Prawda

Czwartek, 23 marca 2023 - 09:49

« Poprzedni Następny »


Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo


Itamar Marcus 2022-12-18

Mapa „Palestyny” w magazynie Fatahu dla dzieci.
Mapa „Palestyny” w magazynie Fatahu dla dzieci.

Wielu obserwatorów zastanawiało się, dlaczego porozumienia pokojowe z Oslo z 1993 roku nie doprowadziły do pokoju, a wręcz przeciwnie, nasiliły konflikt. Sporadyczne palestyńskie ataki terrorystyczne przed 1993 rokiem zostały zastąpione powtarzającymi się falami palestyńskiego terroru, w których zginęło ponad 2000 Izraelczyków. Raport PMW „Teaching Terror to Tots” [nauka terroru dla maluchów] jest kluczem do zrozumienia zagadki terroru po Oslo.

Palestinian Media Watch przez ponad 20 lat dokumentował oficjalne publikowane teksty ideologiczne, oświadczenia polityków i przesłania AP/Fatah rozpowszechniane przez każdą kontrolowaną przez nich strukturę, a wszystko, co ujawnił PMW, budziło wątpliwości co do szczerości AP/Fatah w procesie pokojowym. PMW niedawno opublikował raport na temat magazynu Fatahu, „Waed”, dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, obejmujący wszystkie numery opublikowane w ciągu ostatnich ośmiu lat. Treści dla palestyńskich dzieci rozpowszechniane przez„Waed” potwierdzają, że ostatecznym celem AP/Fatahu było i pozostaje zniszczenie Izraela i zastąpienie Izraela przez „Palestynę”.

 

Setki przykładów w 70-stronicowym raporcie pokazują, że poprzez „Waed” Fatah – który dominuje i kontroluje Autonomię Palestyńską od jej powstania – uczy palestyńskie dzieci, że:

 

„Od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” po tym, jak „syjonistyczni najeźdźcy pójdą na śmietnik historii”, ponieważ „okres syjonizmu w końcu minie”. Jako ostatni krok wszyscy „żydowscy osadnicy w Palestynie znikną”.

 

Izrael musi zostać zniszczony, ponieważ Żydzi/Izraelczycy to:

„Syjonistyczni złodzieje, którzy ukradli naszą ziemię”… „żydowscy najeźdźcy”… „cudzoziemcy z wszystkich krańców ziemi, którzy nie znali Palestyny i w niej nie mieszkali – ani oni, ani ich przodkowie”.

 

Ponieważ Żydzi nie mają żadnych praw, Palestyńczycy mają „prawo do prowadzenia walki zbrojnej w celu odzyskania skradzionej ojczyzny”. To jest jedyna droga AP/Fatahu, ponieważ „wyzwolenie Palestyny zostanie osiągnięte tylko poprzez walkę zbrojną”.

 Krótko mówiąc, przesłanie AP/Fatah do dzieci jest takie, że Izrael został stworzony przez kradzież, dalsze jego istnienie jest przestępstwem, a jego zniszczenie poprzez walkę zbrojną jest uzasadnione i nieuniknione. Dzieci, które czytają „Waed”, są uczone, że na nich spoczywa odpowiedzialność za stworzenie przyszłego świata bez Izraela.

 

Udokumentowana w raporcie edukacja AP/Fatahu jest siłą napędową obecnej palestyńskiej fali terroru, dokonywanego przez palestyńską młodzież wychowaną na tych przekazach nienawiści. Jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w celu zwalczania edukacji AP/Fatahu do nienawiści i terroru, będzie ona nadal siłą napędową palestyńskiej przemocy przez pokolenia.

 

Ujawnienie przez PMW przesłań AP/Fatah za pośrednictwem „Waed” powinno mieć daleko idące implikacje polityczne. Stosunek do Porozumień z Oslo i polityka wobec AP muszą zostać ponownie ocenione w oparciu o rzeczywistość tego, czym jest AP, a nie iluzję tego, jak wyobraża ją sobie społeczność międzynarodowa. Jeśli terror palestyński ma zostać zatrzymany, a stabilność w Izraelu przywrócona, wiedza o edukacji AP/Fatahu musi być impulsem do nowego podejścia do AP.

 

PMW publikuje ten raport na Chrześcijańskiej Konferencji Mediów GPO w Jerozolimie.

 

Aby przeczytać „Teaching Terror to Tots” PMW, kliknij tutaj.

 

Poniżej znajduje się streszczenie „Teaching Terror to Tots”:

 

Fatah, rządzący ruch polityczny Autonomii Palestyńskiej (AP), prowadzi ruch młodzieżowy dla palestyńskich dzieci w wieku 6-15 lat o nazwie Lwiątka (chłopcy) i Kwiaty (dziewczynki), który publikuje magazyn dla dzieci o nazwie „Waed” (Obietnica po arabsku). Czasopismo jest publikowane na stronie internetowej ruchu młodzieżowego i dystrybuowane podczas zajęć Fatahu i AP oraz w szkołach AP.

 

Edukacja dzieci przez Fatah poprzez „Waed” jest antytezą edukacji pokojowej. Choć nie wszystkie materiały w czasopiśmie promują nienawiść do Izraelczyków i Izraela, wszystkie odniesienia do Izraelczyków i Izraela są nienawistne.

 

Podstawowym przesłaniem „Waed” jest, że Izraelczycy są cudzoziemskimi najeźdźcami kolonialnymi, a zatem Izrael nie ma prawa istnieć. Palestyńczycy pod przywództwem Fatahu będą kontynuować heroiczną walkę zbrojną, dopóki najeźdźcy nie zostaną pokonani i nie opuszczą kraju. Nie ma śladu prawomocności istnienia Izraela, nie ma też możliwości, aby Izrael współistniał z wyzwoloną Palestyną, której granice mają obejmować cały Izrael.

 

Fikcyjna historia tworzy brutalną rzeczywistość

 

Pisanie na nowo przeszłości przez Fatah generuje wizję przyszłości. Fikcyjny, liczący 5000 lat naród „Kananejskich Arabów Palestyńskich” jest wymyślony jako pretekst dla wszystkich praw Palestyńczyków: „Od trzeciego tysiąclecia p.n.e., innymi słowy, 5000 lat temu, osiedlili się tam jego palestyńscy mieszkańcy” („Waed”, nr 37, s. 22). Wymazywanie autentycznej żydowskiej historii na tych ziemiach jest pretekstem do odmawiania Żydom jakichkolwiek praw. Izraelczyków piętnuje się jako „cudzoziemców, którzy przybyli z wszystkich krańców ziemi, cudzoziemców, którzy nie znali Palestyny i nie żyli w niej – ani oni, ani ich ojcowie ani przodkowie” („Waed”, nr 36, s. 2 ). Twierdzi, że każde miasto w Izraelu i każdy centymetr Izraela jest częścią okupowanej palestyńskiej „skradzionej ojczyzny”.

 

A zatem Izrael jest delegitymizowany jako „twór złodziejski ”, a Izraelczycy są demonizowani jako „żydowscy najeźdźcy” i „syjonistyczni najeźdźcy”. Fatah ogłasza, że zniszczy Izrael przez „wyzwolenie Palestyny od złodziejskiego tworu syjonistycznego” („Waed”, nr 32, s. 3 ). Zamiar zniszczenia Izraela jest opakowany w różne eufemizmy, takie jak:  „okres syjonizmu w końcu minie” i „nie ma najeźdźcy, który … nie opuścił [Palestyny] pokonany”. („Waed”, nr 27, s. 23 ).

 

To nieuniknione “wyzwolenie Palestyny” będzie ni mniej ni więcej tylko zdobyciem sprawiedliwości przez palestyńskie “ofiary”, ponieważ Palestyńczycy mają “absolutne  prawo do pełnego odebrania swoich praw” („Waed”, nr 26,s. 12).


[Ostateczna sprawiedliwość zostanie osiągnięta wygnaniem wszystkich Żydów. Fatah przedstawia Algierię jako historyczny precedens: „Pod koniec okresu francuskiego kolonializmu…oni wszyscy uciekli do Francji…Doświadczenie Algierii zapewnia, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”. („Waed”, nr 28, s. 25, czerwone podkreślenie w oryginale”)]
[Ostateczna sprawiedliwość zostanie osiągnięta wygnaniem wszystkich Żydów. Fatah przedstawia Algierię jako historyczny precedens: „Pod koniec okresu francuskiego kolonializmu…oni wszyscy uciekli do Francji…Doświadczenie Algierii zapewnia, że żydowscy osadnicy w Palestynie w końcu znikną”. („Waed”, nr 28, s. 25, czerwone podkreślenie w oryginale”)]

„Waed” stanowczo stwierdza, że celem Fatahu jest położenie kresu istnieniu Izraela, a nie tylko kontroli Izraela nad Zachodnim Brzegiem. Odniesienia do „Palestyny”, „skradzionej ojczyzny” i „okupacji” zawsze obejmują całe państwo Izrael. Tak samo wszystkie mapy „Palestyny”.


Starożytny szekel z Judei jako “moneta palestyńska”
Starożytny szekel z Judei jako “moneta palestyńska”

Przez tysiące lat udowodniono, że… nie ma najeźdźcy, który najechał tę ziemię i nie pozostawił jej ostatecznie pokonany, i tak właśnie stanie się z najeźdźcami syjonistycznymi („Waed”, nr 27, s. 23 ).

Demonizacja

 

Oprócz delegitymizacji Izraela jako państwa, AP/Fatah demonizuje Izraelczyków jako jednostki, nazywając ich nikczemnymi, rasistowskimi, krwiożerczymi zabójcami, poprzez wyrażenia takie jak „gigantyczna izraelska maszyna do mordowania”, „gangi syjonistyczne” i „krew dzieci z Gazy nie gasi pragnienie izraelskiego potwora”. Wśród wielu oszczerstw, które rozpowszechnia, magazyn oskarża Izrael o podobne do nazistowskich potworności.

 

Dla AP/Fatah ta sfabrykowana historia jest tym, co tworzy wizję przeznaczenia Palestyny. Przesłanie „Waed”: Izrael został stworzony przez kradzież, jego dalsze istnienie jest zbrodnią, a jego zakończenie przez walkę zbrojną jest uzasadnione i nieuniknione. Edukacja przekazywana dzieciom przez „Waed” będzie siłą napędową palestyńskiej nienawiści i terroru dla kolejnego pokolenia.

 

Teaching Terror to Tots – reevaluating the Oslo Accords

Palestinian Media Watch, 12 grudnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Itamar Marcus - badacz i publicysta PMW. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk