Prawda

Sobota, 16 stycznia 2021 - 18:24

« Poprzedni Następny »


Ostatnie tabu w Europie


Philip Carmel 2014-01-21


Nie chodzi o to, co Nicolas Anelka zrobił na boisku, ale o to, co on, jego menadżer, a potem jego klub zrobili po tym fakcie. I oczywiście, o ogłuszającą ciszę z UEFA i FIFA.

Pod koniec przygnębiających lat 1970. w Wielkiej Brytanii jedną z małych przyjemności w życiu było oglądanie młodej drużyny piłkarskiej West Bromwich Albion z Laurie Cunninghamem biegnącym na skrzydle, Cyrillem Regisem wbijającym gole i Remim Mosesem roznoszącym zawodników środka pola z drużyny przeciwników. Być może nie byli bardziej błyskotliwi i sprawni niż inne drużyny, ale ten klub otworzył oczy większości społeczeństwa brytyjskiego na to, że istnieją i powinni istnieć czarni gracze w tym pięknym sporcie w Anglii.


W futbolu nadal jest rasizm, w Wielkiej Brytanii i gdzie indziej w Europie, i brytyjscy fani futbolu i ich drużyny mają jeszcze długą drogę przed sobą w sprawie uczestnictwa w grze czarnych zawodników i trenerów. Ale przeszliśmy już kawałek drogi. Dobrze pamiętam gwizdy, kiedy czarni gracze dotykali piłki i pamiętam także rzucane na stadion banany.


W niektórych regionach Europy jest to nie tylko część przeszłości, ale także część teraźniejszości. Była to długa droga, ale West Brom był tam, by pomóc zwiększyć obroty silnika. A przynajmniej do dwóch tygodni temu.


Nie chodzi o to, co Nicolas Anelka zrobił na boisku, ale o to, co on, jego menadżer, a potem jego klub zrobili po tym fakcie. I oczywiście, o ogłuszającą ciszę z UEFA i FIFA.


Trudno ignorować jego wszechobecność we francuskich mediach społecznościowych, ale obecnie większość ludzi w Wielkiej Brytanii i reszcie Europy wie już dużo więcej o Dieudonné M’Bala M’Bala i jego quenelle niż wiedzieli tydzień temu.


Wiedzą, że ma wiele wyroków jako seryjny podżegacz nienawiści rasowej.


Wiedzą, że pęta się przy Jean-Marie Le Penie i dobranych faszystach, a negacjoniści Holocaustu, tacy jak  Faurisson są fetowani na jego przedstawieniach i otrzymują nagrody z rąk ludzi przebranych  w ubiór żydowskich więźniów obozów koncentracyjnych.

I wiedzą także, że Nicolas Anelka jest jego dobrym kumplem.


Wiedzą również, że quenelle jest sposobem pokazania środkowego palca establishmentowi, którego sznurki pociąga ich zdaniem oś amerykańsko-izraelska, albo jest kontrolowany przez osobistości żydowskie, tłum średniowiecznych Żydów, nazistowskie obozy śmierci i szkoły żydowskie.


Domyślam się, że prezydent UEFA i były kapitan francuskiej drużyny narodowej Michel Platini od czasu do czasu czytuje gazety francuskie i ogląda telewizję francuską, więc prawdopodobnie wie o Dieudonné i quenelle.


Bowiem Dieudonné całkowicie zdemokratyzował antysemityzm. Grupa dzieciaków na wakacjach, chłopaki, które wyszły na piwo, znudzeni żołnierze pilnujący synagogi, każdy może pokazać, dać wyraz nienawiści do czegoś żydowskiego tylko kładąc dłoń na przeciwległym ramieniu i trzymać drugą rękę sztywno ku dołowi.


Jeśli boli cię ramię, nie ma problemu. Dieudonné ma także na to rozwiązanie. Podnieś ananas, żeby pokazać swoje niezadowolenie z tego, co on nazywa „pornografią Szoah” („Shoananas” po francusku).


Jest to przywilej, który rozciąga się także na starzejących się futbolistów międzynarodowych przy tych nieczęstych okazjach, kiedy grają i zdobywają gola. Szukasz miejsca dla takiego gestu?


Czy jest lepsze miejsce niż przed dziesiątkami tysięcy widzów i kilku milionami innych, którzy patrzą w telewizory? Wygląda trochę jak salut nazistowski? Jeszcze lepiej.


Dlaczego bawić się w delikatność?


Możesz w ten sposób uhonorować głównych negacjonistów Holocaustu w Paryżu i Teheranie, pokazać to, jako uwagę na stronie w rozmowie o komorach gazowych z dziennikarzem żydowskim, powiedzieć, że Żydzi opanowali międzynarodową finansjerę i rząd francuski, zrobić zdjęcie sobie wykonującego quenelle przed Auschwitz i przed szkołą żydowską w Tuluzie, gdzie terrorysta zastrzelił troje dzieci i nauczyciela.


Dlaczego w ogóle mielibyśmy zajmować się symbolem, który jest odwróceniem nazistowskiego salutowania?


Jaka absurdalna małostkowość.


Niemniej trzeba bardzo starannie wyjaśnić, że podczas gdy wykonuje się nazi-podobne ruchy symboliczne, honoruje głównych negacjonistów Holocaustu, mówi, że Żydzi kontrolują świat, współpracuje z Le Penem, łącząc żydowskie szkoły, średniowieczne ulice żydowskie, pomniki Holocaustu, Auschwitz, handel niewolnikami, komory gazowe, bankowość międzynarodową, Iran i oczywiście Żydów, nie jest się nigdy, przenigdy, antysemitą.


Zatwierdza się raczej swoją uprawnioną pozycję przeciwko establishmentowi, sprzeciwiając się polityce tego małego państwa syjonistycznego na Bliskim Wschodzie lub prowadząc kampanię przeciwko złu globalnego kapitalizmu.


Czasami nie potrzeba nawet opowiadać o tych wzniosłych ideach. Gest solidarności z przyjacielem także daje ci właściwie carte blanche w tych sprawach.


W komentarzach pod artykułami gazet on line ludzie piszą, że oczywiście Dieudonné nie jest antysemitą. on jest po prostu antysyjonistą.


Jeszcze kilka dni, a będą pisali to w samych artykułach.


Wszystko, co dotąd definiowało antysemityzm – szykanowanie Żydów, zaprzeczanie Holocaustowi, mówienie, że kontrolują oni świat – wszystkie te okropnie ograniczające i trudne wymagania poprawności politycznej nie są już dłużej tabu. Tylko jedno tabu pozostaje. Najwyższą ironią tego wszystkiego jest to, że ostatnim tabu jest rzeczywiste bycie antysemitą.Nicolas Anelka zapewnia nas, że nie jest antysemitą i to samo mówi jego menadżer, którego piłkarz o tym zapewnił.  


Następnie klub informuje nas w oświadczeniu, że “pewne kręgi” mogą poczuć się dotknięte. To znowu ci nieznośni Żydzi. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby przepraszania tych pewnych kręgów, ponieważ oczywiście nikt tutaj nie miał najmniejszego zamiaru być antysemickim.


A w każdym razie, dlaczego ludzie mieliby dbać o to, czy definiuje się ich jako antysemitów, skoro słowo to zostało pozbawione wszelkiego znaczenia?


Antysemickie wybryki były kiedyś domeną oszalałych ekstremistów, skinheadów, nazi- wunderlusterów. Dzisiaj każdy może powiedzieć lub zrobić wszystko co antysemickie, zawsze i wszędzie. To jest wkład Dieudonné’a do społeczeństwa francuskiego, wnoszony teraz na arenę międzynarodową przez Nicolasa Anelkę.


W ostatecznym rachunku mogą to robić dzięki ostatniemu tabu, ponieważ nie są, nigdy nie byli, niech Bóg broni!, antysemitami.


Kiedy prawdą są kłamstwa, a dobro jest złem, tworzy się całkowicie amoralne społeczeństwo, takie, które pozwala ludziom mówić i robić co chcą, kiedy chcą, jak chcą.


To jest fenomen Dieudonné’a. Miłe dzieciaki na wakacjach, młodzież pijąca piwo, żołnierze zaśmiewający się przed synagogą, futbolista strzelający gola, każdy ma absolutne prawo do celowania w Żydów – oczywiście, jak długo mówi głośno i wyraźnie: “ALE nie jestem antysemitą”.


Pytaniem jest, jakie inne aspekty nienawiści do Żydów pozostają, by je dozwolić tym nie-antysemitom.


W 1940 r. praktycznie całe, demokratycznie wybrane Francuskie Zgromadzenie Narodowe powierzyło w głosowaniu władzę absolutną stworzenia Francji Vichy Philippe Pétainowi. Wielu zapomina, że było to to samo Zgromadzenie Narodowe, które zostało wybrane u szczytu popularności Frontu Ludowego. Obedrzyj morderczą ideologię z wszelkiego znaczenia, a jej słowa, które mają jakikolwiek sens, oczyszczają i legitymizują ją. 


Po dziesięciu latach Dieudonné’a we Francji miliony naśladują go i wyczekują jego najnowszych wypowiedzi.  


To nie jest liberalizm ani ochrona wolności słowa. To jest pogarda i anarchia. Demokracja, rządy prawa i wzajemny szacunek muszą być odtrutkami.


Pora, by Europa ich użyła.


The_last_taboo_in_Europe

15 stycznia 2014

Tłumaczenie M.K.

 

Philip Carmel

Doradca mającego swoją siedzibę w Brukseli European Jewish Congress.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk