Prawda

Czwartek, 6 sierpnia 2020 - 08:59

« Poprzedni Następny »


Media i Zachód ignorują pogwałcenia praw człowieka przez Autonomię Palestyńską


Khaled Abu Toameh 2014-02-15

Wydany w tym tygodniu raport palestyńskiej Niezależnej Komisji Praw Człowieka (ICHR) krytykuje Autonomię Palestyńską (AP) i Hamas za pogwałcenia praw człowieka i wolności na Zachodnim Brzegu i w Gazie.

Raport, (January 2014 Report of Human Rights Violations) który został zignorowany przez media głównego nurtu i organizacje praw człowieka na Zachodzie, ujawnia, że w styczniu 2014 r. 10 Palestyńczyków zginęło na Zachodnim Brzegu i w Gazie w wyniku anarchii, bezprawia i nadużywania broni.


Raport wylicza także przypadki tortur i maltretowania w więzieniach AP i Hamasu. ICHR wskazuje na rosnącą liczbę przypadków tortur w więzieniach należących do budzącej strach Prewencyjnej Służby Bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu.


ICHR pisze, że w styczniu otrzymała 56 skarg na tortury i maltretowanie w więzieniach palestyńskich: 36 w Strefie Gazy i 19 na Zachodnim Brzegu. Ponadto ta organizacja praw człowieka otrzymała niezliczone skargi na arbitralne i bezprawne aresztowania Palestyńczyków przez władze AP i Hamas.


Policja Autonomii Palestyńskiej atakuje protestujących. (Zdjęcie: Strona Facebooka \
Policja Autonomii Palestyńskiej atakuje protestujących. (Zdjęcie: Strona Facebooka "Palestyńczycy o godność")

ICHR napisała, że otrzymali także skargi od Palestyńczyków, którzy oskarżają siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej na Zachodnim Brzegu o bezprawne rekwirowanie ich pieniędzy.


Organizacja otrzymała również skargi na ataki na wolność słowa i zgromadzeń oraz swobodę mediów, jak również na pokojowe protesty i wolności akademickie.


Z 10 Palestyńczyków, którzy zginęli w styczniu, połowa, według tego raportu, zginęła w wyniku walk między klanami. Jeden Palestyńczyk został zabity podczas pracy w tunelu na granicy między Strefą Gazy a Egiptem. Trzech Palestyńczyków zginęło w wypadkach, które organizacja określa jako „anarchia [w zakresie] bezpieczeństwa i nadużycie broni”. W Strefie Gazy 13-letnia dziewczynka o imieniu Wisam Aszhour popełniła samobójstwo, wieszając się w domu rodzinnym.


W kwestii tortur organizacja pisze, że otrzymała skargi od Palestyńczyków, którzy mówili, że byli torturowani podczas przetrzymywania w więzieniach Autonomii Palestyńskiej i Hamasu.


ICHR informuje, że w styczniu otrzymała 85 skarg na bezprawne i arbitralne aresztowanie przez oba rządy palestyńskie. Wielu zatrzymanych mówi, że zostali aresztowani za „motywowane politycznie” wykroczenia.


Jeśli chodzi o napaści na wolność słowa i pokojowych protestów ICHR wskazuje, że 12 stycznia 2014 r. policja PA użyła siły, by rozpędzić protest młodzieży palestyńskiej na północ od Ramallah. Między 60 a 70 protestujących odniosło rany głowy i nóg, kiedy policja zaatakowała ich pałkami i granatami ogłuszającymi.


Według raportu 28 stycznia 2014 r. policjanci użyli ostrej amunicji dla rozpędzenia osób rzucających kamieniami w centrum Ramallah. Pisze również, że nie było powodu do używania ostrej amunicji podczas tego incydentu. Czworo protestujących odniosło rany, kiedy policjanci zaatakowali ich pałkami.


Raport notuje, że w ostatnim tygodniu stycznia siły bezpieczeństwa Hamasu dokonały nalotu na dwa kampusy uniwersyteckie w Stefie Gazy i użyły nadmiernej siły, by rozproszyć protest studentów przeciwko wysokiemu czesnemu.


Na Zachodnim Brzegu Prewencyjna Służba Bezpieczeństwa wezwała na przesłuchanie wielu studentów podejrzanych o udział w działalności politycznej, a uniwersytet w Jerycho wydalił studenta z powodu podejrzenia, że jego brat należy do Hamasu.


Odnosząc się do anarchii i bezprawia na Zachodnim Brzegu ICHR wskazuje na wydarzenie, które miało miejsce 18 stycznia w pobliżu Hebronu. Tego dnia ponad 100 mężczyzn zaatakowało budynek rady miejskiej Jatta, używając buldożera, żeby dostać się do środka.


Burmistrz Musa Machamarah powiedział, że napastnicy byli krewnymi i przyjaciółmi pracownika rady, który został zwolniony z pracy. Burmistrz skarżył się, że mimo iż uprzedził policję Autonomii Palestyńskiej o możliwości takiego ataku, żadne posiłki policyjne nie zostały wysłane na miejsce wydarzeń.


Raport ujawnił, że Autonomia Palestyńska nadal ignoruje wyroki sądowe. Prewencyjna Służba Bezpieczeństwa i Ogólna Siła Wywiadowcza ignorują nakazy wydane przez różne sądy, by uwolnić zatrzymanych Palestyńczyków. IHCR wylicza siedem takich spraw, które zdarzyły się w ostatnim miesiącu.


Na początku zeszłego tygodnia przedstawiciele IHCR spotkali się z ministrem spraw wewnętrznych AP, Saidem Abu Ali i omawiali z nim przypadki tortur i pogwałceń praw człowieka na Zachodnim Brzegu. Omawiali także trwające rozprawy sił bezpieczeństwa z palestyńskimi studentami z uniwersytetu Bir Zeit na Zachodnim Brzegu. Wielu studentów skarżyło się, że są obierani za cel z „przyczyn politycznych” przez rozmaite gałęzie palestyńskiego establishmentu bezpieczeństwa.


Dane w tym raporcie raz jeszcze pokazują, że ani Autonomia Palestyńska, ani Hamas nie respektują praw człowieka i wolności słowa na terytoriach pod ich panowaniem.


Fakt, że Hamas jest odpowiedzialny na pogwałcenia praw człowieka i napaści na wolność słowa nie powinien być zaskoczeniem dla nikogo.


Zaskakuje jednak, że kierownictwo Autonomii Palestyńskiej, które często przechwala się, że podlegający mu Palestyńczycy cieszą się wolnością i demokracją, nadal kłamie nie tylko swoim wyborcom, ale także mediom zachodnim i darczyńcom międzynarodowym w sprawie przestrzegania praw człowieka.


Autonomii Palestyńskiej udaje się odwrócić uwagę od tych problemów przez składanie całej winy na Izrael. Dla Autonomii Palestyńskiej wyłącznie Izrael jest odpowiedzialny za pogwałcenia praw człowieka i napaści na wolność słowa, zgromadzeń i na media.


Większość rządów zachodnich, dziennikarzy i organizacji praw człowieka najwyraźniej postanowiło dawać wiarę stanowisku Autonomii Palestyńskiej, że jedynymi złoczyńcami są Izraelczycy. Właśnie dlatego raport ICHR o anarchii, bezprawiu i pogwałceniach praw człowieka przez Autonomię Palestyńską i Hamas będzie całkowicie zignorowany przez Zachód.


Palestinian Authority human rights violations

Gatestone Institute, 11 lutego 2014

Tłumaczenie M.K.Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 785 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25
Uniwersyteckie przyzwolenie dla szerzenia nienawiści   Tobin   2019-11-21
Prawdziwa twarz sprawy palestyńskiej   Collier   2019-11-20
Palestynizm i zasada ”przede wszystkim zaszkodzić”   Rosenthal   2019-11-16
Prawo do samoobrony dla wszystkich poza Izraelem   Tobin   2019-11-15
Jestem imigrantem z Indii. Zaczepiono mnie w Bonn w Niemczech, bo wzięto mnie za Żyda.   Uniyal   2019-11-13
Czego boją się palestyńscy przywódcy?   Toameh   2019-11-12
UE popiera Iran – czołowego kata dzieci na świecie   Rafizadeh   2019-11-06
Otwartość ONZ na turecki plan dla północnej Syrii, podczas gdy 300 tysięcy Kurdów musi uciekać   Frantzman   2019-11-04
Dlaczego Hamas popiera wojnę Erdogana   Toameh   2019-10-31
Terroryści wzywają do zabijania Żydów – z siedziby ONZ w Gazie   Tawil   2019-10-29
Zapowiedź wielkiej wojny?   Koraszewski   2019-10-28
Nowi „baszybuzucy” Turcji: Wolna Armia Syrii   Bekdil   2019-10-27
"Antynormalizacja" z Izraelem: prawdziwy cel   Tawil   2019-10-24
Dwa oblicza antysemityzmu   Yemini   2019-10-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk