Prawda

Piątek, 10 kwietnia 2020 - 05:39

« Poprzedni Następny »


Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela


Bassam Tawil 2019-07-29

W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)
W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”. Na zdjęciu: Strażacy próbują zgasić płonące pole pszenicy w Nahal Oz w Izraelu, w pobliżu granicy z Gazą, podpalonego przez zapalający latawiec wysłany przez Palestyńczyków ze Strefy Gazy 15 maja 2018 roku. (Zdjęcie: Lior Mizrahi/Getty Images)

Czy Hamas, palestyńska grupa terrorystyczna, która rządzi Strefą Gazy, wreszcie zaakceptowała rozwiązanie w postaci dwóch państw i porzuciła swój cel zniszczenia Izraela?


Nagłówki kilku mediów arabskich dawały wrażenie, że Hamas zmienił politykę i nie stara się już dłużej o unicestwienie Izraela. Jeszcze bardziej niezwykłe było to, że – sądząc po nagłówkach – można było sądzić, że Hamas przedstawił nowy plan pokojowy z Izraelem.


Cytując wypowiedzi przywódcy Hamasu, Ismaila Haniji, kilka mediów arabskich sugerował swoimi tytułami, że ta grupa terrorystyczna popiera obecnie rozwiązanie w postaci dwóch państw. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu [palestyńskiego] państwa w granicach 1967” – krzyczały nagłówki.


Hanija podobno wygłosił to oświadczenie podczas wywiadu nagranego na wideo z tureckimi dziennikarzami w Stambule. Wywiad zorganizowała grupa o nazwie Palestyńskie Forum Komunikacji i Mediów, które opisuje się jako „niezależna organizacja medialna z celem wzmocnienia koordynacji między arabskimi i międzynarodowymi organizacjami medialnymi dla poparcia sprawy palestyńskiej”.  


Chociaż pierwszym wrażeniem z wypowiedzi Haniji jest to, że nastąpiła radykalna zmiana polityki Hamasu – odejście od dążenia do zniszczenia Izraela i przejście do zaakceptowania rozwiązania w postaci dwóch państw – czytanie całej wypowiedzi szybko wyjaśnia, że nie ma żadnej zmiany w strategii ani ideologii tej grupy.


Hanija starannie wyjaśnił, że zaakceptowanie państwa palestyńskiego w ”granicach” sprzed 1967 roku nie znaczy, że Hamas uznaje prawo Izraela do istnienia. „Hamas nie sprzeciwia się założeniu państwa na granicach 1967, ale uparcie twierdzi, że nie uznaje izraelskiej okupacji pozostałych terytoriów palestyńskich” - powiedział przywódca Hamasu tureckim dziennikarzom.


Należy przyznać Haniji większą uczciwość niż redaktorom, którzy wybrali wprowadzające w błąd nagłówki, które sugerowały, że Hamas zaakceptował rozwiązanie w postaci dwóch państw.


Posłuchaj uważnie, co Hanija mówił naprawdę: „Jeśli zaoferują nam palestyńskie państwo obok Izraela, nie powiemy nie. Choć weźmiemy wszystko, co Izrael nam daje, nigdy nie uznamy jego prawa do istnienia. Użyjemy tego państwa jako odskoczni do wyzwolenia całej Palestyny, od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan”.   


Słowa Haniji są tylko zasłoną dymną, której celem jest skłonienie świata, by uwierzył, że ta grupa terrorystyczna złagodziła postawę wobec Izraela i  Żydów.


Niemniej Hanija mówił całkowicie jasno o stanowisku grupy. Posunął się nawet do zapewnienia tureckich dziennikarzy, że jego ruch nigdy nie porzuci „walki zbrojnej” przeciwko Izraelowi. „Często uciekamy się do pokojowego i powszechnego oporu [przeciwko Izraelowi] - powiedział Hanija. – To nie znaczy jednak, że zrezygnowaliśmy ze zbrojnego oporu wobec Izraela”.   


Dla Haniji cotygodniowe demonstracje wzdłuż granicy Gazy z Izraelem, które odbywają się w kontekście sponsorowanego przez Hamas ”Wielkiego Marszu Powrotu”, są ”pokojowymi” i „powszechnymi” aktami „oporu”. Protesty, które zaczęły się w marcu 2018 roku, w żadnym razie nie są ani „pokojowe”, ani „powszechne”.  


W leksykonie Hamasu wysyłanie podpalających latawców na izraelskie farmy i wsie w pobliżu granicy ze Strefa Gazy jest definiowane jako „pokojowy opór”.


Chociaż organizatorzy protestów publicznie nawołują uczestników, by zachowali "pokojowość" tych cotygodniowych demonstracji, Palestyńczycy wielokrotnie próbowali wedrzeć się do Izraela przez obalanie płotu granicznego lub miotanie bomb zapalających i urządzeń wybuchowych na izraelskich żołnierzy.


W miniony piątek protesty odbywały się pod hasłem "Palenia syjonistycznej flagi”. Demonstranci nie tylko palili izraelskie flagi; ścierali się także z izraelskimi żołnierzami. Doniesienia ze Strefy Gazy informują, że podczas starć rany odniosło ponad 70 Palestyńczyków.


W dodatku od początku protestów w marcu 2018 roku ponad 260 Palestyńczyków zostało zabitych, a tysiące odniosło rany. Liczba Palestyńczyków biorących udział w piątkowych protestach wreszcie wydaje się zmniejszać: wielu Gazańczyków doszło chyba do wniosku, że ich przywódcy używają ich dla własnych interesów. Od czasu rozpoczęcia marszów Palestyńczycy nie widzieli poprawy swoich warunków życia.


Jeśli pójdzie się za logiką Hamasu, to już niedługo ta organizacja powinna oświadczyć, że strzelanie rakietami i porywanie izraelskich wieśniaków także jest „pokojowym” i „powszechnym” sposobem „oporu”. Media głównego nurtu na Zachodzie niewątpliwie posłusznie zmienią swoje definicje.  


Prawdziwe zamiary Hamasu wyraził jeden z jego wysokich rangą przywódców, Fathi Hammad. Podczas wiecu w pobliżu granicy Gazy z Izraelem powiedział niedawno: "Żydzi są wszędzie. Musimy atakować każdego Żyda na planecie Ziemi! Musimy masakrować i zabijać ich, z pomocą Allaha. Będziemy ich ranić i rozdzierać na kawałki”. Wzywał także Palestyńczyków, by kupowali „noże za pięć szekli” i „podrzynali gardła Żydom”. 


Wypowiedzi Haniji zbiegły się w czasie z wizytą w Iranie delegacji Hamasu. Delegacja, na której czele stał palestyński arcyterrorysta, Saleh Arouri, spędziła kilka dni w Teheranie na rozmowach z irańskimi przywódcami o sposobach wzmocnienia stosunków między nimi.


W listopadzie 2018 roku Departament Stanu USA oferował nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów za informacje o Arourim, który jest zastępcą szefa „biura politycznego” Hamasu.


Tajna działalność Saleha Arouriego, włącznie z kierowaniem terrorystycznymi oddziałami Hamasu, głównie odbywa się w Libanie i w Turcji, według Meir Amit Intelligence and Terrorism Information Center. "W Libanie, gdzie mieszka on obecnie, działa sponsorowany przez Hezbollah bez żadnej ingerencji ze strony rządu libańskiego, podczas gdy w Turcji władze przymykają oczy na działalność jego i Hamasu”.


Arouri jest jednym z założycieli zbrojnego skrzydła Hamasu, Brygad Izaddin al-Kassam, i jest odpowiedzialny za krwawe ataki terrorystyczne na izraelskich cywilów i żołnierzy, włącznie z porwaniem i zamordowaniem trzech izraelskich nastolatków na Zachodnim Brzegu.  


Arouri nie podróżuje do Teheranu, żeby omawiać z irańskimi przywódcami sposobów poprawienia warunków życia Palestyńczyków w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy. Jest całkowicie zajęty tym, jak zdobyć więcej broni i pieniędzy w celu zabijania Żydów. Nie jest przypadkiem, że Hamas wybrał dowódcę swojego zbrojnego skrzydła, by przewodził delegacji do Iranu. Pojechał on do Teheranu prosić o broń i finansowanie działań terrorystycznych, dziedziny jego szczególnej ekspertyzy.


Ze swej strony irańscy przywódcy nie oferowaliby Arouriemu i jego przyjaciołom gotówki na budowę szpitali i szkół w Strefie Gazy. Iran zapewni, że jego pieniądze zostaną przeznaczone na więcej tuneli terroru wzdłuż granicy Gazy z Izraelem i na produkcję rakiet do ataków na Izrael.  


Przywódcy Iranu niezmordowanie przypominają każdemu o swoim pragnieniu unicestwienia Izraela. Najnowsza groźba przyszła ze strony ustawodawcy Modżtaby Zolnoura, przewodniczącego komisji bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej irańskiego parlamentu. „Jeśli USA zaatakują nas, Izraelowi pozostanie tylko pół godziny życia” - powiedział.


W innej groźbie, wypowiedzianej nieco wcześniej, zastępca dowódcy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej powiedział, że Iran zrówna Izrael z ziemią, jeśli zacznie on wojnę i że Izraelczycy nawet nie będą w stanie pochować swoich zabitych. „Naszą strategią jest [wymazanie] Izraela [z] politycznej geografii świata i Izrael wydaje się przybliżać tę rzeczywistość swoim wyrządzaniem szkód - powiedział generał Hossein Salami reporterom w Teheranie. Jeśli Izrael „zrobi cokolwiek, co prowadzi do nowej wojny, z pewnością będzie to [rodzaj wojny], której wynikiem będzie ich eliminacja i odebranie okupowanych terytoriów. Izraelczycy nie będą nawet mieli cmentarza w Palestynie, by pochować swoje trupy”.


Gorąco witając delegację Hamasu, przywódcy Iranu wydają się wiedzieć coś, co ukrywają wprowadzające w błąd nagłówki: że Hamas pozostaje oddany swojemu celowi zniszczenia Izraela.


Irańscy przywódcy wiedzą, że Arouri, z jego udowodnioną przeszłością terroryzmu i rękami kapiącymi od krwi żydowskiej, jest kimś, z kim Teheran może robić interesy. Hamas rozpaczliwie potrzebuje gotówki i broni. Potrzebuje ich nie dlatego, że jest gotowy zaakceptować rozwiązanie w postaci dwóch państw, ale w celu przygotowania się do następnej wojny z Izraelem.


Wydaje się, że Arouri stara się zapewnić swoją teherańską żyłę złota, że Hamas jak najbardziej jest tego samego poglądu co oni: trzeba zlikwidować Izrael i zastąpić go wspieranym przez Iran państwem terroru.


Jeśli arcyterroryście Hamasu powiedzie się misja zdobycia dodatkowego finansowania z Iranu, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terroru w Strefie Gazy najprawdopodobniej nasilą działalność terrorystyczną przeciwko Izraelowi. Najskuteczniejszym sposobem powstrzymania Hamasu przed wprowadzeniem w życie ich planu „zmasakrowania” każdego Żyda, jest wzmocnienie międzynarodowych sankcji i innych środków nacisku na Iran – zanim będzie za późno.  


The Hamas-Iran Plan to Eliminate Israel

Gatestone Institute, 22 lipca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 748 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22
Co przyjaciele Iranu robią w Gazie   Toameh   2019-10-20
Jak Erdogan planował tę czystkę etniczną   Lowe   2019-10-17
Solidarność z Palestyńczykami – obsesyjna odskocznia do antysemityzmu   Collier   2019-10-04
Zamienione w broń palestyńskie dzieci   Roth   2019-09-28
Chrześcijanie masakrowani, media odwracają wzrok   Meotti   2019-09-27
Szminkowanie trupa z Oslo   Koraszewski   2019-09-21
Boko Haram: krwawy terror, końca nie widać   Bulut   2019-09-18
Dorastaliśmy nienawidząc i przeklinając Żydów   Koraszewski   2019-09-15
Iran jest gotowy do ”wymazania syjonistycznego reżimu z mapy”   Rafizadeh   2019-09-14
Ewoluująca ideologia białej supremacji i jej protagoniści   i Yigal Carmon   2019-09-13
Wojna, pokój, podżegacze i podżegani   Koraszewski   2019-09-12
Palestyńczycy: Dlaczego fakty miałyby nam wchodzić w drogę?   Tawil   2019-09-11
Bal tchórzy, opętanych i szubrawców   Koraszewski   2019-09-05
Do europejskich przywódców: żydowskie życie jest tanie   Milliere   2019-09-03
Hamas, Islamski Dżihad: "Krąg ognia rozszerza się"   Toameh   2019-08-31
Wehikuł czasu Mahmouda Abbasa skazuje pokój (raz jeszcze)   Tobin   2019-08-30
Kto mówi, że przestępstwo nie popłaca?   Bedein   2019-08-23
Pięć nagłówków pokazuje antysemickie incydenty na całym świecie - analiza   Frantzman   2019-08-22
Proirańska, antyizraelska polityka zagraniczna Niemiec   Kern   2019-08-14
Palestyńczycy w potrzebie lustra?   Tawil   2019-08-11
Powody, dla których pokojowe rozwiązania konfliktu arabsko-izraelskiego zawsze zawodzą   Hamid   2019-08-10
BDS, Omar Shakir i eliminacjonizm wobec izraela   Steinberg   2019-08-04
Plan Hamasu i Iranu na zlikwidowanie Izraela   Tawil   2019-07-29
Walka z BDS. Część I   Rosenthal   2019-07-27
Hamas maszeruje, by zniszczyć Izrael   Toameh   2019-07-26
Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Sześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczy


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk