Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 09:38

« Poprzedni Następny »


“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”


Z materiałów MEMRI 2021-08-14


Podczas ostatnich protestów w Iranie zabito już 25 osób, wielu pobito, a ponad 3000 trafiło do więzień. Protestują głównie mieszkańcy Chuzestanu z powodu dramatycznego braku wody i elektryczności. Ten brak wody jest nie tylko wynikiem wieloletniej suszy, ale również zabierania wody z prowincji zamieszkałej głównie przez mniejszość arabską, do prowincji zamieszkałych przez ludność perską. Z jednej strony Najwyższy Przywódca powiedział, że „protestujący mają pewne powody do niepokoju”, co brzmiało jak wezwanie sił bezpieczeństwa do powściągliwości. Z drugiej strony Hossein Salami, dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), wyjaśnił 26 lipca 2021 r., że IRGC nie pozwoli nikomu zaszkodzić reżimowi Islamskiej Rewolucji, niezależnie od tego jak tragiczna będzie sytuacja ludzi. Salami w imieniu narodu irańskiego oświadczył, że nie zrezygnują z rewolucji i podkreślił, że członkowie IRGC są gotowi poświęcić życie dla narodu irańskiego i dla ideałów rewolucji.  


Poniżej podajemy główne punkty jego przemówienia na konferencji ku czci męczenników poległych w wojnie iracko-irańskiej w 1988 roku:[1]


Dowódca IRGC Salami: "Męczennicy utorowali drogę do wyzwolenia muzułmanów z nowoczesnego niewolnictwa.”  


Żaden naród nie może osiągnąć łaski i siły bez dżihadu, wojny i oporu, a jeśli nie ma oporu przed wrogami, honor, bezpieczeństwo i siła społeczeństwa są stracone.


Mudżahedin [Chalk] (głównie irańska lewica) są tymi, którzy [na początku rewolucji] znaleźli schronienie wśród krwiożerczych wrogów irańskiego narodu i przeciwstawili się nam z celem obalenia islamskiego reżimu, ale szlachetny naród islamskiego Iranu prowadził opór i zwyciężył skromnymi środkami [jakie posiadał w tym czasie].  


W 1988 r. nasi wojownicy skomponowali trwającą epopeję i wielki honor, pozostawiając złotą kartę w annałach rewolucji dla następnych [pokoleń]. Dlatego nie wolno nam szczędzić wysiłków dla zachowania honoru tych męczenników. Bez tych umiłowanych [męczenników] nie możemy być silni i niezależni. Męczennicy utorowali drogę do wyzwolenia muzułmanów z nowoczesnego niewolnictwa. Dzięki nim cały świat muzułmański stał się teraz areną dżihadu i aroganccy [Amerykanie] uciekają. Męczennicy oświetlają naszą drogę jak światło w ciemności.  


Liban i Hezbollah stoją teraz silne przeciwko syjonistom i za każdym razem, kiedy wróg chce uczynić ruch, Hezbollah dusi to w zarodku. Ameryka nie przyniosła narodom świata niczego poza biedą, zacofaniem i grabieżą ich bogactw, Ameryka straciła wiarygodność w Iranie i my poświęcamy życie dla irańskiego narodu.


Męczennicy są wśród żywych i są wiecznym skarbem narodu i reżimu. Ich samopoświęcenie, oddanie i odwaga muszą być honorowane, żeby zachować ducha lojalności i samopoświęcenia jako trwałą wartość islamskiego społeczeństwa Iranu. Odwagę, bohaterstwo i poświęcenie męczenników i wojowników wojny irańsko-irackiej można ustanowić i wpoić przyszłym pokoleniom przez upamiętnianie męczenników, którzy są nieśmiertelni i żywi.[2] Organizowanie takich konferencji jak ta jest bożym sukcesem, bowiem męczennicy żyją na zawsze. Stanie się męczennikiem nie jest przypadkiem. To jest zasada, boży wybór i umowa [z Bogiem], [3] a ci męczennicy bez wątpienia są lepiej znani mieszkańcom raju niż na ziemi.


"Wojownicy i nasz rządzący Prawoznawca [Chomeini] przedstawili nowe pojęcie siły, które było nieznane wrogowi – mianowicie [siłę] wiary”


Teraz, kiedy wszyscy wrogowie zrozumieli, że nie są w stanie pokonać irańskiego narodu w gorzkiej wojnie, uknuli inne spiski, takie jak narzucanie ekonomicznych sankcji i próby wbicia klina między [irański] naród a reżim przy pomocy sankcji i nacisków ekonomicznych. Muszą jednak wiedzieć, że chociaż ekonomiczne sankcje [istotnie] mogą naciskać na naród, przyniosą [jedynie] zwycięstwo islamskiemu Iranowi.


Od pierwszego dnia [islamskiej] Rewolucji nasi wrogowie, główny z nich to Ameryka, okazywali wrogość wobec nas wszelkiego rodzaju spiskami, zabójstwami, sankcjami i groźbami, ale nasz naród nigdy nie zatrzymał się, [ale raczej] przyspieszył tempa.


Bezduszni Mudżahedin Chalk weszli do naszego kraju z poparciem wrogów, [ale] bohaterstwo ludowych sił i wojowników oraz niewidzialna ręka Boga, wymazała ich na zawsze z annałów historii do kanionu Chahar Zabar [w zachodnim Kermanszah, gdzie miała miejsce Operacja Mersad]. Możemy pokonać wroga tylko przez męczeństwo. Oni wydawali się silniejsi [od nas], ale męczennicy [bojownicy o] wolność, wojownicy i nasz rządzący Prawoznawca [Chomeini] przedstawili nowe pojęcie siły, które było nieznane wrogowi – a mianowicie [siłę] wiary.


Osiem lat wojny Iranu z Irakiem były największą próbą dla irańskiego narodu, bo wszyscy wrogowie islamu zebrali się razem, by zagasić wschodzące słońce islamu, ale nie byli w stanie tego zrobić, ponieważ Bóg był z nami, dżihad i męczeństwo są naszymi szatami honoru. Gdybyśmy nie walczyli i gdyby rodziny męczenników nie wytrwały, zostalibyśmy pokonani przez wrogów dziesiątki razy, ale Bóg zablokował drogę [wrogom] i nie pozwolił niewiernym na pokonanie wiernych.  


Podczas wojny [Iran-Irak] jednym ze źródeł siły wytrwania irańskiego narodu było [jego] posłuszeństwo wobec dyrektyw Imama Chomeiniego i dzisiaj wszyscy musimy być posłuszni dyrektywom Najwyższego Przywódcy [Chameneiego], żeby państwo nie doznało szkody.


Wrogowie muszą wiedzieć, że irański naród nie zrezygnuje z islamu ani z rewolucji z powodu przerw w dostawach elektryczności lub braków wody. Wrogowie nadal nie rozumieją [charakteru] irańskiego narodu i myślą, że jeśli jest godzinna przerwa w dostawie elektryczności lub jeśli są braki wody z powodu suszy, irański naród zrezygnuje z islamu i rewolucji. To po prostu jest złudzenie.


Ludność Iranu pokazała w tych dniach, że jest lojalna wobec ideałów islamu i rewolucji i że złudzenia i marzenia wroga nigdy ich nie oszukają [i nie spowodują, że będą zniechęceni] przez godzinę braku prądu lub wody. 


"Dzisiaj my dyktujemy warunki, pod jakimi supermocarstwo takie jak Ameryka wróci do umowy nuklearnej”  


Dzisiaj my dyktujemy warunki, pod jakimi supermocarstwo takie jak Ameryka wróci do umowy nuklearnej i to wskazuje na [rozmiar] autorytetu dzierżonego przez islamski Iran, autorytetu, który został zdobyty dzięki odwadze islamskich wojowników w okresie po zwycięstwie Islamskiej Rewolucji i w krytycznych chwilach, takich jak Operacja Mersad. Gdyby niebezpieczne i zawiłe strategie polityczne wrogów przeciwko nam były skierowane na Amerykę, zostałaby zmiażdżona. Dzisiaj widzimy niepowodzenia Ameryki w jej polityce wobec islamskiego Iranu i [niepowodzenia] w realizowaniu jej celów…


Islamski Iran buduje się [mimo] problemów i mimo [sankcji USA, które] miały go paraliżować. W rzeczywistości nasz postęp jest z powodu sankcji, [bo] widzimy, że w każdej dziedzinie, w jakiej sankcje są na nas narzucone, zrzuciliśmy jarzmo zależności od cudzoziemców…


Dzisiaj Ameryka nie może dłużej popierać nikogo i nie dyktuje warunków w kwestiach polityki. Obywatele Iranu dobrze znają swoich wrogów i nie dadzą się oszukać.


My, członkowie IRGC, poświęcamy życie dla irańskiego narodu i jak długo żyjemy, nie pozwolimy nikomu choćby zerknąć na Iran. Uczynimy Iran piękniejszym z poparciem irańskiego narodu.

 


[1] ISNA (Iran), July 26, 2021.

[2] A reference to Quran 3:169: "Do not consider those who died for the sake of Allah as dead, but rather as living, by their Lord sustained."

[3] A reference to Quran 9:111: "Indeed, Allah has purchased from the believers their lives and their properties, [and in exchange] for that they will have Paradise. They fight in the cause of Allah, so they kill and are killed."


Odwiedź polska stronę MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 9780, 4 sierpnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska 

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 962 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk