Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 04:01

« Poprzedni Następny »


Groteskowa miłość do propagandy 
Niewypowiedziane barbarzyństwo
Nienawiść do Żydów – i pęd do dominacji nad światem


V.S. Naipaul 2015-03-25


Wyobraźcie sobie świat, w którym młodego mężczyznę zamykają w klatce, oblewają benzyną i podpalają, żeby spłonął żywcem.

 

Wyobraźcie sobie triumfalne wycie tłumu, który zgromadził się, żeby to oglądać. Wyobraźcie sobie 12-letnie dziecko z wzniosłą determinacją na twarzy, strzelające z bliska do klęczącego mężczyzny z rękami związanymi na plecach. 


A potem wyobraźcie sobie spektakl setek obcięć głów ofiarom w poniżających strojach, ze związanymi rękami i nogami, klęczących tyłem do ubranych na czarno katów, którzy wymachują nożami, by przeciąć im gardła, jakby byli ofiarnymi jagniętami.

Potężne zagrożenie: podobnie jak naziści, fanatycy ISIS są antysemitami przekonanymi o własnej wyższości rasowej
Potężne zagrożenie: podobnie jak naziści, fanatycy ISIS są antysemitami przekonanymi o własnej wyższości rasowej

Przedstawcie sobie kolejki bezradnych mężczyzn i kobiet, prowadzonych przez fanatycznych katów, którzy przybijają ich do drewnianych krzyży, wyjących z bólu i wykrwawiających się na śmierć, podczas gdy tłumy patrzą z zachwytem. A potem przedstawcie sobie tysiące dziewcząt i kobiet ze związanymi rękami, prowadzonych przez zakapturzonych i uzbrojonych porywaczy do niewoli seksualnej. A potem, jeśli tego nie starczy, wyobraźcie sobie mężczyzn zrzucanych ze skał, bo są oskarżeni o to, że są gejami.

 

Tak, wszystkie te sceny mogły dziać się na wielu kontynentach w świecie średniowiecznym, ale zostały teraz utrwalone na filmach i pokazane każdemu, kto ma dostęp do Internetu. To są sceny, które działy się  wczoraj, dziś i będą się działy jutro w naszym współczesnym świecie.

 

Nigdy nie ufałem abstrakcjom i pisałem o tym, co mogłem sam odkryć i zbadać.

 

Muszę więc zacząć od przyznania, że nie podróżowałem ostatnio po tych regionach, którym grozi barbaria – po Bliskim Wschodzie, północnozachodniej Afryce, niektórych miejscach w Pakistanie i w islamskich krajach południowowschodniej Azji. 


ISIS mogłoby wiarygodnie porzucić nazwę Kalifatu i nazwać siebie Czwartą Rzeszą
ISIS mogłoby wiarygodnie porzucić nazwę Kalifatu i nazwać siebie Czwartą Rzeszą

Jednak w latach 1980. i na początku 1990. wybrałem się na zbadanie “odrodzenia” islamu, jakie miało miejsce w następstwie rewolucji w Iranie i wznowionego oddania religii w innych krajach.

 

Podróżowałem po Iranie, Pakistanie, Malezji i Indonezji, próbując odkryć idee i przekonania u podstaw tego nowego “fundamentalizmu”.

 

Moja pierwsza książka nosiła tytuł: Among The Believers, a druga, może wręcz proroczo: Beyond Belief. Od czasu napisania tych książek słowo “fundamentalizm” nabrało nowego znaczenia.

 

Jak sugeruje ono, znaczy to powrót do podstaw, do fundamentów i może do pierwszych zasad. Używa się go do określenia interpretacji danej wersetom Koranu, hadisom, które są zbiorem czynów w życiu Proroka Mahometa, oraz interpretacji prawa szariatu.

 

Jednak fundamentalistyczna ideologia grup “islamistycznych”, które poświęciły się terrorowi – takich jak Al-Kaida, Boko Haram, a teraz najbardziej złowroga, barbarzyńska i groźna postać Kalifatu Islamskiego: ISIS czyli Państwa Islamskiego – interpretuje te fundamenty i początki jako datujące się od narodzenia Proroka Mahometa w VI wieku.

 

Ten fundamentalizm zaprzecza wartości, a nawet istnieniu, cywilizacji, które poprzedzały objawienie Koranu.

 

W VI i VII wieku było artykułem wiary Arabów, że wszystko przedtem było złe, heretyckie. Nie było miejsca na przeszłość przedislamską.   

 

Tak więc narodziła się koncepcja historii, która różniła się zasadniczo od koncepcji historii, jaką rozwinęła reszta świata. 

 

W stuleciach, które nastąpiły, świat poszedł do przodu. Idee cywilizacji, innych wiar, sztuki, rządów prawa oraz nauki i wynalazków rosły i rozkwitały.

 

Ideologiczny nacisk islamski na wymazanie przeszłości, mógł przetrwać, ale robił to w zawieszeniu, zaledwie zauważany nawet w Imperium Osmańskim, które ogłosiło się Kalifatem całego islamu. 

 

Teraz jednak zły duch wydostał się z butelki. Idea, że wiara kładzie kres historii, ożyła jako centralne kredo islamistów z ISIS.

 

Ich zdeterminowanie, by zaprzeczyć, wyeliminować i wymazać przeszłość przejawia się w niszczeniu dzieł sztuki i zabytków archeologicznych wielkich imperiów, perskiego, asyryjskiego i rzymskiego, które stanowią historię Mezopotamii i Syrii. 

 

Wyburzyli spychaczami zabytkowe budowle w starożytnym mieści Dur Szarukkin i rozbili asyryjskie pomniki w muzeum w Mosulu. Zniszczenie uskrzydlonego byka przed fortyfikacjami w Niniwie zaspokaja ten sam niszczycielski impuls, który pchnął talibów do zniszczenia rzeźb Buddy Bhumijan w Afganistanie.

 

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon nazwał to niszczenie sztuki, artefaktów, napisów i muzeów, które je mieszczą, nie tylko masakrą popełnioną na pamięci cywilizacyjnej, ale zbrodnią wojenną.

 

Wiele mówi fakt, że ofiary środowego barbarzyńskiego zamachu były odwiedzającymi wspaniałe Muzeum Bardo w Tunisie, skarbnicy sztuki z bogatej, przedislamskiej przeszłości Tunezji. 

 

ISIS chce przeprowadzić współczesny holokaust. Przysięgli, że będą mordować szyitów, Żydów, chrześcijan, Koptów, Jazydów i każdego, kogo mają fantazję oskarżyć o szpiegostwo. Starli z powierzchni ziemi populacje cywilne całych regionów i miast. ISIS mogłoby wiarygodnie porzucić nazwę Kalifatu i nazwać siebie Czwartą Rzeszą.


ISIS wyburzyło spychaczami zabytkowe budowle w starożytnym mieści Dur Szarukkin i rozbiło asyryjskie pomniki w muzeum w Mosulu. W opanowanym przez ISIS Mosulu: Fanatycy rozbijają starożytne artefakty...
ISIS wyburzyło spychaczami zabytkowe budowle w starożytnym mieści Dur Szarukkin i rozbiło asyryjskie pomniki w muzeum w Mosulu. W opanowanym przez ISIS Mosulu: Fanatycy rozbijają starożytne artefakty...

Tak samo jak naziści, fanatycy z ISIS są antysemitami, przekonanymi o własnej wyższości rasowej. Są antydemokratami: Państwo Islamskie jest państwem totalitarnym o władzy absolutnej. Jest tu także ta sama miłość do symboliki, prezentacji i propagandy; terror pokazywany jest milionom na filmach i wideo tworzonych według profesjonalnych standardów, z który Goebbels byłby dumny.

 

Tak samo, jak to robiła Trzecia Rzesza, ISIS klasyfikuje wrogów według sposobu egzekucji, od obcięcia głowy, poprzez ukrzyżowanie do śmierci w ogniu.

 

Podczas gdy naziści udawali, że są strażnikami cywilizacji, bo kradli dzieła sztuki, żeby je zachować, i utrzymywali przy życiu muzyków żydowskich, żeby ich zabawiali, ISIS niszczy wszystko, co powstaje z ludzkiego impulsu do utrwalenia piękna.

 

Takie barbarzyństwo nie jest czymś nowym w historii i każdy naród przecierpiał w przeszłości masowe mordy i barbarzyńskie okrucieństwo. Fakt, że Europa w XX wieku przeprowadziła Holocaust w oparciu o rasę, jest sprawą najgłębszej hańby. 

 

Fakt, ze ISIS ożywiło dogmaty religijne i śmiertelną rywalizację między sunnitami a szyitami, sunnitami a Żydami i chrześcijanami, jest olbrzymim krokiem w ciemność. 

 


Fakt, że Europa w XX wieku przeprowadziła Holocaust w oparciu o rasę, jest sprawą najgłębszej hańby
Fakt, że Europa w XX wieku przeprowadziła Holocaust w oparciu o rasę, jest sprawą najgłębszej hańby

Ziemie arabskie, stosunkowo stabilne pod władzą Imperium Osmańskiego, zwycięscy brytyjscy i francuscy podzielili po I wojnie światowej na Arabię Saudyjską, Irak, Syrię i Jordanię na Konferencji Kairskiej w 1920 r. Granice nakreślono prostymi liniami i na nowy przykrojone terytoria narzucono synów muftiego Mekki jako królów.

 

Winstonowi Churchillowi doradzali podczas tej konferencji T. E. Lawrence i Gertrude Bell, którzy powinni byli wiedzieć, że szyici nie przyjmą i nie uznają sunnickiego króla, jak też odwrotnie.

 

Po zamieszkach, rebeliach i wojskowych zamachach stanu, region uspokoił się pod dyktaturami z lat 1950. i 1960.

 

Partia Baas była w pewnym sensie siłą modernizującą i Saddam Husajn, choć sunnita, rządził bezlitosną ręką w Iraku narodem przeważająco szyickim i częściowo kurdyjskim. Gdy tylko zbierało się dwóch lub trzech w imię Wszechmogącego, wysyłał policję. Może nie była to ciekawa postać, ale trzymał się przy władzy i modernizował Irak.

 

Był jak kot, który nie dopuszcza do rozprzestrzenienia się szczurów islamizmu. Jego inwazja na Kuwejt, kolejny sztuczny szejkanat o niewielkim obszarze u stóp Iraku, ale bogaty w ropę naftową, wywołała międzynarodową reakcję. Sojusz Bush-Blair najechał na Irak i marionetkowy rząd, który tam ustanowili, dokonał egzekucji Saddama. Pod nieobecność kota, szczury zaczęły szaleć.  

 

I tak się działo w całym regionie. Libijczycy z pomocą sojuszu europejskiego obalili Kaddafiego. Kraj jest teraz na łasce bojówkarzy islamskich. Ta sama Wiosna Arabska z demokratycznymi protestami przeciwko dyktatorowi Egiptu dała (na pewien czas) rząd

z wyboru, który skłaniał się ku islamizmowi.

 

Obalił go wojskowy zamach stanu, którego przywódca, generał Al-Sisi, przemawiając do duchownych i domniemanych uczonych na autorytatywnym uniwersytecie Al-Azhar, wezwał ich, by potępili ISIS jako największe zagrożenie pokoju międzynarodowego i zaklinał ich, by ogłosili ideologię ISIS za herezję. Mułłowie z Al-Azhar jak dotąd nie odpowiedzieli.  

 

W Syrii konflikt grup przeciwstawiających się rządowi Baszara Al-Assada rozwiązał się przez utworzenie sunnickiej milicji islamistycznej, która z kolei wyewoluowała – przy znacznym rozlewie krwi – w ISIS.

 

Czy ISIS i jego wyznawcy są heretykami? Politycy Europy i Ameryki, włącznie z Davidem Cameronem, Barackiem Obamą i Francois Hollande, po każdej zbrodni islamistycznej upierają się przy opisywaniu ich jako marginesu szaleńców. Ich stałym refrenem jest to, że sprawcy tych morderstw i terroru mają tyle wspólnego z islamem, co Ku Klux Klan ma wspólnego z chrześcijaństwem lub dziedzictwem Jezusa Chrystusa. Ale czy takie polityczne zapewnienia wytrzymują krytykę?

 


Podczas gdy naziści udawali, że są strażnikami cywilizacji, bo kradli dzieła sztuki, żeby je zachować, i utrzymywali przy życiu muzyków żydowskich, żeby ich zabawiali, ISIS niszczy wszystko, co powstaje z ludzkiego impulsu do utrwalenia piękna
Podczas gdy naziści udawali, że są strażnikami cywilizacji, bo kradli dzieła sztuki, żeby je zachować, i utrzymywali przy życiu muzyków żydowskich, żeby ich zabawiali, ISIS niszczy wszystko, co powstaje z ludzkiego impulsu do utrwalenia piękna

Oczywiście politycy, przywódcy kościołów i inni, którzy mówią, że “te potworności nie mają nic wspólnego z islamem” nie wydają przebadanych i przemyślanych opinii teologicznych. Próbują, całkiem słusznie, zapobiec zamieszkom w świecie, w którym żyje znaczna populacja imigrantów muzułmańskich – w większości krajów Europy i w USA.

 

Co więc skłania tę maleńką mniejszość młodych mężczyzn i kobiet ze społeczności imigranckich do dobrowolnego zgłaszania się do “dżihadu” i do niemal pewnej samodestrukcji, lub młode kobiety do ucieczki od rodzin i od rzeczywistości europejskiej, by zostać żonami dżihadystów?

 

Kiedy byłem w Pakistanie, odkryłem to, co określam jako efekty wychowania ideologicznego. Muzułmanin z Pakistanu lub Bangladeszu jest uczony, że nie ma żadnych historycznych przodków przed podbiciem i nawróceniem na islam tej części Indii.

 

Presja biedy i obietnicy sprowadza tego muzułmanina do Wielkiej Brytanii. Ani on, ani jego rodzina nie mówią po angielsku. 

 

Są ograniczeni do pracy i życia w wyłącznie imigranckiej dzielnicy miasta – powiedzmy, Bradford, Tower Hamlets albo części Manchesteru lub Birmingham. 

 

Wychowują swoje dzieci na muzułmanów, jedni surowo, inni nie specjalnie surowo, i posyłają je do normalnej szkoły miejskiej, która wkrótce staje się niemal wyłącznie szkołą dla dzieci imigrantów.


Sojusz Bush-Blair najechał Irak i marionetkowy reżim, który ustanowili, dokonał egzekucji Saddama Husajna. Pod nieobecność kota szczury zaczęły szaleć.
Sojusz Bush-Blair najechał Irak i marionetkowy reżim, który ustanowili, dokonał egzekucji Saddama Husajna. Pod nieobecność kota szczury zaczęły szaleć.

Niektóre z nich odkrywają, że tradycyjne wartości, których je uczono, sprzeczne są z życiem, jakie widzą wokół siebie. Dotyczy to również młodych muzułmanów obojga płci, którzy dzięki w znacznej mierze egalitarnemu systemowi brytyjskiemu otrzymują wykształcenie chirurgów lub programistów komputerowych.

 

Islamizm jest prostszy. Są tam reguły, którym trzeba być posłusznym, dżihad do walki z cywilizacją, której nie mogą pojąć, niebo, do którego pójdą jako męczennicy, a obecnie prawdziwa armia walcząca w świecie, do którego można dołączyć i rozwiązać swoje problemy egzystencjalne: żadnej historii komplikującej świadomość, żadnej rozpraszającej uwagę sztuki, żadnej dwuznaczności i konieczności wyborów, które oferuje cywilizacja “zachodnia”, żadnych wątpliwości co do owoców męczeństwa, żadnej lojalności wobec kraju, w którym się wychowali i który dał im darmową edukację, a może i zasiłki. Karabin, na wpół zrozumiana modlitwa i prostota, jaką daje proste wychowanie. Dlatego idą. Dobrowolnie zgłaszają się na śmierć, i giną.

 

Przez minione trzy lub cztery stulecia od Kartezjusza, Leibniza i Newtona islam pozostał zakodowany w objawieniach Koranu i hadisów z życia w VI wieku.

 

Ekspansja dociekań naukowych zbiegła się, a może spowodowała, morską ekspansję europejskiego kolonializmu. Nauki empiryczne, postęp liberalnej religii i kiełkowanie młodych idei demokratycznych zbiegły się z kolonialną dominacją Azji i Afryki przez Europę.

 

Proces dekolonizacji w XX wieku spowodował powstanie koncepcji, że każdy postęp cywilizacyjny, naukowy lub demokratyczny trzeba potępić jako “kolonialny”. Może nie istnieć odpowiedź ideologiczna na taką bigoterię.

 

Świat islamski zawiera pewne nurty, które są przeciwne interpretacji, jaką ISIS nadaje Koranowi, hadisom i szariatowi. Dopiero muszą się one ujawnić. 

 

Chociaż inne odmiany islamu mogą stawiać wyzwanie ISIS, jego mordercza obecność trwa w państwach upadłych i rozdartej wojną Syrii i grozi rozszerzeniem się na całą Afrykę Północną.

 

Okaleczony rząd iracki rzucił swoje niechętne armie przeciwko ISIS. Irańczycy, jako szyici sprzeciwiający się sunnickiemu Kalifatowi, wspierają armię iracką i szyickie milicje, które są znaczącą siłą niezależną od rządu irackiego, walczą z ISIS w terenie. Ze wsparciem powietrznym Zachodu udaje im się zepchnąć ISIS z części zdobytych terytoriów.

 

Taka ofensywa z bezpośrednim celem odzyskania terytorium Iraku musi pilnie zostać rozszerzona. ISIS trzeba widzieć jako najpotężniejsze zagrożenie świata od czasów Trzeciej Rzeszy.

 

Celem świata, który chce wolności ideologicznej i materialnej musi być obecnie militarne unicestwienie ISIS jako siły antycywilizacyjnej.


A grotesque love propaganda. Unspeakable barbarity, loathing Jews, hunger, world domination, stunning intervention 
 Mail Online, 21 marca 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Vidiadhar Surajprasad Naipaul, Urodzony w 1932 roku na Trinidadzie pisarz brytyjski, laureat Nagrody Nobla, autor ponad 30 książek.

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1435 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Protokoły mędrców Syjonu w Karcie Hamasu.Islamizacja zachodniego antysemityzmu i jego integracja do dżihadu przeciwko Żydom   Stern   2024-03-02
Powtarzanie kłamstwa czyni je powszechną prawdą. Jak „okupowane terytoria palestyńskie”     2024-03-01
Utrzymywanie olbrzymiego arsenału broni i oczekiwanie, że Zachód nakarmi głodujących Jemeńczyków   Stalinsky   2024-02-28
Jeśli Hamas przyznaje, że zginęło 6000 terrorystów, wiesz, że rzeczywista liczba jest co najmniej dwukrotnie większa     2024-02-27
„Przebudzone” skrzydło HamasuOd Londynu po Nowy Jork młodzi radykałowie stali się żołnierzami nienawiści do Żydów.   O'Neill   2024-02-27
Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznego



Obietnica



Pytanie bez odpowiedzi



Bohaterzy chińskiego narodu



Naukowcy Unii Europejskiej



Teoria Rasy



Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk