Prawda

Poniedziałek, 8 marca 2021 - 15:58

« Poprzedni Następny »


Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru


Dov Lipman 2020-02-22

Zamaskowani Palestyńczycy, nazywający siebie „jednostkami nocnego zamieszania”, trzymają zapalające urządzenia przyczepione do balonów, który wypuszczą w stronę Izraela. Zdjęcie z granicy między Gazą a Izraelem na wschód od Rafah z 26 września 2018. (Zdjęcie:  KHATIB/AFP via Getty Images)
Zamaskowani Palestyńczycy, nazywający siebie „jednostkami nocnego zamieszania”, trzymają zapalające urządzenia przyczepione do balonów, który wypuszczą w stronę Izraela. Zdjęcie z granicy między Gazą a Izraelem na wschód od Rafah z 26 września 2018. (Zdjęcie:  KHATIB/AFP via Getty Images)

Jacy rodzice mówią swoim dzieciom, że nie wolno im bawić się balonami, latawcami ani samolocikami?


Albo okropni, skąpi rodzice, albo kochający, dbający rodzice, jeśli przypadkiem mieszkają w Izraelu w pobliżu Strefy Gazy.   


Dlaczego dbali rodzice mieliby uczyć swoje dzieci, by nie podchodziły do balonów, latawców i innych zabawek? Ponieważ od 2018 roku palestyńscy terroryści zaczęli wysyłać z gazy balony i latawce z doczepionymi materiałami wybuchowymi, żeby ranić Izraelczyków, rozniecać pożary i osłabiać żydowskie morale.   


Hamas założył nawet specjalne jednostki, których zadaniem jest produkowanie i wysyłanie takich balonów i latawców.


Prostota balonów z Gazy


Improwizowane urządzenia z Gazy podpaliły dosłownie tysiące hektarów w południowym Izraelu. Wiele z nich zrobiono ze zwykłych, powszechnie dostępnych balonów – z gumy lub lateksu, a także z prezerwatyw – napełnionych helem. Potem przyczepiano do nich płonące szmaty lub materiał wybuchowy. Latawce terroru są zrobione z kilku związanych patyków z plastikową płachtą i przyczepioną siateczką z paliwem.   


Wypuszczają balony i latawce, kiedy wiatr wieje z Gazy w kierunku Izraela. Choć większość ląduje w pobliżu granicy Izraela z Gazą, jeden balon wylądował w Beer Szewie, około 40 km od Strefy Gazy.

 

Niektóre balony z Gazy zostały zaprojektowane do wywołania wielu pożarów przez sukcesywne upuszczanie płonących obiektów, kiedy lecą nad Izraelem. Często trzeba przywoływać saperów, by rozbroili urządzenia wybuchowe przyczepione do balonów i latawców. W jednym wypadku na polu kibucu znaleziono pocisk kumulacyjny granatnika przeciwpancernego przyczepiony do balonów.

 

Między lipcem a wrześniem 2018 roku balony i latawce z Gazy wywoływały przeciętnie 12 pożarów dziennie. Te pożary spowodowały w Izraelu straszliwe szkody ekologiczne – niszcząc ponad 6 tysięcy akrów lasów i pól i zabijając olbrzymie liczby dzikich zwierząt. Specjaliści mówią, że ekosystem będzie potrzebował dziesięciu lat na zaleczenie szkód.


”Chcemy sprowokować Izraelczyków”


18-letni palestyński terrorysta, zaangażowany w te ataki balonowe, powiedział ABC News Australia: „Chcieliśmy bardziej sprowokować Izraelczyków, więc przyczepiliśmy płonącą szmatę do latawca. Dzięki woli Boga, sznurek został przecięty i latawiec spadł po drugiej stronie i wywołał pożar”. 

 

Powiedział także ABC, że zrobienie latawca kosztuje zaledwie dolara i że balon kosztuje tylko 50 centów. To jest znacznie tańsze niż rakiety Kasam, które podobno kosztują Hamas 800 dolarów za sztukę.

 

Ten młody terrorysta powiedział również ABC, że jeśli nie spowodują 15 do 20 pożarów dziennie, to „nie uważamy, że był to dobry dzień”.


Obrona izraelskich dzieci


Widząc sukces balonów z Gazy w niszczeniu ziemi i własności, terroryści zaczęli przyczepiać urządzenia wybuchowe do kolorowych balonów, umieszczając je w zabawkach, by ranić i zabijać izraelskie dzieci.  


Sytuacja stała się tak niebezpieczna, że dowództwo tyłów Izraelskiej Armii Obronnej uznało za niezbędne opublikowanie wierszyka, by chronić dzieci, które mieszkają w pobliżu Strefy Gazy. Wierszyk nosi tytuł „Co przyniósł wiatr?” i zawiera słowa: „Czasami wiatr przynosi niebezpieczne rzeczy, które przelatują nad płotem. One nie są moje i nie są od przyjaciela”. Wierszyk instruuje dzieci, by odbiegły i zawołały dorosłego, jeśli zobaczą jedną z takich rzeczy.

Judah Ari Gross

✔@JudahAriGross

Where we are:


The IDF Home Front Command (specifically,
Lt. Col. Tali Versano Eisman) made up a song
to teach Israeli children to keep away from balloons
because they could have bombs attached to them.

[Gdzie jesteśmy:
Dowództwo Tyłów IDF (konkretnie, pułkownik
Tali Versano Eisman) napisała piosenkę,
by nauczyć izraelskie dzieci, że mają się trzymać
z daleka od balonów, bo mogą mieć przyczepione
bomby.]Izraelska policja także opublikowała wideo dla dzieci. Wideo zaczyna się od dzieci grających w piłkę. Jedno z nich przypadkiem kopie piłkę, która spada poza ogrodzenie boiska i ląduje koło latawca. Jeden z chłopców biegnie po piłkę, widzi latawiec i robi to, co zrobiłoby każde dziecko – wyciąga rękę po latawiec. Wtedy jedna z dziewczynek krzyczy do niego: „Stop, nie dotykaj. To może być niebezpieczne!” Chłopiec nadal wyciąga rękę do latawca i inny chłopiec krzyczy: „Odejdź od latawca!”

 

W następnej scenie widzimy sapera policyjnego, który mówi: „Tak, to wygląda jak zwykły latawiec. Ale ostatnio balony, latawce i drony lecą w powietrzu i mają doczepione niebezpieczne rzeczy”. Zwraca się do dzieci: “Jeśli zobaczycie latawiec, albo podejrzany przedmiot, natychmiast odejdźcie, zawołajcie dorosłego i zadzwońcie na numer 100 po policję”. Pokazuje na robota do rozbrajania bomb i mówi: „Ja i mój robot Bambi przyjdziemy i zajmiemy się tym”. Dzieci salutują i odpowiadają: „Tak jest!”


Rozwiązanie na horyzoncie?


W niektórych wypadkach IDF uderzyła w terrorystów w trakcie aktu wypuszczania urządzeń wybuchowych. Bada się inne sposoby na przechwycenie balonów i latawców w powietrzu, ale rozwiązania nie są proste. Palestyńczycy wiedzą, że choć kolorowe balony i latawce łatwiej mogą przyciągnąć ciekawskie dzieci, łatwo je dostrzec na niebie. Przezroczyste prezerwatywy, z drugiej strony, trudniej zobaczyć na niebieskim niebie. 

 

Ministerstwo obrony mówi, że tak jak znalazło technologiczne rozwiązania na zestrzelenie rakiet i wykrycie tuneli terroru, znajdzie rozwiązanie tego problemu. Niektóre balony i latawce z Gazy zostały przechwycone przez drony IDF. I obiecujący, nowy system laserowy nazwany Ostrze Światła jest teraz testowany.

 

Nie powinno być sytuacji, kiedy musi się mówić dzieciom, że nie wolno im dotykać latawców, balonów  i innych zabawek z obawy, że mogą wybuchnąć.


Co więcej, nie wolno pozwalać żadnemu człowiekowi na atakowanie w ten sposób niewinnych dzieci. A każdy, kto staje po stronie Hamasu, terrorystycznej organizacji  ze Strefy Gazy, popiera to właśnie.  


Gaza Balloons A Bursting Terror Problem

Honest Reporting, 10 lutego 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Dov Lipman

Izraelski polityk. Urodzony w Stanach Zjednoczonych, w 2004 przeniósł się z rodziną do Izraela. Jest członkiem Knesetu z ramienia partii Yesh Atid. Często komentuje w radiu, pisze cotygodniowe felietony w „Jerusalem Post”.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 832 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńscy terroryści do Bidena: nie wierz palestyńskiemu kierownictwu   Tawil   2021-03-08
Świat krytykuje Izrael za brak szczepień Palestyńczyków, chociaż dostarczają szczepionki mimo, że nie są do tego zobowiązani   Coyne   2021-03-03
Iran: dążenie mułłów do zdobycia broni jądrowej   Rafizadeh   2021-03-01
Pokolenie oszukanych, którzy popierają BDS   Kemp   2021-02-27
Czy Joe zapomniał Józefa?   Rosenthal   2021-02-18
Gwałcone i mordowane: chrześcijańskie dziewczęta w Pakistanie   Ibrahim   2021-02-16
Rola Iranu w Jemenie: chwiejność USA i UE   Rafizadeh   2021-02-11
Ludobójczy antyizraelizm: tykająca bomba zegarowaJak i dlaczego Zachód zasnął, kiedy islamizm rozprzestrzenił się 20 lat temu   i Richard Landes   2021-02-09
Amerykański pisarz ogląda Europę   Koraszewski   2021-02-04
Nie, to nie jest paranoja   Rosenthal   2021-02-04
“Szczepionkowy Apartheid” – jawne oszczerstwo, ale zbyt dobre, by mu się oprzeć   Pickles   2021-01-31
Religijna transformacja francuskich szkół   Meotti   2021-01-30
Przemilczana ale rozpowszechniona inwersja Holokaustu     2021-01-28
Walka B’Tselem o zdobycie jakiegoś znaczenia trwa, by zakończyć się porażką   Amos   2021-01-27
BDS jest zagrożeniem dla całego wolnego świata   Landes   2021-01-23
Media: Izrael musi być oczerniany za swój bijący światowy rekord program szczepień   Kemp   2021-01-20
Ataki mediów na Izrael są dobrane do potrzeb chwili   Amos   2021-01-19
Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk