Prawda

Wtorek, 4 października 2022 - 00:07

« Poprzedni Następny »


Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy


Jahja Sinwar 2021-05-29


W wystąpieniu nadanym na żywo przez telewizję Al-Dżazira przywódca Hamasu w Gazie Jahja Sinwar podziękował Iranowi i Jaserowi Arafatowi, powiedział: Mamy 10 tysięcy “poszukiwaczy męczeństwa” w Izraelu. Mówił: "Nasz potencjał rakietowy jest nienaruszony, możemy uderzyć w Tel Awiw salwą 250 rakiet; Mamy 500 km tuneli w Strefie Gazy". Powiedział, że to Iran dał Hamasowi pieniądze, broń i ekspertyzę. Oznajmił, że Hamas popiera “unicestwienie Izraela przez zbrojny dżihad i walkę”, ale jest gotowy zawrzeć stosunkowo długie (nawet pięcioletnie) zawieszenie broni z Izraelem, jeśli Izrael spełni pewne warunki. Dodał, że  Al-Dżazira była najlepszym pulpitem do przedstawienia wiernie głosu naszego stanowiska i pokazania zbrodni okupacji”


Aby zobaczyć to wystąpienie przywódcy Hamasu w Gazie, Jahją Al-Sinwarem, w MEMRI TV, kliknij tutaj. Poniżej fragmenty tego wystąpienia.

 


Jahja Al-Sinwar: Z głębi serca od wszystkich w Gazie salutuję wam, niezłomni ludzie z Hajfy, niezłomni ludzie z Jaffy, niezłomni ludzie z Lod, niezłomni ludzie z Ramla, niezłomni ludzie z Akko i nasi mężczyźni i kobiety z obszaru “Trójkąta”, w Galilei i na Negewie, którzy dowiedli, że wszystkie lata, które minęły, i wszystkie kampanie izraelizacji – próby zamienienia ich w izraelskich obywateli, zamiast w arabsko-palestyńskich obywateli – i tak zwane kampanie koegzystencji upadły raz na zawsze.

[...]

Pozwólcie, że przekażę specjalne pozdrowienia dla Al-Dżaziry. Z punktu dowodzenia, gdzie kierowałem naszą akcją, miałem szansę obserwować Al-Dżazira, szczególnie. Może to pozostawiło mnie z silnym wrażeniem. Al-Dżazira była najlepszym pulpitem do przedstawienia wiernie głosu naszego stanowiska i pokazania zbrodni okupacji. Nie próbuję pomniejszać innych mediów. Obraz był jasny i różnica rażąca między panarabskimi i patriotycznymi mediami, które udzielały głosu troskom i sprawom naszego narodu, a poślednimi mediami – nie podam ich nazw – które próbowały wciskać narrację wroga i stały się częścią wojny przeciwko morale naszego narodu. Wszystkie brawa dla was, bohaterscy fedaini [z Al-Dżaziry].[...]

Wszystkie brawa dla ducha odwiecznego przywódcy, Abu Ammara [Jasera Arafata]. Z tej okazji i po najnowszej rundzie walk mówię do niego: Spoczywaj w spokoju, o Abu Ammarze! Zginąłeś próbując wzmocnić potencjał walki naszego narodu po sprawie Karine A [2002]. Karine A była słynnym statkiem, wszyscy o tym wiecie… Przewoziła broń – rakiety Grad, pociski przeciwczołgowe i rakiety krótkiego zasięgu, jak rakiety Grad [zasięgu] 20km i 30km Grad. Arafat próbował wzmocnić możliwości naszego ludu, by pozostał niezłomny w swoich starciach. Zajął się  przywożeniem broni w celu  doprowadzenia  do zmiany w równowadze sił między okupacją a nami. Spoczywaj w spokoju, Abu Ammarze, wraz z wszystkimi męczennikami, teraz siły oporu twojego ludu, twoich synów w Brygadach Izz Al-Din Al-Kassam i innych frakcjach oporu zdobyły setki rakiet i nie tylko o 20-kilometrowym zasięgu rakiety Grad, ale setki rakiet, które w jednej salwie mogą zmiażdżyć obszar miejski Tel Awiwu.[...]

Spoczywajcie w spokoju, nasi męczennicy z ostatniej rundy walk. Spoczywaj w spokoju, Abu Emadzie Bassem Isso, dowódco Brygady Gaza. Spoczywaj w spokoju, wybitny profesorze, Dżamalu Zabedo. Mogłeś być wybitnym profesorem pracującym dla NASA, a świat sławiłby cię, ale nalegałeś na przybycie do Gazy i wzięcie udziału w rozwoju rakiet, które wstrząsają [syjonistycznym] tworem.To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy, jeśli spróbują uszkodzić meczet Al-Aksa raz jeszcze.

Chcę skorzystać z tej okazji, by ostrzec syjonistyczną okupacje i jej przywódców: meczet Al-Aksa i Jerozolima są tym, gdzie przeciągamy linię. Jeśli chcecie przeżyć jeszcze chwilę, trzymajcie się z dala od meczetu Al-Aksa i Jerozolimy. Decyzja wymazania waszego państwa jest związana z wprowadzaniem w życie waszych spisków w meczecie Al-Aksa i Jerozolimie. Scenariusz istnieje i próba została zakończona.Gaza wybuchnie pełną siłą swojego oporu, a Zachodni Brzeg eksploduje z całą swoją mocą. Nasi ludzie zaatakują wszystkie osiedla równocześnie. Nasi bohaterowie – także z sił bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu – będą czekać na was na wszystkich skrzyżowaniach i wszystkich drogach objazdowych.Zaatakują was we wszystkich osiedlach na całym Zachodnim Brzegu. Nasi ludzie na ziemi okupowanej [w 1948 r.] powstaną. Milion lub więcej demonstrantów wyjdzie na ulice i zablokuje drogi. Jestem pewien, że na tych okupowanych –w 1948 r.] ziemiach będzie co najmniej 10 tysięcy poszukiwaczy męczeństwa, jeśli meczet Al-Aksa zostanie uszkodzony. Każdy z nich chwyci za nóż, by dźgnąć [Izraelczyka], weźmie samochód, by przejechać jednego z nich lub rzuci koktajl mołotowa, który spali wasze serca. Albo wezmą galon paliwa, by spalić te olbrzymie lasy. Tłum naszych ludzi i cały naród wyruszy, przekroczy granice i wleje się jak rzeka, by wykorzenić wasz twór. Wyruszą także siły oporu w regionie. Wszystkie żywotne siły zmiażdżą was całą mocą, jaką mają do dyspozycji. Jestem pewien, że Bliski Wschód będzie wyglądał inaczej niż wygląda teraz.  

[...]

Zaczęli mówić, że zniszczyli 100 kilometrów tuneli Hamasu. Mówię wam, że tunele, jakie mamy w Strefie Gazy przekraczają 500 kilometrów. Nawet jeśli ich narracja jest prawdziwa, zniszczyli tylko 20% tuneli.

[...]

My, dowódcy oporu, przysięgamy, że – z wolą Allaha – przed końcem tego roku będzie wielka poprawa w warunkach życiowych i ludzkich w Strefie Gazy. Przed końcem tego roku problemy Strefy Gazy, które spowodowało  oblężenie, wojna i zniszczenie, będą zmienione z sytuacji, jak jest teraz. Niech to usłyszy cały świat. Spowodujemy całkowite zniszczenie, jeśli problemy Gazy nie zostaną rozwiązane.Blinken chce teraz wykorzystać nasze wewnętrzne spory i [chce], by pieniądze na odbudowę przyszły przez AP, a nie Hamas w celu zamknięcia Hamasu i wzmocnienia AP… Mówię Blinkenowi i innym: nie igrajcie z naszymi wewnętrznymi sporami. Wiemy, jak rozwiązać nasze problemy wzajem ze sobą. Nie myślcie, że możecie rozpalić wewnętrzny konflikt. Damy ułatwienia każdemu, kto chce budować w Gazie, poprawimy ekonomiczne warunki i ożywimy gospodarkę Gazy.  

[...]

Nie będziemy nikogo ograniczać i nie poprosimy nikogo ani o grosz dla Hamasu lub Brygad Kassam. Hamas i Brygady Kassam mają własne źródła dochodu i nie potrzebujemy brać pieniędzy ze środków pomocowych i na rekonstrukcję. W tym punkcie jest coś, co trzeba powiedzieć. Wyrażamy naszą pełną wdzięczność Islamskiej Republice Iranu, która w ostatnich latach nie oszczędzała niczego nam i innym palestyńskim frakcjom oporu  Zaopatrywali nas w pieniądze, broń i ekspertyzę. Popierali nas we wszystkim, z łaski Allaha. Zasługują na olbrzymie uznanie. Nie byli z nami w polu, ale byli z nami poprzez ten potencjał, którym zmiażdżyliśmy i wstrząsnęliśmy wrogiem.

[...]

Jeśli okupant podporządkuje się [prawu międzynarodowemu] może być długotrwały tahdija [spokojny okres] – na cztery lub pięć lat, a nawet więcej. Jeśli istnieje możliwość dla świata wywarcia nacisku na okupanta, by wycofał się z Zachodniego Brzegu, rozmontował tam swoje osiedla i wycofał się z, powiedzmy, wschodniej Jerozolimy, uwolnił więźniów, zakończył oblężenie Gazy, pozwolił nam na przeprowadzenie wyborów w Jerozolimie i na założenie naszego palestyńskiego państwa na części naszej ziemi – to zdecydowanie mogłoby prowadzić do stosunkowo długiego zawieszenia broni, który odroczyłby konflikt i stworzył pewną stabilność w regionie.

[...]

Popieramy unicestwienie Izraela przez zbrojny Dżihad i walkę. To jest nasza doktryna. Okupacja musi być zmieciona w całej naszej ziemi. Ale dla zjednoczenia palestyńskiego stanowiska i [sprowadzenia go] do wspólnych mianowników oraz w obliczu międzynarodowego stanowiska powiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi zgodzić się na tę opcję. Nie mamy z tym problemu. Jeśli światowe supermocarstwa i międzynarodowe organizacje są skłonne do zmuszenia okupanta do przestrzegania międzynarodowych praw i rezolucji, a my założymy nasze państwo na naszej ziemi na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie, wraz ze Strefą Gazy, a osiedla zostaną zlikwidowane, więźniowie uwolnieni i uchodźcy powrócą… Istnieje możliwość, że to doprowadzi do stosunkowo długiego rozejmu czyli tahdiji. Nie ma co do tego wątpliwości. Przez całą wojnę nasi bracia na polu bitwy i w pewnych specjalnych jednostkach byli w kontakcie z naszymi braćmi w Libanie, w Hezbollahu, w IRGC i gdzie indziej, że jedynie wysyłamy komunikat do wroga i że to nie jest prawdziwa wojna. Byliśmy pewni, że gdyby walka nasiliła się, te [ruchy] oporu interweniowałyby czynnie na wszystkich frontach.

[...]

Nasz potencjał rakietowy jest całkowicie w porządku. To był tylko komunikat, jaki wysłaliśmy. Pozwólcie, że powtórzę co powiedział [rzecznik Brygad Al-Kassam] Abu Ubeida: Wystrzelenie salwy 250 rakiet na Tel Awiw jest dla nas łatwiejsze niż [napicie się wody]."Był wysoki poziom koordynacji... z naszymi braćmi w Libanie, w Hezbollahu, w IRGC... Gdyby walka nasiliła się, te [ruchy] oporu interweniowałyby czynnie na wszystkich frontach”[...]

Niewątpliwie cenimy rolę odgrywaną przez Rosję. Rosja jest wpływowym i znaczącym międzynarodowym graczem. Odegrała znaczącą rolę w ostatnich latach. Zdecydowanie odegrała rolę w ostatnich dniach. Wierzymy, że Rosja powinna odgrywać jeszcze bardziej aktywną i pozytywną rolę. Rosja może odegrać bardzo znaczącą rolę na palestyńskiej scenie i w sprawie konfliktu w regionie. Jesteśmy pewni, że nasza koordynacja z nimi będzie na wysokim poziomie w nadchodzących dniach, z wolą Allaha.


Hamas Leader in Gaza Yahya Al-Sinwar Salutes Al-Jazeera TV, Iran and Yasser Arafat

MEMRI, Specjalny komunikat 9364, 27 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1111 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk