Prawda

Środa, 20 października 2021 - 09:32

« Poprzedni Następny »


Turcja zapowiada powrót Turków


Z materiałów MEMRI 2020-12-24


Turecki prezydent, Recep Tayyip Erdoğan, poleciał 10 grudnia 2020 r.  do Baku w Azerbejdżanie, żeby uczestniczyć w militarnej paradzie zorganizowanej dla uczczenia zwycięstwa Azerbejdżanu nad Armenią w  Górskim Karabachu[1]. Przemawiając do uczestników parady zwycięstwa Erdoğan wyrecytował wiersz, który władze Iranu uznały za poparcie dla secesji etnicznie azerskich części Iranu[2]. "Oddzielili rzekę Aras i wypełnili ją kamieniami i prętami. Nie będę oddzielony od ciebie. Oddzielili nas siłą” – głosi ten wiersz[3].

Dzień po wygłoszeniu przemówienia przez Erdoğana w Baku redaktor naczelny “Yeni Şafak”, İbrahim Karagül, opublikował artykuł zatytułowany  „Armia niebios, islamu… powrót Turków”. 
(Źródło: Tccb.gov.tr)


Poniżej podajemy tłumaczenie artykułu Karagüla z angielskiego przekładu gazety tureckiej  :[4]


                                                     ***

Turcja jest jedynym krajem na świecie, który stawia opór i walczy za muzułmanów świata, za świat turecki, za Afrykę i za tych, którzy żyją na “Bliskim Wschodzie”, za “Muzułmańską Bliską Strefę”, która jest główną osią ziemi, łączącą brzegi Atlantyku i Pacyfiku.  


Turcja jest jedynym krajem, który stawia opór zachodniemu kolonializmowi, który trwał przez wieki, pogrążając narody w bólu i cierpieniu, depcząc ich honor i tożsamość. Jest jedynym krajem, który ma pewność siebie i ujeżdża wszystkie strefy klimatyczne przemierzane przez tę dzicz.


Turcja wyłożyła wszystkie roszczenia i kalkulacje na XXI wiek na stole z niezawodnym planem wszystkich przygotowań do wielkiego marszu przez zachowanie wyprostowanej postawy nie z heroizmu, ale z intelektualnego skoku i cierpliwości, i mądrości.


Turcja jest wezwaniem, przesłaniem do wszystkich narodów, do wszystkich krajów, które są uciskane, pomijane, wykluczane ze sceny historycznej, które są ofiarami, które są skazane na biedę, trzymane pod kuratelą, wykorzystywane, których zasoby są rabowane i którym przeszkadza się odbudować.  


Turcy, którzy pojawili się na scenie, kiedy padali Abbasydzi, kiedy padał Kalifat, kiedy rozpadała się islamska społeczność, pomogli islamskiej społeczności odbudować się po stuleciach, dali jej solidarność; zmienili historię i zbudowali region, i ponownie weszli na scenę w XXI wieku.


Kiedy region jest dzielony na części, kraje są niewolone, honor i wartości islamskiego narodu są deptane, powróciła ta sama siła, ta sama inicjatywa, ta sama konfrontacja, ta sama solidarność, ten sam język polityczny, ten sam duch.


"Przesłanie przekazane w Baku nie ogranicza się do Karabachu”  


Wszędzie, gdzie Turcja wyciąga pomocną dłoń, osiąga zwycięstwo. Każdy kraj lub grupa, którą popiera, wraca do sił. Z kimkolwiek współpracuje w solidarności, ten powstaje. To jest nowe. To jest największa transformacja XXI wieku. To jest rewolucja Turcji! 


Wiek wtargnięcia, który zaczął się od regresji Imperium Osmańskiego, a zwolnił wraz z założeniem Republiki, teraz zatrzymał się całkowicie. Dzisiaj USA, kraje Unii Europejskiej i kolonialne stolice Europy wszyscy muszą zaakceptować tę rzeczywistość.


Przesłanie wygłoszone wczoraj w Baku nie ogranicza się do Karabachu,nie jest adresowane tylko do Armenii. To przesłanie jest dla tych, którzy nie są w stanie przezwyciężyć obyczaju pouczania Turcji, do wszystkich krajów, które tworzą jeden plan po drugim, starając się podzielić między siebie muzułmański region i cały świat.


To przesłanie, wygłoszone z Kaukazu, spojrzenie na świat z Kaukazu, wychodzi poza zwycięstwo w 44-dniowej [azerbejdżańsko-armeńskiej] wojnie. To przesłanie nie dotyczy tylko dla tych 44 dni, ale całego XXI wieku. Od teraz to samo przesłanie będzie dawane w innych miejscach, także w innych zakątkach regionu, ponieważ Turcja powróciła.


To jest jedyny powód leżący u podstaw fali ataków przychodzących z Europy, wezwań “zatrzymać Turcję”, przychodzących z USA. To jest powód zewnętrznych i wewnętrznych ataków na nasz kraj.


Tak jest, ponieważ dzisiaj nasza armia jest armią niebios, która pędzi na pomoc wszystkim uciskanym. Turcja otwiera drzwi zarówno islamskiego świata, jak tureckiego świata, jest tą armią, która jest ponownie w swojej bazie.


Wprowadza w życie wielki plan, węzeł za węzłem, krok za krokiem, od Afryki Północnej do głębi Afryki, od Kaukazu i Azji Środkowej do Azji Południowej i Południowowschodniej, całą drogę do każdego zakątka islamskiego lądu na Bliskim Wschodzie.


Ten plan uruchamia ojczyznę ludzkości, centralny region, prowadząc do rozwoju nowej, połączonej siły w okresie, kiedy świat jest podzielony na Wschód i Zachód.


Jest najwyższy czas powiedzieć coś więcej niż “jeden naród, dwa państwa” w odniesieniu do Azerbejdżanu. Obraz w Baku przelał się poza ograniczenia dwóch państw. Spektakularna siła została zbudowana u bramy Wschodu. Azerbejdżan wyróżniał się nie tylko jako tureckie państwo w południowym Kaukazie, ale jako siła geopolityczna. Globalna walka Turcji i Azerbejdżanu po prostu zgadzała się.


Prezydent Recep Tayyip Erdoğan powiedział: “Te epopeje będą kontynuowane” Od teraz sojusze będą przemierzać z jednego regionu do drugiego. Zwycięstwa będą następować jedno po drugim, a ich wpływ będzie odczuwany w każdym zakątku regionu. Jest tak, ponieważ rozpoczęła się Epoka Zwycięstw.


Wierzymy w to. Wierzymy w to naszymi umysłami, naszymi sercami, naszą historyczną świadomością, naszym politycznym instynktem i naszą wspólną tożsamością od Atlantyku do Pacyfiku. Wierzymy nie heroizmem, ale intelektem i mądrością, ponieważ wiemy, że wymaga to świadomości i siły. Wszyscy jesteśmy świadomi, że zwycięstwo w Karabachu nie jest tylko wynikiem militarnej technologii, ale wynikiem umysłowej transformacji.


To są właśnie kroki, jakie podejmuje Turcja. Inteligentne, dobrze wyliczone kroki, które były planowane  w oparciu o odwieczną tożsamość i regionalną geopolitykę, Dlatego Turcja będzie nadal zaskakiwać. Przywódcy UE zebrali się dzisiaj mając “sankcje wobec Turcji” na porządku dnia. Nie będą w stanie niczego osiągnąć. Ale to oni będą najbardziej zaskoczeni.


W dniu, w którym rozpoczęto Operację Tarcza Eufratu, powiedziałem: „To jest tylko początek”. Teraz mówię: “Tylko poczekajcie, będzie więcej”. Nadal jesteśmy na początkowych etapach. Jeszcze nie nabraliśmy pędu. Nie jesteśmy aroganccy. Jesteśmy przywódcami w nowym okresie, tymi, którzy oddali temu serca i dusze.  

 


[1] Tccb.gov.tr/en/news/542/123140/-as-long-as-turkey-and-azerbaijan-join-forces-they-will-continue-to-overcome-obstacles-and-achieve-many-more-victories-, December 10, 2020.

[2] Hurriyetdailynews.com/turkey-iran-calm-down-tension-regarding-poem-160798, December 13, 2020.

[3] Tehrantimes.com/news/455619/Zarif-responds-to-Erdogan-s-wrong-poem-on-Iranian-Azerbaijan, December 11, 2020.

[4] Yenisafak.com, December 11, 2020.

 

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9088, 14 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk