Prawda

Niedziela, 27 wrzesnia 2020 - 16:42

« Poprzedni Następny »


Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela


Bassam Tawil 2019-07-29

W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)
W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)

Czy Hamas, palestyńska grupa terrorystyczna, która rządzi Strefą Gazy, wreszcie zaakceptowała rozwiązanie w postaci dwóch państw i porzuciła swój cel zniszczenia Izraela?


Nagłówki kilku mediów arabskich dawały wrażenie, że Hamas zmienił politykę i nie stara się już dłużej o unicestwienie Izraela. Jeszcze bardziej niezwykłe było to, że – sądząc po nagłówkach – można było sądzić, że Hamas przedstawił nowy plan pokojowy z Izraelem.


Cytując wypowiedzi przywódcy Hamasu, Ismaila Haniji, kilka mediów arabskich sugerował swoimi tytułami, że ta grupa terrorystyczna popiera obecnie rozwiązanie w postaci dwóch państw. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu [palestyńskiego] państwa w granicach 1967” – krzyczały nagłówki.


Hanija podobno wygłosił to oświadczenie podczas wywiadu nagranego na wideo z tureckimi dziennikarzami w Stambule. Wywiad zorganizowała grupa o nazwie Palestyńskie Forum Komunikacji i Mediów, które opisuje się jako „niezależna organizacja medialna z celem wzmocnienia koordynacji między arabskimi i międzynarodowymi organizacjami medialnymi dla poparcia sprawy palestyńskiej”.  


Chociaż pierwszym wrażeniem z wypowiedzi Haniji jest to, że nastąpiła radykalna zmiana polityki Hamasu – odejście od dążenia do zniszczenia Izraela i przejście do zaakceptowania rozwiązania w postaci dwóch państw – czytanie całej wypowiedzi szybko wyjaśnia, że nie ma żadnej zmiany w strategii ani ideologii tej grupy.


Hanija starannie wyjaśnił, że zaakceptowanie państwa palestyńskiego w ”granicach” sprzed 1967 roku nie znaczy, że Hamas uznaje prawo Izraela do istnienia. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu państwa na granicach 1967, ale uparcie twierdzi, że nie uznaje izraelskiej okupacji pozostałych terytoriów palestyńskich” - powiedział przywódca Hamasu tureckim dziennikarzom.


Należy przyznać Haniji większą uczciwość niż redaktorom, którzy wybrali wprowadzające w błąd nagłówki, które sugerowały, że Hamas zaakceptował rozwiązanie w postaci dwóch państw.


Posłuchaj uważnie, co Hanija mówił naprawdę: „Jeśli zaoferują nam palestyńskie państwo obok Izraela, nie powiemy nie. Choć weźmiemy wszystko, co Izrael nam daje, nigdy nie uznamy jego prawa do istnienia. Użyjemy tego państwa jako odskoczni do wyzwolenia całej Palestyny, od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan”.   


Słowa Haniji są tylko zasłoną dymną, której celem jest skłonienie świata, by uwierzył, że ta grupa terrorystyczna złagodziła postawę wobec Izraela i  Żydów.


Niemniej Hanija mówił całkowicie jasno o stanowisku grupy. Posunął się nawet do zapewnienia tureckich dziennikarzy, że jego ruch nigdy nie porzuci „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi. „Często uciekamy się do pokojowego i powszechnego oporu [przeciwko Izraelowi] - powiedział Hanija. – To nie znaczy jednak, że zrezygnowaliśmy ze zbrojnego oporu wobec Izraela”.   


Dla Haniji cotygodniowe demonstracje wzdłuż granicy Gazy z Izraelem, które odbywają się w kontekście sponsorowanego przez Hamas ”Wielkiego Marszu Powrotu”, są ”pokojowymi” i „powszechnymi” aktami „oporu”. Protesty, które zaczęły się w marcu 2018 roku, w żadnym razie nie są ani „pokojowe”, ani „powszechne”.  


W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”.


Chociaż organizatorzy protestów publicznie nawołują uczestników, by zachowali "pokojowość" tych cotygodniowych demonstracji, Palestyńczycy wielokrotnie próbowali wedrzeć się do Izraela przez obalanie płotu granicznego lub miotanie bomb zapalających i urządzeń wybuchowych na izraelskich żołnierzy.


W miniony piątek protesty odbywały się pod hasłem "Palenia syjonistycznej flagi”. Demonstranci nie tylko palili izraelskie flagi; ścierali się także z izraelskimi żołnierzami. Doniesienia ze Strefy Gazy informują, że podczas starć rany odniosło ponad 70 Palestyńczyków.


W dodatku od początku protestów w marcu 2018 roku ponad 260 Palestyńczyków zostało zabitych, a tysiące odniosło rany. Liczba Palestyńczyków biorących udział w piątkowych protestach wreszcie wydaje się zmniejszać: wielu Gazańczyków doszło chyba do wniosku, że ich przywódcy używają ich dla własnych interesów. Od czasu rozpoczęcia marszów Palestyńczycy nie widzieli poprawy swoich warunków życia.


Jeśli pójdzie się za logiką Hamasu, to już niedługo ta organizacja powinna oświadczyć, że strzelanie rakietami i porywanie izraelskich wieśniaków także jest „pokojowym” i „powszechnym” sposobem „oporu”. Media głównego nurtu na Zachodzie niewątpliwie posłusznie zmienią swoje definicje.  


Prawdziwe zamiary Hamasu wyraził jeden z jego wysokich rangą przywódców, Fathi Hammad. Podczas wiecu w pobliżu granicy Gazy z Izraelem powiedział niedawno: "Żydzi są wszędzie. Musimy atakować każdego Żyda na planecie Ziemi! Musimy masakrować i zabijać ich, z pomocą Allaha. Będziemy ich ranić i rozdzierać na kawałki”. Wzywał także Palestyńczyków, by kupowali „noże za pięć szekli” i „podrzynali gardła Żydom”. 


Wypowiedzi Haniji zbiegły się w czasie z wizytą w Iranie delegacji Hamasu. Delegacja, na której czele stał palestyński arcyterrorysta, Saleh Arouri, spędziła kilka dni w Teheranie na rozmowach z irańskimi przywódcami o sposobach wzmocnienia stosunków między nimi.


W listopadzie 2018 roku Departament Stanu USA oferował nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów za informacje o Arourim, który jest zastępcą szefa „biura politycznego” Hamasu.


Tajna działalność Saleha Arouriego, włącznie z kierowaniem terrorystycznymi oddziałami Hamasu, głównie odbywa się w Libanie i w Turcji, według Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center. "W Libanie, gdzie mieszka on obecnie, działa sponsorowany przez Hezbollah bez żadnej ingerencji ze strony rządu libańskiego, podczas gdy w Turcji władze przymykają oczy na działalność jego i Hamasu”.


Arouri jest jednym z założycieli zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Izaddin al-Kassam, i jest odpowiedzialny za krwawe ataki terrorystyczne na izraelskich cywilów i żołnierzy, włącznie z porwaniem i zamordowaniem trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu.  


Arouri nie podróżuje do Teheranu, żeby omawiać z irańskimi przywódcami sposobów poprawienia warunków życia Palestyńczyków w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Jest całkowicie zajęty tym, jak zdobyć więcej broni i pieniędzy w celu zabijania Żydów. Nie jest przypadkiem, że Hamas wybrał dowódcę swojego zbrojnego skrzydła, by przewodził delegacji do Iranu. Pojechał on do Teheranu prosić o broń i finansowanie działań terrorystycznych, dziedziny jego szczególnej ekspertyzy.


Ze swej strony irańscy przywódcy nie oferowaliby Arouriemu i jego przyjaciołom gotówki na budowę szpitali i szkół w Strefie Gazy. Iran zapewni, że jego pieniądze zostaną przeznaczone na więcej tuneli terroru wzdłuż granicy Gazy z Izraelem i na produkcję rakiet do ataków na Izrael.  


Przywódcy Iranu niezmordowanie przypominają każdemu o swoim pragnieniu unicestwienia Izraela. Najnowsza groźba przyszła ze strony ustawodawcy Modżtaby Zolnoura, przewodniczącego komisji bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej irańskiego parlamentu. „Jeśli USA zaatakują nas, Izraelowi pozostanie tylko pół godziny życia” - powiedział.


W innej groźbie, wypowiedzianej nieco wcześniej, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział, że Iran zrówna Izrael z ziemią, jeśli zacznie on wojnę i że Izraelczycy nawet nie będą w stanie pochować swoich zabitych. „Naszą strategią jest [wymazanie] Izraela [z] politycznej geografii świata i Izrael wydaje się przybliżać tę rzeczywistość swoim wyrządzaniem szkód - powiedział generał Hossein Salami reporterom w Teheranie. Jeśli Izrael „zrobi cokolwiek, co prowadzi do nowej wojny, z pewnością będzie to [rodzaj wojny], której wynikiem będzie ich eliminacja i odebranie okupowanych terytoriów. Izraelczycy nie będą nawet mieli cmentarza w Palestynie, by pochować swoje trupy”.


Gorąco witając delegację Hamasu, przywódcy Iranu wydają się wiedzieć coś, co ukrywają wprowadzające w błąd nagłówki: że Hamas pozostaje oddany swojemu celowi zniszczenia Izraela.


Irańscy przywódcy wiedzą, że Arouri, z jego udowodnioną przeszłością terroryzmu i rękami kapiącymi od krwi żydowskiej, jest kimś, z kim Teheran może robić interesy. Hamas rozpaczliwie potrzebuje gotówki i broni. Potrzebuje ich nie dlatego, że jest gotowy zaakceptować rozwiązanie w postaci dwóch państw, ale w celu przygotowania się do następnej wojny z Izraelem.


Wydaje się, że Arouri stara się zapewnić swoją teherańską żyłę złota, że Hamas jak najbardziej jest tego samego poglądu co oni: trzeba zlikwidować Izrael i zastąpić go wspieranym przez Iran państwem terroru.


Jeśli arcyterroryście Hamasu powiedzie się misja zdobycia dodatkowego finansowania z Iranu, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terroru w Strefie Gazy najprawdopodobniej nasilą działalność terrorystyczną przeciwko Izraelowi. Najskuteczniejszym sposobem powstrzymania Hamasu przed wprowadzeniem w życie ich planu „zmasakrowania” każdego Żyda, jest wzmocnienie międzynarodowych sankcji i innych środków nacisku na Iran – zanim będzie za późno.  


The Hamas-Iran Plan to Eliminate Israel

Gatestone Institute, 22 lipca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 796 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Naszą gościnną prelegentką jest dzisiaj nienawidząca Żydów terrorystka   Jacoby   2020-09-26
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk