Prawda

Poniedziałek, 26 wrzesnia 2022 - 12:35

« Poprzedni Następny »


Co stałoby się z Arabami podczas nuklearnego uderzenia na Izrael i dlaczego nikogo to nie obchodzi?


Judean Rose 2022-01-07


Iran i umowa nuklearna, której Iran nigdy nie podpisał, stanowią egzystencjalne zagrożenie dla Żydów Izraela. Żydzi nie są jednak jedynymi ludźmi, którzy zginęliby, gdyby Iran miał zrzucić bombę jądrową na żydowskie państwo. Zginęłyby także miliony Arabów. Dlaczego nikt - nawet Arabowie - nie mówi ani nie pisze o tym? Czy nie powinni wzywać Iranu, by nie atakował z powodu możliwości zabicia wielu Arabów i muzułmanów? 


“Jest niepokojące, że nikt nie podnosi tej sprawy” – pisze w Gatestone Institute znany dziennikarz Khaled Abu Toameh. - “A jest tak dlatego, że marzą o zobaczeniu, jak Iran atakuje i niszczy Izrael”.


Niemniej Arabów od dawna postrzega się jako nieszczęsne ofiary, które można poświęcić w wojnie z Żydami. Jest smutnym faktem, że wielu z tych, którzy uciekli z Izraela w przeddzień wojny o niepodległość, nigdy nie otrzymali obywatelstwa w goszczących ich krajach. Przez niemal 74 lata oni i ich potomkowie pozostają celowo bezpaństwowcami. Nie mają praw, jakie przeciętny obywatel uważa za oczywiste. Uważani są za wiecznych uchodźców do czasu, kiedy upadnie państwo Izrael i Żydzi syjoniści wreszcie znikną.


Arabowie są jednak czymś więcej niż po prostu pionkami lub bezradnymi obserwatorami. Są oni aktywną częścią “oporu”. Niechętni uznaniu Izraela jako legalnego państwa w jakichkolwiek granicach, na ogół ochoczo angażują się w akty terroru, żeby dowieść swojego oddania idei pozbycia się Żydów syjonistów raz na zawsze.


Do teraz Iran w ogóle nie był częścią konwersacji. Także oficjalne media palestyńskie milczą. Możemy więc tylko zgadywać, jakie są ich uczucia na temat tego, co znaczyłby dla nich irański atak na Izrael. “Niektórzy nie mieliby nawet nic przeciwko temu, jeśli irański atak na Izrael oznaczałby zabicie przy okazji dużej liczby Arabów – pisze Abu Toameh. – Dla wielu byłaby to ‘honorowa’ śmierć dla ‘świętej i szlachetnej’ sprawy”.


Jeśli taka jest postawa arabskiej ulicy, to pasuje ona doskonale do prób Unii Europejskiej i USA wskrzeszenia “umowy” z Iranem. W tej sprawie mają wspólne zdanie. UE i USA są gotowe porzucić Izrael na łaskę Iranu, by kupić sobie trochę czasu. Arabowie, z drugiej strony, są zachwyceni myślą o śmierci, by unicestwić Izrael. Tak więc mamy znakomitą parę do tańca.


Zrozumienie tego pozwala zobaczyć JCPOA jako to, czym rzeczywiście jest. Strony nie mówią o zatrzymaniu nuklearnych ambicji ajatollahów, ponieważ nie mogą. Nikt nie może. Mówią natomiast o opóźnieniu. Udają, że zastrzyk gotówki w wysokości 90 milionów dolarów w jakiś sposób przeszkodzi w produkcji tej broni. Oczywiście jest to całkowity nonsens. Więcej pieniędzy dla nuklearnej machiny znaczy jedynie więcej bomb wyprodukowanych szybciej. A już wiemy, że Iran oszukuje w swoim dążeniu do zdobycia bomby. Nieustannie. Dlatego musi w tym być coś więcej.


Tym czymś więcej jest Izrael lub raczej marzenie o jego likwidacji.


Wystarczy tylko spojrzeć na to, kto jest przeciwko tej umowie, a kto jest za nią. Izrael przez cały czas protestował przeciwko tej umowie. Dla Izraela ta umowa nie jest umową. Jest wyrokiem śmierci.  


To samo można powiedzieć o państwach Zatoki. W rzeczywistości Porozumienie Abrahamowe opiera się częściowo na wspólnym strachu przed Iranem. Strony porozumienia wiedzą, czego chce Iran. Iran chce rządzić światem. Broń jądrowa może dać im to, czego potrzebują, by to zrealizować.


UE i USA nie są głupi. Wiedzą to wszystko. Myślą jednak, że kupują czas tą ofiarą z Żydów na (perskim) ołtarzu. I nie obchodzi ich kto zginie przy tej okazji. 


Tak więc wszyscy, włącznie z UE i USA, dobrze rozumieją, dlaczego Izrael i państwa Zatoki boją się Iranu. Człowiekowi z zewnątrz trudniej jest zrozumieć, dlaczego Arabowie w Izraelu, w Autonomii Palestyńskiej i w Gazie, którzy żyją tak blisko żydowskich Izraelczyków, nie boją się. Niektórzy nawet współpracują z Iranem. Na przykład, Hamas pracuje ręka w rękę z Iranem. Islamski Dżihad współpracuje z Iranem. To samo robią inni.


Dla outsiderów nie ma to sensu. Chyba, że rozumiesz lokalny żargon. Wtedy zobaczysz jak wszystkie kawałki układanki pasują do siebie. W lokalnym żargonie przy “okupacji” wszystkie formy “oporu” są “legalne”. W tym wypaczonym kontekście “opór” znaczy “arabski terror”. Tweetuj o mordowaniu żydowskich ofiar i patrz jak upiory wyłażą na światło dzienne. Powiedzą ci, że morderstwo jest uzasadnione, że zabicie Żyda syjonisty jest “legalną formą oporu”.


“Opór” tego rodzaju jest nie tylko uznany za legalny, ale jest celebrowany. Po zamachach terrorystycznych w arabskich miejscowościach rozdaje się słodycze.


Kiedy terrorysta ginie podczas próby zamordowania Żyda, zostaje męczennikiem, a jego rodzina na zawsze już staje się odbiorcą miesięcznych wypłat

 

 

Przesłanie brzmi: żyjemy tylko po to, by oczyścić świat z Żydów – żyjemy tylko po to, żeby zginąć.

 

 

Jeśli my wytężamy się, by zrozumieć psychikę zwykłych Arabów na ulicy, to jak mamy zrozumieć łatwość, z jaką świat rzuca ich wilkom na pożarcie? I znowu, chodzi tu o Żydów syjonistów. Na kampusach i w Internecie pełno jest usprawiedliwień potwornego zachowania: zabijania dzieci w pizzerii lub kobiety, która biega w lesie.


Organizacje pozarządowe rozprowadzają wyjaśnienia, karmiąc publiczność narracją o „okupacji”. Kiedy Arabowie giną podczas zamachów na Żydów, w mgnieniu oka zamieniają się w bohaterów. Żydzi odmawiają kadysz za Arabów, którzy zamordowali innych Żydów w szabat, kiedy dzieci, ukryte w szafie, słyszały jak ginął ich Abba.Można powiedzieć, że wszystko jest dozwolone w miłości i w oczyszczeniu Bliskiego Wschodu z Żydów syjonistów. Bowiem Żydzi, którzy mają tysiące lat historii na terytorium swoich przodków, mają ustąpić innym. Mówi się nam, że to jest sprawiedliwością społeczną.


Mówi się nam, że zabijanie izraelskich żołnierzy jest prawomocną formą oporu. Po tej przesłance, raz zaakceptowanej, następuje jej ciąg dalszy, że wszyscy Izraelczycy: mężczyźni, kobiety i dzieci, są żołnierzami, bo wszyscy są “okupantami”, którzy żyją w granicach ziemi, którą to ziemię świat chce oczyścić ze wszystkich Żydów raz na zawsze.


Wiara w narrację moralnych oszustw stała się teraz normą: że rdzenny naród żydowski jest “okupantem” i że mordowanie ich wszędzie, gdzie ich znajdziesz, jest “prawomocnym oporem”. Wszystko to jest dobrze przyswojone i wielokrotnie powtarzane przez tych, którzy pragną w to wierzyć: tych z wypranymi mózgami, nauczycieli akademickich, którzy kształtują młode umysły i skrajnie lewicowych Żydów, którzy tylko chcą, by inni ich lubili. 


AIPAC: Oto, Mai Afana, która wjechała samochodem w izraelskich żołnierzy, a następnie zaatakowała ich nożem. Została zastrzelona w trakcie terrorystycznego ataku. Reprezentantko Tlaib demonizowanie Izraela i usprawiedliwianie terroryzmu będzie prowadzić do dalszych konfliktów. Przestań kłamać. Działaj na rzecz pokoju.Rashida Tlib: Oto Khuloud, matka Maii Afana, która walczy, by móc pochować swoją córkę i pogodzić się z życiem. Mai była matką, kochającą córką i dobrą doktorantką, została zabita przez rząd Izraela w czerwcu. Izrael odmawia wydania jej ciała rodzinie.            

AIPAC: Oto, Mai Afana, która wjechała samochodem w izraelskich żołnierzy, a następnie zaatakowała ich nożem. Została zastrzelona w trakcie terrorystycznego ataku. Reprezentantko Tlaib demonizowanie Izraela i usprawiedliwianie terroryzmu będzie prowadzić do dalszych konfliktów. Przestań kłamać. Działaj na rzecz pokoju.

Rashida Tlib: Oto Khuloud, matka Maii Afana, która walczy, by móc pochować swoją córkę i pogodzić się z życiem. Mai była matką, kochającą córką i dobrą doktorantką, została zabita przez rząd Izraela w czerwcu. Izrael odmawia wydania jej ciała rodzinie.           

 Arabowie, którzy żyją w Izraelu i wokół niego, z dumą celebrują wizję poświęcenia własnego życia dla jakiegoś oporu. Do tej fantazji zachęcają ich przywódcy, którzy zagrzewają ich do śmierci. Miejscowa ludność widzi siebie pod pewnymi względami jako żyjącą tylko po to, by zginąć, żeby można było zabić więcej Żydów. Czy jest więc dziwne, że są gotowi zginąć w nuklearnej wojnie z rąk Iranu w celi zlikwidowania żydowskiego państwa?  


UE i USA chcą kupić czas i pozostać przy życiu, podczas gdy miejscowi Arabowie chcą tylko zginąć. Dla tych na zewnątrz, którzy na to patrzą, wygląda to na wymarzoną parę w radosnym tańcu. Jest to jednak pakt z diabłem. A skoro tak, naprawdę powinni zatrzymać to wszystko zanim Wielki Führer Przywódca zrobi to, co zapowiada.

 

What Would Happen to the Arabs in an Iranian Strike on Israel and Why Doesn’t Anyone Care?

Elder of Ziyon, 30 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Judean Rose
Znana izraelska blogerka. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1109 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prześladowania chrześcijan: “Te ataki mają rasistowskie, religijne motywacje”   Ibrahim   2022-09-23
Zachodnia reakcja na przywódców Iranu zaprzeczających Holocaustowi   Frantzman   2022-09-21
Palestynizm: ideologia i tożsamość   Rosenthal   2022-09-20
Dla niego pokój oznacza zabijanie Żydów   Tawil   2022-09-19
Jak “Le Monde”, “gazeta, którą wszyscy czytają”, omawia Izrael i Palestyńczyków   Fitzgerald   2022-09-16
Powiedziałem prawdę o “Palestynie” – i oto, co się zdarzyło   Collier   2022-09-11
Kiedy nie masz historii, to ją sobie wymyśl   Hirsch   2022-09-10
Żydowscy antysyjonisci próbują legitymizować antysemityzm   Tobin   2022-09-09
Palestyńczycy są  gotowi na wojnę naziemną     2022-09-07
“Tam w nich uderzymy”: Masakra w Monachium i jej następstwa   Kemp   2022-09-05
Nietolerowanie prawdy w ONZ   Bard   2022-09-04
Teheran debatuje o bombie   Taheri   2022-09-03
Zmiana klimatu: najnowsze usprawiedliwienie mordowania chrześcijan   Ibrahim   2022-08-31
Masakra w Monachium 50 lat później   Jacoby   2022-08-31
Zapomnij o wolności słowa: fatwa przeciwko Rushdiemu zwycięża   Meotti   2022-08-27
Iran przygotowuje się do wyeliminowania Izraela – zaraz po podpisaniu umowy z Iranem   Toameh   2022-08-26
Administracja Bidena i Iran atakujący Rushdiego   Toameh   2022-08-24
Walki w Gazie nie zmieniają niczego w walce o wizerunek Izraela   Tobin   2022-08-21
Dlaczego świat nie będzie przejmował się kłamstwem Abbasa o holokauście   Tobin   2022-08-19
Ziemia uderzyła nas w nos   Koraszewski   2022-08-15
Dlaczego Hillary Clinton nazwała to „palestyńskim znęcaniem się nad dziećmi”   Flatow   2022-08-14
Jak media “równoważąc” próbują ukryć prawdę     2022-08-12
Antysemicki „śledczy” Rady Praw Człowieka ONZ mówi głośno to, co przemilczane   Tobin   2022-08-11
Gaza: Ci co zawsze, potępiają Izrael   Kemp   2022-08-08
Komisja Śledcza twierdzi, że podstawą prawną istnienia Izraela jest Rezolucja 181 Zgromadzenia Ogólnego ONZ. To nie jest prawdą. (Ale kłamią, bo są przeciwko Izraelowi)     2022-08-06
Pierwsza połowa 2022 r.: arabscy terroryści dokonali ponad 3700 ataków na Izraelczyków   Savir   2022-08-05
Mohammed El-Kurd, reporter narodu  “Palestyny”   Fitzgerald   2022-08-01
Film “Pamiętaj Bagdad” (2017)   Julius   2022-07-30
Anne Frank zdradzona raz jeszcze   Collier   2022-07-28
Palestyńskie kłamstwa (zbudowane na żydowskiej krwi)   Collier   2022-07-26
Czy Palestyńczycy zamierzają pozwać Ligę Narodów lub ONZ do sądu?   Hirsch   2022-07-25
Świadoma ślepota Europy w sprawie palestyńskiej   Blum   2022-07-22
Narastająca obsesja antysemitów   Collier   2022-07-21
Model ajatollahów dla świata   Taheri   2022-07-19
Przesłanie Autonomii Palestyńskiej do dzieci: „Palestyna należy do Palestyńczyków od rzeki do morza”   Zilberdik   2022-07-15
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw”, w celu zniszczenia Izraela   Toameh   2022-07-13
Nazistowskie korzenie islamistycznej nienawiści   Herf   2022-07-12
Dlaczego Izrael nie powinien rozmawiać z AP   Rosenthal   2022-07-11
Turcja: Dżihad przeciwko Cyprowi   Bulut   2022-07-09
PA świętuje „polityczne zwycięstwo” nad UE   Marcus   2022-07-08
Komisja śledcza ONZ o “Okupowanych terytoriach palestyńskich” działa jak inkwizycja   Bayefsky   2022-07-04
Irański plan udaremnienia izraelsko-arabskiej normalizacji stosunków oraz dalszego rozszerzania rewolucji   Toameh   2022-07-03
Co kryje się za kłamstwem o izraelskim ‘apartheidzie’   Collier   2022-07-02
Analiza najnowszej propagandowej publikacji ONZ   Litman   2022-06-26
Izrael musi wydalić tego dyplomatę UE   Marcus   2022-06-21
Kwestia żydowska w wielkim świecie   Koraszewski   2022-06-11
Iran nie czeka na broń jądrową, by zdestabilizować Bliski Wschód   Toameh   2022-06-10
Turcja, terroryści i NATO   Bulut   2022-06-07
David Rovics o Dżanin 2002   Landes   2022-06-02
CNN znajduje swoich “tańczących Izraelczyków”   Collier   2022-05-31
Jeden majowy dzień — w Jerozolimie i Nowym Jorku   Chesler   2022-05-26
Krew Shireen abu Akleh jest na rękach Palestyńczyków   Rosenthal   2022-05-21
Nie da się rozwiązać problemu antysemityzmu ONZ przez ignorowanie go   Tobin   2022-05-18
Rosja i Chiny: najgorszy moment w historii   Chang   2022-05-12
Putin, Hitler i historii kobyła   Koraszewski   2022-05-11
Izrael: najczystszy kraj świata   Bard   2022-05-11
Palestyński kult śmierci – uwielbienie mordowania Żydów   Collier   2022-05-10
Iran mówi otwarcie – i powinniśmy uważnie słuchać     2022-05-08
Wspaniała wiadomość na Jom HaSzoah! Nie ma antysemitów!     2022-05-07
Czy umiemy wyobrazić sobie świat bez Izraela?   Tobin   2022-05-06
Allah sprowadził Żydów do Palestyny, żebyśmy mogli ich wykończyć     2022-05-04
Ramadan kończy się z hukiem   Blum   2022-05-02
Oni wszyscy mają krew na rękach   Collier   2022-04-21
W XXI wieku antysyjonizm znaczy antysemityzm   Tobin   2022-04-20
Jak USA utrwalają palestyńską przemoc   Blum   2022-04-19
Palestyńczycy popierają mordowanie przypadkowych Żydów     2022-04-18
Szaleństwa głębokiej wiary   Fitzgerald   2022-04-13
Intifada z okazji ramadanu?   Blum   2022-04-09
Nie nagradzajcie Palestyńczyków za nową falę terroru   Tobin   2022-04-05
Większość “Palestyńczyków” głosowałaby dziś na Hamas   Greenfield   2022-04-02
Dlaczego Stany Zjednoczone nadal płacą za antysemicką farsę w ONZ?   Tobin   2022-04-01
AP zachęcała do zamachu terrorystycznego w Beer Szewie… i nagrodzi go   Marcus   2022-03-29
Śpiew i taniec o “apartheidzie”: Infantylna @Amnesty jest obecnie taka sama jak inne antyizraelskie grupy     2022-03-22
Reportaż rosyjskiej telewizji o syryjskich żołnierzach zgłaszających się na ochotnika do walki wraz z Rosją przeciwko Ukrainie     2022-03-17
Obywatele właściwie poinformowani   Koraszewski   2022-03-16
Kłamstwo o dłuższej i silniejszej umowie z Iranem   Bard   2022-03-11
Biden rozbija złudzenia Izraela   Glick   2022-03-10
Electronic Intifada w pełni popiera Putina   Collier   2022-03-07
Propagandowy front Władimira Putina   Koraszewski   2022-03-07
Rosja: Iran jest naszym sojusznikiem, uczestniczymy w rozwijaniu jego projektu nuklearnego     2022-03-03
Chiny: To USA są winne ukraińskiego konfliktu     2022-03-02
„Apartheid” jest nową „okupacją” – terminem używanym w czysto propagandowych celach     2022-02-28
Czy Putin będzie strzelał do zakładników?   Rosenthal   2022-02-28
Lepszy kontrakt za pochwałę terroryzmu   Fitzgerald   2022-02-23
Nękanie w Judei i Samarii musi się zakończyć – ale kto nęka kogo?   Oz   2022-02-20
Nie ugłaskuj krokodyla “przebudzenia”     2022-02-18
Toksyczna szczodrość. Jak Europejczycy używają izraelskich NGO do destabilizowania Izraela   Altabef   2022-02-15
Losowy przykład nieuczciwości raportu Amnesty International     2022-02-14
Strategia Autonomii Palestyńskiej używania dzieci-żołnierzy przeciwko Izraelowi   Marcus   2022-02-13
Co naprawdę oznacza wspieranie „palestyńskiego pojednania”?   i Itamar Marcus   2022-02-12
Saudyjski dziennikarz o zerwaniu związków z Palestyńczykami   Fitzgerald   2022-02-11
Groza ujawnienia proizraelskiego stanowiska   Goska   2022-02-09
Neonazistowska fascynacja salafickim dżihadem   Wójcik   2022-02-08
Antysemici wszystkich krajów łączcie się   Koraszewski   2022-02-07
Palestyńscy najemnicy Iranu: Dżihad przeciw Izraelowi i Ameryce   Toameh   2022-02-06
Kościół, który promuje antysemityzm   Tobin   2022-02-04
Grupy terrorystyczne kochają Amnesty International, jako że kieruje się planami zniszczenia Izraela naszkicowanymi w Durban     2022-02-03
Amnesty wymyśla kolejną definicję apartheidu – tylko dla Izraela     2022-02-02
Wojna przeciwko Żydom prowadzona przez grupy “obrony praw człowieka”: @Amnesty, @HRW i @BTselem     2022-02-01
Powrót „Protokołów mędrców Syjonu”   Rosenthal   2022-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk