Prawda

Sobota, 31 października 2020 - 23:42

« Poprzedni Następny »


Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa


Daniel Greenfield 2020-05-22


Wyobraźmy sobie sytuację, w której co roku, 7 maja, Niemcy obchodzą upamiętnienie klęski nazistowskiego państwa ze swastykami, skandowaniem antysemickich sloganów i twierdzeniem, że Volksdeutsche wydaleni z Polski, Czechosłowacji i Węgier byli prawdziwymi ofiarami.

Taki spektakl ma miejsce co roku w maju, kiedy muzułmanie w Izraelu skandują i organizują rozruchy, by protestować przeciwko swojemu nieudanemu ludobójstwu rdzennej żydowskiej mniejszości.


A media zachodnie życzliwie relacjonują ten odrażający spektakl historycznej ignorancji o regionalnej większości, odpowiedzialnej za wiele ludobójstw, ubierającej się w szaty ofiar, ponieważ ich inwazja na Izrael skończyła się impasem zamiast zamierzonym ludobójstwem Żydów.


[Z wolą Allaha, zmasakrujecie ich tak jak my zmasakrowaliśmy ich w Hebronie]

Rewizjonistyczna muzułmańska historia Izraela dokonała czystki etnicznej tysięcy lat historii pierwotnych żydowskich mieszkańców i długich wieków prześladowań pod muzułmańskimi rządami.

Muzułmańska historia pomija masakry i potworności popełnione przez muzułmańskich najeźdźców na żydowskich mieszkańcach w XX wieku, włącznie z masakrą w Hebronie i kolaboracją ich przywódcy, muftiego Jerozolimy, z nazistami. Zamiast tego zaczyna się to i kończy na Deir Jassin i gniewnej, starej kobiecie trzymającej olbrzymi klucz i wspominającej dobre czasy, kiedy masakrowali Żydów.

Jest mniej więcej tyle samo żydowskich uchodźców ze świata muzułmańskiego, co muzułmańskich uchodźców z Izraela. Różnica polega na tym, że żydowscy uchodźcy byli mniejszością uciekającą od przemocy brutalnej większości, podczas gdy muzułmańscy uchodźcy byli regionalną większością, która strategicznie wycofywała się w odpowiedzi na wezwania przywódców najeźdźczych armii arabskich, by wycofali się, żeby armia miała pełną swobodę zabijania Żydów.  


"Rozbijemy kraj naszymi armatami i zrównamy z ziemią każde miejsce, gdzie Żydzi szukają schronienia. Arabowie powinni zabrać swoje żony i dzieci na bezpieczne terytorium aż do zakończenia walk” – obiecywał iracki premier, Nuri Said.

 

To jest wasza Nakba. Idźcie wymachiwać waszym fałszywym, gigantycznym kluczem w Bagdadzie.

Nakbaici wierzyli, że będą beneficjentami ludobójstwa dokonanego przez siedem muzułmańskich krajów. Zamiast tego musieli osiedlić się w Syrii, Jordanii i w innych krajach  regionu. To było łatwe, są tym samym narodem, mówią tym samym językiem i mają tę samą kulturę. Różnicą między jordańskim Arabem i palestyńskim Arabem jest tylko mieszkanie po jednej lub po drugiej stronie granicy.     

Wielu ”Palestyńczyków” przywędrowało do Izraela mniej niż sto lat temu, by skorzystać z ekonomicznego boomu stworzonego przez żydowskie i brytyjskie inwestycje po upadku kolonialnych rządów Imperium Osmańskiego. Od wyjazdu z Izraela migrowali do innych miejsc, gdzie był boom ekonomiczny w Arabii Saudyjskiej i Kuwejcie, gdzie szybko stawali się  utrapieniem i czasami byli wydalani. Czy Palestyńczycy z Kuwejtu co roku organizują obchody Nakby, by upamiętnić 400 tysięcy wygnanych z Kuwejtu przez Kuwejtczyków? Nie, pokornie przeprosili Kuwejt za popierania Saddama Husajna. Tak jak powinni przeprosić Izraelczyków za popieranie próby muzułmańskiego ludobójstwa Żydów.  

Izrael, podobnie jak Kuwejt, powinien odmówić utrzymywania jakichkolwiek stosunków z OWP dopóki nie dostanie takiego przeproszenia.

Upamiętnianie Nakby jest możliwe tylko w kulturze bez cienia poczucia odpowiedzialności.  Religia, która zabiła więcej ludzi i starła z powierzchni ziemi więcej kultur niż Stalin i Hitler razem wzięci, nadal pozostaje przekonana, że jest ofiarą. Ofiarą własnej, nieudanej, ludobójczej wojny. Nakba jest w rzeczywistości żałobą z powodu nieudanego ludobójstwa. Dramatem masowego mordercy, którego plany zostały udaremnione, kiedy ofiary odparły ataki.

Nakba jest krzyczącym przypomnieniem, że muzułmanie nie chcą pokoju. Nie są wystarczająco dojrzali, by uporać się z nim. Tym, czego naprawdę chcą, jest przeżuwanie żalów i ponure planowanie kolejnego ludobójstwa, zamiast uznać konsekwencje własnego działania.   

Gdyby izraelska wojna o niepodległość toczyła się między miejscowymi Żydami i Arabami, cyrk Nakby nie byłby aż tak zbankrutowany jak jest dzisiaj. W rzeczywistości jednak wojna toczyła się między miejscowymi Żydami a armiami siedmiu muzułmańskich krajów, włącznie z Arabią Saudyjską, Egiptem, Irakiem i Syrią, nadzorowana przez dwóch brytyjskich dowódców. Mimo tego wszystkiego arabskim najeźdźcom nadal nie udało się więcej niż przechwycenie połowy Jerozolimy oraz Gazy, Judei i Samarii. I to ich naprawdę gryzie.  

Paskudną prawdą o Nakbie jest to, że pohamowała nacjonalistyczne ambicje arabskich muzułmanów, którzy, tak jak ISIS, marzyli o zastąpieniu Imperium Osmańskiego Państwem Islamskim. Przegranie wojny z europejskim mocarstwem światowym nie bolałoby tak bardzo, jak przegranie wojny z pogardzaną, regionalną mniejszością.

Jahud [Żyd]. Gorszy od psa. Jahud. Zamieniony w małpy i świnie w Koranie. Jahud. Pogardzana mniejszość w każdym muzułmańskim kraju. A potem ci Jahudzi, synowie małp i świń, w jakiś sposób odparli siedem muzułmańskich armii i odebrali ziemie, które podbili Kalifowie, czyniąc szyderstwo z objawionych przepowiedni Mahometa.

W islamskiej kulturze czas nigdy nie mija. Słowa: ”przegraliście wojnę, pogódźcie się z tym” nie mają żadnego znaczenia. Arabscy muzułmanie nadal uważają Hiszpanię za swoją. Za każdym razem, kiedy widzą europejską armię, mamroczą o krucjatach. Żydów witają okrzykami "Chajbar ja Jahud", przywołując masakrę Żydów dokonaną przez Mahometa, historyczne wydarzenie, które było tym, do czego Nakba tylko aspiruje.  

Nic nigdy nie zostaje zapomniane. Stare nienawiści są hodowane i zmieniane w pełną przemocy wściekłość, której nie mogą uspokoić żadne traktaty. Celem nienawiści jest nienawiść. Celem Nakby jest Nakba.

Świat muzułmański nie ma historii. Ma wszechobecne mity, które karmią muzułmańską potrzebę samogloryfikacji i wiktymizacji. Muzułmańska historia jest jednym długim okrzykiem: „Moje, moje, moje” i „Oddaj”. Miliony arabskich muzułmanów wierzą, że to oni odkryli Amerykę, że europejska nauka została im ukradziona, że cały świat był kiedyś muzułmański, że Neil Armstrong słyszał na księżycu islamskie wezwanie do modłów, że Jacques Cousteau nawrócił się na islam i że wyznawca Koranu wynalazł żarówki. Wspólnym mianownikiem tego i ludobójczych pasji jest poczucie bezgranicznego prawa do wszystkiego co istnieje.

Kiedy muzułmanie wygrywają wojnę, to jest tak, ponieważ Allah jest po ich stronie. Kiedy przegrywają wojnę, to jest tak, ponieważ byli sabotowani, oszukani i zdradzeni. Druga strona nie grała uczciwie. A potem przychodzą okrzyki: „Zrobimy to jeszcze raz” i „Moje, moje, moje! Oddawaj!” Po czym następują przysięgi zemsty, zawodzące okrzyki starych kobiet, które właśnie utopiły własne córki, oszalała od haszyszu tłuszcza, paląca flagi, które kupili w tylko tym celu i starzy mężczyźni zgrzytający zębami do kamer.

Co za wspaniała Nakba, w przyszłym roku zobaczymy ją znowu w tym samym czasie.  

Antyizraelscy aktywiści lubią mówić, że Izrael jest ideą, która stała się krajem, a Palestyna jest krajem, który stał się ideą. W rzeczywistości jednak jest odwrotnie. Izrael jest krajem, który odrodził się po wielu stuleciach okupacji i prześladowań. Palestyna jest ideą, która nigdy nie była krajem i jest utrzymywana przy życiu z powodu swojej podłej użyteczności.

Ich fikcyjna palestyńska tożsamość z jej wyimaginowanymi korzeniami w kraju, w którym niemal nigdy nie żyli, zamieniła miliony ludzi w milicje sąsiadujących z Izraelem wrogów. Ich flagi i hasła o państwowości ukrywają fakt, że są wyłącznie marionetkami krajów, które odmawiają im obywatelstwa, ponieważ czyni to z nich lepszą broń, nie tylko przeciwko Izraelowi, ale przeciwko sobie wzajemnie. Kiedy arabsko-muzułmański kraj potrzebuje kilku bandziorów do rozbicia głów protestującym, taniej siły roboczej lub jeszcze tańszego powodu, żeby zmobilizować swój naród, wyciągają fałszywych Palestyńczyków w ich kefijach, z ich arabsko-socjalistycznymi, trójkolorowymi flagami i ich chronicznym bezrobociem.  

Jest historyczną ironią, że to właśnie łatwowierność, gotowość do zaakceptowania palestyńskiej tożsamości, trzyma ich jako wysiedleńców w krajach, w których żyją. Gdyby domagali się prawa obywatelstwa w Jordanii, Syrii, Libanie – międzynarodowe naciski dałyby im nowe życie.

Zamiast radośnie przyjmować wątpliwy honor kontynuowania dżihadu przeciwko Żydom,  wpadli w pułapkę ziemi niczyjej, którą sami stworzyli. Jak długo pozostaną chętnymi zabójcami, poświęcając własne dzieci molochowi pasów samobójczych, tak długo pozostaną wiecznymi pariasami we własnych krajach.

”Palestyńczycy” są swoim własnym przekleństwem. Cierpią zadawane sobie kary za własne zbrodnie. Ich nienawiść do Żydów dręczy ich i poniża. Ochoczo umierają za własne grzechy. Ich udręką jest żywe ucieleśnienie własnego zła. Cierpią, ponieważ nie mogą pozbyć się bigoterii, chciwości i iluzorycznego honoru.   

 

Nakbacide

Sułtan Knish, 17 maja 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 799 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22
Ciekawe czasy   Lewin   2020-01-16
Zmiana reżimu w Iranie powinna stać się międzynarodowym celem   Rosenthal   2020-01-13
Dekapitacja chrześcijan w prezencie na Boże Narodzenie, Zachód ziewa   Meotti   2020-01-10
Organizacja Wyzwolenia Palestyny: czym jest OWP?   Lipman   2020-01-08
Bernard-Henri Levy o masakrze chrześcijan w Nigerii     2020-01-04
Czy dać państwo Czarnym Hebrajskim Izraelitom?   Flatow   2020-01-03
Nie dawaj fałszywego świadectwa, chyba, że…   Koraszewski   2020-01-02
Hamas, trzydzieści dwa lata później   Toameh   2019-12-29
Bój na śmierć i życie w Tell Tamer   Fernandez   2019-12-21
Angela Merkel finansuje zarówno Muzeum Auschwitz, jak i terroryzm     2019-12-14
Dlaczego nie ma pokoju między muzułmanami a Izraelem   Bulut   2019-12-12
”Israel Denial” odsłania akademickie próby delegitymizacji Izraela   Steinberg   2019-12-10
Iran strzela do protestujących, Europa spiskuje, by wzbogacić morderców   Tobin   2019-12-05
Inwersja antysemityzmu     2019-12-03
Trzeba zakończyć prześladowania ludzi przez radykałów   Franklin   2019-11-29
Były terrorysta wypomina Warren i Sandersowi popieranie palestyńskich terrorystów.   Greenfield   2019-11-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk