Prawda

Poniedziałek, 23 maja 2022 - 04:29

« Poprzedni Następny »


Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści


Bassam Tawil 2021-10-10

Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa (na zdjęciu) i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem”. To jest ta sama AP, nad wzmocnieniem której pracuje obecnie administracja Bidena. (Zdjęcie: Mahmoud Abbas. Wikipedia.)
Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa (na zdjęciu) i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem”. To jest ta sama AP, nad wzmocnieniem której pracuje obecnie administracja Bidena. (Zdjęcie: Mahmoud Abbas. Wikipedia.)

Podczas gdy wiele międzynarodowych mediów skupiało uwagę na ucieczce sześciu palestyńskich więźniów z izraelskiego więzienia 6 września, jak również na rozgrywającym się w kolejnych dniach dramatycznym pościgu za nimi tysięcy izraelskich policjantów i żołnierzy, tylko nieliczne – jeśli w ogóle jakieś – informowały o trwającym gloryfikowaniu terrorystów przez przywódców Autonomii Palestyńskiej (AP).  


Fakt traktowania przez AP palestyńskich terrorystów jako bohaterów, włącznie z tymi, których złapały siły bezpieczeństwa Izraela, którzy zostali osądzeni i odsiadują kary więzienia, nie jest niczym nowym. W rzeczywistości ta praktyka datuje się do pierwszych lat po założeniu Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) w 1964 roku.


Od tego czasu OWP nie tylko obsypywała pochwałami palestyńskich terrorystów, którzy mordowali i ranili Żydów, ale także dawała comiesięczne wypłaty dla nich i ich rodzin.


Kilka miesięcy temu Palestinian Media Watch (PMW) ujawnił, że AP zapłaciła ponad 512 milionów szekli (175 milionów dolarów) w wypłatach dla więźniów skazanych za terroryzm w roku 2020. PMW szacuje, że suma płacona odsiadującym wyroki terrorystom dochodzi do 3,25% rocznego budżetu AP.


Według PMW, AP próbowała ukryć wypłaty za terroryzm przez przekazanie ponad miliarda szekli OWP, z czego 512 milionów szekli użyto na płace dla terrorystów i ich rodzin.  


Ta polityka dostarczania finansowego wsparcia terrorystom i ich rodzinom nie jest polityką, którą AP i jej przywódcy kiedykolwiek próbowali ukrywać. Wręcz przeciwnie; prezydent AP, Mahmoud Abbas, premier Mohammed Sztajjeh i wielu wysokich rangą funkcjonariuszy palestyńskich nadal przechwala się swoją rolą w nagradzaniu terrorystów i ich rodzin.


W 2018 roku Abbas powiedział w Ramallah podczas ceremonii na cześć palestyńskich więźniów:

"Ani nie zmniejszymy, ani nie powstrzymamy wypłat dla rodzin męczenników, więźniów i zwolnionych więźniów, do czego niektórzy dążą, i jeśli zostanie nam jeden grosz, wypłacimy go rodzinom męczenników i więźniów. Z naszego punktu widzenia męczennicy i więźniowie są gwiazdami na firmamencie walki palestyńskiego narodu i mają pierwszeństwo we wszystkich sprawach. W1965 roku, kilka dni po wybuchu palestyńskiej rewolucji, pierwszą misją podjętą przez męczennika prezydenta Jasera Arafata było ustanowienie instytucji opieki nad rodzinami męczenników i mudżahedinów Palestyny – bo oni są pionierami i musimy o nich dbać, i będziemy o nich dbać”.

Niedawna ucieczka i ponowne schwytanie sześciu więźniów służyło jako przypomnienie o trwającym poparciu i podziwie AP dla terrorystów, którzy dokonują ataków na Żydów.


Dla prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa i dla kierownictwa AP każdy Palestyńczyk, który przyłącza się do dżihadu  (świętej wojny) przeciwko Izraelowi i Żydom i zostaje zabity, ranny lub uwięziony, jest „bohaterem” i „bojownikiem o wolność”.


To stanowisko przywódców Autonomii Palestyńskiej informowało pokolenia Palestyńczyków, że mordowanie lub kaleczenie Żydów jest czymś szlachetnym i zapewnia sprawcom bezgraniczny szacunek – wręcz adorację. 


Chociaż pięciu z terrorystów, którzy uciekli, należało do wspieranego przez Iran Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) – grupy, która dąży do likwidacji Izraela i przeciwstawia się “umiarkowanej” polityce AP wobec Izraela – Abbas i jego najwyżej postawieni funkcjonariusze na Zachodnim w dalszym ciągu nazywają ich "bohaterami" i "dzielnymi więźniami".


Chociaż czterech spośród terrorystów z PIJ było skazanych za mordowanie i okaleczenie wielu Żydów, Abbas i jego reprezentanci nadal mówią o nich jako „więźniach politycznych” i „bojownikach o wolność”, których trzyma się w  więzieniu wyłącznie za „opozycję wobec izraelskiej okupacji”.  


Abbas uważa za swój obowiązek podejmowanie i honorowanie skazanych i podejrzanych terrorystów po ich zwolnieniu z izraelskich więzień.


Zaledwie dwa miesiące temu Abbas złamał reguły zachowania podczas COVID-19 i był gotowy na ryzykowanie własnego zdrowia przez zaproszenie byłego więźnia, Alghadanfara Abu Atwana, do swojego biura w Ramallah.


Abu Atwana zaproszono do biura Abbasa wkrótce po tym, jak został zwolniony z izraelskiego internowania z powodu podejrzenia o udział w antyizraelskich akcjach, których natury izraelskie służby bezpieczeństwa nie ujawniły.


Podczas tego spotkania Abbas powiedział, że zwolnieni więźniowie “stanowią wzór dla palestyńskiej młodzieży, z którego jesteśmy dumni”.


Takie spotkania Abbasa z byłymi palestyńskimi więźniami są częste i mają informować palestyńskie społeczeństwo o wielkim szacunku wobec terrorystów i ich rodzin. Abbas w rzeczywistości mówi Palestyńczykom: jeśli pójdziesz do więzienia za zamordowanie lub okaleczenie Żyda, zarobisz na najwyższy szacunek i zostaniesz uhonorowany przez samego prezydenta.  


Podczas gdy trwał pościg za sześcioma uciekinierami z izraelskiego więzienia, Abbas wysłał swojego rzecznika,  Nabila Abu Rudaineha, by przekazał następujący komunikat Palestyńczykom, Izraelczykom i reszcie świata: "Nasi dzielni więźniowie w izraelskich więzieniach są bohaterami palestyńskiego ludu i nie będzie pokoju ani stabilności bez uwolnienia wszystkich naszych więźniów”.


Mahmoud al-Aloul, wiceprzewodniczący rządzącego w AP Fatahu (przewodniczącym jest Mahmoud Abbas), nawet ostrzegł Izrael przed próbą ponownego schwytania terrorystów, o których mówił „bohaterzy”. Według al-Aloula, ponowne aresztowanie terrorystów, którzy uciekli z izraelskiego więzienia Gilboa, równałoby się „zbrodni” i „złamaniu” ich praw.  


To jest teatr absurdu, w którym wysoki rangą palestyński funkcjonariusz potępia Izrael za starania ponownego schwytania skazanych terrorystów, którzy zamordowali i zranili wielu Żydów i odsiadują wieloletnie wyroki. Izrael, zdaniem tego funkcjonariusza, powinien zaakceptować ucieczkę terrorystów z więzienia i ich powrót do mordowania Żydów.


OWP, na której czele także stoi Abbas, oznajmiła (kiedy pościg jeszcze trwał), że terroryści, którzy uciekli z więzienia są “awangardą i najlepszymi spośród palestyńskiej społeczności, ponieważ poświecili życie na rzecz ojczyzny i narodu”.


Jest to rodzaj retoryki, która skłania Palestyńczyków do przyłączenia się do dżihadu przeciwko Izraelowi i wyruszania na misje atakowania Żydów. To jest rodzaj retoryki, która wysłała tysiące Palestyńczyków na ulice, by wyrazili solidarność z uciekinierami i wszystkimi terrorystami w izraelskich więzieniach.


Słowa i czyny Abbasa i innych palestyńskich przywódców w następstwie ucieczki sześciu terrorystów pokazują wyraźnie, jak Palestyńczycy przekształcili morderców i zbirów w społeczne wzory osobowe.


To, co Abbas, OWP i Fatah mówili – po arabsku – o terrorystach w ostatnich tygodniach, ujawnia, że mowa administracji Bidena o wznowieniu izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego w rzeczywistości jest śmiertelnie groźnym urojeniem.


Dla Palestyńczyków prawdziwymi “bohaterami” są ci, którzy siedzą w izraelskich więzieniach za dokonywanie zamachów terrorystycznych przeciwko Żydom.


Przez wychwalanie terrorystów i przedstawianie ich jako “bohaterów” i “męczenników” palestyńscy przywódcy popierają tych, którzy angażują się w przemoc, dążą do likwidacji Izraela i odrzucają proces pokojowy na Bliskim Wschodzie. W takiej sytuacji, jak może Abbas – lub jakikolwiek palestyński przywódca – kiedykolwiek powrócić do stołu negocjacyjnego, niezależnie od tego, ile milionów dolarów administracja Bidena postanowi zapłacić za puste słowa Palestyńczyków.  


The Real Palestinian ‘Heroes’: Terrorists

Gatestone Institute, 30 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1058 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31
„Guardian” wynalazł nowe antyizraelskie oszczerstwo: „Sportswashing”   Levick   2022-01-30
Pamiętajcie Dajr Jasin!   Troy   2022-01-29
Wikipedia morduje historię     2022-01-25
Associated Press zamienia palestyński wypadek drogowy w podżeganie przeciwko Izraelowi   Fitzgerald   2022-01-23
Wędrówka idei na Bliskim Wschodzie   Mansour   2022-01-22
Neonaziści dążą do wykucia braterskiej więzi z dżihadystami   Stalinsky   2022-01-19
Kiedy atakowani są Żydzi, przedstawiciele władz boją się powiedzieć “antysemityzm”   Frantzman   2022-01-17
Sowieckie kłamstwo o izraelskim apartheidzie   Kemp   2022-01-14
„Nieistotne religijne idee”? Nie, każdy terroryzm jest oparty na głębokiej wierze, niezależnie od tego, czy jest religijny, polityczny, społeczny czy inny – część I   M. Reiter   2022-01-13
Litania nieszczęść Hassana Nasrallaha   Fitzgerald   2022-01-13
Palestyńczycy: Jesteśmy dumni z naszych terrorystów   Tawil   2022-01-11
Życie w epoce kamienia   Rosenthal   2022-01-09
The Yellow Spot: szczegółowa relacja z tamtych czasów o nazistowskim prześladowaniu Żydów w latach 1933-1935 brzmi bardzo podobnie do dzisiejszego antysemityzmu     2022-01-08
Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?     2022-01-07
Z Facebooka egipskiego dysydenta   Mansour   2022-01-04
Co naprawdę zdarzyło się z milionem Żydów w krajach arabskich?   Collier   2022-01-03
Palestyńska szkoła terroryzmu   Tawil   2022-01-02
ONZ wypowiada wojnę Izraelowi   Rosenthal   2021-12-31
Unicestwienie Izraela najwyższym ideałem Iranu     2021-12-27
Według sondażu 93% palestyńskich Arabów w Jerozolimie woli rządy izraelskie od palestyńskich   Fitzgerald   2021-12-25
Human Rights Watch znowu zakłada, że Żydzi są rasistami i na tej podstawie pisze raport o Lod     2021-12-23
Kiedy antysyjonistyczna grupa dowodzi, że jej propaganda jest kłamstwem   Oz   2021-12-22
Obosieczny antysemityzm przyzwolenia   Nirenstein   2021-12-20
Iran: eksportowanie ropy czy rewolucji?   Taheri   2021-12-18
Znajdowanie prawdziwych ofiar terroru   Collins   2021-12-17
Na kampusach wśród personelu komisji “Różnorodności, równości i włączenia” są najbardziej nietolerancyjni ludzie     2021-12-16
Dziesiąta rocznica “pinkwashing” i czego nas ona uczy o antysemickich teoriach spiskowych     2021-12-10
Raport nazywa traktowanie chrześcijańskich dziewcząt i kobiet w muzułmańskich krajach “katastrofą praw człowieka”   Spencer   2021-12-03
Antysyjonizm i antysemityzm nie robią niczego, by pomóc Palestyńczykom   Regev   2021-11-29
Sunnicki Hamas i szyicki Iran: braterska więź w terrorze pod hasłem “śmierć Izraelowi”   Fitzgerald   2021-11-27
Terrorysta, który rozbija wszystkie stereotypy o terrorystach   Flatow   2021-11-23
Unia Europejska nadal nie wpisuje całego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych   Fitzgerald   2021-11-22
Czy termin “nakba” jest antysemicki?     2021-11-21
“Od Rzeki do Morza”: Hamas wyjaśnia, czego chcą brytyjscy studenci   Kemp   2021-11-16
Jak Palestyńczycy ukradli cierpienia, no cóż, właściwie wszystkim   Collier   2021-11-14
Terroryści „palestyńskiego” dżihadu dostają więcej niż zarabiają lekarze i nauczyciele   Greenfield   2021-11-11
EU @eu_eeas ciągle mówi o nieistniejących “granicach sprzed 1967”, skoro explicite nigdy nie miały one być granicami?     2021-11-10
Odciąć finansowanie NGO powiązanych z terroryzmem   Eid   2021-11-07
Palestyńscy więźniowie, o których nikt nie mówi   Toameh   2021-11-06
Niemka skazana za zbrodnie ISIS   Frantzman   2021-11-02
Terroryzm jako palestyńska kultura   Marcus   2021-11-02
Dlaczego Palestyńczycy nie mogą zawrzeć pokoju z Izraelem   Toameh   2021-10-29
Czy Trzecia Konwencja Genewska stosuje się do palestyńskich terrorystów aresztowanych przez Izrael?    Hirsch   2021-10-28
Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk