Prawda

Czwartek, 28 października 2021 - 01:10

« Poprzedni Następny »


5 powodów, dla których rozróżnienie między “antysemicki czy antyizraelski” jest nieistotne


Deebo 2015-09-23

Żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Dla każdego kraju, włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.

 


Roger Waters nie ma antysemickiej kości w ciele, ponieważ unika używania słowa na Ż.  


Rejkjawik, Islandia
głosował za bojkotem Izraela, ale absolutnie nie wiąże tego z faktem, że jest to jedyne państwo żydowskie.


Iran grozi Izraelowi unicestwieniem
każdego dnia, życząc równocześnie narodowi żydowskiemu szczęśliwego Rosz Haszana.


Podczas wizyty Benjamina Netanjahu w Londynie uczestnik protestu wyciąga pensa i krzyczał: “Wy dbacie tylko o pieniądze!”.


Aha, ten ostatni! Przyłapany! Jesteś takim antysemitą!


BDS protestuje przeciwko artystom Izraelskim, niezależnie od ich stanowiska politycznego.


Norweski festiwal filmowy odrzuca film o ludziach niepełnosprawnych, ponieważ jego reżyser jest Izraelczykiem.


Hiszpański festiwal reggae usuwa Matisyahu.


Matisyahu nawet nie jest Izraelczykiem! A więc przyłapani, wy nienawidzący Żydów!


Wiecie co? Kogo to obchodzi? Dlaczego tak się wysilamy, by przyłapać nienawidzących Izraela na wypowiedzeniu słowa na Ż? Albo użyciu antysemickich gestów? A ja mam pytanie:


OD KIEDY NIENAWIŚĆ OPARTA NA PAŃSTWOWOŚCI JEST BARDZIEJ AKCEPTOWALNA NIŻ TA OPARTA NA POCHODZENIU ETNICZNYM??


Dam wam więc następujących 5 powodów, dla których próba „przyłapania antysemity w pokoju pełnym nienawidzących Izraela” jest kompletnie bez sensu.


1. Nienawiść oparta na państwowości jest równie zła


Chiny mają udokumentowaną historię łamania praw człowieka. Od egzekucji, poprzez brak wolności słowa, politykę jednego dziecka do aneksji Tybetu, wiele tam jest złych uczynków, przeciwko którym należy protestować.


Weź grupę 50 przyjaciół, namaluj kilka plakatów, przygotuj jakieś makabryczne rekwizyty i ich do najbliższego sklepu spożywczego, którego właścicielami są Chińczycy. Krzycz tak głośno jak potrafisz: “UWOLNIĆ TYBET”, trzymaj wysoko zdjęcia ofiar tortur i zdewastuj sklep.


Brzmi absurdalnie, prawda? Co chińska rodzina, która prowadzi ten sklep, ma wspólnego z Tybetem?  


“Człowieku, jestem z Chicago”.
“Człowieku, jestem z Chicago”.

No cóż, takie protesty mają miejsce pod przedsiębiorstwami, które są własnością Izraelczyków na całym świecie.


Ludzie mówią nagle o “wolności słowa” i “nie jestem antysemitą, ale jestem anty *wstaw tutaj jakiekolwiek modne słowo, o które oskarżasz Izrael*”.


Dyskryminacja oparta na państwowości jest nielegalna w wielu krajach, w których odbywają się te protesty. O co tu chodzi? Czy “Izraelczyk” w jakiś sposób nie jest definiowany jako państwowość? Niezależnie od osobistych poglądów indywidualnych ludzi, jak długo twój kraj ma stosunki dyplomatyczne z Izraelem, „Izraelczyk” to prawnie definiowana przynależność państwowa i podlega tym prawom o dyskryminacji.  


2. Od rzemyczka do koziczka


Słynni nienwistnicy Izraela, tacy jak George Galloway, Roger Waters i Ali Abumination  starannie omijają słowo na “Ż”, kiedy rzygają nienawiścią. Od czasu do czasu jednak to słowo wymyka się i BAM! Przyłapany!


George Galloway nawet zadaje sobie trud, by reagować na wszystkich swoich obserwatorów, którzy używają podręcznikowego języka antysemity , żeby im powiedzieć, że to nie jest w porządku. Roger Waters musiał wyjaśniać głównym medium, że nie jest antysemitą.


Czy George Galloway kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego tak wielu z jego niezablokowanych obserwatorów okazuje się podręcznikowymi przykładami antysemitów? Czy Roger Waters kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego ADL przyznała mu niesławny tytuł antysemity bona fide?


A mamy jeszcze Helen Thomas, nieżyjącą reporterkę z Białego Domu, krytyka Izraela. W słynnym wideo mówi ona, że wszyscy Żydzi muszą opuścić Palestynę i udać się do „domu”, który nazywa ona Polską i Niemcami. Te właśnie kraje, w których ubito jedną trzecią światowej populacji Żydów. Dlaczego nie powiedziała Syria, Irak lub Egipt? Lub którykolwiek inny kraj arabski całkowicie obecnie oczyszczony z Żydów, którzy stanowią teraz połowę populacji Izraela? Ponieważ Holocaust nic dla niej nie znaczył. Wyrzucenie Żydów z krajów arabskich, gdzie żyli przez tysiące lat, nic dla niej nie znaczyło. A najgorsze ze wszystkiego, trzy tysiące lat nieprzerwanego istnienia Żydów na niemal całkowicie pustym i jałowym nieużytku, który nazywali domem, nic dla niej nie znaczyło.


Żydzi jemeńscy lecący do Izraela“Polska? Gdzie to jest?”

Żydzi jemeńscy lecący do Izraela

“Polska? Gdzie to jest?”To jest samo uosobienie krytyków Izraela. To nie ma nic wspólnego z syjonizmem lub Izraelem. To wszystko traktuje tylko o Żydach. To jest antysemityzm. Źródło nienawiści do Izraela zawsze prowadzi do antysemityzmu. I z czasem, niezależnie od tego, jak bardzo próbują, ich argumenty zawsze prowadzą do Żydów, bo muszą wyjaśnić, dlaczego nie okazują żadnej wrogości wobec 20% Izraelczyków, którzy nie są Żydami, ale mają takie same prawa jak wszyscy inni.


3. Nie próbują nawet ukryć swojej hipokryzji, bo nikt jej nie szuka


Pamiętacie, kiedy w ONZ przedstawiono rezolucję potępiającą łamanie praw kobiet przez Izrael? Wszyscy śmialiśmy się z tego absurdu do chwili, gdy została przyjęta. W tym roku Narody Zjednoczone uchwaliły jedną z najbardziej absurdalnych rezolucji Ta rezolucja potępia Izrael jako najgorszego na świecie sprawcę łamania praw kobiet, dowodząc, że wszystko co jest antyizraelskie -niezależnie od tego jak absurdalne i jak całkowicie niezgodne z prawdą – zostanie uchwalone przez OMZ. Wkrótce potem ONZ potępiła Izrael jako sprawce najgorszego na świecie łamania praw do opieki zdrowotnej. Gdyby Katar przedstawił rezolucję wzywającą do potępienia Izraela za szczucie morderczych pszczół na niczego niepodejrzewające niepełnosprawne dzieci palestyńskie, zostałaby najprawdopodobniej uchwalona bez tego, by ktoś ją rzeczywiście przeczytał. 


Odpowiedzialnymi za ten dowcip są członkowie Rady Praw Człowieka ONZ, wśród których są Arabia Saudyjska, Kuba i Katar. Arabia Saudyjska to światowy mistrz obrony praw kobiet, gdyby tylko pozwolili im prowadzić samochody i pracować, albo wychodzić z domu bez zgody strażnika. Katar, gdzie przewiduje się, że (jeśli dotychczasowe tempo śmiertelnych wypadków się utrzyma) zginą 4 tysiące robotników zagranicznych w trakcie budowy stadionu, który zostanie użyty tylko raz.


Na Izrael zwaliło się niemal globalne potępienie za postępowanie z uchodźcami. Teraz widzimy jak reszta świata postępuje z własnym kryzysem z uchodźcami. W porównaniu z innymi Izrael zrobił więcej dla uchodźców, mimo ograniczonych zasobów, niż większość państw europejskich, włącznie z dostarczeniem opieki zdrowotnej, tymczasowego schronienia i wysyłania zespołów doraźnej pomocy humanitarnej. Jak dotąd większość krajów europejskich robi to:


 Uchodźcy na Węgrzech“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”

 

Uchodźcy na Węgrzech

“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”Nie chcę powiedzieć, że ludzie nie są oburzeni traktowaniem uchodźców przez te kraje, ale czy widzieliście jakąś kampanię „Bojkotuj Węgry”? Czytaliście o jakiejś akcji: „Saudi Apartheid Week”? Po raz pierwszy w historii palestyńscy “uchodźcy” (zgodnie z definicją UNRWA) są uchodźcami według definicji normalnych ludzi i nikt nie wie, co z nimi zrobić.  


Dlaczego więc wszystkim tym krajom uchodzi na sucho robienie tego, o co ludzie nagminnie oskarżają Izrael, i to robienie tego na znacznie większą skalę? Bo nikt na nie nie patrzy. Patrzą tylko na Izrael, oczekując, że będzie absolutnie doskonały, bo inaczej – bojkot. Inne kraje próbują dyktować Izraelowi, co jest słuszne, a co niesłuszne, ale w zetknięciu z podobnym wyzwaniem sami zachowują się znacznie gorzej, a nie lepiej.


To samo dotyczy izraelskich reakcji, podczas gdy palestyńskie akcje, które je wywołały, pozostają pominięte milczeniem, minimalizowane lub usprawiedliwiane – ale o tym pisano już do znudzenia.


4. Gdyby nienawidzenie kraju “X” było pracą na pełen etat…


Obserwując antyizraelskie dyskusje w Internecie próbuję wyobrazić sobie, jak wyglądałyby, gdyby dyskutowano o jakimkolwiek innym kraju? Dlaczego Izrael, kraj, który chce zapewnić swoim obywatelom edukację, opiekę zdrowotną i pomaga światu w chwilach potrzeby, otrzymuje najcięższe ciosy w postaci protestów, bojkotów i szkalowania?


Odpowiedź jest prosta. Istnieją niezliczone organizacje na całym świecie i tysiące ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie zawodowe i całkowicie skupili się na jednej sprawie. Na sprawie oczerniania jedynego państwa żydowskiego. Są kraje, które na tym samym oparły całą swoją politykę zagraniczną.


Wyobraźcie sobie, co byłoby, gdyby połowa tego wysiłku była skierowana … no, nie wiem, powiedzmy… na Belgię.


Uwierzcie mi, codziennie znajdujemy powody, by protestować i bojkotować tych ludzi. Czy wiecie, że praktykują oni apartheid przeciwko Flamandom, a ich traktowanie ubiegających się o azyl jest poniżej krytyki? Bojkotuj Stella Artois!!


“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”
“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”

A gdyby… powiedzmy… Belgii codziennie, od dnia jej założenia, grożono unicestwieniem i gdyby doznała wielu wojen, których celem było wytępienie jej ludności, a gdyby… powiedzmy… Belgia musiała także podejmować trudne decyzje, jakich wymaga zachowanie równowagi między bezpieczeństwem a prawami człowieka – to o tyle łatwiejsza byłaby pełnoetatowa kariera krytyka Belgii.


Jak się to wiąże z nienawiścią do Żydów? No cóż. Kiedy efekt tej pełnoetatowej pracy pod przymusem tradycji i prania mózgów wżera się w umysły ludzi, rozumieją po prostu, że wszyscy Żydzi związani są z uczynkami Izraela. A wtedy dostajesz „doniesienie”, w którym koszmarne zamordowanie Żydów we Francji powoduje, że reporter BBC, nawet bez chwili zastanowienia mówi: “No tak, ale Palestyńczycy…”


5. Oskarżenia, które są jawnie psychopatyczne


Wszyscy wiemy, że Mossad trenuje stworzenia morskie specjalnie w celu zjadania dzieci palestyńskich. Bo żaden plan nie jest tak realistyczny i dobrze przemyślany, jak plany złoczyńców z Jamesa Bonda z lat 1960. Kiedy jednak nie masz już niczego, o co można by oskarżyć Izrael, przesadzasz albo zmyślasz.


Wśród rzeczy, o które rzeczywiście oskarżano Izrael, są:


Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.
Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.

Dla tych, którzy nie pamiętają historii antysemityzmu, przypomnijmy. Żydów oskarżano o:

Te prastare oskarżenia z dni minionych są równie absurdalne, jak te rzucane dzisiaj. Przedstawiają Izrael jako jeden nikczemny twór. Czyn jednego Izraelczyka oznacza, że cały „Izrael” to zrobił.


Spójrzcie na Tweet, który przyszedł dzisiaj od przypadkowego antysemity:[AntiSuperDushisraeli:

Egipt zabił 12 Meksykanów, bo wyglądali jak ISIS, żydowski ojciec został zabity przez Palestyńczyków, ale Departamentowi Stanu nadal udało się potępić Izrael.

Abdul

Departament Stanu Pamięta rodzinę palestyńską spaloną na śmierć we własnym domu.]


Jako możliwych sprawców podpalenia domu rodziny palestyńskiej sugerowano terrorystów żydowskich. Ci terroryści są traktowani tak jak wszyscy inni terroryści. Potępiły ten czyn wszystkie odłamy społeczeństwa izraelskiego. Izraelczycy rzucili się z pomocą tym, którzy przeżyli. Chyba z jeszcze większą niż dla wielu ofiar żydowskich palestyńskiego terroru. Ale i tak. Dla Abdula, zrobił to Izrael.


Na zakończenie: żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Wobec każdego kraju. Włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.


5-reasons-the-antisemitism-or-anti-israel-distinction-is-irrelevant

Israellycool, 17 września 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Autro/autorka jest z Kanady i przeniósł/przeniosła się kilka lat temu do Izrazela.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. Ten kto... Liga Świata 2015-12-19
1. Korekta MKraus 2015-09-23


Brunatna fala

Znalezionych 966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Łajdackie porwanie “praw człowieka” leży u samego sedna kontrowersji wokół NGO   Tobin   2021-10-27
Protest, bo terrorystce odmówiono platformy   Fitzgerald   2021-10-26
Hamas jest beneficjentem dyplomacji bazującej na urojeniach   Glick   2021-10-24
Między bojkotami a rękawicą rzuconą przez Gazę   Collins   2021-10-22
Okropna prawda o irlandzkim antysemityzmie   Collier   2021-10-19
Oszukańcze sztuczki UNRWA, by wyciszyć słowa prawdy   Blum   2021-10-15
Próbowali spalić Żydów żywcem. Znowu   Flatow   2021-10-12
Prawdziwi palestyńscy “bohaterzy”: terroryści   Tawil   2021-10-10
“Obietnica Życia Przyszłego” – Palestyna po  “zniknięciu” Izraela     2021-10-09
Iran z bronią jądrową jest bardziej niebezpieczny niż Korea Północna   Rafizadeh   2021-10-07
Premier Autonomii Palestyńskiej“Izrael musi zginąć demograficznie”     2021-10-06
Przemówienie Abbasa w ONZ wyjaśnia, dlaczego nie jest on partnerem do pokoju   Hirsch   2021-10-05
Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk