Prawda

Niedziela, 17 stycznia 2021 - 20:08

« Poprzedni Następny »


5 powodów, dla których rozróżnienie między “antysemicki czy antyizraelski” jest nieistotne


Deebo 2015-09-23

Żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Dla każdego kraju, włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.

 


Roger Waters nie ma antysemickiej kości w ciele, ponieważ unika używania słowa na Ż.  


Rejkjawik, Islandia
głosował za bojkotem Izraela, ale absolutnie nie wiąże tego z faktem, że jest to jedyne państwo żydowskie.


Iran grozi Izraelowi unicestwieniem
każdego dnia, życząc równocześnie narodowi żydowskiemu szczęśliwego Rosz Haszana.


Podczas wizyty Benjamina Netanjahu w Londynie uczestnik protestu wyciąga pensa i krzyczał: “Wy dbacie tylko o pieniądze!”.


Aha, ten ostatni! Przyłapany! Jesteś takim antysemitą!


BDS protestuje przeciwko artystom Izraelskim, niezależnie od ich stanowiska politycznego.


Norweski festiwal filmowy odrzuca film o ludziach niepełnosprawnych, ponieważ jego reżyser jest Izraelczykiem.


Hiszpański festiwal reggae usuwa Matisyahu.


Matisyahu nawet nie jest Izraelczykiem! A więc przyłapani, wy nienawidzący Żydów!


Wiecie co? Kogo to obchodzi? Dlaczego tak się wysilamy, by przyłapać nienawidzących Izraela na wypowiedzeniu słowa na Ż? Albo użyciu antysemickich gestów? A ja mam pytanie:


OD KIEDY NIENAWIŚĆ OPARTA NA PAŃSTWOWOŚCI JEST BARDZIEJ AKCEPTOWALNA NIŻ TA OPARTA NA POCHODZENIU ETNICZNYM??


Dam wam więc następujących 5 powodów, dla których próba „przyłapania antysemity w pokoju pełnym nienawidzących Izraela” jest kompletnie bez sensu.


1. Nienawiść oparta na państwowości jest równie zła


Chiny mają udokumentowaną historię łamania praw człowieka. Od egzekucji, poprzez brak wolności słowa, politykę jednego dziecka do aneksji Tybetu, wiele tam jest złych uczynków, przeciwko którym należy protestować.


Weź grupę 50 przyjaciół, namaluj kilka plakatów, przygotuj jakieś makabryczne rekwizyty i ich do najbliższego sklepu spożywczego, którego właścicielami są Chińczycy. Krzycz tak głośno jak potrafisz: “UWOLNIĆ TYBET”, trzymaj wysoko zdjęcia ofiar tortur i zdewastuj sklep.


Brzmi absurdalnie, prawda? Co chińska rodzina, która prowadzi ten sklep, ma wspólnego z Tybetem?  


“Człowieku, jestem z Chicago”.
“Człowieku, jestem z Chicago”.

No cóż, takie protesty mają miejsce pod przedsiębiorstwami, które są własnością Izraelczyków na całym świecie.


Ludzie mówią nagle o “wolności słowa” i “nie jestem antysemitą, ale jestem anty *wstaw tutaj jakiekolwiek modne słowo, o które oskarżasz Izrael*”.


Dyskryminacja oparta na państwowości jest nielegalna w wielu krajach, w których odbywają się te protesty. O co tu chodzi? Czy “Izraelczyk” w jakiś sposób nie jest definiowany jako państwowość? Niezależnie od osobistych poglądów indywidualnych ludzi, jak długo twój kraj ma stosunki dyplomatyczne z Izraelem, „Izraelczyk” to prawnie definiowana przynależność państwowa i podlega tym prawom o dyskryminacji.  


2. Od rzemyczka do koziczka


Słynni nienwistnicy Izraela, tacy jak George Galloway, Roger Waters i Ali Abumination  starannie omijają słowo na “Ż”, kiedy rzygają nienawiścią. Od czasu do czasu jednak to słowo wymyka się i BAM! Przyłapany!


George Galloway nawet zadaje sobie trud, by reagować na wszystkich swoich obserwatorów, którzy używają podręcznikowego języka antysemity , żeby im powiedzieć, że to nie jest w porządku. Roger Waters musiał wyjaśniać głównym medium, że nie jest antysemitą.


Czy George Galloway kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego tak wielu z jego niezablokowanych obserwatorów okazuje się podręcznikowymi przykładami antysemitów? Czy Roger Waters kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego ADL przyznała mu niesławny tytuł antysemity bona fide?


A mamy jeszcze Helen Thomas, nieżyjącą reporterkę z Białego Domu, krytyka Izraela. W słynnym wideo mówi ona, że wszyscy Żydzi muszą opuścić Palestynę i udać się do „domu”, który nazywa ona Polską i Niemcami. Te właśnie kraje, w których ubito jedną trzecią światowej populacji Żydów. Dlaczego nie powiedziała Syria, Irak lub Egipt? Lub którykolwiek inny kraj arabski całkowicie obecnie oczyszczony z Żydów, którzy stanowią teraz połowę populacji Izraela? Ponieważ Holocaust nic dla niej nie znaczył. Wyrzucenie Żydów z krajów arabskich, gdzie żyli przez tysiące lat, nic dla niej nie znaczyło. A najgorsze ze wszystkiego, trzy tysiące lat nieprzerwanego istnienia Żydów na niemal całkowicie pustym i jałowym nieużytku, który nazywali domem, nic dla niej nie znaczyło.


Żydzi jemeńscy lecący do Izraela“Polska? Gdzie to jest?”

Żydzi jemeńscy lecący do Izraela

“Polska? Gdzie to jest?”To jest samo uosobienie krytyków Izraela. To nie ma nic wspólnego z syjonizmem lub Izraelem. To wszystko traktuje tylko o Żydach. To jest antysemityzm. Źródło nienawiści do Izraela zawsze prowadzi do antysemityzmu. I z czasem, niezależnie od tego, jak bardzo próbują, ich argumenty zawsze prowadzą do Żydów, bo muszą wyjaśnić, dlaczego nie okazują żadnej wrogości wobec 20% Izraelczyków, którzy nie są Żydami, ale mają takie same prawa jak wszyscy inni.


3. Nie próbują nawet ukryć swojej hipokryzji, bo nikt jej nie szuka


Pamiętacie, kiedy w ONZ przedstawiono rezolucję potępiającą łamanie praw kobiet przez Izrael? Wszyscy śmialiśmy się z tego absurdu do chwili, gdy została przyjęta. W tym roku Narody Zjednoczone uchwaliły jedną z najbardziej absurdalnych rezolucji Ta rezolucja potępia Izrael jako najgorszego na świecie sprawcę łamania praw kobiet, dowodząc, że wszystko co jest antyizraelskie -niezależnie od tego jak absurdalne i jak całkowicie niezgodne z prawdą – zostanie uchwalone przez OMZ. Wkrótce potem ONZ potępiła Izrael jako sprawce najgorszego na świecie łamania praw do opieki zdrowotnej. Gdyby Katar przedstawił rezolucję wzywającą do potępienia Izraela za szczucie morderczych pszczół na niczego niepodejrzewające niepełnosprawne dzieci palestyńskie, zostałaby najprawdopodobniej uchwalona bez tego, by ktoś ją rzeczywiście przeczytał. 


Odpowiedzialnymi za ten dowcip są członkowie Rady Praw Człowieka ONZ, wśród których są Arabia Saudyjska, Kuba i Katar. Arabia Saudyjska to światowy mistrz obrony praw kobiet, gdyby tylko pozwolili im prowadzić samochody i pracować, albo wychodzić z domu bez zgody strażnika. Katar, gdzie przewiduje się, że (jeśli dotychczasowe tempo śmiertelnych wypadków się utrzyma) zginą 4 tysiące robotników zagranicznych w trakcie budowy stadionu, który zostanie użyty tylko raz.


Na Izrael zwaliło się niemal globalne potępienie za postępowanie z uchodźcami. Teraz widzimy jak reszta świata postępuje z własnym kryzysem z uchodźcami. W porównaniu z innymi Izrael zrobił więcej dla uchodźców, mimo ograniczonych zasobów, niż większość państw europejskich, włącznie z dostarczeniem opieki zdrowotnej, tymczasowego schronienia i wysyłania zespołów doraźnej pomocy humanitarnej. Jak dotąd większość krajów europejskich robi to:


 Uchodźcy na Węgrzech“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”

 

Uchodźcy na Węgrzech

“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”Nie chcę powiedzieć, że ludzie nie są oburzeni traktowaniem uchodźców przez te kraje, ale czy widzieliście jakąś kampanię „Bojkotuj Węgry”? Czytaliście o jakiejś akcji: „Saudi Apartheid Week”? Po raz pierwszy w historii palestyńscy “uchodźcy” (zgodnie z definicją UNRWA) są uchodźcami według definicji normalnych ludzi i nikt nie wie, co z nimi zrobić.  


Dlaczego więc wszystkim tym krajom uchodzi na sucho robienie tego, o co ludzie nagminnie oskarżają Izrael, i to robienie tego na znacznie większą skalę? Bo nikt na nie nie patrzy. Patrzą tylko na Izrael, oczekując, że będzie absolutnie doskonały, bo inaczej – bojkot. Inne kraje próbują dyktować Izraelowi, co jest słuszne, a co niesłuszne, ale w zetknięciu z podobnym wyzwaniem sami zachowują się znacznie gorzej, a nie lepiej.


To samo dotyczy izraelskich reakcji, podczas gdy palestyńskie akcje, które je wywołały, pozostają pominięte milczeniem, minimalizowane lub usprawiedliwiane – ale o tym pisano już do znudzenia.


4. Gdyby nienawidzenie kraju “X” było pracą na pełen etat…


Obserwując antyizraelskie dyskusje w Internecie próbuję wyobrazić sobie, jak wyglądałyby, gdyby dyskutowano o jakimkolwiek innym kraju? Dlaczego Izrael, kraj, który chce zapewnić swoim obywatelom edukację, opiekę zdrowotną i pomaga światu w chwilach potrzeby, otrzymuje najcięższe ciosy w postaci protestów, bojkotów i szkalowania?


Odpowiedź jest prosta. Istnieją niezliczone organizacje na całym świecie i tysiące ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie zawodowe i całkowicie skupili się na jednej sprawie. Na sprawie oczerniania jedynego państwa żydowskiego. Są kraje, które na tym samym oparły całą swoją politykę zagraniczną.


Wyobraźcie sobie, co byłoby, gdyby połowa tego wysiłku była skierowana … no, nie wiem, powiedzmy… na Belgię.


Uwierzcie mi, codziennie znajdujemy powody, by protestować i bojkotować tych ludzi. Czy wiecie, że praktykują oni apartheid przeciwko Flamandom, a ich traktowanie ubiegających się o azyl jest poniżej krytyki? Bojkotuj Stella Artois!!


“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”
“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”

A gdyby… powiedzmy… Belgii codziennie, od dnia jej założenia, grożono unicestwieniem i gdyby doznała wielu wojen, których celem było wytępienie jej ludności, a gdyby… powiedzmy… Belgia musiała także podejmować trudne decyzje, jakich wymaga zachowanie równowagi między bezpieczeństwem a prawami człowieka – to o tyle łatwiejsza byłaby pełnoetatowa kariera krytyka Belgii.


Jak się to wiąże z nienawiścią do Żydów? No cóż. Kiedy efekt tej pełnoetatowej pracy pod przymusem tradycji i prania mózgów wżera się w umysły ludzi, rozumieją po prostu, że wszyscy Żydzi związani są z uczynkami Izraela. A wtedy dostajesz „doniesienie”, w którym koszmarne zamordowanie Żydów we Francji powoduje, że reporter BBC, nawet bez chwili zastanowienia mówi: “No tak, ale Palestyńczycy…”


5. Oskarżenia, które są jawnie psychopatyczne


Wszyscy wiemy, że Mossad trenuje stworzenia morskie specjalnie w celu zjadania dzieci palestyńskich. Bo żaden plan nie jest tak realistyczny i dobrze przemyślany, jak plany złoczyńców z Jamesa Bonda z lat 1960. Kiedy jednak nie masz już niczego, o co można by oskarżyć Izrael, przesadzasz albo zmyślasz.


Wśród rzeczy, o które rzeczywiście oskarżano Izrael, są:


Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.
Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.

Dla tych, którzy nie pamiętają historii antysemityzmu, przypomnijmy. Żydów oskarżano o:

Te prastare oskarżenia z dni minionych są równie absurdalne, jak te rzucane dzisiaj. Przedstawiają Izrael jako jeden nikczemny twór. Czyn jednego Izraelczyka oznacza, że cały „Izrael” to zrobił.


Spójrzcie na Tweet, który przyszedł dzisiaj od przypadkowego antysemity:[AntiSuperDushisraeli:

Egipt zabił 12 Meksykanów, bo wyglądali jak ISIS, żydowski ojciec został zabity przez Palestyńczyków, ale Departamentowi Stanu nadal udało się potępić Izrael.

Abdul

Departament Stanu Pamięta rodzinę palestyńską spaloną na śmierć we własnym domu.]


Jako możliwych sprawców podpalenia domu rodziny palestyńskiej sugerowano terrorystów żydowskich. Ci terroryści są traktowani tak jak wszyscy inni terroryści. Potępiły ten czyn wszystkie odłamy społeczeństwa izraelskiego. Izraelczycy rzucili się z pomocą tym, którzy przeżyli. Chyba z jeszcze większą niż dla wielu ofiar żydowskich palestyńskiego terroru. Ale i tak. Dla Abdula, zrobił to Izrael.


Na zakończenie: żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Wobec każdego kraju. Włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.


5-reasons-the-antisemitism-or-anti-israel-distinction-is-irrelevant

Israellycool, 17 września 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Autro/autorka jest z Kanady i przeniósł/przeniosła się kilka lat temu do Izrazela.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. Ten kto... Liga Świata 2015-12-19
1. Korekta MKraus 2015-09-23


Brunatna fala

Znalezionych 815 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turcja: Turcy czczą sympatyka nazizmu   Bulut   2021-01-16
Szczepienia i odwieczna plaga   Collins   2021-01-12
„Guardian” znowu rozpowszechnia kłamstwo o „izraelskim apartheidzie”   Levick   2021-01-11
Pora, by świat położył kres globalnej sieci przestępczości i korupcji Hezbollahu i Iranu   Alamuddin   2021-01-09
Administracja Bidena i “Wojna o prawo powrotu”   Rosenthal   2020-12-29
Dżihad w Boże Narodzenie: "Zimno zabijaj ich z nienawiścią i wściekłością"   Kemp   2020-12-25
Turcja zapowiada powrót Turków     2020-12-24
AP: Cały Izrael jest “naszą ziemią, Palestyną”; wszyscy Izraelczycy są osadnikami;  koniec Izraela jest pewny   Zilberdik   2020-12-24
Palestyńskie podżeganie przeciwko izraelskim dziennikarzom   Tawil   2020-12-17
Czy Teheran buduje “kuchnię diabła”?   Taheri   2020-12-12
Magazyn “Time” opublikował stronniczy, popierający BDS artykuł, który udaje, że jest obiektywny     2020-12-11
Zagrzebane w relacjach “Guardiana” o śmierci szefa programu nuklearnego Iranu: wezwania Teheranu do zniszczenia Izraela   Levick   2020-12-05
Premier AP, Shtajjeh, broni polityki “płaca za mordowanie”   Fitzgerald   2020-11-29
Mordercza wojna o zdrowie moralne   Koraszewski   2020-11-27
Ciekawy opis antysemityzmu z 1944 roku dokładnie opisuje antysyjonizm     2020-11-27
Dlaczego Bractwo Muzułmańskie wylazło z nory   Toameh   2020-11-22
Dekapitacja wolności w Europie   Collier   2020-10-24
Nerdeen Kiswani walczy o Palestynę od rzeki do morza   Fitzgerald   2020-10-07
Sprawa Al-Dury po 20 latach   Landes   2020-10-06
Rzeczy, o których chce nas poinformować najbardziej na świecie poszukiwana terrorystka   Roth   2020-10-05
Groźba państw sierocych dla porządku świata    Taheri   2020-09-24
Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się   Meotti   2020-09-21
„Czarny Wrzesień” pół wieku temu i teraz   Fernandez   2020-09-17
Turecki prezydent zapowiada wojnę     2020-09-14
Gdzie postawić granicę antysemitom?   Tobin   2020-09-12
Cypr: 46 lat tureckiej okupacji   Bulut   2020-09-11
Palestyńczycy: Żydzi i chrześcijanie są naszymi wrogami   Toameh   2020-08-24
Popłoch wśród uzależnionych od wojny z syjonizmem   Tobin   2020-08-15
Jordania skarży się na Izraelczyków, którzy “szturmują meczet” Al-Aksa   Fitzgerald   2020-08-14
Musimy nadal osuszać bagna antysemickich kłamstw   Chesler   2020-08-10
Czego nauczyłeś się dzisiaj w szkole, drogie małe dziecko ze szkoły UNRWA w Gazie?   Bedein   2020-07-28
Plan Hamas-Huti wojny nie tylko z Izraelem, ale także z innymi Arabami   Toameh   2020-07-27
Instytucjonalny rasizm Narodów Zjednoczonych   Bergman   2020-07-26
AP na bieżąco przekłamuje historię   i Nan Jacques Zilberdik   2020-07-24
Rasizm uznaje się za nieodłączną cechę zachodnich społeczeństw. Dlaczego nie antysemityzm?   Gerstenfeld   2020-07-23
Palestyńczycy: Abbas podpisuje własny wyrok śmierci   Toameh   2020-07-22
Jak zachowywaliby się Palestyńczycy przy rozwiązaniu w postaci jednego państwa?     2020-07-16
Po zamianie Hagia Sophia w meczet Turcja przysięga, że “wyzwoli Al-Aksę”   Frantzman   2020-07-12
Trwający problem antysemityzmu w Niemczech   Bergman   2020-07-10
Trzeba stanowczo wystąpić przeciwko promocji mordowania   Gerstenfeld   2020-07-07
UE nadal próbuje finansować palestyńskie NGO związane z terrorem   Toameh   2020-07-06
Żydzi: Azjaci, Słowianie, a teraz straszni biali suprematyści   Amos   2020-07-03
Żeby karać głównych sprawców terroru AP, Izrael musi nauczyć się rozumieć język “palestyński”   Marcus   2020-06-30
Grają surmy bojowe i werble wciąż warczą   Koraszewski   2020-06-27
New York Review of Books” papuguje kłamstwa o ”Śmiertelnej wymianie”     2020-06-18
Problem z „pokojem”   Toameh   2020-06-15
Iran: Mimo pandemii Ayatollah wzywa do dżihadu przeciw żydowskiemu państwu   Rafizadeh   2020-06-11
Palestyńczycy: Burzenie domów, o których nikt nie mówi   Toameh   2020-06-08
Palestyńskie ”prawo powrotu” jest bronią polityczną   Julius   2020-06-04
Mułłowie Iranu propagują antyizraelską agendę mimo koronawirusa   Rafizadeh   2020-05-28
Hipokryzja UE, używającej ”prawa międzynarodowego”, które stosuje wyłącznie wobec Izraela     2020-05-26
Cenny dar Abbasa dla Iranu: Hamas   Toameh   2020-05-24
Żydzi nigdy nie żyli jak równi w arabskich i muzułmańskich krajach   Shulewitz   2020-05-23
Gorycz z powodu nieudanego ludobójstwa   Greenfield   2020-05-22
Turcja: ”Resztki po mieczu” Erdogana   Bulut   2020-05-21
Palestyńscy uchodźcy i UNRWA – pora powiedzieć prawdę   Collier   2020-05-20
Nakba trwa od 72 lat. Ale jest czymś innym niż mówią Palestyńczycy     2020-05-17
Turecka ”sprawiedliwość”: uwolnić gangsterów, trzymać dysydentów w zamknięciu   Bekdil   2020-05-16
Program oszustw i kłamstw OWP   Tawil   2020-05-15
If Not Now i Gisha twierdzą, że Gaza jest okupowana, Definicja @ICRC nie zgadza się – ale ICRC zmienia regułę wyłącznie dla Gazy   Amos   2020-05-10
Palestyńskie kłamstwa nigdy nie umierają; Wikipedia i Google trzymają je przy życiu   Chesler   2020-05-04
Antysemityzm jest najstarszym ”fake news” świata   Yemini   2020-04-28
Palestyński wirus: wzory osobowe Abbasa   Tawil   2020-04-25
”Financial Times” rozpowszechnia kłamstwo o „segregacji” w Izraelu   Levick   2020-04-24
Dlaczego Turcja przytula Hamas?   Toameh   2020-04-23
Gobbels polubiłby wiele w mediach społecznościowych   Stalinsky   2020-04-19
Pandemiczne zawieszenie broni antysemityzmu? Nie ma mowy   Tobin   2020-04-16
Założyciel BDS: Izrael powinien nas uratować, a potem umrzeć   Tobin   2020-04-09
Dziesiątki milionów Europejczyków ma demoniczne poglądy na Izrael   Gerstenfeld   2020-04-05
Koronawirus: dlaczego palestyńscy przywódcy nie pomagają Gazie w zwalczaniu zarazy   Tawil   2020-04-03
Mimo koronawirusa dżihad przeciwko Izraelowi trwa   Toameh   2020-04-02
Muzułmańscy ekstremiści wykorzystują koronawirusa do promocji terroryzmu i nienawiści   Tawil   2020-03-31
Hamas: już strzelać czy zachować spokój?     2020-03-28
Oszustwo AP: umiarkowanie po angielsku i ekstremizm po arabsku   i Itamar Marcus   2020-03-24
Dlaczego Palestyńczycy umierają w więzieniach Hamasu?   Tawil   2020-03-16
Oszczerstwo o rytuale krwi arcybiskupa Hanny   Fitzgerald   2020-03-15
Jasbir Puar i moralna klęska świata akademickiego   Rosenthal   2020-03-12
Zabawa w  antysemityzm podczas karnawału w Aalst   Collins   2020-03-11
Europie nie wolno paść ofiarą szantażu Erdoğana   Bekdil   2020-03-07
Jak zachodnie media stały się użytecznymi idiotami Gazy?   Yemini   2020-03-06
Czystka etniczna  Żydów i hipokryzja lewicy   Collier   2020-03-05
W rzeczywistości Palestyńczycy nigdy nie dążyli do pokoju   Yemini   2020-03-02
Czy chrześcijanie znikną z Bliskiego Wschodu?   Dabbas   2020-02-28
Zamiana praw człowieka w kiepski dowcip   Gordon   2020-02-25
Czy upiory totalitaryzmu mogą się odrodzić?   Koraszewski   2020-02-23
Balony z Gazy – problem wybuchającego terroru   Lipman   2020-02-22
Finansowane przez UE, kierowane przez Palestyńczyków. Kampanie BDS w szatach UE   Collier   2020-02-21
Przebierańcy   Lewin   2020-02-20
Nasz europejski wróg   Rosenthal   2020-02-17
Prosto o arabsko-izraelskim konflikcie   Pickles   2020-02-15
Błędny profil palestyńskich terrorystów   Flatow   2020-02-13
Podżeganie irańskiego reżimu do zniszczenia Izraela   Shindman   2020-02-12
Palestyńczycy: Po podżeganiu do przemocy Abbas przybywa do Nowego Jorku, by walczyć z planem pokojowym   Tawil   2020-02-11
Przecież nikt nie traktuje tego poważnie   Koraszewski   2020-02-10
Francja: Wypal trawkę, zabij Żyda, uniknij procesu, idź wolny   Milliere   2020-02-09
W Międzynarodowym Dniu Pamięci Holocaustu fake news i przywódcy podburzający do nienawiści nie są niczym nowym   Amos   2020-02-02
Czy obsesyjna nienawiść irańskiego reżimu do Żydów będzie jego zgubą?   Rosenthal   2020-01-27
Historia stara jak świat   Frantzman   2020-01-27
Autonomia Palestyńska walczy z Żydami, by „bronić” całej ludzkości   Marcus   2020-01-23
Czego światowi przywódcy nie dowiedzą się w Jad Waszem   Julius   2020-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk