Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 18:39

« Poprzedni Następny »


Letnie obozy palestyńskiego dżihadu


Khaled Abu Toameh 2021-07-02

Hamas wezwał Palestyńczyków w Strefie Gazy do rejestrowania swoich synów na letnie obozy wojskowe. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny” – oznajmił Hamas. Na zdjęciu:Stoisko rejestracyjne dla “Pionierów wyzwolenia – obozów Miecz Jerozolimy” (Źródło: T.me/Tlae3Camps, 17 czerwca 2021)
Hamas wezwał Palestyńczyków w Strefie Gazy do rejestrowania swoich synów na letnie obozy wojskowe. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny” – oznajmił Hamas. Na zdjęciu:Stoisko rejestracyjne dla “Pionierów wyzwolenia – obozów Miecz Jerozolimy” (Źródło: T.me/Tlae3Camps, 17 czerwca 2021)

Podczas gdy społeczność międzynarodowa szuka sposobów pomocy mieszkańcom Strefy Gazy po niedawnej wojnie między Hamasem a Izraelem, przywódcy palestyńscy są zajęci zaszczepianiem kolejnemu pokoleniu większej nienawiści i zamiłowania do przemocy.


Dwie główne grupy palestyńskie panujące w Strefie Gazy, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad (PIJ) rozpoczęły niedawno kampanię rekrutowania tysięcy palestyńskich dzieci i nastolatków do swoich letnich obozów.


Młodzi rekruci nie będą uczyć się pływać ani grać w piłkę. Nie zostaną częścią palestyńskiego Klubu Skautów.


Celem
 obozów, według Hamasu i PIJ, jest "rozpalenie płomieni dżihadu [świętej wojny] w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny".


Obozy, prowadzone przez zbrojne skrzydła Hamasu i PIJ, Brygady Izaddin al-Kassam i Brygady Al-Kuds, odbywają się pod hasłami "Miecz Jerozolimy" i "Szpice wyzwolenia."


"Miecz Jerozolimy" jest nazwą, którą wybrał Hamas na walki w ostatnim miesiącu z Izraelem, podczas których ponad 4000 rakiet i pocisków wystrzelono ze Strefy Gazy na Izrael. „Szpice Wyzwolenia” to zwrot używany przez palestyńskie grupy do opisania ich pragnienia “wyzwolenia całej Palestyny” od rzeki Jordan do Morza Śródziemnego – eufemizm na zlikwidowanie Izraela.


Wojskowe obozy Hamasu i PIJ “mają na celu wyszkolenie młodych mężczyzn w strzelaniu i umiejętnościach wojskowych i potrzebnych dla [sił] bezpieczeństwa”, według doniesień ze Strefy Gazy. „Mają na celu wzmocnienie ich morale i przygotowanie ich do następnego starcia [z Izraelem], które może być bliskie”.


Ahmad al-Ra'i, rzecznik PIJ, powiedział, że letnie obozy “mają na celu konsolidację sprawy palestyńskiej w umysłach i sercach palestyńskiej młodzieży oraz skonsolidowanie osiągnięć bitwy Miecz Jerozolimy w ich umysłach jako ważnego etapu w historii tego konfliktu”.


Obozy, dodał, mają także na celu “konsolidację miłości i ducha dżihadu i oporu wśród palestyńskiej ludności, szczególnie młodzieży”.  


Ra'i podkreślił, że jego grupa zwraca się do chłopców w wieku 14-17 lat, by uczestniczyli w letnich obozach. Powiedział, że jednym z powodów, dla których jego grupa rekrutuje dzieci, jest to, że Izrael już “naraża je na zachodnią kulturę”.


Powiedział, że tysiące młodych Palestyńczyków “tłumnie rejestrują się na obozy”.


Obozy przekazują kilka przesłań, powiedział al-Ra'i. "Szczególnie to, że Palestyński Islamski Dżihad potwierdza, że jego palce są wciąż na spuście” i że Palestyńczycy “przygotowują pokolenie wyzwolenia do walki o ‘wielkie wyzwolenie’ tej błogosławionej ziemi”. Obozy dodał, wysyłają także komunikat do Arabów i muzułmanów, że “płomień konfliktu [z Izraelem] jest podtrzymywany”.


Rzecznik poradził Izraelowi, by uważał na letnie obozy, ponieważ “stworzą pokolenie, które wyzwoli Palestynę”.  


Hamas, ze swej strony, ogłosił, że rejestracja na jego obozy letnie zaczęła się 14 czerwca i zwraca się nie tylko do dzieci szkolnych, ale także do studentów uniwersytetów i dorosłych.


Hamas wezwał Palestyńczyków do rejestracji na obozy w różnych meczetach w Strefie Gazy. „Celem obozów jest rozpalenie płomieni dżihadu w pokoleniu wyzwolenia, wpojenie islamskich wartości i przygotowanie następnej zwycięskiej armii do wyzwolenia Palestyny", brzmiało oświadczenie Hamasu.  


W ostatnich dniach wideo zamaskowanych bojówkarzy Hamasu, którzy apelowali do Palestyńczyków w meczetach, by posyłali swoje dzieci na ich obozy letnie, pojawiło się na rozmaitych platformach mediów społecznościowych. Zdjęcia dziesiątek palestyńskich dzieci w kolejkach do zapisania się na obozy Hamasu i PIJ także pojawiły się w rozmaitych palestyńskich mediach.


Rekrutacja tysięcy palestyńskich dzieci na letnie obozy dżihadu Hamasu i PIJ ma miejsce, podczas gdy przedstawiciele ONZ i inni mediatorzy krążą między Izraelem a Strefą Gazy w próbie osiągnięcia porozumienia o rekonstrukcji tej rządzonej przez Hamas nadbrzeżnej enklawy.


Przywódcy wspieranych przez Iran Hamasu i PIJ mają nadzieję, że starania mediacyjne doprowadzą do wznowienia międzynarodowej pomocy dla Strefy Gazy, włącznie z odbudową wielu domów zniszczonych podczas ostatniej rundy walk z Izraelem.


Zamiast inwestowania swoich pieniędzy w odbudowę, Hamas i PIJ przeznaczają pieniądze ze swojego budżetu na szkolenie dzieci, by zostały żołnierzami w wojnie o zniszczenie Izraela. Mają dosyć pieniędzy, by prowadzić obozy do prania mózgów i indoktrynowania własnych dzieci, ale nie są gotowi na inwestowanie w odbudowę domów zniszczonych podczas ostatniej wojny z Izraelem.


Dla Hamasu i PIJ ambicja zniszczenia Izraela jest najwyraźniej silniejsza niż pragnienie chronienia życia swoich dzieci i wychowywania ich na – powiedzmy – lekarzy lub inżynierów. Dzieci, które obecnie przechodzą szkolenie wojskowe w Strefie Gazy, wkrótce pojawią się jako zamaskowani mężczyźni w zbrojnych grupach Hamasu i PIJ.


Niepokoi, że to zbrodnicze wykorzystywanie dzieci i rekrutacja ich jako uczestników walk, jest całkowicie ignorowane przez społeczność międzynarodową, włącznie z mediatorami, którzy prowadzą negocjacje z Hamasem i PIJ o sposobach utrzymania zawieszenia broni osiągniętego z Izraelem po walkach w maju.


Według UNICEF, "rekrutowanie i używanie dzieci przez siły zbrojne jest poważnym pogwałceniem praw dziecka i międzynarodowego prawa humanitarnego”. Pozostaje zobaczyć, czy UNICEF i inne międzynarodowe organizacje praw człowieka zdobędą się na odwagę potępienia palestyńskich grup za ten rodzaj wykorzystywania dzieci. Nie zrobienie tego tylko zachęci Hamas i PIJ do kontynuowania starań o mobilizowanie dzieci na żołnierzy.  


Milczenie społeczności międzynarodowej wobec tego potwornego nadużywania dzieci da w wyniku nowe pokolenie dżihadystów, które dołączy do wojny przeciwko Izraelowi. Nie zapowiada to sukcesu wysiłkom administracji prezydenta Bidena, by powrócić do “rozwiązania w postaci dwóch państw” i opowieści o potrzebie ożywienia procesu pokojowego między Izraelem a Palestyńczykami.


The Palestinian Jihad Summer Camps

Gatestone Institute, 24 czerwca 2021

Tłumaczenie: Malgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

 

Od redakcji „Listów”

MEMRI opublikował również raport na temat tych obozów, którego polskie tłumaczenie można znaleźć na polskiej stronie MEMRI: https://www2.memri.org/polish/letnie-obozy-hamasu-i-islamskiego-dzihadu-w-gazie-ramy-dzihadystycznej-indoktrynacji-szkolenie-wojskowe/15957


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 953 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12
Słoń nienawiści do Żydów w salonie   Glick   2021-05-08

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk