajów w regionie” — mówi saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti, (Okaz, 3 czerwca 2021 r.). Na zdjęciu: Zdjęcie:Płonąca rafineria Aramco po ataku dronów wysłanych przez jemeńską milicję będącą na usługach Iranu 14 września 2019. (Zrzut z ekranu wideo.)    
„Rakiety i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może twierdzić, że jego celem jest wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa, zaczynając od bombardowania Arabii Saudyjskiej? Twierdzenia Iranu o obronie świętego islamu nie mają nic wspólnego z ich wiarą.  To tylko przykrywka dla ich ambicji regionalnych, marzeń o ekspansji i dążeń do eksportu rewolucji irańskiej do innych krajów w regionie” — mówi saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti, (Okaz, 3 czerwca 2021 r.). Na zdjęciu: Zdjęcie:Płonąca rafineria Aramco po ataku dronów wysłanych przez jemeńską milicję będącą na usługach Iranu 14 września 2019. (Zrzut z ekranu wideo.)    

Iran wykorzystuje kwestię palestyńską, aby promować swoją ekspansję na Bliskim Wschodzie i mieszać się w wewnętrzne sprawy krajów arabskich, w tym Syrii, Libanu, Iraku, Jemenu i Bahrajnu.


Tymczasem jego przedstawiciele nadal prowadzą pośrednie negocjacje z administracją amerykańską w Wiedniu w sprawie wznowienia „irańskiego porozumienia nuklearnego” z 2015 r., którego Iran nigdy nie podpisał.


Dyplomaci z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, którzy negocjują z Irańczykami, wydają się nieświadomi rosnącego w świecie arabskim zaniepokojenia działaniami Teheranu, eksportem terroryzmu i nieustanną interwencją w sprawy wewnętrzne kilku krajów arabskich.


Oskarżenie, że Iran wykorzystuje kwestię palestyńską do realizacji swoich planów w regionie, zostało wysunięte przez wielu Arabów w następstwie niedawnej wojny między Hamasem a Izraelem, która zakończyła się zawieszeniem broni, osiągniętym z pomocą Egiptu 21 maja.


Zarówno podczas jak i po przerwaniu 11-dniowej wojny Iran niemal otwarcie mówił, że bez finansowego i militarnego wsparcia Teheranu Hamas i inne palestyńskie grupy terrorystyczne w Strefie Gazy nie byłyby w stanie wystrzelić tysięcy rakiet na Izrael.


Jednak wielu Arabów szydzi z twierdzeń Iranu i oskarża go o wykorzystanie tej najnowszej rundy walk między Hamasem a Izraelem, aby przedstawić się jako obrońca sprawy palestyńskiej, Jerozolimy i meczetu Al-Aksa. Arabowie wyraźnie widzą to, czego nie chce zobaczyć ani administracja Bidena, ani Wielka Brytania, Niemcy i Francja – że Iran ma ambicje nie tylko zdobycia bomby atomowej, ale także agresywnego eksportu „rewolucji islamskiej” i terroryzmu do reszty świata.


Arabowie przypominają, że irańskie Siły Kuds, oddziały Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), nie zrobiły nigdy nic w „obronie” Jerozolimy i Palestyńczyków od czasu ich założenia w 1982 roku. Należy również zauważyć, że jedną z założycielskich misji Siły Kuds jest „ wyzwolenie Jerozolimy i Palestyny”, eufemizm oznaczający eliminację Izraela.


„Słynne Siły Kuds popełniły liczne zbrodnie przeciwko Arabom i są zajęte tworzeniem milicji składających się z arabskich zdrajców w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie” - napisał saudyjski pisarz Abdullah Al-Anzi. „Iran wykorzystuje kwestię palestyńską, aby uzasadnić swój program ekspansji i rozszerzyć jej ideologiczny i polityczny wpływ na kraje arabskie, Iran chce pokazać, że jest obrońcą Palestyńczyków”.


Libański vloger (który nie ujawnia swojego nazwiska), niedawno opublikował wideo w mediach społecznościowych, w którym kpił z planów „wyzwolenia Jerozolimy i Palestyny” przez irańskie Siły Kuds. W filmie, który był masowo oglądany i przekazywany na platformach społecznościowych jego autor pytał:

„Iran ma jednostki nazwane Siłami Kuds. Czy nie jest obowiązkiem tych sił przybycie do Jerozolimy, aby pomóc Palestyńczykom? A może ich obowiązkiem jest po prostu udanie się do Libanu, Syrii, Iraku, Jemenu i Bahrajnu? Działają w wielu krajach arabskich, ale nigdy w Jerozolimie”.

Słowa libańskiego vlogera nie były niczym nowym dla Arabów, którzy od dawna oskarżali Iran o działanie na rzecz destabilizacji ich krajów z pomocą swoich terrorystycznych pełnomocników, zwłaszcza Hamasu, Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Hezbollahu i Huti.


Odnosząc się do wspieranej przez Iran milicji Huti w Jemenie, która od kilku lat atakuje Arabię Saudyjską rakietami i dronami, saudyjski pisarz Walid Al-Ghamidi skomentował:

„Siły Kuds są w Jemenie po to, żeby prowadzić ataki na Mekkę i Medynę oraz całą Arabię Saudyjską. Celem mułłów w Teheranie jest zaatakowanie muzułmanów i wyrządzenie im jak najwięcej szkód”.

Saudyjski autor Mohammed Hassan Mufti powiedział, że był „zdumiony” „dziwnym” oświadczeniem irańskiego ministra spraw zagranicznych Dżawada Zarifa, w którym wyraził zamiar, by Iran nie porzucał swoich obowiązków wobec Jerozolimy i meczetu Al-Aksa.


„Prawda jest taka, że takie oświadczenie może skłaniać niektórych ludzi, by myśleli, że Iran nigdy nie zrezygnował i nigdy nie zrezygnuje ze swojego poparcia dla sprawy palestyńskiej i że nigdy nie zawiódł w dążeniu do wyzwolenia meczetu Al-Aksa” - powiedział Mufti.

„Czyż Iran nie jest krajem, który wspiera bojówki Huti pieniędzmi i bronią, by atakowały Arabię Saudyjską? Pociski i drony Huti miały uderzyć w święte miejsca w Mekce i Medynie. Jak Iran może zainwestować w bombardowanie Arabii Saudyjskiej, jednocześnie głosząc z najwyższym entuzjazm, że dąży do wyzwolenia Jerozolimy i meczetu Al-Aksa? Irańskie twierdzenia o wspieraniu świętych miejsc islamunie ma związku z żadnymi przekonaniami religijnymi. Jest związane z ich ambicjami regionalnymi, marzeniami o ekspansji i dążeniem do eksportu rewolucji irańskiej do różnych krajów w regionie."

Według Muftiego rozmiary manipulacji umysłami młodych Irańczyków zostały ujawnione już podczas wojny iracko-irańskiej. Irańscy żołnierze, którzy zostali schwytani przez armię iracką, mówili podczas przesłuchań, że mułłowie w Teheranie przekonali ich, że „droga do Jerozolimy przechodzi przez Irak”, stwierdzając dalej, że „nie ma sporu wśród ekspertów i analityków politycznych, iż Iran jest bezpośrednią przyczyną całkowitego zniszczenia co najmniej czterech krajów arabskich”.


Saudyjski publicysta Bader bin Saud ostrzegł, że naleganie administracji Bidena na negocjacje z Irańczykami w sprawie wznowienia umowy nuklearnej z Iranem w czasie, gdy mułłowie w Teheranie przechwalają się swoim finansowym i militarnym wsparciem dla Hamasu i palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, prowadzi do spotęgowania napięcia na Bliskim Wschodzie.


„Administracja Bidena nadal nalega na kontynuowanie negocjacji nuklearnych z Iranem” – pisał bin Saud .

„Przystąpienie Ameryki do irańskiego porozumienia nuklearnego zaostrzy sytuację i w efekcie umożliwi mułłom zdobycie broni nuklearnej oraz ponad miliarda dolarów. Część pieniędzy trafi do irańskich agentów w regionie. Reżim irański uważa Bliski Wschód za przedłużenie jego strategicznej głębi i cel neokolonialnych aspiracji oraz wzywa do globalizacji sprawy palestyńskiej, aby uzasadnić swoją bezpośrednią interwencję w sprawy palestyńskie”.

Dr Dalal Mahmoud, profesorka na Wydziale Ekonomii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Kairze, stwierdziła wyraźnie, że Iran i Bractwo Muzułmańskie nie zrobiły nic dla sprawy palestyńskiej w ciągu ostatnich lat.


Iran i Bractwo Muzułmańskie - powiedziała Mahmoud dziennikarzom  wychodzącej w ZEA gazecie Al-Ain, odnosząc się do sporu między Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu a Hamasem w Strefie Gazy – w rzeczywistości  „przyczynili się do zwiększenia skomplikowania sprawy palestyńskiej, spiskowali przeciwko niej i wykorzystywali ten konflikt do swoich planów politycznych, zwiększając podziały w narodzie palestyńskim”.


Były dyplomata egipski Mohamed Al-Orabi powiedział, że stosunki między Iranem a Bractwem Muzułmańskim „wyznacza oportunizm i dążenie do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest obecność w regionie, rozszerzanie wpływów i destabilizacja bezpieczeństwa oraz stabilności regionu oraz państw Zatoki."


Wybitny syryjski pisarz i dziennikarz Faisal Al-Kassem powiedział, że wielu Arabów wyśmiewa retorykę Iranu o rzekomym wspieraniu Palestyńczyków i „wyzwoleniu Jerozolimy i Palestyny”.

„Dziwne jest to, że Iran często prosi Palestyńczyków o przypominanie jego roli w ruchu oporu w zamian za irańskie wsparcie… Od Palestyńczyków wymaga się, aby w swoich wypowiedziach mówili o Iranie. Ogólnie rzecz biorąc, Iran nie przekonał arabskiej opinii publicznej i nie wzmocnił swojego wizerunku próbując czerpać korzyści z palestyńskiej walki, ponieważ arabska ulica na ogół się z tego śmieje.”  

Kassem zauważył, że sondaże na Twitterze wykazały, że ponad 85% wyborców nie ufa stanowisku Iranu w kwestii palestyńskiej. „Jak ci, którzy zabili i wysiedlili miliony Syryjczyków, Irakijczyków, Libańczyków i Jemeńczyków, mogą pomóc Palestyńczykom” – cytował słowa jednego z arabskich komentatorów.

„Czy Iran chce wyzwolić Jerozolimę i dać ją Palestyńczykom, czy też tylko chce ją dodać do grupy okupowanych przez siebie arabskich stolic, takich jak Damaszek, Bagdad, Bejrut i Sana? Kiedy Iran twierdzi, że popiera Palestyńczyków w ich walce z Izraelem, czy robi to, aby pomóc im wyzwolić Jerozolimę, czy żeby ją zaanektować, jak pozostałe cztery arabskie stolice krajów okupowanych przez Iran?”

Kassem zwraca również uwagę, że niektórzy z komentatorów wolą, żeby Jerozolima została pod kontrolą Izraela, niż żeby była wyzwolona przez Iran. Cytował innego arabskiego komentatora, który pisał:

„Spójrzcie na stolice okupowane przez Iran: Bagdad stał się, według Organizacji Narodów Zjednoczonych, najbrudniejszą stolicą świata, podczas gdy Bejrut jest dziś największym śmietnikiem na Bliskim Wschodzie. Co do Damaszku, zamienił się w ruinę, podczas gdy do Sany „powróciło średniowiecze”.

Iracka pisarka dr Bahera Al-Sheikhli również wyszydzała twierdzenie Iranu, że robi wszystko, aby pomóc Palestyńczykom:

„W ciągu ostatnich 30 lat Siły Al-Kuds walczyły z Arabami wszędzie ale nie wystrzeliły ani jednej kuli, by wyzwolić Jerozolimę lub Palestynę. Jerozolima i Palestyna są koniem trojańskim irańskiego reżimu. Jeśli idzie o Iran, to raczej zajmuje się zabijaniem Arabów i okupowaniem ich krajów. Jedyną rzeczą, jaką Iran zrobił dla Palestyńczyków, było to, że podzielił ich na dwa podmioty – jeden kierowany przez Autonomię Palestyńską, a drugi kierowany przez Hamas i Palestyński Islamski Dżihad. Iran dąży do rozwijania się kosztem Arabów i ich krajów, a Jerozolima ich nie obchodzi”.

Arabski analityk polityczny Abdel Munim Ibrahim powiedział, że podziela również pogląd, że Iran i jego siły Kuds nie zrobiły nic, by „bronić” Palestyńczyków. Zamiast tego – pisał - Siły Kuds „popełniały zbrodnie przeciwko Arabom w ich krajach”.


„Irańskie Siły Kuds to nic innego jak polityczna przykrywka, która wykorzystuje sprawę palestyńską do prowadzenia spisków przeciwko Arabom… Nie przejmuje się tym, co dzieje się w Jerozolimie i Palestynie. Jest bardzo zainteresowana wspieraniem swoich agentów i uzbrojonych milicji w Iraku i Syrii oraz przemycanie rakiet, dronów, materiałów wybuchowych i min dla milicji Huti w Jemenie. Tylko ludzie z urojeniami w Palestynie, Zatoce Perskiej i innych krajach arabskich stawiali na Siły Kuds z myślą o wyzwoleniu Jerozolimy i obronie Palestyńczyków. Iran stworzył Siły Kuds, aby okupować kraje arabskie, rekrutować arabskich zdrajców do organizacji terrorystycznych, aby obalić arabskie rządy i zagrażać arabskiemu bezpieczeństwu narodowemu”.


Arabowie, którzy drwią z Iranu i ujawniają jego wrogie zachowanie, zwracają się głównie do tych ludzi na Zachodzie, którzy wbrew wszelkiemu rozsądkowi nadal wierzą, że ugłaskiwanie irańskich mułłów jest drogą do bezpieczeństwa i stabilności.


Arabowie wysyłają również sygnał do administracji Bidena i innych mocarstw zachodnich, że ciągła ingerencja Iranu w wewnętrzne sprawy krajów arabskich – zarówno bezpośrednia, jak i przez jego pełnomocników – stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa i stabilności regionalnej.


Innymi słowy, Arabowie mówią Amerykanom i innym mieszkańcom Zachodu, że uspokojenie Iranu poprzez wznowienie umowy nuklearnej, zniesienie sankcji lub przekazanie mu pieniędzy tylko pomoże jego reżimowi w popełnianiu większej liczby przestępstw i zwiększeniu niestabilności i terroryzmu w regionie. To jest zatruty owoc ustępstw wobec mułłów.

 

The Poisonous Fruit of Appeasing Iran’s Mullahs

Gatestone Institute, 9 czerwca 2021r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1007 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk