Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:02

« Poprzedni Następny »


Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem


Z materiałów MEMRI 2023-10-14

Oddziały IRGC przenoszone obecnie w Syrii na granice z Izraelem. 
Oddziały IRGC przenoszone obecnie w Syrii na granice z Izraelem. 

Wojna z Izraelem prowadzona przez palestyńską islamską organizację oporu Hamas była wynikiem długiego planowania. [1] Iran przewodzi sprawie eliminacji Izraela na poziomie ideologicznym i operacyjnym od powstania reżimu Rewolucji Islamskiej w 1979 roku i niestrudzenie pracuje, aby osiągnąć ten cel za pomocą zbudowanej przez siebie osi oporu. Przywódcy polityczni i wojskowi Iranu zachęcali i wyrażali dumę z niedawnej masakry Izraelczyków dokonanej przez bojówkarzy palestyńskich organizacji ruchu oporu, kultywowanych przez reżim irański, i wzywają ich do jej kontynuowania.

Hamas stanowi integralną część irańskiej osi islamskiego oporu, obok Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), Hezbollahu w Libanie, szyickich bojówek w Syrii i Iraku oraz bojówek Huti Ansar Allah w Jemenie. To Iran założył te organizacje, szkoli je, zbroi i finansuje oraz zapewnia im wsparcie polityczne i organizacyjne. Irańscy urzędnicy, zarówno przywódcy polityczni, jak i dowódcy wojskowi Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) i jego Siły Kuds, regularnie spotykają się z przywódcami i dowódcami osi oporu w Teheranie, Bejrucie, Damaszku i w całym regionie. (Nadchodzące raporty MEMRI omówią to szczegółowo).


Iran pokazywał i nadal pokazuje broń, którą opracował, aby osiągnąć ten cel, w tym rakiety dalekiego i średniego zasięgu (z wypisanymi na nich celami: „Izrael” lub „Żydzi”), zestaw dronów samobójczych, możliwości  prowadzenia cyberwojny w celu zakłócania infrastruktury oraz więcej (co zostanie omówione w nadchodzącym raporcie MEMRI).  


Irański najwyższy przywódca Ali Chamenei – który od lat z każdego dostępnego podium nawoływał do zniszczenia Izraela i przepowiadał jego rychły upadek, a nawet wyznaczył na to ramy czasowe (wskazywane przez zegar cyfrowy w centralnym Teheranie, który odlicza czas do zniszczenia Izraela w 2040 r.), Chamenei, który uzbroił Gazę w rakiety (o czym będzie mowa w nadchodzących raportach MEMRI), a także poinstruował, by uzbroić Zachodni Brzeg w 2014 r., co wykonują jego agenci – otwarcie oklaskiwał ostatnią masakrę przeprowadzoną przez jego palestyńskie siły oporu na Izraelczykach. Jednak 10 października szybko wyparł się jakiejkolwiek odpowiedzialności za tę masakrę w obawie przed międzynarodową krytyką i zamiast tego ukrył się za palestyńskim ruchem oporu i Palestyńczykami, z których jest „dumny”. 


Ale chociaż Chamenei zaprzecza odpowiedzialności Iranu za akty rzezi Hamasu, artykuły opublikowane przez rzeczników jego reżimu ujawniły bliskie powiązania, jakie panowały między zlikwidowanym dowódcą Sił Kuds Kasemem Solejmanim a przywódcami islamskich organizacji oporu zbudowanych przez Iran. Istnieją również wytyczne i plan pięcioletni, które sformułował Solejmani wraz z tymi dowódcami, jak sami teraz przyznają. Tuba irańskiego reżimu, gazeta „Kayhan” twierdzi, że morderczy atak Hamasu na Izrael opierał się na planie sporządzonym przez Solejmaniego w styczniu 2020 r. „Dziś okazuje się, że możliwości planowania i strategii operacyjnej [Solejmaniego] były nieograniczone” – pisze „Kayhan”, ponieważ 2 stycznia 2020 r., zaledwie dzień przed zamachem, Solejmani nakreślił „przyszły plan frakcji ruchu oporu i sposób, w jaki będą one ze sobą współdziałać” oraz podyktował przywódcom organizacji ruchu oporu „kartę [działania] na następne pięć lat”. „Kayhan” dodaje z dumą, że „jedność frakcji ruchu oporu oparta na tym pięcioletnim planie jest owocem męczeństwa Solejmaniego i częścią surowej zemsty frakcji ruchu oporu”. 


Gazeta podaje także, że sam Chamenei napomykał o wielkim zwycięstwie już w sierpniu 2022 r., a w sierpniu 2023 r. zapowiedział nadchodzącą operację, co jednoznacznie wskazuje, że był świadomy irańskich planów przeprowadzenia tej masakry. „Kayhan” stwierdza: „Znaczenie jest takie, że w zeszłym roku przywódca [Chamenei] dał ‘obietnicę rychłego podboju’, a w tym roku ‘ogłosił całkowity podbój’, a operacja Powódź Al-Aksa jest częścią tego rychłego podboju. Ta obietnica i ogłoszenie, wraz z jasnością i mocą wypowiedzi i stanowiska [Chameneiego] podczas jego spotkania [z przywódcami i ambasadorami krajów islamskich] z okazji urodzin Proroka [Mahometa], mają głębokie znaczenie i treść”. [2]    


Kolejnymi dowodami bezpośredniego zaangażowania Iranu w planowanie ataku na Izrael, w szczególności w planowanie ataku z północy i południa, są doniesienia źródeł arabskich, że siły IRGC w rejonie Deir Al-Zor w Syrii przygotowują się do przerzutu do regionu Kunejtry na granicy Syrii z Izraelem. 


Iran pomaga obecnie Hamasowi w kluczowym obszarze wpływania na światową opinię publiczną. Rzecznicy irańskiego reżimu usprawiedliwiają zbrodnie wojenne, masakry i okrucieństwa Hamasu wobec Izraelczyków w odpowiedzi na „zbrodnie okupacyjne”, na rzekome akty mordowania i torturowania dzieci palestyńskich „w celu uniemożliwienia im przyłączenia się do osi [irańskiego] oporu” oraz rzekomą agresję Izraela na meczet Al-Aksa. 


Niniejszy raport koncentruje się na zakulisowych powiązaniach Iranu z Hamasem, który stanowi część jego osi oporu.


Tuba reżimu, „Kayhan”: Podczas swojego ostatniego spotkania z dowódcami ruchu oporu dowódca Siły Kuds Solejmani „nakreślił plan na przyszłość dla frakcji ruchu oporu oraz sposób, w jaki będą one ze sobą współdziałać… Jedność frakcji ruchu oporu oparta na tym pięcioletnim planie jest owocem męczeństwa Solejmaniego i częścią surowej zemsty frakcji ruchu oporu”; „Wszyscy syjoniści, którzy żyją w okupowanej Palestynie, są uzbrojonymi uzurpatorami. Nawet ich dzieci są szkolone od najmłodszych lat… do terroryzowania narodu palestyńskiego… Izrael to jedna wielka baza [wojskowa]. Nikt, kto mieszka w tej bazie, nie jest cywilem, ale żołnierzem. W Izraelu nie ma czegoś takiego jak cywile”


W artykule z 10 października 2023 r. zatytułowanym „[Operacja] Powódź Al-Aksa to początek końca 75-letniej okupacji [Izraela]”. „Kayhan” pisze, że plan zniszczenia Izraela opracowany i zorganizowany przez dowódcę Siły Kuds Kasema Solejmaniego i podyktowany przez niego dowódcom organizacji ruchu oporu tuż przed jego zabójstwem przez USA w styczniu 2020 r., zaczął być realizowany. „Kayhan” faktycznie wyjaśniła, że Chamenei był stroną planu i dwukrotnie sugerował, że na horyzoncie widać wielkie zwycięstwo. Poniżej tłumaczenie artykułu:

 

„W przeszłości mówiliśmy, że opowieści o męczenniku [Solejmanim] wykraczają poza czas i miejsce, ale dziś okazuje się, że jego zdolności planowania i strategii operacyjnej były nieograniczone. Na ostatnim spotkaniu, które odbył przed śmiercią męczeńską, Solejmani spędził [siedem godziny], od 8:00 do 15:00, przedstawiając przyszły plan dla wszystkich frakcji ruchu oporu oraz sposób, w jaki będą one ze sobą współdziałać. To, co frakcje ruchu oporu uznały za niezwykłe podczas tego spotkania, to fakt, że Hadż Kasem [Solejmani] podkreślił, że wszyscy muszą spisać [to, co powiedział]. ‘Zapisujcie, co mówię [nalegał]. Nakreślam plan na następne pięć lat!’ Jedność frakcji ruchu oporu oparta na tym pięcioletnim planie jest owocem męczeństwa Soleimaniego i częścią ostrej zemsty frakcji ruchu oporu.


Niektóre symbole i hasła podczas ceremonii, w których biorą udział przywódcy i głowy państw, przekazują ważne przesłania i pokazują, że za kulisami ma miejsce rozwój sytuacji. W sierpniu 2022 r. wywieszono werset ‘zwycięstwo od Allaha i rychły podbój’ [Koran 61:13] na ścianie Hussainiji Imama Chomeiniego [szyickiego centrum religijnego], a w sierpniu 2023 r. na tej samej ścianie wisiał werset ‘Zaprawdę, daliśmy wam oczywiste zwycięstwo’ [Koran 48:1]. Znaczenie jest takie, że w zeszłym roku przywódca [Chamenei] dał ‘obietnicę rychłego podboju’, a w tym roku ‘ogłosił całkowity podbój’, a operacja Powódź Al-Aksa jest częścią tego rychłego podboju. Ta obietnica i ogłoszenie, wraz z jasnością i mocą wypowiedzi i stanowiska [Chameneiego] przedstawionych na tym spotkaniu [z przywódcami i ambasadorami krajów islamskich] z okazji urodzin Proroka [Mahometa] mają głębokie znaczenie i treść, którą stratedzy i analitycy w regionie oraz świat potraktują poważnie.


Operacja Powódź Al-Aksa, bezprecedensowa od wojny sześciodniowej i wojny z 1973 r., jest ważna pod wieloma względami. Z jednej strony ewidentnie nie przypominała konfliktów i wojen z przeszłości i wywołała w Izraelu historyczny szok. Z drugiej strony każdy [jej aspekt] będzie musiał być w przyszłości analizowany osobno, ale na razie zajmiemy się niektórymi z nich, które będą analizowane przez analityków i strategów w regionie i na świecie, w tym przez think tanki Pentagonu, CIA i Departamentu Stanu USA przez miesiące, a może i lata!


Po pierwsze, ta operacja była wyjątkowa pod względem potężnego planowania i koordynacji pomiędzy frakcjami [irańskiego] ruchu oporu, [ponieważ] została przeprowadzona w ciągu 30 minut na okupowanym obszarze trzy razy większym niż [sama] Strefa Gazy, tak że przez kilka godzin wszystkie kraje i politycy [na świecie] nie mogli nic zrobić, tylko w milczeniu przyglądać się wydarzeniom. Kilka godzin później nadeszły reakcje z całego świata, które pokazały, że reżim syjonistyczny nie ma strategii obronnej, podczas gdy grupy oporu mają potężną strategię ofensywną. 


Po drugie, ta operacja jest ważna ze względu na przewagę wywiadowczą frakcji ruchu oporu i słabość wywiadowczą reżimu syjonistycznego oraz wszystkich amerykańskich i zachodnich agencji wywiadowczych. Jest to haniebna porażka Mossadu, Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa, CIA, MI6 itp. Do tego stopnia, że minister obrony Izraela przyznał po spotkaniu [izraelskiego] gabinetu ds. bezpieczeństwa w Tel Awiwie, że [Izrael był] zaskoczony i nie był nawet w stanie skoordynować ze swoimi mediami sposobu informowania o tych wiadomościach i cenzurować ich. Tak więc we wczesnych godzinach porannych i pierwszego dnia [operacji] media zachodnie i hebrajskie, które przyznały, że są zaskoczone, nie mogły zrobić nic innego, jak tylko transmitować na żywo relacje o ciężkich ofiarach śmiertelnych, bez żadnych [innych] konkretnych wiadomości.


Nawet media syjonistyczne zmuszone były donosić, że z minuty na minutę rosła liczba zabitych, rannych i wziętych do niewoli, co samo w sobie było zwycięstwem informacyjnym w kontekście relacjonowania udanej operacji frakcji ruchu oporu. Według eksperta syjonistycznego z Iran International wszystkie [aspekty operacji] ich zaskoczyły. ‘Wszyscy byliśmy zaskoczeni i byliśmy w okropnym stanie!’ Do tego samego wniosku doszli oczywiście generałowie syjonistyczni, którzy przyznali, że ‘zbliżamy się do strasznego scenariusza wojny na wielu frontach!’ Nie byli jednak w stanie pojąć ram czasowych, miejsca i sposobu [operacji] i dlatego operacja Powódź Al-Aksa przekroczyła wszystko, co mogli sobie wyobrazić…


Po trzecie, operacja ta była bezprecedensowa pod względem zasięgu ognia, ataków rakietowych, zasięgu i kombinacji [sił] naziemnych, powietrznych i morskich, a także pod względem wojny cybernetycznej i elektronicznej oraz infiltracji. I to tak bardzo, że rozpowszechniane obrazy – przedstawiające frakcje oporu przenikające do izraelskich miejscowości przez tunel graniczny, ciągłą obecność niektórych bojowników ruchu oporu w mundurach armii syjonistycznej w osadach syjonistycznych oraz poważnych strat i zniszczeń – zasiały strach i przerażenie wśród syjonistów.


Przejęcie części okupowanych terytoriów [tj. Izraela] oraz niektórych syjonistycznych miast i wsi, walki na ziemi na ulicach Izraela itp., przełamały tabu wokół [możliwości] wyzwolenia Jerozolimy i pokazały że reżim syjonistyczny jest bardzo nieszczelny i bezbronny pomimo roszczeń i wrażenia tworzonego wokół Żelaznej Kopuły [systemu obrony przeciwrakietowej]. Wyzwolenie Palestyny nie jest mitem ani sloganem, ale faktycznie może zostać osiągnięte…


Po czwarte, [operacja] ma aspekty polityczne i wiele potężnych implikacji strategicznych dla całego rozwoju sytuacji w regionie i na świecie, w tym ‘konsolidację i cementowanie równowagi sił’ na korzyść osi oporu, przypadki ‘normalizacji’, ‘rozszerzenie stosunków między krajami regionalnymi’, ‘przyspieszenie multilateralizmu’, ‘upadek i osłabienie hegemonii Ameryki’ na świecie, a zwłaszcza w regionie, ‘wybory amerykańskie’, ‘rozwój sytuacji, napięcia i spory wewnątrz Izraela’, ‘rozwój wydarzeń na Kaukazie’, kraje, które zostały oszukane przez Izrael i uważały ten reżim za sojusznika, a nawet ‘rozmowy nuklearne i porozumienie nuklearne, choć rzecznik Departament Stanu USA twierdził, że ‘nie ma to nic wspólnego z atakiem na Izrael’.


Analiza tych implikacji wymaga czasu. Ta operacja była tak zaskakująca, szybka i zakrojona na dużą skalę i miała tak nieoczekiwane konsekwencje dla Zachodu, że natychmiast dotknęła Europę. Wszystkie międzynarodowe loty do Tel Awiwu zostały odwołane, a Ameryka i kraje Europy wyraziły duże zaniepokojenie i ogłosiły ‘zaostrzenie środków bezpieczeństwa’ w tych krajach.


Po piąte, [operacja] ujawniła ‘[niebezpieczeństwo] stawiania na normalizację’, ‘lekcję, którą można wyciągnąć z stawiania na przegranego konia [Izrael]’ i pokazała, ‘jak szybko’ reżim syjonistyczny zniknie. Pokazała, że syjoniści doświadczyli ‘nieuniknionej śmierci’ w ciągu pół godziny!


Po szóste, oprócz tradycyjnego i konsekwentnego wsparcia udzielanego przez Biały Dom, Europę i Sekretarza Generalnego ONZ mordującemu dzieci reżimowi syjonistycznemu i mimo że rzekomo [bronią] praw człowieka, [Ameryka i jej sojusznicy] milczeli na temat brutalnych ataków syjonistów na naród palestyński przez ponad 70 lat. [Ale] dziś różne kraje, narody i grupy w regionie i na świecie, a zwłaszcza niektóre kraje regionalne, które [do tej pory] milczały ze względu na groźby i kuszenie reżimu syjonistycznego i Ameryki, wyrazili znaczące poparcie dla tej operacji…


Po siódme, grupy oporu ogłosiły, że ‘chcieliśmy, aby wróg i jego osadnicy pokojowo opuścili naszą ziemię. Tak się nie stało, więc jedyną opcją jest wojna’. Wszyscy syjoniści żyjący w okupowanej Palestynie to uzbrojeni uzurpatorzy. Nawet ich dzieci od najmłodszych lat są szkolone w obozach szkoleniowych, aby terroryzować naród palestyński i są narzędziami do tworzenia fałszywego rządu i okupowania ziemi palestyńskiej. Izrael jest jedną wielką bazą [wojskową], więc nikt, kto mieszka w tej bazie, nie jest cywilem, ale żołnierzem. W Izraelu nie ma czegoś takiego jak cywile!


Po ósme, oprócz wymiarów i zakresu [operacji], komunikat dowódcy wojskowego skrzydła Hamasu wskazuje, że ruch oporu nie oczekiwał krótkiej, kilkugodzinnej operacji, ale dąży do zadania potężnego ciosu reżimowi syjonistycznemu w [tej] nowej rundzie. Fakt, że męczennik Solejmani ustalił plan grup oporu na pięć lat, był z pewnością mądry!


Jak przyznał amerykański prezenter Manoto TV, [obecny dowódca Siły Kuds Esmail] Kaani ostrzegł Izraelczyków, aby sprzedali swoje domy i wyjechali! Dlatego musimy w dalszym ciągu oczekiwać obiecujących wydarzeń i jeszcze większych zwycięstw! Jest to szczególnie widoczne w świetle eksterminacji około 750 [syjonistów] i pojmania setek syjonistów, którzy mogą być dobrym źródłem informacji dla przyszłych operacji i użytecznym środkiem wyzwolenia więźniów palestyńskich! Rzecznik wojskowego skrzydła Hamasu poinformował [Izraelczyków], że ‘liczba jeńców jest kilka razy większa, niż myślicie, więc powinniście poczekać i porządnie policzyć swoich żołnierzy!’”      


Raport w sprawie zamiaru przeniesienia irańskich sił IRGC z syryjskiego Deir Al-Zour do Kunejtry na granicy izraelsko-syryjskiej


Według raportu na kanale Deirezzor24 Telegramu, który obejmuje region Deir Al-Zour w północno-wschodniej Syrii, dowództwo IRGC w prowincji Deir Al-Zour poinformowało kilku swoich wyższych funkcjonariuszy, że zamierza wysłać członków IRGC do okręgu Kunejtry. Kanał zauważył, że podczas niedawnych walk między Gazą a Izraelem dowódcy IRGC otrzymali bezpośrednie rozkazy od Iranu, aby przenieść część swoich sił z Deir Al-Zour do Kunejtry. Stwierdzono również, że od czasu izraelskiego ataku na okręg Deir Al-Zour „dziesięć dni temu” i ostatnich wydarzeń w regionie Strefy Gazy wspierane przez Iran bojówki w Deir Al-Zour pozostają w stanie pogotowia. [3]

 

Należy zauważyć, że od początku walk różne wspierane przez Iran grupy szyickie w Libanie, Iraku, Jemenie i Bahrajnie ślubowały wspierać Hamas i frakcje palestyńskie, które przyłączyły się do walki z Izraelem, a także wyraziły chęć wzięcia czynnego udziału w walkach.

 


[1] Wczesnym rankiem w sobotę (7 października 2023 r.) Hamas przeprowadził dobrze zorganizowany, skoordynowany atak z zaskoczenia z ziemi, morza i powietrza na miejscowości na dużym obszarze południowego Izraela, wystrzeliwując jednocześnie tysiące rakiet w stronę izraelskich miast w południe i centrum, w tym Tel Awiw i Jerozolimę, dla odwrócenia uwagi. W chwili pisania tego tekstu zginęło ponad 1300 Izraelczyków, około 160 Izraelczyków, w tym kobiety, dzieci, niemowlęta i osoby starsze, a także żołnierze, zostało wziętych jako zakładników, a tysiące zostało rannych.

[2] Kayhan(Iran), 10 października 2023 r.

[3] Deirezzor24.net, 9 października 2023 r.

 

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 10857

12 października 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk