Prawda

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 - 20:06

« Poprzedni Następny »


Jak dochodzi do Holokaustu


Phyllis Chesler 2023-04-19

Fotografia z Raportu Stroopa. Oryginalny niemiecki podpis: „Ci bandyci stawiali zbrojny opór” (Źródło zdjęcia: Wikipedia)
Fotografia z Raportu Stroopa. Oryginalny niemiecki podpis: „Ci bandyci stawiali zbrojny opór” (Źródło zdjęcia: Wikipedia)

Od redakcji „Listów z naszego sadu”


Dziś mija osiemdziesiąta rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie. Nie tylko turyści ale i większość mieszkańców Warszawy przekracza granice dawnego getta niczego nie zauważając. Normalny bieg historii, która zaciera ślady koszmaru i ślady niesłychanego bohaterstwa. Oni postanowili umrzeć z godnością, z podniesionym czołem. Antysemicka Europa patrzyła na ich desperacką walkę z obojętnością. Dziś żydowskim gettem we wrogim świecie jest Izrael. Ma wspaniałą armię, jest świetnie uzbrojony. Czy wystarczająco na bezmiar wrogości świata? Świata, który solidarnie łoży na nagrody dla morderców Żydów; świata, który patrzy z sympatią na gromadzone wokół Izraela setki tysięcy rakiet; świata, nieustannie oskarżającego Żydów o niestworzone zbrodnie i radośnie powtarzającego wszystkie kłamstwa o Żydach. Z okazji tej rocznicy przypominamy tekst Phyllis Chesler z 2006 roku. Nie zestarzał się, wręcz przeciwnie.           


***

Jestem dumną syjonistką odkąd szczęśliwie powstało państwo Izrael. Walczyłam z nienawiścią do Żydów zarówno na lewicy, jak i na prawicy przez prawie 40 lat. Nie czułam się jednak zmuszona do zerwania z politycznie poprawnymi naukowcami, dopóki nie zobaczyłam ich reakcji na krwawą intifadę przeciwko Izraelowi rozpoczętą przez Jasera Arafata we wrześniu 2000 roku. Albo tego nie zauważali, albo obwiniali za to Izrael.

 

Wtedy zrozumiałam, że będę musiała mówić w nowy sposób. Czyniłam to w moich dwóch ostatnich książkach i od tamtej pory w setkach artykułów, wywiadów i wykładów. Napiętnowano mnie jako „zdrajcę” jakim się stałam w oczach wielu lewicowych naukowców, ponieważ nie wierzę, że Izrael i Ameryka są największymi terrorystami na świecie. Uważam, że Al-Kaida, palestyńskie ludzkie bomby, radykalny islamizm, Hamas, Arabia Saudyjska i Iran prezydenta Ahmadineżada to największe zagrożenia terrorystyczne na świecie.

 

Odcięłam się również od poglądu, że islamski apartheid związany z płcią i religią został w jakiś sposób spowodowany zachodnim imperializmem, kolonializmem lub rasizmem. Niekontrolowana intifada przeciwko Żydom z 2000 roku nieuchronnie rozprzestrzeniła się na cały świat.

 

Nie wierzę, że Europa czy Ameryka zasłużyły na 11 września w Nowym Jorku i Waszyngtonie, 11 września w Madrycie, 7 lipca w Londynie czy 10/05-11/05 w Paryżu. W swoim niedawnym nagraniu bin Laden odniósł się do wojny „krzyżowców syjonistycznych” z islamem, broniąc islamu praktykowanego przez etnicznych arabskich muzułmanów w Sudanie, którzy popełniają ludobójstwo na czarnych afrykańskich muzułmanach i chrześcijanach w Darfurze.

 

17 kwietnia palestyński zamachowiec-samobójca zamordował dziewięć osób i zranił 60 kolejnych w Tel Awiwie – położonym na wybrzeżu Morza Śródziemnego mieście, a nie osadzie na Zachodnim Brzegu. Jak zareagował świat?

 

Tego samego dnia dwudziestu mówców w ONZ, głównie z krajów arabskich i muzułmańskich, ale także z Kuby i Wenezueli, wygłosiło przemówienia potępiające „izraelską agresję”. Ambasador Iranu Dżavid Zarif potępił „codzienną brutalność” Izraela wobec Palestyńczyków i izraelskie groźby pod adresem jego kraju. Mówi to człowiek, którego prezydent poprzysiągł unicestwienie państwa żydowskiego za pomocą broni nuklearnej, i którego oficjele rządowi twierdzą, że mają 40 tysięcy ludzkich bomb gotowych do ataku na Izrael i na „29 celów na Zachodzie”.

 

W dniu, w którym rozlewała się izraelska krew na ulicach Tel Awiwu, Hamas bronił zamachu bombowego jako „bezpośredniego wyniku polityki okupacyjnej oraz brutalnej agresji i oblężenia dokonywanego przeciwko naszemu ludowi”. Przedstawiciel Palestyny w ONZ podkreślił, że „Palestyńczycy mają pełne prawo do obrony”.

 

*****

Ludzie nie zawsze lubią słyszeć prawdę. Głoszący prawdę rzucają wyzwanie naszym najbardziej cenionym złudzeniom co do zasadniczej „dobroci” barbarzyńców i tego, co musimy zrobić, aby pozostać bezpieczni w niebezpiecznym świecie. Jako Żydzi wiemy, jak ważna jest pamięć. Pamiętanie prawdy o historii Żydów jest świętym obowiązkiem. Dlatego upamiętnianie Holokaustu jest zwycięstwem zarówno żydowskich, jak i oświeconych zachodnich wartości. Takie postępowanie jest także aktem buntu i moralnej jasności – zwłaszcza w czasach, gdy narasta zjawisko negowania Holokaustu.

 

Mimo niedawnego (i problematycznego) uwięzienia przez Austrię Davida Irvinga za zbrodnię negowania Holokaustu, islamiści i wielu zachodnich myślicieli nadal twierdzą, że Holokaust albo nigdy się nie wydarzył, albo został mocno wyolbrzymiony. Te twierdzenia były publikowane przez znane wydawnictwa i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niektórzy twierdzą, że Żydzi wykorzystują Holokaust, by zdobyć pieniądze w ramach reparacji i usprawiedliwić utworzenie żydowskiego państwa „nazistowskiego apartheidu”. Twierdzą, że Żydzi są gorsi od nazistów i że Izrael dokonuje „holokaustu” na tych samych Palestyńczykach, którzy wysyłają ludzkie bomby, by wysadzać w powietrze izraelskich cywilów.

 

Istnieją inne formy negowania Holokaustu, które obecnie charakteryzują nowy antysemityzm. Na przykład narody europejskie, które wymordowały swoich zasymilowanych, wykształconych i pokojowo nastawionych żydowskich obywateli, przyjmują teraz inną grupę Semitów: muzułmanów, którzy są znacznie mniej zasymilowani i którzy są agresywni, a nie pokojowi. Europejczycy od dawna romansują ze szlachetnym arabskim dzikusem, którego wcześniej brutalnie skolonizowali. Teraz, w szale antyrasistowskiego poczucia winy, nowe pokolenia Europejczyków praktykują „wielokulturową” tolerancję wobec swoich separatystycznych i skłonnych do przemocy muzułmańskich obywateli. Robią to z wielu powodów – ale częściowo również po to, by zarówno zaprzeczyć, jak i powtórzyć Holokaust na Żydach.

 

Tacy Europejczycy mówią: Nasi przodkowie nie popełnili pogromów ani Holokaustu, a nawet jeśli to zrobili, to w pełni żałujemy i jesteśmy zmęczeni oskarżeniami ze strony Żydów. Jesteśmy teraz antyrasistami, którzy powitali wśród nas trzydzieści milionów kolorowych muzułmanów. Nie jesteśmy nazistami. To Izrael – Żyd, któremu udało się umknąć przed Zagładą – jest nazistą. Zobacz, co Izraelczycy zrobili Palestyńczykom. Czystki etniczne. Apartheid. Wymuszone transfery. Łamanie praw człowieka.

 

Orwell ciskałby gromy z powodu tak bezczelnego nadużycia języka. Europejczycy przenoszą własne grzechy na swoje ofiary, oskarżając je o popełnienie zbrodni, które charakteryzują historię Europy i Arabów, ale nie Izraela.

 

Izrael nie popełnił ludobójstwa. Etniczni arabscy muzułmanie w Sudanie właśnie to robią. Izrael nie jest mocarstwem kolonialnym. Palestyńscy terroryści i Iran skolonizowali i okupują Liban. Al-Kaida marzy o kalifacie i ustanowieniu islamskiego prawa religijnego na całym świecie. Izrael nie ma takiego marzenia. Izrael został zdemonizowany za zbudowanie muru „apartheidu” (tj. „bariery bezpieczeństwa”). A teraz Arabia Saudyjska zamierza zbudować najdłuższy mur na świecie, aby powstrzymać terrorystów z Al-Kaidy z Iraku. I nikt nie mówi ani słowa.

 

*****

Do pewnego stopnia upamiętnianie Holokaustu może również funkcjonować jako forma zaprzeczania.

 

Jak pamięć o Holokauście może być formą zaprzeczenia? Bo i w tym przypadku może nam pozwolić na luksus – i pocieszenie – założenia, że „najgorsze” już się wydarzyło. Niestety, to nie musi być prawdą.

 

Ponadto niektórzy intelektualiści, (w tym niektórzy Żydzi), próbują ukryć swoją wściekłą nienawiść do Żydów, skupiając się na europejskim Holokauście – na wszystkich zmarłych Żydach – czasem jest to sposób na odwrócenie uwagi od zbliżającego się Holokaustu żyjących Żydów. Ponieważ sprzeciwiają się temu, co zrobiono Żydom podczas drugiej wojny światowej, czują się usprawiedliwieni, uprawnieni do twierdzenia, że dzisiejsze ataki na Izrael są „uzasadnione”, że Palestyńczycy są teraz prawdziwymi ofiarami, (że w pewnym sensie są „nowymi Żydami”), a izraelscy Żydzi są ich „nazistowskimi” prześladowcami.

 

Dziś zagrożenie dla Żydów – jak również dla chrześcijańskiego Zachodu – jest znacznie poważniejsze i bardziej złożone niż w przeszłości. Stare antysemickie stereotypy z czasów carskich, nazistowskich i stalinowskich (Żydzi kontrolują media i banki, dążą do dominacji nad światem, zabili Jezusa) zostały dodane do wcześniej istniejących islamskich poglądów na Żydów jako niewiernych podludzi. Jest to kipiąca mieszanka bezlitosnej nienawiści.

 

Dziś antyżydowska, antyizraelska i antyamerykańska propaganda jest wizualnie mistrzowska, zaawansowana technologicznie i dostępna przez całą dobę, szczególnie w języku arabskim. Żydów i syjonistów można „zobaczyć” na zebraniu (fałszywych) mędrców Syjonu, (fałszywie) żądających tortur i ukrzyżowania Jezusa, popełniających (fałszywe) masakry w Jenin i zarzynających nieżydowskie dzieci, by zdobyć ich krew. Widzimy również filmy, które dowartościowują palestyńskich zabójców – i są to filmy fachowo zrobione i przekonujące.

 

Trzeba obalać Wielkie Kłamstwa na każdym poziomie. W chwili, gdy uporamy się z jednym kłamstwem, w jego miejsce pojawia się dziesięć nowych. Izrael i Żydzi, zwłaszcza w islamskich mediach, są etykietowani i przedstawiani jako robactwo i potwory jedzące dzieci. Islamiści czują się do tego absolutnie uprawnieni – jednocześnie protestując przeciwko nieszkodliwym duńskim karykaturom o Mahomecie.

 

Zachodni ugodowcy sympatyzują z urażonym „honorem” islamu i postrzegają obraźliwe kłamstwa o Żydach i Izraelu jako wolność słowa, do której świat islamski ma pełne prawo.

 

Zachodni uczeni rezydujący na najlepszych uniwersytetach publikują niezliczone XXI-wieczne wersje Protokołów mędrców Syjonu. Upierają się, że Arabowie i muzułmanie są rasowo prześladowani w Ameryce i na amerykańskich kampusach przez syjonistyczną kabałę, która kontroluje uniwersytety, media i amerykańską politykę zagraniczną. Zgadnij, co się dzieje, gdy tylko takie artykuły zostaną zdemaskowane jako propaganda, a nie nauka? Pojawia się ich jeszcze więcej.

 

Są osoby i organizacje, które upierają się, że demaskowanie antyżydowskiej i antyizraelskiej propagandy tylko dowodzi, że syjoniści naprawdę wszystko kontrolują. Innymi słowy, kłamstwa mają przebić prawdę. Kiedy mówiący prawdę posługują się logiką i faktami, są postrzegani jako niesprawiedliwie „spiskujący” przeciwko kłamcom.

 

*****

Uważam, że wszystko, czego jesteśmy obecnie świadkami, jest gorsze i bardziej rozpowszechnione niż propaganda przeciwko Żydom, która była rozpowszechniana przed europejskim Holokaustem. Nie możemy na to pozwolić. Musimy ujawnić i przeciwstawić się wszystkim takim kłamstwom. Są zniewagą nie tylko dla Żydów, ale także dla zachodniej cywilizacji i stanowią realne zagrożenie dla jej przetrwania.

 

Żydożercy stwarzają sytuację, w której kolejny masowy mord Żydów, być może nawet mord podobny do Holokaustu, może zdarzyć się znowu. Moim zdaniem to już się zaczęło, na pewno nie w Ameryce i jeszcze nie w Europie, ale w Izraelu. (Myślę, że niedawne przerażające tortury i morderstwo Ilana Halimiego w Paryżu są równie znaczącym punktem zwrotnym, jak sprawa Dreyfusa w swoim czasie).

 

Dziś Żydzi mieszkający w państwie żydowskim – kraju, który początkowo był wyobrażany jako rozwiązanie nieustannych prześladowań Żydów – są oblegani. Podczas intifady, która rozpoczęła się w 2000 roku, Izrael co miesiąc przez cztery lata doświadczał równowartości 11 września. Nawet w 2005 roku, podczas rzekomej przerwy w działaniach wojennych, siedem palestyńskich zamachów zabiło i zraniło dziesiątki izraelskich cywilów; udaremniono dodatkowych 15 takich ataków terrorystycznych.

 

To prawda, że Izrael jest dobrze uzbrojonym gettem z potencjałem nuklearnym. Ale samo istnienie państwa żydowskiego jest teraz wykorzystywane do usprawiedliwiania werbalnych i fizycznych ataków na Żydów w całej diasporze.

 

Na świecie jest około czternastu i pół miliona Żydów. Około jedna trzecia (5 021 506) mieszka w Izraelu; prawie sześć milionów mieszka w Stanach Zjednoczonych (5 914 682) i Kanadzie (393 660); zaledwie 2 327 848 mieszka w Europie. Około 650 tysięcy Żydów mieszka w Ameryce Środkowej i Południowej. Muzułmański Bliski Wschód jest oczywiście bez mała judenrein – tylko 20 tysięcy Żydów pozostało tam, gdzie kiedyś mieszkało ponad 800 tysięcy Żydów. Dziś Żydzi mieszkają głównie w Izraelu i w zachodnich demokracjach, które są oblężone przez dżihadystów. Niewykluczone, że znów zostaną zaatakowani. Jak dochodzi do Holokaustu? Najpierw demonizujesz grupę, którą chcesz eksterminować. Przekonujesz ludzi, że ta grupa spowodowała cierpienia świata i że gdyby ta grupa mogła „zniknąć”, wszystko by się poprawiło. Następnie przejmujesz władzę państwową za pomocą zarówno uczciwych, jak i niecnych środków, tak jak zrobił to Hamas, irańscy mułłowie, saudyjscy książęta i seryjny morderca Osama bin Laden.

 

Finansujesz terrorystów, finansujesz demonizującą propagandę (która stworzyła wśród nas piątą kolumnę), potępiasz tylko Izrael i Amerykę w ONZ za zbrodnie w rzeczywistości popełniane przez islamistów i narody islamskie. Zaczynasz mordować izraelskich cywilów. Nie zatrzymujesz się. Testujesz światową opinię publiczną. Ilu Żydów będzie musiało zginąć, zanim świat zechce powstrzymać tę rzeź?

 

Świat nie podjął jeszcze działań w sprawie Sudanu. Czy zadziała w sprawie Izraela?

 

Jak dochodzi do Holokaustu? Mówisz demonizowanym kozłom ofiarnym, że żyją urojeniami i wyolbrzymiają swoje cierpienia. Żądasz, by kozły ofiarne przeprosiły i upokorzyły jeszcze trochę. A potem popełniasz coś nie do pomyślenia: unicestwiasz dużą liczbę cywilów w Izraelu, Europie lub Ameryce.

 

Prezydent Iranu Ahmadineżad zagroził unicestwieniem Izraela środkami nuklearnymi. Powiedział: „Reżim syjonistyczny zmierza ku zagładzie. Zostanie wyeliminowany przez jedną burzę. Wierzcie, że Palestyna zostanie wkrótce wyzwolona”. Traktuję go poważnie. Musi zostać zatrzymany. Kto to zrobi? I kiedy?

 

Liczy się nie tylko to, co czynią źli ludzie. Są źli, robią złe rzeczy. Liczy się to, co robią dobrzy ludzie – lub czego nie robią. Ofiary straszliwej, wręcz ludobójczej przemocy są prześladowane przez to, czego nie zrobili dobrzy ludzie. Nadszedł czas działania. Obyśmy działali mądrze i zdecydowanie, zanim będzie za późno.

 

W imię pamięci ponad sześciu milionów Żydów zamordowanych przez żydożerców nie możemy polegać na naszych złudzeniach. Heroizm jest teraz naszą jedyną alternatywą.

 

How a Holocaust Happens


THE JEWISH VOICE, 17 kwietnia 2023

(Pierwsza publikacja 3 maja 2006)

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

*Phyllis Chesler

Emerytowana profesor psychologii City University of New York, współzałożycielka Association for Women in Psychology oraz National Women's Health Network.

 

 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11
Al-Azhar wyraża uznanie dla terroryzmu Hamasu     2023-10-10
Palestyńskie deklaracje w dniu napaści na Izrael     2023-10-09
Kolejna wojna przeciw Żydom   Koraszewski   2023-10-08
Autonomia Palestyńska przyznaje, że nie ma „izraelskiej okupacji”   Flatow   2023-10-07
Gdzie są palestyńskie ustępstwa na rzecz pokoju?   Tawil   2023-10-05
Dlaczego Hamas wysyła Palestyńczyków na śmierć na granicy z Izraelem?   Toameh   2023-10-03
Palestyńczycy: Izraelskie ustępstwa są oznaką słabości   Tawil   2023-10-02
Kult „antysyjonizmu”   Tabarovsky   2023-10-01
Kolejne palestyńskie marzenie   Ibrahim   2023-09-29
Dlaczego lekceważą trudną sytuację Palestyńczyków w Libanie?   Eid   2023-09-27
Terror palestyński jest wojną religijną na rzecz Allaha przeciwko Żydom. ONZ musi uznać Izraelczyków zamordowanych przez Palestyńczyków za ofiary przemocy na tle religijnym   Marcus   2023-09-26
“Żyd zachowuje się źle” – sfilmujmy to   Collier   2023-09-25
Abbas już wcześniej powiedział to wszystko     2023-09-24
Wątpliwy związek między edukacją a antysemityzmem   Jacoby   2023-09-23
ARABSKA gazeta wychodząca W LONDYNIE PROPAGUJE ANTYSEMITYZM I WSPARCIE DLA TERRORU     2023-09-19
YouTube  i polscy neonaziści     2023-09-19
Celem palestyńskiego procesu pokojowego było zwiększenie terroryzmu   Marcus   2023-09-17
Jak zostać stypendystą podoktoranckim w Columbii? Napisz 341 stron antyizraelskiego bełkotu!     2023-09-13
Irańska strategia brania zachodnich zakładników   A. Savyon*   2023-09-13
22 lata od 9/11 i napięcie wciąż narasta – dżihadyści czekają na kolejną szansę   Stalinsky   2023-09-12
Jak palestyńskie dziecko zostaje terrorystą?   Flatow   2023-09-10
Nazistowskie przemówienie w Ramallah ilustruje szerszą historię   Glick   2023-09-09
Abbas: Hitler walczył z europejskimi Żydami z powodu ich lichwiarstwa     2023-09-08
HRW zamazuje dowody udziału nieletnich w palestyńskim terroryzmie     2023-09-06
Naziści nadali nienawiści do Żydów akademickie oblicze. Ich spadkobiercy mają „Instytut krytycznych badań nad syjonizmem”     2023-09-04
Którymi drogami powraca nazizm?   Koraszewski   2023-09-03
“Washington Post” o “dobrych” terrorystach   Tawil   2023-09-01
Syria, kraj zgubiony w wiadomościach   Taheri   2023-09-01
Walka Indii z dżihadem   Bulut   2023-08-31
Kilka uwag o palestyńskiej fladze   Collier   2023-08-30
Obwinianie wyłącznie Izraela za problemy psychiczne w Strefie Gazy jest po prostu kolejną formą nienawiści do Żydów     2023-08-29
Norweg melduje Radzie Bezpieczeństwa   Koraszewski   2023-08-27
Irański IRGC przechwala się sukcesami wśród Palestyńczyków i Hezbollahu   Frantzman   2023-08-26
Dlaczego nowe palestyńskie rakiety mają znaczenieMogą wyrządzić znacznie więcej szkód niż karabin czy nóż.   Flatow   2023-08-25
„Musimy prowadzić ‘Wielki Dżihad’, żeby zbudować Wielki Iran”     2023-08-25
Prawdziwe słonie w salonie (edycja 2023)     2023-08-17
Palestyńczycy wołają o pomoc   Tawil   2023-08-15
Czy nikt nie pyta, dlaczego w Dżenin jest obóz dla uchodźców?   Bard   2023-08-14
Kara śmierci dla mordercy i tolerancja dla jego propagandy   Stalinsky   2023-08-11
Przykład tego, jak środowisko akademickie tworzy antyizraelską narrację z kłamstw     2023-08-10
Dlaczego MEMRI przestał używać usługi Cloudflare i dlaczego rząd USA powinien zrobić to samo   Stalinsky   2023-08-09
Finansowana przez Unię Europejską edukacja do dżihadu i męczeństwa   Tawil   2023-08-05
Abbas po raz kolejny mówi Palestyńczykom, żeby poszli do diabła     2023-08-04
Pamiętając, co dzieje się, kiedy Żydzi polegają na innych   Amos   2023-08-03
Rosnące zagrożenie północnego Izraela przez Hezbollah   Lax   2023-08-02
Jeden news dziennie   Koraszewski   2023-08-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk