Prawda

Piątek, 9 grudnia 2022 - 03:33

« Poprzedni Następny »


Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów


Bassam Tawil 2022-09-19


Gdy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas przygotowuje się do wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku pod koniec tego miesiąca, pojawiają się coraz więcej sygnałów, że jego ludzie dokonują ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi.


Tak jak robił to w przeszłości, Abbas bez wątpienia ponownie wykorzysta podium ONZ, aby potwierdzić swoją gotowość do zawarcia pokoju z Izraelem i sprzeciw wobec terroryzmu i przemocy. Nie trzeba dodawać, że wykorzysta międzynarodową platformę do rzucenia kolejnych kłamstw i krwawych oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom.


Jedno jest pewne. Abbas nie powie swoim słuchaczom w ONZ, że członkowie jego rządzącej frakcji Fatah szaleją na Zachodnim Brzegu, gdzie niemal codziennie przeprowadzają ataki terrorystyczne przeciwko palestyńskim działaczom i palestyńskim dziennikarzom, a także Izraelczykom. Ci terroryści, lojalni wobec Abbasa, działają na północnym Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii. MK], a konkretnie w palestyńskich miastach Dżanin i Nablus.


Terroryści Abbasa, uzbrojeni w różnego rodzaju broń i ładunki wybuchowe, przemierzają ulice obu miast i otwarcie deklarują swoje poparcie dla terroryzmu.


Terroryści są głównie powiązani z uzbrojoną grupą Fatahu, Brygadami Męczenników Aksa. Inna związana z Fatahem grupa, która niedawno pojawiła się na ulicach Nablusu, nazywa siebie Jaskinią Lwa.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy terroryści Fatahu przeprowadzili wiele ataków zarówno na Palestyńczyków, jak i Izraelczyków. Wiadomo również, że wielu terrorystów współpracuje z wspieranymi przez Iran islamistycznymi grupami terrorystycznymi, Hamasem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ).


Terroryści Fatahu przeprowadzili ostatnio kilka zamachów na Żydów odwiedzających Grób Józefa w Nablusie.


Brygady Męczenników Aqsa wręcz chwaliły się atakami terrorystycznymi w pisemnym oświadczeniu. Grupa przysięgła również, że będzie kontynuować ataki terrorystyczne.


W zeszłym miesiącu armii izraelskiej udało się zlikwidować Ibrahima al-Nabulsiego, jednego z przywódców Brygad Męczenników Aksa w Nablusie, poszukiwanego za przeprowadzenie serii zamachów z bronią palną.


Po jego śmierci przywódcy Fatah zorganizowali konferencję nazwaną imieniem zabitego terrorysty w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków. Był to gest ze strony Abbasa i jego współpracowników, by uczcić zabitego terrorystę. Abbas zadzwonił nawet do rodziców al-Nabulsiego i dwóch innych terrorystów z Fatah, aby złożyć kondolencje i wychwalać terrorystów jako „męczenników”.


W zeszłym tygodniu izraelscy policjanci aresztowali palestyńskiego terrorystę w mieście Jaffa, niedaleko Tel Awiwu. Terrorysta, który był w drodze do przeprowadzenia ataku, należał do powiązanej z Fatahem grupy terrorystycznej Jaskinia Lwa. Policja znalazła w samochodzie terrorysty pistolet maszynowy i bomby rurowe.


Ostatnio Palestyńczycy ogłosili, że Hamad Abu Jildeh, 24-letni mężczyzna z Dżaninu, zmarł z powodu ran odniesionych podczas starcia zbrojnego z izraelskimi żołnierzami kilka dni wcześniej. Palestyńczycy ujawnili, że Abu Dżildeh był jednym z dowódców Brygad Męczenników Al-Aksa Abbasa. Wideo, jakie pojawiło się na platformach społecznościowych, przedstawiało Abu Dżildeha, gdy strzelał do izraelskich żołnierzy w obozie dla uchodźców w Dżanin. Podczas jego pogrzebu członkowie Fatahu wezwali Palestyńczyków do przeprowadzania kolejnych ataków.


Abu Dżildeh i al-Nabulsi to dwaj spośród kilku terrorystów Fatahu zabitych lub zatrzymanych w ostatnich tygodniach. Terroryści ci należą do frakcji palestyńskiej, którą ludzie Zachodu często określają jako „umiarkowaną”. Dowódcą tych terrorystów jest nie kto  inny jak Mahmoud Abbas, który oprócz pełnienia funkcji prezydenta Autonomii Palestyńskiej jest także przewodniczącym Fatahu.


Abbas i wyżsi przywódcy Fatah nie powiedzieli ani słowa przeciwko zaangażowaniu ich ludzi w terroryzm.


Abbas i przywódcy Fatahu nadal gloryfikują terrorystów. Ponadto Abbas odmówił powstrzymania lub rozbrojenia terrorystów. Zamiast tego Abbas i jego rzecznicy nadal, jak zwykle, obwiniają Izrael za ostatni wybuch przemocy na Zachodnim Brzegu. W rzeczywistości mówią, że Izrael nie ma prawa bronić się ani udaremniać ataków terrorystycznych planowanych i przeprowadzanych przez terrorystów, zwłaszcza należących do Fatahu.


Zdaniem Abbasa i innych przywódców palestyńskich, palestyńscy prawnicy, dziennikarze i aktywiści żądający wolności, a także Żydzi powinni po prostu akceptować codzienne ataki terrorystyczne przeciwko nim. Abbas krzyczy „terroryzm” tylko wtedy, gdy Izrael zabije lub aresztuje terrorystę.


To ten sam Abbas, który wkrótce pojawi się na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, aby ponownie odegrać rolę ofiary i oskarżyć Izrael o „ludobójstwo” i „czystki etniczne”. Od kiedy doszedł do władzy w 2005 roku, Abbas okłamuje ONZ i inne instytucje międzynarodowe.


Podążając śladami swojego poprzednika, Jasera Arafata, strategia Abbasa polega na oszukiwaniu świata przez szerzenie fałszywego twierdzenia, że Izrael jest odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia Palestyńczyków – posunięcie to jest próbą ukrycia własnego złego przywództwa.


Podobnie jak Arafat, Abbas będzie nadal mówił o pragnieniu pokoju Palestyńczyków, jednocześnie zachęcając swoich terrorystów z Fatahu do dalszego terroryzmu. Gdyby Abbas naprawdę chciał powstrzymać terrorystów, przynajmniej poinstruowałby swoje siły bezpieczeństwa, aby skonfiskowały nielegalną broń i aresztowały terrorystów.


Abbas jednak tego nie zrobi, ponieważ sam uważa terrorystów za bohaterów i męczenników. Co więcej, nie ma motywacji do rozprawienia się z terrorystami; w końcu nie stanowią zagrożenia dla jego reżimu.


Tymczasem Abbas doskonale wie, że jego podżeganie przeciwko Izraelowi było tak skuteczne, że gdyby kiedykolwiek zawarł pokój z Izraelem, jego własny lud dokonałby jego egzekucji za zdradę.


Abbas podczas swojego przemówienia w ONZ oczywiście nie wspomni o terrorystach Fatahu. Nie będzie też mówił o szerzącej się korupcji w jego rządzie i niewykonywaniu przez siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej ich obowiązku egzekwowania prawa i porządku oraz zapobiegania terroryzmowi.


Państwa członkowskie ONZ powinny przygotować się na kolejną listę kłamstw i oszczerstw Abbasa, obarczające winą wszystkich oprócz niego samego za trwający rozlew krwi. Przydałoby się, gdyby chociaż jeden z przedstawicieli państw członkowskich przerwał litanię Abbasa, by zapytać o rolę jego ludzi w terroryzmie i o to, dlaczego nadal chwali terrorystów, twierdząc równocześnie, że Palestyńczycy rzekomo dążą do pokoju.


Mahmoud Abbas’s Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 15 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1152 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16
Kardynał Wielkiej Brytanii mówi Liz Truss, by nie przenosiła ambasady Wielkiej Brytanii do Jerozolimy   Fitzgerald   2022-10-15
Czy palestyński dziennikarz @HosanSalemG jest antypalestyńskim rasistą, kiedy mówi, że wszyscy palestyńscy dziennikarze popierają terror?     2022-10-13
Abbas domaga się od ONZ cofnięcia wskazówek zegara   Hirsch   2022-10-10
Co złego to Żydzi, czyli świat w coraz szybszym tempie wraca w stare koleiny   Koraszewski   2022-10-06
“Partner pokoju” Izraela morduje Izraelczyków   Toameh   2022-10-04
Palestyńczycy przymilają się do Arabów, którzy zabijają Palestyńczyków   Toameh   2022-09-28
Niemcy, obudźcie się! Czy wiecie, że finansujecie zaprzeczanie Holokaustowi?   Marcus   2022-09-27
Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk