Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 04:10

« Poprzedni Następny »


Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu


Uzay Bulut 2023-11-10

Podczas bombardowań Azerbejdżanu 19 września 2023 r. w Arcach zamordowano setki cywilów, w tym dzieci. Od tego czasu prawie wszyscy Ormianie z Arcach uciekli: wiedzą, że po wszystkich nalotach wojskowych Ormianie, którzy wpadli w ręce azerbejdżańskiej armii, byli traktowani z maksymalnym okrucieństwem. Na zdjęciu: Prezydent Azerbejdżanu 15 października 2023r  wciąga flagę swojego kraju przed rezydencja prezydenta Górskiego Karabachu w Stepanakercie. (Źródło: Wikipedia) 
Podczas bombardowań Azerbejdżanu 19 września 2023 r. w Arcach zamordowano setki cywilów, w tym dzieci. Od tego czasu prawie wszyscy Ormianie z Arcach uciekli: wiedzą, że po wszystkich nalotach wojskowych Ormianie, którzy wpadli w ręce azerbejdżańskiej armii, byli traktowani z maksymalnym okrucieństwem. Na zdjęciu: Prezydent Azerbejdżanu 15 października 2023r  wciąga flagę swojego kraju przed rezydencja prezydenta Górskiego Karabachu w Stepanakercie. (Źródło: Wikipedia) 

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział 13 października, że w nadchodzących tygodniach Azerbejdżan może dokonać inwazji na Armenię. Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew wielokrotnie groził Armenii wojną.


Tymczasem proerdogańskie media w Turcji również grają na bębnach wojennych przeciwko Ormianom. Nagłówek gazety popierającej Erdogana „Türkiye” z 3 października określa Ormian w armeńskiej prowincji Sjunik (Zangezur) jako „węże”, „gangi” i „terroryści”. Jeden z nagłówków brzmi: „Nowe gniazdo węża to Zangezur”. Twierdzi, że Ormianie wysiedleni z Arcach (znanego również jako Górski Karabach) przechodzą szkolenie wojskowe w „obozach terrorystycznych w Zangezur”.


Kiedy tureckie media używają takich słów, ich intencją jest przygotowanie społeczeństwa na nadchodzącą wojnę z „wrogiem”.


1 listopada Lemkinowski Instytut ds. Zapobiegania Ludobójstwu wydał pilne ostrzeżenie „ze względu na alarmującą możliwość inwazji Azerbejdżanu na Armenię w nadchodzących dniach lub tygodniach”.


Rząd USA wie również, że kolejnym krokiem Azerbejdżanu i Turcji będzie atak na Republikę Armenii.


Po tym, jak Azerbejdżan oblegał przez dziewięć miesięcy i głodził 120 tysięcy chrześcijańskich Ormian w Republice Arcach na Kaukazie Południowym, 19 września 2023 r. Azerbejdżan zbombardował społeczności Arcach.


Zamordowano setki cywilów, w tym dzieci. Prawie wszyscy Ormianie z Arcach uciekli: wiedzą, że po wszystkich nalotach wojskowych Ormianie, którzy wpadli w ręce armii azerbejdżańskiej, byli traktowani z maksymalnym okrucieństwem.


Azerbejdżańscy żołnierze od początku inwazji zamieszczają w mediach społecznościowych filmy, na których widać, jak obcinają głowy i okaleczają Ormian.


Instytut Zapobiegania Ludobójstwu im. Lemkina odnotował 23 września :

„Z Arcach dochodzą historie o obcinaniu głów dzieciom i oddzielaniu starszych chłopców i mężczyzn od kobiet i dzieci… Azerbejdżan rutynowo traktował Ormian z takim barbarzyństwem, zwłaszcza podczas wojen w latach 2016, 2020 i 2022. To kraj rządzony przez ludzi, którzy nie kryją swojej zaciekłej nienawiści do Ormian”.

Ścinanie głów i okaleczanie Ormian wydaje się być długoletnią tradycją azerskich żołnierzy. Działania te są promowane i nagradzane przez Państwo Azerbejdżan. Azerbejdżańscy żołnierze, którzy popełniają takie zbrodnie wojenne na wzór ISIS, nie tylko unikają odpowiedzialności i nigdy nie są ścigani, ale wręcz są traktowani przez swój rząd jak bohaterowie narodowi.


Na przykład 19 lutego 2004 roku podczas trzymiesięcznych zajęć z języka angielskiego w Budapeszcie w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju sponsorowanego przez NATO Ramil Safarov, oficer armii azerbejdżańskiej, włamał się w nocy do pokoju porucznika armii ormiańskiej Gurgena Margaryana i zamordował go toporem, gdy spał. Safarov uderzył Margaryana 16 razy w głowę i szyję toporem, prawie odcinając mu głowę.


Sąd w Budapeszcie skazał Safarowa w 2006 roku za zamordowanie Markaryana i usiłowanie zamordowania innego ormiańskiego uczestnika kursu, Hayka Makuchiana. W 2006 r. Safarow został skazany na dożywocie. Jednak kiedy w 2012 r. dokonano ekstradycji Safarowa do Azerbejdżanu, w stolicy Baku powitano go jako bohatera.


Według
 antropolożki Sarah Kendzior:

„31 sierpnia 2012 r. Ramil Safarow został poddany ekstradycji do Azerbejdżanu, gdzie powitano go jako bohatera. Przy wiwatach podziwiającego go tłumu Safarow przechadzał się ulicami stolicy okryty azerbejdżańską flagą, z bukietem róż w ręku. Został ułaskawiony przez prezydenta Ilhama Alijewa, awansowany do stopnia majora i otrzymał od Ministerstwa Obrony Azerbejdżanu nowe mieszkanie i pieniężną nagrodę”.

W 2020 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) orzekł, że działania Azerbejdżanu są równoznaczne z „aprobatą” i „poparciem” dla „bardzo poważnego przestępstwa na tle etnicznym”, którego dopuścił się Safarow. Sąd stwierdził, że „działania Azerbejdżanu w efekcie zapewniły [Safarowowi] bezkarność za zbrodnie popełnione na jego ormiańskich ofiarach”.


„Ponadto Trybunał uznaje za szczególnie niepokojące oświadczenia szeregu urzędników azerbejdżańskich gloryfikujące [Safarowa] jego czyny i ułaskawienie. Ubolewa również nad faktem, że zdecydowana większość tych oświadczeń wyrażała szczególne poparcie dla faktu, że zbrodnie [Safarowa] były skierowane przeciwko żołnierzom ormiańskim, pogratulował mu czynów i nazwał patriotą, wzorem do naśladowania i bohaterem”.


Podczas azerskiego nalotu na Arcach w dniach 1–5 kwietnia 2016 r. jazydzki członek Armii Obrony Arcach, Kjaram Slojan, został ścięty i okaleczony przez azerskich żołnierzy. W mediach społecznościowych pojawiły się filmy i zdjęcia przedstawiające azerskich żołnierzy pozujących z odciętą głową Slojana. „Sunday Times” nazwał je „szokującymi zdjęciami pamiątkowymi umundurowanych żołnierzy azerbejdżańskich pozujących z odciętą głową”.


Slojan został ponownie pochowany we wsi swojego ojca w Armenii, po tym jak Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża odzyskał jego odciętą głowę i zwrócił ją rodzinie.


„Kiedy przywieźli ciało, nie wiedzieliśmy, że jest bez głowy” – powiedział ojciec Slojana, służbom ormiańskim RFE/RL 11 kwietnia 2016 r. „Wczoraj przywieźli jego głowę".


Według doniesień azerbejdżański oficer, który ściął Slojanowi głowę, był w Azerbejdżanie bohaterem narodowym. Prezydent Alijew przyznał mu medal w maju 2016 r.


Biuro Obrońcy Praw Człowieka Republiki Arcach opublikowało w kwietniu 2016 r. tymczasowy raport na temat okrucieństw popełnionych przez azerbejdżańskie siły zbrojne podczas czterodniowej wojny.


W raporcie zauważono, że armia azerbejdżańska rozstrzeliwała i okaleczała zarówno cywilów, jak i żołnierzy. Niektórym żołnierzom Arcach „wraz z innymi formami ćwiartowania także ścięto głowy”. W raporcie opublikowano również graficzne obrazy przedstawiające nadużycia.


Podczas wojny Azerbejdżanu przeciwko Arcachowi w 2020 r. konta azerbejdżańskie po raz kolejny zamieściły w Telegramie filmy wideo, na których Azerowie obcinają głowy ormiańskim cywilom, żołnierzom i jeńcom wojennym. Jednym z nich był Juri Asrjan , 82-latek samotny, który 20 października 2020 r. odmówił opuszczenia swojej wioski, gdy zbliżyły się najeźdźcze siły azerbejdżańskie.


Podczas wtargnięcia oddziałów Azerbejdżanu do Armenii we wrześniu 2022 r. żołnierze azerbejdżańscy zgwałcili, okaleczyli i zamordowali 36-letnią Ormiankę, która służyła w siłach ormiańskich. Następnie opublikowali w mediach społecznościowych film przedstawiający tę zbrodnię wojenną. Na nim martwa kobieta pojawia się nago, z odrąbanymi rękami i nogami. Jedno jej oko jest wyłupione. Wygląda na to, że odcięty palec wystaje z jej ust, a drugi wyłania się z jej intymnych części.


Na nagraniu widać także kilka innych ciał okaleczonych i pozbawionych głów Ormian. W tle słychać nagrania wideo azerskich żołnierzy śmiejących się i żartujących.


Słowa Kamila Zejnallı, azerskiego sportowca mającego 1,7 miliona obserwujących na Instagramie, pokazują azerską drogę do narodowego „bohaterstwa”. Zejnalli powiedział w rozmowie WhatsApp opublikowanej później w mediach społecznościowych:

„Przelej krew Ormian. Wrócisz do naszego kraju jak mężczyzna. Będziesz wolny jak mężczyzna. Nasz prezydent [Alijew] stoi za tymi, którzy obcinają głowy Ormianom.

Ktokolwiek odcina głowy Ormianom, nasz szanowny prezydent jest po ich stronie”.

Azerbejdżan próbuje szerzyć na Zachodzie propagandę o rzekomej „tolerancji” i „wielokulturowym” społeczeństwem. Propagandę tę obalają nagradzani żołnierze Azerbejdżanu, którzy obcinają głowy Ormianom oraz wiele innych zbrodni wojennych, jakie popełniają na Ormianach.


Nie ma innego rządu, który z taką dumą nagradza żołnierzy, którzy ścinają głowy i okaleczają swoich jeńców, być może z wyjątkiem Autonomii Palestyńskiej i Państwa Islamskiego (ISIS).


Stosowanie przez dżihadystów ścinania głów opiera się na islamskich pismach świętych i historii islamu:

Jeżeli spotkacie się w walce z tymi, którzy nie wierzą, uderzajcie ich po szyjach. Jak osłabną, zwiążcie ich mocno. Potem okazujcie im łaskę i uwalniajcie ich albo bierzcie za nich okup, dopóki ciężar wojny się nie skończy. Tak macie czynić. Gdyby tylko Bóg zechciał, to sam by ich pokonał, ale przez nich Bóg poddaje próbie wielu z was. Jeśli chodzi o tych, którzy zginą na drodze Boga, ich czyny nie będą nadaremne.

- Koran 47:4 (Tłumaczenie na język polski Stowarzysznie Jedności muzułmańskiej.)

 „Wrzucę strach w serca tych, którzy nie uwierzyli, więc uderzcie [ich] w szyję i uderzcie w każdy czubek palca”. – Koran 8:12: 


Ścięcia są powszechnie stosowane przez muzułmanów w ich dżihadzie (wojnie w służbie Allaha) przeciwko niemuzułmanom od czasu pojawienia się islamu w VII wieku. (Więcej przykładów stosowania przez islam ścięcia głowy i innych form przemocy można znaleźć tutaj.)


Wojna Azerbejdżanu z Ormianami ma charakter zarówno dżihadystyczny, jak i nacjonalistyczny. Podczas wojny Azerbejdżanu z Ormianami w 2020 roku Erdogan oświadczył:

„Wspieramy Azerbejdżan aż do zwycięstwa… Mówię moim azerbejdżańskim braciom: Niech wasza ghazwa będzie błogosławiona”.

Ghazwa” w islamie oznacza bitwę lub najazd na niemuzułmanów w celu rozszerzenia terytorium muzułmańskiego i/lub nawrócenia niemuzułmanów na islam. W ten sposób Erdogan otwarcie ogłosił, że ataki na terytorium Armenii stanowią dżihad. Do walki z Ormianami w Arcach do Turcji w Azerbejdżanie dołączyli także najemni terroryści dżihadyści z Syrii.


Podczas pierwszej wojny Arcach (1991-94), którą Ormianie wygrali, dr Araks Paszajan, znawca politycznego islamu i Azerbejdżanu, zauważył, że „najemnicy z Afganistanu, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Turcji weszli w skład armii Azerbejdżanu, a zwłaszcza Turcja i Iran zapewniły Baku instruktorów wojskowych.”


Mohammad Jounas był jednym z tysięcy afgańskich bojowników, których Hezb-e Islami, główna afgańska partia islamistyczna, wysłała do Azerbejdżanu w latach 90. XX w., aby wesprzeć Baku w wojnie z Ormianami.


„Jeśli to możliwe, ponownie przyłączę się do muzułmanów w Azerbejdżanie, aby bronić ich przed niemuzułmanami” – powiedział  Jounas Radiu Wolny Afganistan RFE/RL. „Moją prawdziwą motywacją do wyjazdu do Azerbejdżanu był udział w dżihadzie, ale chciałem też zarobić trochę pieniędzy” – powiedział.


Świat biernie przygląda się temu barbarzyństwu. Ta obojętność pozwoliła Azerbejdżanowi na przymusowe wysiedlenie około 120 yusięcy rdzennych Ormian z ich ojczyzny Arcach. Ormianie wiedzą, co się stanie, jeśli spróbują żyć pod reżimem azerskim.


Czy zatem Stany Zjednoczone w końcu pociągną rząd Azerbejdżanu do odpowiedzialności? Czy ograniczą pomoc wojskową USA dla Azerbejdżanu? Czy po raz kolejny będziemy widzieli, jak Turcja i Azerbejdżan dokonują masakry większej liczby Ormian i najeżdżają kolejne ziemie ormiańskie?


Najwyższy czas, aby Zachód ukarał rząd Azerbejdżanu i pociągnął go do odpowiedzialności za najbardziej brutalne traktowanie Ormian. Dopóki zachodnie rządy będą kontynuować współpracę wojskową i handlową z Azerbejdżanem i będą przymykać oczy na jego masowe okrucieństwa, tak długo będą współwinne zbrodniom Azerbejdżanu.


Liknk do oryginału:
https://www.gatestoneinstitute.org/20123/new-war-armenia-azerbaijan

Gatestoner Institute, 3 listopada 2023r.

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Uzay Bulut
, turecka dziennikarka, która od kilku lat mieszka na Zachodzie. Obecnie jest  pracowniczką naukową projektu Philos i badaczką w Gatestone Institute. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj
Komentarze
1. Nie tylko Amerykanie Pn 2023-11-11


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk