Prawda

Piątek, 1 marca 2024 - 04:31

« Poprzedni Następny »


Jeden news dziennie


Andrzej Koraszewski 2023-08-01


Serwis „informacyjny” wiadomości.gazeta.pl atakuje mnie „wiadomością”, zapewniając na czerwonym tle, że dostępna tylko u nich. Ciekawe, bo czytałem ją już wcześniej w nie mniej niż 99 innych miejscach, ale czego się nie robi dla ściągnięcia uwagi czytelników.


Tytuł zapowiada możliwość zakończenia konfliktu na Bliskim Wschodzie, a gdyby ktoś domyślał się, że tam może być więcej niż jeden konflikt, od razu dowiadujemy się, że chodzi o TEN konflikt, za którego rozwiązanie dostaje się Pokojowe Nagrody Nobla. Po każdej takiej nagrodzie TEN konflikt znacząco się nasilał (ostatnim pokojowym noblistą był Barack Obama), który utrwalił przemianowanie konfliktu islamsko-żydowskiego, a potem arabsko-żydowskiego na konflkt izraelsko-palestyński. Zasługi prezydenta Obamy są niezaprzeczalne, a Pokojowa Nagroda Nobla całkowicie zasłużona.       


 Patrząc na kolorową zapowiedź tej „jedynej wiadomości dnia” zastanawiałem się nad pytaniem dlaczego Amerykanie chcą „utemperowac rząd Izraela” i czy ma to jakiś związek z trwającą już w USA kampanią wyborczą?


Amerykanie chcą utemperować rząd Rosji, chcą utemperować rząd Chin, chcą utemperować rząd Islamskiej Republiki Iranu, (o Syrii, Turcji, Sudanie, Nigrze, Afganistanie, Pakistanie i innych nie wspomnę). Od czegoś trzeba zacząć, a przecież wiadomo, co ludzi rusza.


Autorka tej „jednej wiadomości dnia”, pani Katarzyna Juszczak van Rooijen, mieszka w Amsterdamie, związana jest z Polskim Radiem i specjalizuje się w polityce międzynarodowej. Gotuje swoją zupę z tego, co jest na rynku. Wszystkie ingrediencje są z najlepszych stoisk. Cytuje izraelskiego prawnika, „New York Times”, a nawet rządowych polityków i biegnie ścieżką wyznaczoną przez Thomasa Friedmana, który od czasów studenckich miał w kwestii Izraela jedno i to samo zdanie. Zawodowy dziennikarz, który żyje z pisania, nie może tracić czasu na sprawdzanie, co jakis felietonista pisał dziesiątki lat temu w studenckim pisemku, pani Katarzyna wierzy we wszystko, co czyta, a czyta tylko to, w co wierzy.  


Zobaczmy co serwuje czytelnikom pani  Katarzyna jako danie dnia.  Żeby nam ułatwić zrozumienie tego wszystkiego, autorka przedstawia powody, dla których Amerykanie „chcą utemperować  rząd Izraela” w punktach:

  • Opozycja izraelska: “To rządowy zamach stanu”. Po pierwszej reformie sądownictwa gabinet Netanjahu chce zmienić zasady nominowania sędziów
  • Kim są członkowie izraelskiej koalicji? Obecny rząd to najbardziej ultranacjonalistyczny, konserwatywny i religijny gabinet w historii Izraela
  • Amerykanie mają plan, jak zmusić Netanjahu do ustępstw. “NYT” pisze, że Biden bada możliwość zawarcia porozumienia między USA, Saudami, Izraelem i Autonomią. (pogrubienia moje – A.K.)

Popatrzmy więc na czym polega ten „zamach stanu”. Rząd proponuje cofnięcie reform wprowadzonych w latach 90. przez Ahrona Baraka, które zdaniem wielu prawników izraelskich i nie tylko izraelskich, zaburzają równowagę różnych pionów władzy. „Zamach stanu” polega na przegłosowaniu przez większość parlamentarną zniesienia „zasady rozsądności”. Młoda autorka może nie znać opowieści o radzieckich prokuratorach działających w oparciu o zasadę „daj człowieka, a ja znajdę paragraf”. Zasada rozsądności znosi potrzebę podstawy prawnej, wystarcza „widzi mi się” sędziego. W żadnym demokratycznym kraju sądy nie mogą wydawać orzeczeń na zasadzie „widzi mi się”. Niektórzy twierdzą, że zmuszanie sędziów do powoływania się na prawo otworzy drogę do korupcji. To ciekawa koncepcja, ale materiał dowodowy wydaje się być dość słaby.


Autorka pisze (właściwe byłoby słowo „powtarza”), że Netanjahu chce zmienić zasady nominowania sędziów [Sądu Najwyższego]. Autorka nie wie, albo wie i to ukrywa, że w żadnym demokratycznym kraju Sąd Najwyższy nie jest instytucją samoodtwarzającą się, jak również, że protestowano przeciw temu nieco dziwacznemu systemowi na długo zanim Netanjahu został po raz pierwszy premierem.     


No ale prawdziwa groza polega na tym, że „obecny rząd to najbardziej ultranacjonalistyczny, konserwatywny i religijny gabinet w historii Izraela”.


Wśród przywódców opozycji jest były premier Ehud Barak, w którego rządzie była ta najgorsza z najgorszych partii religijnych – partia Szas, a ministrem w jego rządzie był m.in. Arie Deri, który miał pod jego premierostwem walczyć z korupcją.  Można mieć uprzedzenia w stosunku do (religijnych) Żydów, w końcu uprzedzenia to ludzka sprawa, ale stempelki „ultranacjonalistyczny rząd”, „skrajna prawica” i podobne nie zwalniają dziennikarza z obowiązku uczciwej prezentacji, o co toczy się spór.         


Pani Katarzyna idzie dalej, twierdzi, że przywrócenie wpływu parlamentu i rządu na nominacje sędziów SN jest grą premiera Netanjahu, zmierzającą do uniknięcia skazania za korupcję, o którą jest oskarżony. Nie informuje, ani jaka dokładnie procedura jest proponowana, ani jak się przedstawia proces Netanjahu (kolejne zarzuty upadają, prokuratura kolejnych świadków oskarżenia przekwalifikowuje na „wrogich świadków”, sąd informuje prokuraturę, że z takimi dowodami to nic z tego nie wyjdzie, prokuratura co jakiś czas puszcza przecieki, że Netanjahu godzi się na ugodę, co okazuje się niezgodne z prawdą, były naczelny „Jerusalem Post” proponował, żeby prezydent ułaskawił premiera, żeby uniknąć kompromitacji izraelskiego systemu sądowego).


Pewien arabski dziennikarz z rozmarzeniem pisał, że chciałby zobaczyć arabskich polityków tłumaczących się w sądzie z zarzutów korupcji. Z przedstawicieli izraelskiej opozycji wielu stawało przed sądem w związku z kryminalnymi zarzutami.


Jak z radością donosiła Al Dżazira od 1996 roku wszyscy premierzy żydowskiego państwa oskarżani byli o korupcję.


Ehud Olmert, który był premierem w latach 2006-2009, został skazany na 18 miesięcy więzienia za oszustwo, nadużycie zaufania, fałszowanie dokumentacji korporacyjnej i uchylanie się od płacenia podatków.                          


Ariel Sharon, który pełnił funkcję premiera w latach 2001-2006, został oskarżony o przyjęcie setek tysięcy dolarów łapówek pod koniec lat 90. w tak zwanej aferze greckiej wyspy. (Zwolniony od winy z braku dowodów.)  


Ehud Barak, który pełnił funkcję premiera w latach 1999-2001, był kilkakrotnie badany pod zarzutem nielegalnego finansowania kampanii, przekupstwa i prania brudnych pieniędzy. (Śledztwo przerwano z braku dowodów winy.)


Ezer Weizman, który pełnił funkcję prezydenta w latach 1993-2000, ustąpił po tym, jak prokuratorzy stwierdzili, że przyjął ponad 300 000 dolarów od dwóch dyrektorów firm. (Śledztwo przerwano z powodu przedawnienia.)


Avigdor Lieberman, był w 2013 roku oskarżony o oszustwa i nadużycie zaufania. (Sąd nie znalazł podstaw do tych zarzutów.)


Proces Netanjahu trwa i nic nie wskazuje na to, że zakończy się skazaniem. Twierdzenia pani Katarzyny, że premier chce się pozbyć prezes SN, są oparte na plotkach, bo proceduralnie, nawet jeśli rządowa propozycja przejdzie, nie ma takich możliwości (ale co komu szkodzi, że napisze się, że tak w maglu mówią).


Czy Amerykanie chcą wykorzystać podziały w społeczeństwie izraelskim w swojej kampanii wyborczej? Mam wrażenie, że jest na to więcej dowodów niż na przestępstwa premiera Netanjahu. (Ale w sprawie tych przestępstw należy raczej poczekać na wyrok sądu niż polegać na wrażeniach.)


Wiele społeczeństw jest dziś głęboko podzielonych, a dziennikarze nie wylewają oliwy na wzburzone fale, raczej przeciwnie, dolewają ją do ognia. Izraelskie podziały są o tyle groźniejsze, że Izrael jest otoczony wrogami, którzy żyją hasłem „Palestyna będzie wolna od rzeki do morza”. Uczciwie na pytanie, co to hasło oznacza, odpowiadają tylko politycy Iranu, Hezbollahu, Hamasu i (po angielsku nie tak wyraźnie jak po arabsku) Autonomii Palestyńskiej.


Izraelska opozycja (od której pani Katarzyna zaczyna swoją „jedną wiadomość dnia”, ma hasło אין לי ארץ אחרת – mamy tylko jeden kraj. To hasło skłania ich do:

- odmowy negocjacji,

- paraliżowania parlamentu,

-  odmowy służby wojskowej,

- blokowania dróg (uniemożliwiając dojazd karetek pogotowia, skazując ludzi na wielogodzinne tkwienie w korkach w tropikalnym upale),

- paraliżowanie handlu, wycofywanie pieniędzy z izraelskich banków i inne formy niszczenia gospodarki tak kochanego przez nich kraju.                  

         

Jako człowiek, który niegdyś zajmował się zawodowo historią gospodarki mógłbym powiedzieć, że jest to walka o demokrację przypominająca walkę polskiej szlachty o polską niepodległość, pod  warunkiem, że będziemy mogli zachować poddaństwo chłopów.    


Dziś wygląda na to, że cały świat znów chciałby utemperować Żydów. Pani Janina Ochojska na swoim koncie Twittera pisze:    


[Izrael robi teraz Palestyńczykom to, co zrobili im naziści, zabierając im sklepy i firmy oraz uniemożliwiając im utrzymanie rodzin. Jak to się skończy? Czystki etniczne?]
[Izrael robi teraz Palestyńczykom to, co zrobili im naziści, zabierając im sklepy i firmy oraz uniemożliwiając im utrzymanie rodzin. Jak to się skończy? Czystki etniczne?]

Należałoby rozpisać konkurs na najlepszą prezentację wszystkich kłamstw zawartych w tym krótkim antysemickim wpisie. Dawniej takie rzeczy pisało się w piśmie, które miało motto: "Die Juden sind unser Unglück!", dziś motto jest inne, nazywa się „Polska Akcja Humanitarna”.     


To jednak tylko mały oddział amatorów temperowania żydowskiego państwa. Pani Katarzyna Juszczak van Rooijen kończy swój „Jeden news dziennie” cytatem z artykułu Thomasa Friedmana z „New York Timesa”:    

"Chciałbym zobaczyć, jak izraelski minister finansów tłumaczy w telewizji Izraelczykom, dlaczego Izrael jest bardziej zainteresowany aneksją Zachodniego Brzegu z 2,9 mln tamtejszych Palestyńczyków niż normalizacją stosunków z Arabią Saudyjską i całym muzułmańskim światem.”

Autorka nie przypomina, co ten sam słynny amerykański dziennikarz pisał stosunkowo niedawno o „Porozumieniach Abrahamowych”, ani jak temperował przez całe swoje dziennikarskie życie kolejne rządy izraelskie. (A co miał temperować? Haniję, Abbasa czy Nasrallaha?)  


Gdyby pani Katarzyna chciała zaoferować wiadomość, która naprawdę zasługiwałaby na zapewnienie „tylko u nas” mogłaby napisać o brutalnym stłumieniu palestyńskich protestów które miały miejsce 30 lipca 2023r. w Gazie, przeciw dyktaturze Hamasu.


Ten Palestyńczyk nie zasługuje na współczucie Polskiej Akcji Humanitarnej.

Ten Palestyńczyk nie zasługuje na współczucie Polskiej Akcji Humanitarnej.
Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1433 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk