Prawda

Piątek, 19 lipca 2019 - 18:25

« Poprzedni Następny »


Wiadomość z ostatniej chwili: terroryści zabijają ludzi!


Noru Tsalic 2014-09-05

Po występowaniu w roli “użytecznych idiotów” i powielaniu propagandy islamistycznej wychodzącej z Gazy, zachodni politycy i „dziennikarze” głównego nurtu nagle wpadli w histerię na widok makabrycznego wideo, pokazującego jeszcze jedną „egzekucję” amerykańskiego zakładnika (kolejnego dziennikarza) przez dżihadystę.

Pomijając „metodę egzekucji” (która także nie jest niczym nowym, obcinanie głów jest systematycznie stosowane na dużą skalę przez „przyjazną Zachodowi” monarchię saudyjską) co właściwie stanowi tu niespodziankę? Wiadomości z ostatniej chwili: od informacji z Monachium 1972 do Karaczi 2002, do Gazy 2014, to właśnie robią terroryści: porywają i mordują ludzi w z zamiarem siania terroru. To dlatego są nazywani terrorystami (którzy jednak przez osoby wyposażone w osobliwy kompas moralny, cokolwiek zdezorientowane i dezorientujące media, takie jak BBC, nazywani są „bojownikami” – jak gdyby maszerowali w proteście i skandowali hasła, zamiast zarzynać niewinnych ludzi).


Terrorysta trzymający zakładników, sportowców izraelskich, na Olimpiadzie w Monachium w 1972 r. Wszystkich 11 zakładników zabili.<br /> (\
Terrorysta trzymający zakładników, sportowców izraelskich, na Olimpiadzie w Monachium w 1972 r. Wszystkich 11 zakładników zabili.
("Ap munich905 t" by Russell McPhedran - © 1972 The Associated Press. All Rights Reserved. Licensed under Fair use of copyrighted material in the context of Munich massacre via Wikipedia)


W tym konkretnym wideo pokazującym zamordowanie amerykańskiego dziennikarza tak się złożyło, że kat miał brytyjski akcent. No cóż, z pewnością nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem (nie po 7/7zamordowaniu Lee Rigby, itd., itd., itd.), że w szeregach terrorystów są dżihadyści z Zachodu. W całej Europie setki młodych muzułmanów  (urodzonych i wychowanych na demokratycznym Zachodzie) dołączają do   ISIS, Al-Kaidy, Al-Nusra i innych organizacji terrorystycznych. MI5 sądzi, że stanowią 10% cudzoziemskich “wojowników” w Syrii i Iraku.


To nie bieda


Terroryści Hamasu dokonują “egzekucji kolaborantów” w mieście Gaza City (zdjęcie: Fox News, free to use & share, even commercially)
Terroryści Hamasu dokonują “egzekucji kolaborantów” w mieście Gaza City (zdjęcie: Fox News, free to use & share, even commercially)

Niektórych “dziennikarzy”  w żaden sposób nie skłania to jednak do zmiany ich z góry napisanych tekstów. Lub raczej tekstów podyktowanych przez ich ślepą i sztywną linię ideologiczną – tak ślepą i sztywną, że wisi jak całkowicie nieprzezroczysta zasłona między ich przekonaniami a rzeczywistością, jaką mają przed oczyma. Ta linia ideologiczna, mdląca mieszanka neo-marksizmu i krypto-rasizmu (nazywam to rasizmem marksistowskim) utrzymuje, że brzydkie zachowanie jest po prostu efektem czynników społecznoekonomicznych; a – w umysłach tych neomarksistowskich rasistów – jeśli ktoś nie jest „białym Brytyjczykiem”, to z definicji jest biedny i sfrustrowany.


Weźmy na przykład niejaką Anne Holligan, zatrudnioną – co za niespodzianka! przez dobrą, renomowaną BBC. Kilka dni temu napisała o niepokojach w Holandii:


Sądzi się, że ponad 100 obywateli holenderskich walczy w różnych grupach w Syrii i Iraku, a setki innych zidentyfikowano jako potencjalnych dżihadystów.


To są fakty. Ale potem przychodzi analiza. „Analiza” z ideologiczną sztampą:


Wielu młodych muzułmanów mówi mi, że  mają trudności w znalezieniu pracy i akceptacji w społeczeństwie holenderskim. Obietnica wspaniałej egzystencji, zachwalana przez radykalnych kaznodziejów, działa na bezradnych i zniechęconych. Choć nie ma tam wielkiej ochoty na krwiożerczą postawę, za która opowiadają się bojownicy Państwa Islamskiego, idea walki w obronie innych muzułmanów, wydaje się wzbudzać podziw niektórych młodych ludzi, którzy nie mają nadziei w kraju, ale widzą możliwości za granicą. 


Jasne??  To nie ich wina, ani wina radykalnych kaznodziejów . To dlatego, że ci młodzi muzułmanie nie mogą dostać pracy; to dlatego, że są “bezradni i zniechęceni” i “nie mają nadziei w kraju”.


Przepraszam???  Mówimy o ludziach, którzy urodzili się w Holandii; dla których holenderski jest językiem ojczystym. Holandia jest liberalną demokracją, ekonomicznie rozwiniętym krajem. Ma jedną z najlepszych, najbardziej hojnych sieci solidarności społecznej na całym cholernym świecie! Bezrobocie w Holandii jest znacznie niższe niż w Maroku, Turcji lub Egipcie – krajach, z których pochodzi większość muzułmanów holenderskich; poziom bezrobocia młodzieży należy do najniższych w Europie. Holandia ma drugi w Europie najwyższy odsetek populacji muzułmańskiej – z których olbrzymia większość (także ci, którzy nie byli urodzeni w tym kraju i mówią po holendersku jak w obcym języku) – jest produktywnymi obywatelami. Dlaczego więc ci młodzi ludzie nie mogli dostać pracy? Dlaczego są „bezradni”, nie mówić już o „zniechęceniu” i beznadziei???


Ktoś powinien powiedzieć pani Holligan, że uparte fakty odmawiają podporządkowania się jej ideologicznym, z góry przyjętym sądom. Większość terrorystów nie jest ani uboga, ani bezradna; Osama bin Laden był urodzonym w Arabii Saudyjskiej multimilionerem; Mohamed Atta, jeden z prowodyrów zamachów 9/11 był potomkiem bogatej rodziny egipskiej. Czterej sprawcy londyńskich zamachów 7/7 nie byli szczególnie biedni ani szczególnie „bezbronni”; ani też 21 mężczyzn, którzy wzięli udział w zamachach bombowych w Madrycie w 2004 r.


Pani Holligan mogłaby się wysilić, by przynajmniej przeczytać raport zatytułowany „Who are the British jihadists in Syria” [Kim są brytyjscy dżihadyści w Syrii] sporządzony przez jej koleżankę z BBC, Jenny Cuffe. Rozmawiając z dziennikarką „bojownik” dżihadu, nazywający siebie Abu Muhadjar, mówi:


Dorastałem w dość dobrej dzielnicy. Pochodzę z porządnej rodziny, blisko związanej, dobrze wykształconej. Wszyscy w mojej rodzinie są absolwentami uniwersytetów. Uważam to za  rodzinę klasy średniej.


W pracy przedstawionej na World Federation of Scientists Permanent Monitoring Panel on Terrorism, Scott Atran (dyrektor badań w Centre National de la Recherche Scientifique w Paryżu i wykładowca przy katedrze psychologii, antropologii i zasobów naturalnych  University of Michigan) podsumował:


Badania ekonomisty z Princeton Alana Kruegera i innych nie znajdują żadnej korelacji między dochodem na głowę w kraju a terroryzmem
[...] jedno badanie za drugim pokazuje, że terroryści samobójcy i ich pomocnicy nie są ludźmi skrajnie biednymi, niepiśmiennymi lub społecznie wyobcowanymi.


Nie należy jednak zawracać pani Holligan głowy takimi dowodami; jest ona tym gatunkiem “dziennikarza” (aż nazbyt powszechnego dzisiaj na Zachodzie), dla którego z góry przyjęte opinia liczy się bardziej niż fakty.  


Nie jest to też “okupacja”


Oczywiście w sprawie terroryzmu palestyńskiego te same ideologiczne uprzedzenia znajdują dodatkowy argument: sprawcy są nie tylko ubodzy, ale “okupacja odebrała im nadzieję”.  Cherie Blair ujęła to w najmocniejszy – i najbardziej uderzająco głupi – sposób:


Jak długo młodzi ludzie czują, że nie mają żadnej nadziei poza wysadzeniem się w powietrze, nigdy nie będzie postępu.


Ten uśmiechnięty, pucołowaty terrorysta, wysadził się w powietrze w pubie w Tel Awiwie. Nie był „uciskanym Palestyńczykiem”, ale brytyjskim muzułmaninem, który nigdy nie doświadczył „okupacji izraelskiej”.<br /> (zdjęcie z https://www.youtube.com/watch?v=3snFKgi5fsw)
Ten uśmiechnięty, pucołowaty terrorysta, wysadził się w powietrze w pubie w Tel Awiwie. Nie był „uciskanym Palestyńczykiem”, ale brytyjskim muzułmaninem, który nigdy nie doświadczył „okupacji izraelskiej”.
(zdjęcie z https://www.youtube.com/watch?v=3snFKgi5fsw)


Widzicie, nie mają wyboru! Po prostu muszą wysadzić się w powietrze. Tak, nie zawracaj głowy ideologom zimną logiką faktów. Jak faktem, że wielu zamachowców-samobójców Hamasu zupełnie nie należało do biedaków (ani nie byli „oblężeni” w 2001 r.), ale pochodzili z zamożnych rodzin palestyńskich; nie prezentuj faktów, że zamiast być „przywiedzionymi do rozpaczy” przez niedającą się znieść okupację, niektórzy przybyli z zagranicy, by doświadczyć lepszego życia na Zachodnim Brzegu; albo prostego faktu, że inni ludzie są także „okupowani” – i nie wysadzają się w powietrze w restauracjach lub w autobusach miejskich.


To jest edukacja, głupcze!


Jeśli jednak terroryzm nie jest wyrazem dobrej, starej, marksistowskiej “walki klas”, to co skłania tych ludzi do tak potwornych zbrodni?


Kusi obarczenie winą islamu. W końcu tym, co wszyscy ci terroryści mają wspólne, to jest ich wiara. Wszystkich dziewiętnastu sprawców 11 Września było muzułmanami; muzułmanami byli też czterej terroryści w Londynie  oraz ludzie winni zamachów bombowych w pociągach Madrytu. Niemal 200 mężczyzn i kobiet wysadziło się w powietrze, by zabić Izraelczyków; ale żaden z nich nie był chrześcijaninem palestyńskim.


Kusi obwinianie islamu za skorumpowanie dusz tych ludzi. Jest to jednak powierzchowne i ma skutek odwrotny od zamierzonego. Bowiem, całkiem po prostu, choć terroryści są muzułmanami, olbrzymia większość muzułmanów nie jest terrorystami. Islam jest szeroko rozpowszechnioną religią monoteistyczną, równie złożoną i zróżnicowaną jak chrześcijaństwo lub judaizm; i choć niektóre nurty teologii islamskiej mogą nauczać przemocy, wiele innych tego nie robi.


Szkoły terroru: dzieci z Gazy pozują z atrapami karabinów na tle tekturowego modelu Kopuły na Skale. Nauczyciele są poza kadrem....<br /> (zdjęcie: The Israel Project, public domain)
Szkoły terroru: dzieci z Gazy pozują z atrapami karabinów na tle tekturowego modelu Kopuły na Skale. Nauczyciele są poza kadrem....
(zdjęcie: The Israel Project, public domain)


Problem, oczywiście, tkwi w edukacji. Problem polega na tym, że te właśnie skrajne nurty islamu, które – podstępnie lub dzięki jawnej sile politycznej i wojskowej – kierują edukacją. Dosłownie “tresują” swoich adeptów, najpierw piorąc im mózgi, kiedy są małymi dziećmi, potem, kiedy są nastolatkami, a potem, kiedy są młodymi dorosłymi.  


to jest problem, którym się nie zajmujemy. Zanurzeni w wiadomości z ostatniej chwili, ani przywódcy, ani dziennikarze zachodni nie poświęcają naprawdę uwagi tej długoterminowej, ale krytycznej sprawie.


Tak, kilku “krajowych” terrorystów może wrócić z Iraku i siać zniszczenie na ulicach Londynu, Paryża lub Amsterdamu; tak, to może zdarzyć się jutro rano. Tak, Hamas może raz jeszcze rozpocząć odpalanie rakiet na miasta izraelskie, równocześnie masakrując Palestyńczyków, którzy sprzeciwiają się ich rządom. Tak, ISIS i Al-Kaida mogą nadal obcinać głowy i torturować niewinnych ludzi. To wszystko są najpilniejsze problemy.  


Ale podstawową przyczyną jest edukacja. W Londynie, Birmingham, Paryżu i Amsterdamie.  Ale jeszcze bardziej w Gazie, na Zachodnim Brzegu, Iraku Północnym i Syrii, Arabii Saudyjskiej i Iranie – ponieważ w tych miejscach islamiści mają wolną rękę, ponieważ w rzeczywistości to oni kierują “edukowaniem” (czytaj: zatruwaniem) młodych, niewinnych umysłów.


Mój zachodni czytelniku: możesz wybrać nie zrobienie niczego w tej sprawie; możesz udawać, że to zniknie lub że to wcale nie jest problemem. Możesz zbyć to i powiedzieć: „Ale co chcesz, bym zrobił?” Co jednak zrobisz za kilka lat, kiedy nowe, dużo większe pokolenie terrorystów wyleje się z kierowanych przez islamistów Szkół Terroru? Co odpowiesz, kiedy twoje dzieci zapytają cię: „Dlaczego niczego nie zrobiłeś? Dlaczego pozwoliłeś, by problem narastał lawinowo – i przekazałeś go swoim dzieciom???”


Schools of Terror

Politically-incorrect Politics, 30 sierpnia 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaNoru Tsalic

Izraelski bloger, obecnie pracuje w Wielkiej Brytanii.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Dobra robota MEF 2014-09-05


Brunatna fala

Znalezionych 660 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Antyizraelskie prawa zaproponowane przez Dublin: złe dla Irlandii, gorsze dla Palestyńczyków, straszne dla wszystkich   Franklin   2019-07-13
Nihil novi   Lewin   2019-07-11
Tak, antysyjonizm jest tylko najnowszą odmianą antysemityzmu     2019-07-04
Palestyńscy ”umiarkowani”: karabiny, granaty i terroryzm    Tawil   2019-06-29
Dlaczego neonaziści tak bardzo kochają ruch BDS?     Marquardt-Bigman   2019-06-26
Haniebny wzrost antysemityzmu a antysemicki tweet znanego aktora   Frantzman   2019-06-25
Zatajany los palestyńskich chrześcijan   Ibrahim   2019-06-24
Mułłowie obiecują ”koniec” Izraela i amerykańskiej cywilizacji   Rafizadeh   2019-06-22
Rewelacje o Hezbollahu w Wielkiej Brytanii częścią niepokojącego trendu obłaskawiania Iranu   Frantzman   2019-06-19
Normalizacja islamskiego antysemityzmu   Wójcik   2019-06-06
Ludobójstwo chrześcijan weszło na ”alarmujący etap”   Ibrahim   2019-05-29
Na początku był Arab z nożem. 180 lat wykrętów (wersja 2)   Collier   2019-05-21
Bliskowschodni ruch antypokojowy   Toameh   2019-05-20
Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy   Tabarovsky   2019-05-18
Między Eurowizją a tańcem z Hamasem   Collins   2019-05-12
Ilhan Omar – ignorancja i bigoteria w sprawie rakiet z Gazy   Dershowitz   2019-05-09
Jak palestyńscy przywódcy zachęcają do terroryzmu   Tawil   2019-05-08
Nie, to nie jest o „rasie”   Rosenthal   2019-05-06
Unia Europejska: pielęgnowanie niestabilności i terroryzmu na Bliskim Wschodzie   Kahn   2019-05-05
Facebook walczy z Fake News stronniczym wideo z Gazy   Miller   2019-05-04
Abbas chce kryzysu humanitarnego   Bergman   2019-05-01
Dlaczego główny nurt polityki jest winny szerzenia się antysemityzmu   Collier   2019-04-29
Grecja: „Strefa zakazana” w Atenach?   Polizoidou   2019-04-27
Iran: nowe słownictwo lalki brzuchomówcy   Taheri   2019-04-26
Co dzieje się z Palestyńczykami, którzy żądają lepszego życia?   Toameh   2019-04-23
Uczciwość Hamasu i umowa stulecia   Toameh   2019-04-20
Współczujący wszystkich krajów łączą się   Koraszewski   2019-04-17
Tak, palestyńska tożsamość jest pomyślana tylko jako broń przeciwko Izraelowi     2019-04-15
Co się kryje za sprzeciwem wobec pokoju z Izraelem?   Tawil   2019-04-07
Wielka Brytania: Radykalni muzułmanie mile widziani, prześladowani  chrześcijanie wręcz przeciwnie   Ibrahim   2019-04-06
Konflikt świata z Izraelem w liczbach. Izraelsko-arabski konflikt w kontekście – jakiego nigdy nie widzieliście   Collier   2019-04-03
Między Gazą a Wzgórzami Golan   Collins   2019-03-31
Iran krok za krokiem zbliża się do swojego celu:  "wymazania Izraela z mapy"   Rafizadeh   2019-03-27
CODE PINK przekracza czerwoną linię w Iranie   Collins   2019-03-24
Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty   Rafizadeh   2019-03-22
Uratowani Jazydzi stoją przed ponurą przyszłością po powrocie do Iraku   Frantzman   2019-03-21
Zbrodnie wojenne Hamasu przeciwko Izraelowi i Palestyńczykom   Tawil   2019-03-20
Obalanie oskarżenia o użycie „nieproporcjonalnej siły”   Plosker   2019-03-18
Palestyńczycy: Abbas staje przed „sądem” pod zarzutem zdrady   Toameh   2019-03-17
Nie wiatr niesie odpowiedź na ”balonowy terror”   Collins   2019-03-14
Palestyńczycy: Nie dla pokoju i pojednania z „niewiernymi”   Toameh   2019-03-13
Kolorowe pranie czy pranie mózgów - uwagi o Eurowizji w Izraelu?   Benson   2019-03-08
Palestyńczycy: "Nie ma miejsca na twór syjonistyczny w Palestynie”   Tawil   2019-03-07
Iran: narastające prześladowania chrześcijan   Rafizadeh   2019-03-05
Dzwon alarmowy – powrót antysemityzmu   Collins   2019-02-28
Zbrodnie wojenne Hamasu i Islamskiego Dżihadu wobec dzieci i kobiet   Tawil   2019-02-23
“Nowy Bliski Wschód” – może za 500 lat?   Rosenthal   2019-02-22
Dlaczego brytyjska lewica nie zacznie czepiać się kogoś innego?    MacEoin   2019-02-19
Do ludzi z Gazy: kupcie sobie własne cholerne szpitale   Rose   2019-02-16
Skąd się bierze gwałtowny wzrost antysemityzmu na świecie?   Dershowitz   2019-02-15
Tragedia wschodnich chrześcijan i na czym polega żydostwo   Lewin   2019-02-14
Irańska rewolucja i uprzedzenia establishmentu   Glick   2019-02-03
Przypomnienia, wspomnienia i upamiętnienia Holocaustu   Collins   2019-01-27
”Guardian” delegitymizuje Izrael w kłamliwym artykule redakcyjnym   Plosker   2019-01-26
Naziści w przebraniu. Antyizraelskie przesłanie jest skrajnie prawicową retoryką   Collier   2019-01-24
Co mają wspólnego Mahmoud Abbas i handlarze narkotykami   Amos   2019-01-21
Kiedy skrajnie prawicowi żydożercy zgadzają się ze skrajnie lewicowymi żydożercami   Marquardt-Bigman   2019-01-14
Palestyńczycy: Prawdziwe ”zbrodnie”   Tawil   2019-01-12
Pallywood znowu podnosi swój ohydny łeb   Lieberman   2019-01-08
Palestyna: Co byłoby, gdyby nie było wojny sześciodniowej?   Sherman   2019-01-06
Gaza: sześć kłamstw i jedna prawda   Maroun   2019-01-04
Erdoğan nie jest dobrotliwym sułtanem z przeszłości, jest potworem, którego trzeba powstrzymać   Yemini   2019-01-03
Dżihadystyczny psychopata: czaruje nas, uwodzi i pożera   Chesler   2018-12-31
Rasowa polityka antysemityzmu i islamofobii   Frantzman   2018-12-30
Sił dżihadu nie można oswoić ani obłaskawić   Yemini   2018-12-28
Żadnych Żydów w Europie i żadnego państwa żydowskiego na Bliskim Wschodzie   Meotti   2018-12-27
Zwolennicy ISIS grożą zamachami terrorystycznymi podczas Świąt     2018-12-23
Co złego to Żydzi   Rosenthal   2018-12-18
Antysemityzm drogą do kariery w Turcji   Bulut   2018-12-17
11 w Pittsburghu i niemowlę w Ofra     2018-12-14
Walcz z antysemityzmem w swoim domu, a nie u sąsiada   Maroun   2018-12-11
Brytyjski profesor – fan Hamasu i jego ”poezja”     2018-12-05
Brendan O’Neill o obsesji potępiania Izraela przez lewicę   Coyne   2018-11-28
Jak wyrwać się z łap osobliwie pojmowanej empatii?   Koraszewski   2018-11-24
Dlaczego wznowione sankcje wobec Iranu są dobre dla Palestyńczyków   Toameh   2018-11-23
Tykająca bomba zegarowa islamskiej nienawiści do Żydów w USA   Bergman   2018-11-21
Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk