Prawda

Środa, 1 kwietnia 2020 - 13:07

« Poprzedni Następny »


Zapowiedź wielkiej wojny?


Andrzej Koraszewski 2019-10-28

İbrahim Karagül ściska rękę tureckiego prezydenta, Recepa Tayyipa Erdoğana (źródło: T24.com.tr). 

İbrahim Karagül ściska rękę tureckiego prezydenta, Recepa Tayyipa Erdoğana (źródło: T24.com.tr).

 Zajęcie Krymu przez Rosję było zaledwie testem, sprawdzaniem jak daleko można się posunąć, stopniowa inwazja Islamskiej Republiki Iranu na kraje sąsiednie, to systematyczne sprawdzanie siły, a może raczej słabości Zachodu, Turcja stopniowo przechodzi od islamizacji kraju, cichego sojusznika ISIS, do otwartej wrogości wobec Ameryki i nieskrywanej zapowiedzi odbudowy osmańskiego imperium. Artykuł w tureckiej gazecie zapowiada nie tylko rozszerzenie inwazji na Syrię, ale również aneksję irackiego Kurdystanu. Autor artykułu, İbrahim Karagül, to  redaktor naczelny prorządowej gazety „Yeni Şafak”, ale również człowiek uważany za głos prezydenta Erdogana. Dziennikarz może powiedzieć więcej, może również mówić wyraźniej.

Turcja jest członkiem NATO od 1952 roku. Kiedyś stanowiła przeciwwagę Związku Radzieckiego na Morzu Czarnym, ważny bastion chroniący przed radziecką inwazją na Bliski Wschód. Dziś Turcja rządzona przez partię polityczną związaną z Bractwem Muzułmańskim, coraz częściej postrzegana jest w NATO jako piąta kolumna i potencjalny wróg. Stany Zjednoczone stopniowo wycofują z Turcji swoją broń atomową, odmówiły temu krajowi sprzedaży najnowocześniejszych samolotów bojowych, pojawiają się coraz częściej pytania jak ograniczyć Turcji dostęp do natowskich tajemnic. Erdogan szuka porozumienia z Moskwą, zdecydował się na zakup rosyjskiego systemu obrony przeciwlotniczej S-400 i nie ukrywa, że bliżej mu do obozu przeciwników Zachodu niż do Zachodu.

 

Na ile artykuł İbrahima Karagüla prezentuje stanowisko i plany tureckiego prezydenta? Z pewnością w dużym stopniu, wiele rzeczy Erdogan powiedział już osobiście, Karagül idzie tylko o krok dalej. Na ten głos z pewnością warto zwrócić uwagę. İbrahim Karagül pisze o koalicji przeciwko ISIS pod przywództwem Amerykanów:

Nasze miasta są atakowane i masakry  cywilów są dokonywane przez używanie materiałów wybuchowych dostarczonych przez nich.  


Broń, która mogłaby wyposażyć i uzbroić dziesiątki i tysiące, nie może być uważana tylko za wsparcie dla organizacji terrorystycznej [chodzi o siły, głównie kurdyjskie, które walczyły z ISIS].


Były robione przygotowania do wielkiej wojny przeciwko Turcji. To był wielki plan, który maskowali organizacją terrorystyczną. Tym planem był podział Turcji. Było zatrzymanie i ukaranie Turcji, która mimo wszystkiego podnosiła się.  


Czy myślicie, że tylko PKK uderza nas? To była broń USA, broń niemiecko/francuska, broń izraelska, które dotąd uderzały ten kraj, ten naród.


Plan drugiego Izraela upadł [chodzi o Kurdystan, który Turcy uważają za „drugi Izrael”]. Oni myśleli, że Turcja skuli się ze strachu!


Budowali ”drugi Izrael”. W momencie, w którym byliby gotowi na syryjskim terytorium, mieli otworzyć front turecki i rozpocząć turecki etap korytarza.   

Brzmi znajomo? Nie bez powodu. Po raz kolejny narasta przekonanie, że sytuacja dojrzała do rzucenia rękawicy i nowego kreślenia map. Turecki dziennikarz pisze nie tylko o tym, jaką straszliwą ofiarą Zachodu jest dziś Turcja i jak to Kurdowie są używani do wojny z pokojową Turcją. Autor pisze również czego Turcja (na początek) żąda:    

To nie jest wojna, to jest obrona ojczyzny, to jest prawomocna samoobrona. Niezależnie od tego, kto stoi przeciwko nam, to jest cel, który musimy osiągnąć.


Aleppo-Mosul jest czerwoną linią. Spójrzcie na ostatnie tysiąclecie w historii regionu! Zrozumiecie wszystko!


Żadna siła na północ od linii Aleppo-Mosul nie powinna zagrażać Turcji.
Ta linia jest naszą południową linią bezpieczeństwa. Ten region nie może być pod panowaniem żadnej organizacji terrorystycznej, ani nieregionalnego kraju.

Warto spojrzeć na mapę, żeby zrozumieć o czym mówi:Na tej mapie widzimy tereny zamieszkałe głównie przez Kurdów, jednak turecki dziennikarz nie ukrywa, że prawdziwymi wrogami Turcji nie są jacyś tam Kurdowie, jego zdaniem oni są zaledwie narzędziem potężniejszych wrogów:

Chowając się za PKK i Daesh, prowadzili „ciemną wojnę” w najohydniejszy sposób.


Pracowali nad projektem mapy i budowali front długi na setki kilometrów tuż przed nosem Turcji, z aż 30 tysiącami ciężarówek broni i amunicji, 6 tysiącami załadowanych samolotów transportowych, setkami milionów dolarów płynących z Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, cementem z francuskiej firmy La Farge i wszystkimi taktykami i siłami armii Izraela.


Ta broń jest używana przeciwko nam, nasi żołnierze zostają męczennikami przez tę broń


Cała ta broń jest używana przeciwko naszemu krajowi, przeciwko naszym żołnierzom.


Nasi żołnierze, którzy zostają męczennikami w Syrii, giną przez tę broń.  


Jesteśmy zamęczani bronią USA, bronią z Izraela i Europy.

Centralnym hasłem rewolucji w Islamskiej Republice Iranu jest okrzyk: „Śmierć Ameryce, śmierć Izraelowi”. Tu retoryka jest nieco odmienna. Tu dziennikarz krzyczy, że Turcja jest atakowana, Turcja tylko się broni przed starannie przygotowywaną agresją. Karagül pisze:

Myśleli: ”Turcja nie może walczyć z USA, Izraelem i UE naraz”. Mówili: ”Turcja jest w systemie atlantyckim; jeśli powiemy nie, nie może się ruszyć”.


Myśleli: „Saudyjczycy i siły Zjednoczonych Emiratów Arabskich i tak sprowokują cały region przeciwko Turcji”.


Wydaje się, że zapomnieli, że posiadamy dziedzictwo Osmanów i Seldżuków! Myślą, że Turcja jest ograniczona tylko do nowoczesnej ery i do Anatolii.

Dowiadujemy się, że Ameryka jest zaprzedana Izraelowi, że kraje arabskie sprzedały Jerozolimę, że pod nosem Turcji chciano stworzyć nowy Izrael. „Uderzyliśmy w organizację terrorystyczną – pisze z dumą turecki dziennikarz – ale uderzyliśmy w całą koalicję”.

Turcja zniweczyła największy plan XXI wieku.


Następne w kolejce: Manbidż, Ajn Al-Arab.


Rasulajn i Tal Abjad zostały oczyszczone w pięć dni Operacją Wiosna Pokoju Turcji. Południowa linia strefy bezpieczeństwa została osiągnięta. Tym, co nastąpi, jest oczyszczenie całego regionu, od Manbidż, od Ajn al-Arab do Hasakah.

Faktycznie „strefa bezpieczeństwa” została oczyszczona, setki zabitych, tysiące rannych i dziesiątki tysięcy uchodźców. Jak wielu? Największa liczba, z którą się spotkałem to 200 tysięcy, zapewne niebawem otrzymamy nieco bardziej precyzyjne dane.Barbarzyństwo trzeba nazwać samoobroną. Ludobójstwo „Operacją Wiosna Pokoju”. Świat zachodni raz jeszcze uratował pokój. Za jaką cenę i na jak długo? Jak daleko sięgają plany prezydenta Turcji? Czy można je traktować rozłącznie z planami Islamskiej Republiki Iranu i planami prezydenta Rosji?  

* Artykuł İbrahima Karagüla czytałem w tłumaczeniu na język angielski na stronie MEMRI.org: https://www.memri.org/reports/editor-turkish-pro-government-daily-turkish-invasion-northeast-syria-turkey-not-limited 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 744 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk