Prawda

Niedziela, 2 kwietnia 2023 - 01:24

« Poprzedni Następny »


Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów


Bassam Tawil 2022-09-19


Gdy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas przygotowuje się do wystąpienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku pod koniec tego miesiąca, pojawiają się coraz więcej sygnałów, że jego ludzie dokonują ataków terrorystycznych przeciwko Izraelowi.


Tak jak robił to w przeszłości, Abbas bez wątpienia ponownie wykorzysta podium ONZ, aby potwierdzić swoją gotowość do zawarcia pokoju z Izraelem i sprzeciw wobec terroryzmu i przemocy. Nie trzeba dodawać, że wykorzysta międzynarodową platformę do rzucenia kolejnych kłamstw i krwawych oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom.


Jedno jest pewne. Abbas nie powie swoim słuchaczom w ONZ, że członkowie jego rządzącej frakcji Fatah szaleją na Zachodnim Brzegu, gdzie niemal codziennie przeprowadzają ataki terrorystyczne przeciwko palestyńskim działaczom i palestyńskim dziennikarzom, a także Izraelczykom. Ci terroryści, lojalni wobec Abbasa, działają na północnym Zachodnim Brzegu [tj. Judei i Samarii. MK], a konkretnie w palestyńskich miastach Dżanin i Nablus.


Terroryści Abbasa, uzbrojeni w różnego rodzaju broń i ładunki wybuchowe, przemierzają ulice obu miast i otwarcie deklarują swoje poparcie dla terroryzmu.


Terroryści są głównie powiązani z uzbrojoną grupą Fatahu, Brygadami Męczenników Aksa. Inna związana z Fatahem grupa, która niedawno pojawiła się na ulicach Nablusu, nazywa siebie Jaskinią Lwa.


W ciągu ostatnich kilku miesięcy terroryści Fatahu przeprowadzili wiele ataków zarówno na Palestyńczyków, jak i Izraelczyków. Wiadomo również, że wielu terrorystów współpracuje z wspieranymi przez Iran islamistycznymi grupami terrorystycznymi, Hamasem i Palestyńskim Islamskim Dżihadem (PIJ).


Terroryści Fatahu przeprowadzili ostatnio kilka zamachów na Żydów odwiedzających Grób Józefa w Nablusie.


Brygady Męczenników Aqsa wręcz chwaliły się atakami terrorystycznymi w pisemnym oświadczeniu. Grupa przysięgła również, że będzie kontynuować ataki terrorystyczne.


W zeszłym miesiącu armii izraelskiej udało się zlikwidować Ibrahima al-Nabulsiego, jednego z przywódców Brygad Męczenników Aksa w Nablusie, poszukiwanego za przeprowadzenie serii zamachów z bronią palną.


Po jego śmierci przywódcy Fatah zorganizowali konferencję nazwaną imieniem zabitego terrorysty w Ramallah, de facto stolicy Palestyńczyków. Był to gest ze strony Abbasa i jego współpracowników, by uczcić zabitego terrorystę. Abbas zadzwonił nawet do rodziców al-Nabulsiego i dwóch innych terrorystów z Fatah, aby złożyć kondolencje i wychwalać terrorystów jako „męczenników”.


W zeszłym tygodniu izraelscy policjanci aresztowali palestyńskiego terrorystę w mieście Jaffa, niedaleko Tel Awiwu. Terrorysta, który był w drodze do przeprowadzenia ataku, należał do powiązanej z Fatahem grupy terrorystycznej Jaskinia Lwa. Policja znalazła w samochodzie terrorysty pistolet maszynowy i bomby rurowe.


Ostatnio Palestyńczycy ogłosili, że Hamad Abu Jildeh, 24-letni mężczyzna z Dżaninu, zmarł z powodu ran odniesionych podczas starcia zbrojnego z izraelskimi żołnierzami kilka dni wcześniej. Palestyńczycy ujawnili, że Abu Dżildeh był jednym z dowódców Brygad Męczenników Al-Aksa Abbasa. Wideo, jakie pojawiło się na platformach społecznościowych, przedstawiało Abu Dżildeha, gdy strzelał do izraelskich żołnierzy w obozie dla uchodźców w Dżanin. Podczas jego pogrzebu członkowie Fatahu wezwali Palestyńczyków do przeprowadzania kolejnych ataków.


Abu Dżildeh i al-Nabulsi to dwaj spośród kilku terrorystów Fatahu zabitych lub zatrzymanych w ostatnich tygodniach. Terroryści ci należą do frakcji palestyńskiej, którą ludzie Zachodu często określają jako „umiarkowaną”. Dowódcą tych terrorystów jest nie kto  inny jak Mahmoud Abbas, który oprócz pełnienia funkcji prezydenta Autonomii Palestyńskiej jest także przewodniczącym Fatahu.


Abbas i wyżsi przywódcy Fatah nie powiedzieli ani słowa przeciwko zaangażowaniu ich ludzi w terroryzm.


Abbas i przywódcy Fatahu nadal gloryfikują terrorystów. Ponadto Abbas odmówił powstrzymania lub rozbrojenia terrorystów. Zamiast tego Abbas i jego rzecznicy nadal, jak zwykle, obwiniają Izrael za ostatni wybuch przemocy na Zachodnim Brzegu. W rzeczywistości mówią, że Izrael nie ma prawa bronić się ani udaremniać ataków terrorystycznych planowanych i przeprowadzanych przez terrorystów, zwłaszcza należących do Fatahu.


Zdaniem Abbasa i innych przywódców palestyńskich, palestyńscy prawnicy, dziennikarze i aktywiści żądający wolności, a także Żydzi powinni po prostu akceptować codzienne ataki terrorystyczne przeciwko nim. Abbas krzyczy „terroryzm” tylko wtedy, gdy Izrael zabije lub aresztuje terrorystę.


To ten sam Abbas, który wkrótce pojawi się na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, aby ponownie odegrać rolę ofiary i oskarżyć Izrael o „ludobójstwo” i „czystki etniczne”. Od kiedy doszedł do władzy w 2005 roku, Abbas okłamuje ONZ i inne instytucje międzynarodowe.


Podążając śladami swojego poprzednika, Jasera Arafata, strategia Abbasa polega na oszukiwaniu świata przez szerzenie fałszywego twierdzenia, że Izrael jest odpowiedzialny za wszystkie nieszczęścia Palestyńczyków – posunięcie to jest próbą ukrycia własnego złego przywództwa.


Podobnie jak Arafat, Abbas będzie nadal mówił o pragnieniu pokoju Palestyńczyków, jednocześnie zachęcając swoich terrorystów z Fatahu do dalszego terroryzmu. Gdyby Abbas naprawdę chciał powstrzymać terrorystów, przynajmniej poinstruowałby swoje siły bezpieczeństwa, aby skonfiskowały nielegalną broń i aresztowały terrorystów.


Abbas jednak tego nie zrobi, ponieważ sam uważa terrorystów za bohaterów i męczenników. Co więcej, nie ma motywacji do rozprawienia się z terrorystami; w końcu nie stanowią zagrożenia dla jego reżimu.


Tymczasem Abbas doskonale wie, że jego podżeganie przeciwko Izraelowi było tak skuteczne, że gdyby kiedykolwiek zawarł pokój z Izraelem, jego własny lud dokonałby jego egzekucji za zdradę.


Abbas podczas swojego przemówienia w ONZ oczywiście nie wspomni o terrorystach Fatahu. Nie będzie też mówił o szerzącej się korupcji w jego rządzie i niewykonywaniu przez siły bezpieczeństwa Autonomii Palestyńskiej ich obowiązku egzekwowania prawa i porządku oraz zapobiegania terroryzmowi.


Państwa członkowskie ONZ powinny przygotować się na kolejną listę kłamstw i oszczerstw Abbasa, obarczające winą wszystkich oprócz niego samego za trwający rozlew krwi. Przydałoby się, gdyby chociaż jeden z przedstawicieli państw członkowskich przerwał litanię Abbasa, by zapytać o rolę jego ludzi w terroryzmie i o to, dlaczego nadal chwali terrorystów, twierdząc równocześnie, że Palestyńczycy rzekomo dążą do pokoju.


Mahmoud Abbas’s Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 15 września 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Bassam Tawil jest muzułmańskim badaczem i publicystą mieszkającym na Bliskim Wschodzie.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1216 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

“Palestyńczycy”: wielkie kłamstwo, które ujawnił Smotrich   Pandavar   2023-03-31
„Terroryści uwielbiają nowe technologie. Co zrobią ze sztuczną inteligencją (AI)?”   Stalinsky   2023-03-28
Pomylony plan administracji Bidena walki z palestyńskim terroryzmem   Tawil   2023-03-25
Gdy tylko @Amnesty rozpoczęła kampanię „apartheidu”, przestali wspominać o libańskiej/jordańskiej dyskryminacji Palestyńczyków     2023-03-24
Doradca Abbasa: Polityka Autonomii Palestyńskiej opiera się na planie kolejnych etapów   Marcus   2023-03-20
Palestyńscy uchodźcy: od 1948 roku do dzisiaj   Lax   2023-03-15
Autonomia Palestyńska walczy o prawa dla terrorystów!   Tawil   2023-03-15
Oto kolejny dowód, że @Amnesty jest antysemicka     2023-03-09
Słowa poprzedzają czyny   Carmon   2023-03-08
Algorytmy Google z 2010 roku, które promowały dżihad, są ponownie analizowane w Sądzie Najwyższym w sprawach dotyczących federalnego prawa   Stalinsky   2023-03-07
Nie ma szczepionki na wirusa nienawiści do Żydów     2023-03-05
Cały świat może się mylić   Landes   2023-03-04
Czy media byłyby tak obojętne?   Spencer   2023-03-03
Palestyńczycy i wiedza o Holokauście   Fitzgerald   2023-03-01
Oszczerstwo „apartheidu” jest całkowicie fałszywe i antysemickie     2023-02-26
Shamima Begum, „panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing   Bulut   2023-02-25
Unia Europejska i administracja Bidena akceptują palestyńskie kłamstwa   Tawil   2023-02-25
Powrót masakry, której nie było   Rosenthal   2023-02-21
Ludobójstwo w Nigerii: administracja Bidena tuszuje fakty   Ibrahim   2023-02-20
Co zatem „sprowokowało” atak w Ramot?   Flatow   2023-02-14
Czy negocjacje pokojowe zapobiegają terrorowi?   Levick   2023-02-13
Mnemozyna, półbogini pamięci   Koraszewski   2023-02-12
Istnieje związek między syjonizmem a współczesnym arabskim antysemityzmem     2023-02-11
“New York Times” i OWP są stworzeni dla siebie   Bard   2023-02-10
Administracja Bidena trzyma się umyślnej ślepoty   Amos   2023-02-08
Antyizraelska narracja, która definiuje ostatnie starcia izraelsko-palestyńskie   Frantzman   2023-02-05
Najbardziej postępowi, liberalni, zachodni Palestyńczycy popierają mordowanie Żydów     2023-02-04
Praca doktorska Mahmouda Abbasa   Tabarovsky   2023-02-03
Po masakrze w jerozolimskiej synagodze Palestyńczycy muszą stawić czoła przemocy w naszej kulturze   Eid   2023-02-01
Nie, panie prezydencie Biden, atak na synagogę nie był skierowany przeciwko „cywilizowanemu światu”   Suissa   2023-01-31
Kilka myśli o ataku terrorystycznym w Jerozolimie   Frantzman   2023-01-30
Turcja: otwarte drzwi dla Putina do szkodzenia zachodnim interesom   Bekdil   2023-01-30
O palestyńskich podręcznikach i nazistowskich swastykach   Pandavar   2023-01-28
Jak Facebook dławi byłych muzułmanów w Norwegii   Bower   2023-01-26
Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”   Tawil   2023-01-26
Nienawiść do Żydów na amerykańskich uniwersytetach   Kemp   2023-01-23
Afrykański region Sahelu: wkracza rosyjska Grupa Wagnera, by pogorszyć sytuację   Franklin   2023-01-21
Konferencja w Damaszku w sprawie upadku Izraela     2023-01-16
Dlaczego Palestyńczycy chcą mordować modlących się Żydów?   Tawil   2023-01-15
Kurdowie – naród bez praw   Koraszewski   2023-01-14
Co zabiło rozwiązanie w postaci dwóch państw? Aplauz i pieniądze dla terrorystów   Tobin   2023-01-14
Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru   Bulut   2023-01-13
ONZ wzmacnia terrorystyów   Tawil   2023-01-12
Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?     2023-01-10
Młodzi palestyńscy arabscy terroryści nie są niewinnymi dziećmi   Flatow   2023-01-08
Nie, umowa nuklearna Iranu nie jest jeszcze martwa a Rosja pomaga Iranowi, by stał się mocarstwem nuklearnym   Rafizadeh   2023-01-07
Odgórne ataki na wizytę na Wzgórzu   Collins   2023-01-07
Jak twittersfera szerzy antysemitizm   Collier   2023-01-05
Gazańczyk oszukuje antysyjonistów – antysemityzm ogłupia ludzi   Collier   2023-01-02
Jezus palestyński terrorysta i jego 72 ciemnookie dziewice   Hirsch   2023-01-01
Głupota ujawnia się w działaniu, część II: „zrównywanie”   Bard   2022-12-28
Śmierć masowego mordercy, Nassera Abu Hmeida     2022-12-27
Zbliża się trudne Boże Narodzenie w Karabachu   Fernandez   2022-12-27
Palestyńscy rodzice zaniepokojeni rekrutacją ich nieletnich dzieci na „męczenników”   Fitzgerald   2022-12-26
Administracja Bidena i urojenie dwóch państw   Tawil   2022-12-25
Palestyńczyk uderza się w palec, USA żądają śledztwa   Flatow   2022-12-24
Podczas gdy świat milczy, AP nadal bluzga antysemityzmem   Hirsch   2022-12-21
Oszczerstwo apartheidu, by zniszczyć Izrael   Toameh   2022-12-19
Nauka terroru dla maluchów – ponowna ocena porozumień z Oslo   Marcus   2022-12-18
Czy to Europa popiera? Al-Haq mówi światu, aby zdemontował Izrael     2022-12-17
Pan Trump jest bardzo urażony   Koraszewski   2022-12-14
Żydowskie życie jest tanie. Spójrzcie tylko, jak traktują je media   Rindsberg   2022-12-13
ONZ: kiepskie żarty, sztuczki i katastrofy   Collins   2022-12-10
Kulturowe zawłaszczenie i Żydzi   Glick   2022-12-09
Teheran znowu wymachuje “opcją Samsona”   Taheri   2022-12-06
Zainspirowany fikcyjnymi wydarzeniami artykuł „Guardiana” o „izraelskiej masakrze”   Levick   2022-12-06
Szczyt groteski: antyizraelskie grupy próbują skłonić organizacje LGBTQ i feministyczne do popierania palestyńskich prześladowców gejów i mizoginistów     2022-12-05
Co stało się z planem podziału ONZ z 1947 roku?   Hirsch   2022-12-04
Palestyńczycy mieli wspaniałe Święto Dziękczynienia, Izrael mniej   Bryen   2022-12-03
Barbarzyńcy u bram Kijowa   Koraszewski   2022-12-03
Iran i Turcja mają wspólny interes w atakowaniu Kurdów   Frantzman   2022-12-01
75 lat temu: arabskie wypowiedzenie wojny Żydom. Nie syjonistom - Żydom     2022-11-30
Jak brytyjscy politycy stają po stronie terrorystów   Collier   2022-11-29
BDS jest wściekły, bo Izrael i Jordania zgadzają się na rekultywację granicznej rzeki   Fitzgerald   2022-11-28
Podwójna gra Kataru z islamistami na boisku   Toameh   2022-11-27
Przebudzony antysemityzm, książka Davida Bernsteina   Levick   2022-11-25
Opowieść o dwóch terrorach   Hirsch   2022-11-24
Ostrzeżenie dla czytelnika książki   Landes   2022-11-23
Syjonistyczne dziki napadają na Palestyńczyków     2022-11-22
Jeśli chodzi o Izrael, propaganda triumfuje nad faktami   Yemini   2022-11-21
Izraelożercy kłamią statystyką     2022-11-18
Palestyńskie odrzucenie prawa Izraela do istnienia   Hirsch   2022-11-16
Palestyński antysemityzm nie ma ukrytej filozofii – to po prostu czysta nienawiść do Żydów     2022-11-15
Kłamstwa i bezkompromisowy antysemityzm ze strony „Komisji Śledczej” ONZ   Bayefsky   2022-11-12
Palestyńczycy: dlaczego ignoruje się ataki na chrześcijan?   Toameh   2022-11-09
Hidżab, fizyka i ”śmierć Ameryce”   Koraszewski   2022-11-06
Pionki Putina w Sojuszu NATO? Jak Zachód ośmiela Erdoğana   Bekdil   2022-11-05
Raport specjalnej sprawozdawczyni ONZ, Franceski Albanese to antysyjonistyczna propaganda w sowieckim stylu     2022-11-03
Twitter ucisza mnie, stając po stronie antysemitów   Collier   2022-11-02
Jak Amerykanie i Europejczycy ośmielają palestyński terroryzm   Tawil   2022-11-01
Izrael zaoferował pokój w 2000 roku, a jego obywatele do dziś giną   Levick   2022-10-31
Ohydne, antysemickie oszczerstwo z 1969 roku rzucane przez aktywistów Fatahu i ludzi lewicy: „Szalom & Napalm”     2022-10-27
ONZ daje mistrzowski pokaz antysemityzmu   Bayefsky   2022-10-26
Terroryści ISIS grasują w Turcji nadal niewoląc porwane kobiety   Bulut   2022-10-25
Przypisy Komisji Śledczej ONZ zdradzają jej kłamstwa     2022-10-24
Co się dzieje, gdy oferujesz Palestyńczykom państwo?   Flatow   2022-10-23
Francesca Albanese, specjalna sprawozdawczyni ONZ, absurdalnie udaje, że jest obiektywna     2022-10-20
Oddajcie jej kurdyjskie imię: Jina Amini   Mahjar-Barducci   2022-10-19
“Stan wyjątkowy” Cypru: Turcja używa masowej nielegalnej imigracji jako broni   Bulut   2022-10-17
Amerykańska lewica i prawica oskarżają się wzajem o antysemityzm, chowając pod dywan swój własny   Tobin   2022-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk