Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 15:49

« Poprzedni Następny »


Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści


Bassam Tawil 2021-10-10

Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa (na zdjęciu) i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem”. To jest ta sama AP, nad wzmocnieniem której pracuje obecnie administracja Bidena. (Zdjęcie: Mahmoud Abbas. Wikipedia.)
Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa (na zdjęciu) i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem”. To jest ta sama AP, nad wzmocnieniem której pracuje obecnie administracja Bidena. (Zdjęcie: Mahmoud Abbas. Wikipedia.)

Podczas gdy wiele międzynarodowych mediów skupiało uwagę na ucieczce sześciu palestyńskich więźniów z izraelskiego więzienia 6 września, jak również na rozgrywającym się w kolejnych dniach dramatycznym pościgu za nimi tysięcy izraelskich policjantów i żołnierzy, tylko nieliczne – jeśli w ogóle jakieś – informowały o trwającym gloryfikowaniu terrorystów przez przywódców Autonomii Palestyńskiej (AP).  


Fakt traktowania przez AP palestyńskich terrorystów jako bohaterów, włącznie z tymi, których złapały siły bezpieczeństwa Izraela, którzy zostali osądzeni i odsiadują kary więzienia, nie jest niczym nowym. W rzeczywistości ta praktyka datuje się do pierwszych lat po założeniu Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) w 1964 roku.


Od tego czasu OWP nie tylko obsypywała pochwałami palestyńskich terrorystów, którzy mordowali i ranili Żydów, ale także dawała comiesięczne wypłaty dla nich i ich rodzin.


Kilka miesięcy temu Palestinian Media Watch (PMW) ujawnił, że AP zapłaciła ponad 512 milionów szekli (175 milionów dolarów) w wypłatach dla więźniów skazanych za terroryzm w roku 2020. PMW szacuje, że suma płacona odsiadującym wyroki terrorystom dochodzi do 3,25% rocznego budżetu AP.


Według PMW, AP próbowała ukryć wypłaty za terroryzm przez przekazanie ponad miliarda szekli OWP, z czego 512 milionów szekli użyto na płace dla terrorystów i ich rodzin.  


Ta polityka dostarczania finansowego wsparcia terrorystom i ich rodzinom nie jest polityką, którą AP i jej przywódcy kiedykolwiek próbowali ukrywać. Wręcz przeciwnie; prezydent AP, Mahmoud Abbas, premier Mohammed Sztajjeh i wielu wysokich rangą funkcjonariuszy palestyńskich nadal przechwala się swoją rolą w nagradzaniu terrorystów i ich rodzin.


W 2018 roku Abbas powiedział w Ramallah podczas ceremonii na cześć palestyńskich więźniów:

"Ani nie zmniejszymy, ani nie powstrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, więźniów i zwolnionych więźniów, do czego niektórzy dążą, i jeśli zostanie nam jeden grosz, wypłacimy go rodzinom męczenników i więźniów. Z naszego punktu widzenia męczennicy i więźniowie są gwiazdami na firmamencie walki palestyńskiego narodu i mają pierwszeństwo we wszystkich sprawach. W1965 roku, kilka dni po wybuchu palestyńskiej rewolucji, pierwszą misją podjętą przez męczennika prezydenta Jasera Arafata było ustanowienie instytucji opieki nad rodzinami męczenników i mudżahedinów Palestyny – bo oni są pionierami i musimy o nich dbać, i będziemy o nich dbać”.

Niedawna ucieczka i ponowne schwytanie sześciu więźniów służyło jako przypomnienie o trwającym poparciu i podziwie AP dla terrorystów, którzy dokonują ataków na Żydów.


Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu  (świętej wojny) przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem” i „bojownikiem o wolność”.


To stanowisko przywódców Autonomii Palestyńskiej informowało pokolenia Palestyńczyków, że mordowanie lub kaleczenie Żydów jest czymś szlachetnym i zapewnia sprawcom bezgraniczny szacunek – wręcz adorację. 


Chociaż pięciu z terrorystów, którzy uciekli, należało do wspieranego przez Iran Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) – grupy, która dąży do likwidacji Izraela i przeciwstawia się “umiarkowanej” polityce AP wobec Izraela – Abbas i jego najwyżej postawieni funkcjonariusze na Zachodnim w dalszym ciągu nazywają ich "bohaterami" i "dzielnymi więźniami".


Chociaż czterech spośród terrorystów z PIJ było skazanych za mordowanie i okaleczenie wielu Żydów, Abbas i jego reprezentanci nadal mówią o nich jako „więźniach politycznych” i „bojownikach o wolność”, których trzyma się w  więzieniu wyłącznie za „opozycję wobec izraelskiej okupacji”.  


Abbas uważa za swój obowiązek podejmowanie i honorowanie skazanych i podejrzanych terrorystów po ich zwolnieniu z izraelskich więzień.


Zaledwie dwa miesiące temu Abbas złamał reguły zachowania podczas COVID-19 i był gotowy na ryzykowanie własnego zdrowia przez zaproszenie byłego więźnia, Alghadanfara Abu Atwana, do swojego biura w Ramallah.


Abu Atwana zaproszono do biura Abbasa wkrótce po tym, jak został zwolniony z izraelskiego internowania z powodu podejrzenia o udział w antyizraelskich akcjach, których natury izraelskie służby bezpieczeństwa nie ujawniły.


Podczas tego spotkania Abbas powiedział, że zwolnieni więźniowie “stanowią wzór dla palestyńskiej młodzieży, z którego jesteśmy dumni”.


Takie spotkania Abbasa z byłymi palestyńskimi więźniami są częste i mają informować palestyńskie społeczeństwo o wielkim szacunku wobec terrorystów i ich rodzin. Abbas w rzeczywistości mówi Palestyńczykom: jeśli pójdziesz do więzienia za zamordowanie lub okaleczenie Żyda, zarobisz na najwyższy szacunek i zostaniesz uhonorowany przez samego prezydenta.  


Podczas gdy trwał pościg za sześcioma uciekinierami z izraelskiego więzienia, Abbas wysłał swojego rzecznika,  Nabila Abu Rudaineha, by przekazał następujący komunikat Palestyńczykom, Izraelczykom i reszcie świata: "Nasi dzielni więźniowie w izraelskich więzieniach są bohaterami palestyńskiego ludu i nie będzie pokoju ani stabilności bez uwolnienia wszystkich naszych więźniów”.


Mahmoud al-Aloul, wiceprzewodniczący rządzącego w AP Fatahu (przewodniczącym jest Mahmoud Abbas), nawet ostrzegł Izrael przed próbą ponownego schwytania terrorystów, o których mówił „bohaterzy”. Według al-Aloula, ponowne aresztowanie terrorystów, którzy uciekli z izraelskiego więzienia Gilboa, równałoby się „zbrodni” i „złamaniu” ich praw.  


To jest teatr absurdu, w którym wysoki rangą palestyński funkcjonariusz potępia Izrael za starania ponownego schwytania skazanych terrorystów, którzy zamordowali i zranili wielu Żydów i odsiadują wieloletnie wyroki. Izrael, zdaniem tego funkcjonariusza, powinien zaakceptować ucieczkę terrorystów z więzienia i ich powrót do mordowania Żydów.


OWP, na której czele także stoi Abbas, oznajmiła (kiedy pościg jeszcze trwał), że terroryści, którzy uciekli z więzienia są “awangardą i najlepszymi spośród palestyńskiej społeczności, ponieważ poświecili życie na rzecz ojczyzny i narodu”.


Jest to rodzaj retoryki, która skłania Palestyńczyków do przyłączenia się do dżihadu przeciwko Izraelowi i wyruszania na misje atakowania Żydów. To jest rodzaj retoryki, która wysłała tysiące Palestyńczyków na ulice, by wyrazili solidarność z uciekinierami i wszystkimi terrorystami w izraelskich więzieniach.


Słowa i czyny Abbasa i innych palestyńskich przywódców w następstwie ucieczki sześciu terrorystów pokazują wyraźnie, jak Palestyńczycy przekształcili morderców i zbirów w społeczne wzory osobowe.


To, co Abbas, OWP i Fatah mówili – po arabsku – o terrorystach w ostatnich tygodniach, ujawnia, że mowa administracji Bidena o wznowieniu izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego w rzeczywistości jest śmiertelnie groźnym urojeniem.


Dla Palestyńczyków prawdziwymi “bohaterami” są ci, którzy siedzą w izraelskich więzieniach za dokonywanie zamachów terrorystycznych przeciwko Żydom.


Przez wychwalanie terrorystów i przedstawianie ich jako “bohaterów” i “męczenników” palestyńscy przywódcy popierają tych, którzy angażują się w przemoc, dążą do likwidacji Izraela i odrzucają proces pokojowy na Bliskim Wschodzie. W takiej sytuacji, jak może Abbas – lub jakikolwiek palestyński przywódca – kiedykolwiek powrócić do stołu negocjacyjnego, niezależnie od tego, ile milionów dolarów administracja Bidena postanowi zapłacić za puste słowa Palestyńczyków.  


The Real Palestinian ‘Heroes’: Terrorists

Gatestone Institute, 30 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 981 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk