Prawda

Poniedziałek, 19 listopada 2018 - 00:05

« Poprzedni Następny »


5 powodów, dla których rozróżnienie między “antysemicki czy antyizraelski” jest nieistotne


Deebo 2015-09-23

Żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Dla każdego kraju, włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.

 


Roger Waters nie ma antysemickiej kości w ciele, ponieważ unika używania słowa na Ż.  


Rejkjawik, Islandia
głosował za bojkotem Izraela, ale absolutnie nie wiąże tego z faktem, że jest to jedyne państwo żydowskie.


Iran grozi Izraelowi unicestwieniem
każdego dnia, życząc równocześnie narodowi żydowskiemu szczęśliwego Rosz Haszana.


Podczas wizyty Benjamina Netanjahu w Londynie uczestnik protestu wyciąga pensa i krzyczał: “Wy dbacie tylko o pieniądze!”.


Aha, ten ostatni! Przyłapany! Jesteś takim antysemitą!


BDS protestuje przeciwko artystom Izraelskim, niezależnie od ich stanowiska politycznego.


Norweski festiwal filmowy odrzuca film o ludziach niepełnosprawnych, ponieważ jego reżyser jest Izraelczykiem.


Hiszpański festiwal reggae usuwa Matisyahu.


Matisyahu nawet nie jest Izraelczykiem! A więc przyłapani, wy nienawidzący Żydów!


Wiecie co? Kogo to obchodzi? Dlaczego tak się wysilamy, by przyłapać nienawidzących Izraela na wypowiedzeniu słowa na Ż? Albo użyciu antysemickich gestów? A ja mam pytanie:


OD KIEDY NIENAWIŚĆ OPARTA NA PAŃSTWOWOŚCI JEST BARDZIEJ AKCEPTOWALNA NIŻ TA OPARTA NA POCHODZENIU ETNICZNYM??


Dam wam więc następujących 5 powodów, dla których próba „przyłapania antysemity w pokoju pełnym nienawidzących Izraela” jest kompletnie bez sensu.


1. Nienawiść oparta na państwowości jest równie zła


Chiny mają udokumentowaną historię łamania praw człowieka. Od egzekucji, poprzez brak wolności słowa, politykę jednego dziecka do aneksji Tybetu, wiele tam jest złych uczynków, przeciwko którym należy protestować.


Weź grupę 50 przyjaciół, namaluj kilka plakatów, przygotuj jakieś makabryczne rekwizyty i ich do najbliższego sklepu spożywczego, którego właścicielami są Chińczycy. Krzycz tak głośno jak potrafisz: “UWOLNIĆ TYBET”, trzymaj wysoko zdjęcia ofiar tortur i zdewastuj sklep.


Brzmi absurdalnie, prawda? Co chińska rodzina, która prowadzi ten sklep, ma wspólnego z Tybetem?  


“Człowieku, jestem z Chicago”.
“Człowieku, jestem z Chicago”.

No cóż, takie protesty mają miejsce pod przedsiębiorstwami, które są własnością Izraelczyków na całym świecie.


Ludzie mówią nagle o “wolności słowa” i “nie jestem antysemitą, ale jestem anty *wstaw tutaj jakiekolwiek modne słowo, o które oskarżasz Izrael*”.


Dyskryminacja oparta na państwowości jest nielegalna w wielu krajach, w których odbywają się te protesty. O co tu chodzi? Czy “Izraelczyk” w jakiś sposób nie jest definiowany jako państwowość? Niezależnie od osobistych poglądów indywidualnych ludzi, jak długo twój kraj ma stosunki dyplomatyczne z Izraelem, „Izraelczyk” to prawnie definiowana przynależność państwowa i podlega tym prawom o dyskryminacji.  


2. Od rzemyczka do koziczka


Słynni nienwistnicy Izraela, tacy jak George Galloway, Roger Waters i Ali Abumination  starannie omijają słowo na “Ż”, kiedy rzygają nienawiścią. Od czasu do czasu jednak to słowo wymyka się i BAM! Przyłapany!


George Galloway nawet zadaje sobie trud, by reagować na wszystkich swoich obserwatorów, którzy używają podręcznikowego języka antysemity , żeby im powiedzieć, że to nie jest w porządku. Roger Waters musiał wyjaśniać głównym medium, że nie jest antysemitą.


Czy George Galloway kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego tak wielu z jego niezablokowanych obserwatorów okazuje się podręcznikowymi przykładami antysemitów? Czy Roger Waters kiedykolwiek zastanowił się, dlaczego ADL przyznała mu niesławny tytuł antysemity bona fide?


A mamy jeszcze Helen Thomas, nieżyjącą reporterkę z Białego Domu, krytyka Izraela. W słynnym wideo mówi ona, że wszyscy Żydzi muszą opuścić Palestynę i udać się do „domu”, który nazywa ona Polską i Niemcami. Te właśnie kraje, w których ubito jedną trzecią światowej populacji Żydów. Dlaczego nie powiedziała Syria, Irak lub Egipt? Lub którykolwiek inny kraj arabski całkowicie obecnie oczyszczony z Żydów, którzy stanowią teraz połowę populacji Izraela? Ponieważ Holocaust nic dla niej nie znaczył. Wyrzucenie Żydów z krajów arabskich, gdzie żyli przez tysiące lat, nic dla niej nie znaczyło. A najgorsze ze wszystkiego, trzy tysiące lat nieprzerwanego istnienia Żydów na niemal całkowicie pustym i jałowym nieużytku, który nazywali domem, nic dla niej nie znaczyło.


Żydzi jemeńscy lecący do Izraela“Polska? Gdzie to jest?”

Żydzi jemeńscy lecący do Izraela

“Polska? Gdzie to jest?”To jest samo uosobienie krytyków Izraela. To nie ma nic wspólnego z syjonizmem lub Izraelem. To wszystko traktuje tylko o Żydach. To jest antysemityzm. Źródło nienawiści do Izraela zawsze prowadzi do antysemityzmu. I z czasem, niezależnie od tego, jak bardzo próbują, ich argumenty zawsze prowadzą do Żydów, bo muszą wyjaśnić, dlaczego nie okazują żadnej wrogości wobec 20% Izraelczyków, którzy nie są Żydami, ale mają takie same prawa jak wszyscy inni.


3. Nie próbują nawet ukryć swojej hipokryzji, bo nikt jej nie szuka


Pamiętacie, kiedy w ONZ przedstawiono rezolucję potępiającą łamanie praw kobiet przez Izrael? Wszyscy śmialiśmy się z tego absurdu do chwili, gdy została przyjęta. W tym roku Narody Zjednoczone uchwaliły jedną z najbardziej absurdalnych rezolucji Ta rezolucja potępia Izrael jako najgorszego na świecie sprawcę łamania praw kobiet, dowodząc, że wszystko co jest antyizraelskie -niezależnie od tego jak absurdalne i jak całkowicie niezgodne z prawdą – zostanie uchwalone przez OMZ. Wkrótce potem ONZ potępiła Izrael jako sprawce najgorszego na świecie łamania praw do opieki zdrowotnej. Gdyby Katar przedstawił rezolucję wzywającą do potępienia Izraela za szczucie morderczych pszczół na niczego niepodejrzewające niepełnosprawne dzieci palestyńskie, zostałaby najprawdopodobniej uchwalona bez tego, by ktoś ją rzeczywiście przeczytał. 


Odpowiedzialnymi za ten dowcip są członkowie Rady Praw Człowieka ONZ, wśród których są Arabia Saudyjska, Kuba i Katar. Arabia Saudyjska to światowy mistrz obrony praw kobiet, gdyby tylko pozwolili im prowadzić samochody i pracować, albo wychodzić z domu bez zgody strażnika. Katar, gdzie przewiduje się, że (jeśli dotychczasowe tempo śmiertelnych wypadków się utrzyma) zginą 4 tysiące robotników zagranicznych w trakcie budowy stadionu, który zostanie użyty tylko raz.


Na Izrael zwaliło się niemal globalne potępienie za postępowanie z uchodźcami. Teraz widzimy jak reszta świata postępuje z własnym kryzysem z uchodźcami. W porównaniu z innymi Izrael zrobił więcej dla uchodźców, mimo ograniczonych zasobów, niż większość państw europejskich, włącznie z dostarczeniem opieki zdrowotnej, tymczasowego schronienia i wysyłania zespołów doraźnej pomocy humanitarnej. Jak dotąd większość krajów europejskich robi to:


 Uchodźcy na Węgrzech“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”

 

Uchodźcy na Węgrzech

“Hey, Zsombor. Widziałeś kiedyś ten odcinek ‘Żywych trupów’?”Nie chcę powiedzieć, że ludzie nie są oburzeni traktowaniem uchodźców przez te kraje, ale czy widzieliście jakąś kampanię „Bojkotuj Węgry”? Czytaliście o jakiejś akcji: „Saudi Apartheid Week”? Po raz pierwszy w historii palestyńscy “uchodźcy” (zgodnie z definicją UNRWA) są uchodźcami według definicji normalnych ludzi i nikt nie wie, co z nimi zrobić.  


Dlaczego więc wszystkim tym krajom uchodzi na sucho robienie tego, o co ludzie nagminnie oskarżają Izrael, i to robienie tego na znacznie większą skalę? Bo nikt na nie nie patrzy. Patrzą tylko na Izrael, oczekując, że będzie absolutnie doskonały, bo inaczej – bojkot. Inne kraje próbują dyktować Izraelowi, co jest słuszne, a co niesłuszne, ale w zetknięciu z podobnym wyzwaniem sami zachowują się znacznie gorzej, a nie lepiej.


To samo dotyczy izraelskich reakcji, podczas gdy palestyńskie akcje, które je wywołały, pozostają pominięte milczeniem, minimalizowane lub usprawiedliwiane – ale o tym pisano już do znudzenia.


4. Gdyby nienawidzenie kraju “X” było pracą na pełen etat…


Obserwując antyizraelskie dyskusje w Internecie próbuję wyobrazić sobie, jak wyglądałyby, gdyby dyskutowano o jakimkolwiek innym kraju? Dlaczego Izrael, kraj, który chce zapewnić swoim obywatelom edukację, opiekę zdrowotną i pomaga światu w chwilach potrzeby, otrzymuje najcięższe ciosy w postaci protestów, bojkotów i szkalowania?


Odpowiedź jest prosta. Istnieją niezliczone organizacje na całym świecie i tysiące ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie zawodowe i całkowicie skupili się na jednej sprawie. Na sprawie oczerniania jedynego państwa żydowskiego. Są kraje, które na tym samym oparły całą swoją politykę zagraniczną.


Wyobraźcie sobie, co byłoby, gdyby połowa tego wysiłku była skierowana … no, nie wiem, powiedzmy… na Belgię.


Uwierzcie mi, codziennie znajdujemy powody, by protestować i bojkotować tych ludzi. Czy wiecie, że praktykują oni apartheid przeciwko Flamandom, a ich traktowanie ubiegających się o azyl jest poniżej krytyki? Bojkotuj Stella Artois!!


“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”
“Belgijski?! To nazywa się gofr waloński!”

A gdyby… powiedzmy… Belgii codziennie, od dnia jej założenia, grożono unicestwieniem i gdyby doznała wielu wojen, których celem było wytępienie jej ludności, a gdyby… powiedzmy… Belgia musiała także podejmować trudne decyzje, jakich wymaga zachowanie równowagi między bezpieczeństwem a prawami człowieka – to o tyle łatwiejsza byłaby pełnoetatowa kariera krytyka Belgii.


Jak się to wiąże z nienawiścią do Żydów? No cóż. Kiedy efekt tej pełnoetatowej pracy pod przymusem tradycji i prania mózgów wżera się w umysły ludzi, rozumieją po prostu, że wszyscy Żydzi związani są z uczynkami Izraela. A wtedy dostajesz „doniesienie”, w którym koszmarne zamordowanie Żydów we Francji powoduje, że reporter BBC, nawet bez chwili zastanowienia mówi: “No tak, ale Palestyńczycy…”


5. Oskarżenia, które są jawnie psychopatyczne


Wszyscy wiemy, że Mossad trenuje stworzenia morskie specjalnie w celu zjadania dzieci palestyńskich. Bo żaden plan nie jest tak realistyczny i dobrze przemyślany, jak plany złoczyńców z Jamesa Bonda z lat 1960. Kiedy jednak nie masz już niczego, o co można by oskarżyć Izrael, przesadzasz albo zmyślasz.


Wśród rzeczy, o które rzeczywiście oskarżano Izrael, są:


Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.
Są w zmowie z kradnącymi skarpetki suszarkami.

Dla tych, którzy nie pamiętają historii antysemityzmu, przypomnijmy. Żydów oskarżano o:

Te prastare oskarżenia z dni minionych są równie absurdalne, jak te rzucane dzisiaj. Przedstawiają Izrael jako jeden nikczemny twór. Czyn jednego Izraelczyka oznacza, że cały „Izrael” to zrobił.


Spójrzcie na Tweet, który przyszedł dzisiaj od przypadkowego antysemity:[AntiSuperDushisraeli:

Egipt zabił 12 Meksykanów, bo wyglądali jak ISIS, żydowski ojciec został zabity przez Palestyńczyków, ale Departamentowi Stanu nadal udało się potępić Izrael.

Abdul

Departament Stanu Pamięta rodzinę palestyńską spaloną na śmierć we własnym domu.]


Jako możliwych sprawców podpalenia domu rodziny palestyńskiej sugerowano terrorystów żydowskich. Ci terroryści są traktowani tak jak wszyscy inni terroryści. Potępiły ten czyn wszystkie odłamy społeczeństwa izraelskiego. Izraelczycy rzucili się z pomocą tym, którzy przeżyli. Chyba z jeszcze większą niż dla wielu ofiar żydowskich palestyńskiego terroru. Ale i tak. Dla Abdula, zrobił to Izrael.


Na zakończenie: żeby TAK BARDZO nienawidzić jakiegoś kraju, potrzeba dodatkowego bodźca. Dodatkowy bodziec może przyjść tylko z najstarszej nienawiści. Nikt na świecie nie mówi, że nie nienawidzi Hindusów, a tylko nienawidzi Indii, a potem protestuje przed hinduskimi przedsiębiorstwami na całym świecie. Standardy ustalone dla Izraela są nieosiągalne i są łamane na wielką skalę także przez oskarżycieli Izraela. Oparta na państwowości nienawiść jest zła. Wobec każdego kraju. Włącznie z Izraelem, niezależnie od tego, co może ci o nim mówić twój wprowadzony w błąd umysł. Ten, kto nienawidzi Izraela, jest antysemitą. Koniec pieśni.


5-reasons-the-antisemitism-or-anti-israel-distinction-is-irrelevant

Israellycool, 17 września 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Autro/autorka jest z Kanady i przeniósł/przeniosła się kilka lat temu do Izrazela.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
2. Ten kto... Liga Świata 2015-12-19
1. Korekta MKraus 2015-09-23


Brunatna fala

Znalezionych 584 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak ”New York Times” usprawiedliwia antysemityzm   Chesler   2018-11-18
Rzeź chrześcijan, brak reakcji egipskich władz   Ibrahim   2018-11-13
Żydzi a rządy prawa w Europie   Gerstenfeld   2018-11-12
Asia Bibi: Pakistańska zdrada sprawiedliwości   Meotti   2018-11-07
W Nowym Jorku są setki antyżydowskich przestępstw nienawiści – i ANI JEDEN schwytany sprawca nie był ze skrajnej prawicy      2018-11-03
Masakra w synagodze w Pittsburghu: pobudka dla antysemitów?   Maroun   2018-11-02
Ukryci zakładnicy w wojnie Hamasu w Gazie   Collins   2018-10-20
Nowoczesne ”ostateczne rozwiązanie” jest bardzo podobne do starego   Maroun   2018-10-18
Jak Iran planuje przejęcie Gazy   Toameh   2018-10-17
Jak Palestyńczycy kłamią Europejczykom   Tawil   2018-10-13
Cel Iranu - zlikwidowanie Izraela     2018-09-29
Islamskich antysemitów chroni niemieckie państwo prawa   Tibi   2018-09-26
Turcja: tortury, wykorzystywanie seksualne szaleją w więzieniach   Bulut   2018-09-21
Krytyka czy patologiczna nienawiść?   Rosenthal   2018-09-19
Lewicowy nacjonalizm i bolszewicka prawica   Koraszewski   2018-09-18
Nienawiść Corbyna do Izraela nie jest żadną niespodzianką   Bergman   2018-09-13
Ku czemu zmierza antysyjonizm?   Koraszewski   2018-09-09
Ankara oskarża dziennikarza z okupowanego Cypru   Bulut   2018-09-08
Za co nienawidzą Żydów   Lewinskaja   2018-09-03
Żydowski exodus, który Corbyn ignoruje   Julius   2018-08-30
Pani biskup i jej fałszywe świadectwo   Landes   2018-08-28
Odpowiedzialność Abbasa za kryzys w Gazie   Tawil   2018-08-26
Nasze dzieci mogą wybrać demokrację zamiast islamu     2018-08-24
Przykro mi, liberałowie – antysyjonizm jest antysemityzmem   Marquardt-Bigman   2018-08-19
Niewolnictwo Jazydów, handel dziećmi, groźby śmierci wobec dziennikarzy: czy Turcja powinna pozostać w NATO?   Bulut   2018-08-16
Mordercza nienawiść do Żydów znowu szerzy się jak ogień   Meotti   2018-08-15
Czy Corbyn jest antysemitą?   Tsalic   2018-08-13
Muzułmański program: Dżihad, islamski kalifat, zlikwidowanie Izraela     2018-08-11
Powracająca (brunatna) fala   Koraszewski   2018-08-10
Ujawnianie zbrodni ISIS jest terroryzmem   Bulut   2018-07-30
Demonstracja przeciwko Trumpowi szerzy truciznę na ulicach Londynu   Collier   2018-07-29
Dlaczego Iran wspiera palestyńskie grupy terroru?   Toameh   2018-07-28
Najnowsza fatwa muftiego Jerozolimy   Tawil   2018-07-26
„Ogniste sokoly” i dylemat - walczyć czy uciekać   Collins   2018-07-21
"Zasiłek dżihadysty": poglądy na pracę na Bliskim Wschodzie   Darwish   2018-07-17
Międzynarodowa społeczność ignoruje ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2018-07-14
KADISZ – modlitwa żałobników   Kłys   2018-07-12
Co jest z nami nie tak?   Rosenthal   2018-07-11
Iran: „Tworzymy potęgę w Libanie – bo chcemy stamtąd walczyć z wrogiem z całą naszą siłą”     2018-07-07
Co jest siłą napędową antyizraelskiej polityki?   Rosenthal   2018-07-05
Human Rights Watch i Rada Praw Człowieka: naturalni wspólnicy przeciwko Izraelowi   Amos   2018-07-03
Turcja: „Święta wojna” Erdogana   Bekdil   2018-06-28
Turcja: gloryfikacja morderstwa, męczeństwa i dzieci-żołnierzy   Bulut   2018-06-26
Piromani z Gazy   Bergman   2018-06-12
Radykalizm: prawdziwym szokiem była reakcja Amerykanów...   Rafizadeh   2018-05-29
Czy będzie międzynarodowe dochodzenie dla Afrin   Frantzman   2018-05-27
Zachodnia Nakba: nienawiść do Izraela   Meotti   2018-05-24
Gaza: raz jeszcze o pokojowych Marszach Powrotu     2018-05-20
Nasi ludzie zdjęli mundury i dołączyli do marszów     2018-05-19
Gaza, Hamas i dlaczego nie będę dzisiaj krytykował Izraela   Colier   2018-05-18
Gazańczycy są ofiarami ideologii i nienawiści   Yemini   2018-05-15
Antysemityzm, tym razem w islamistycznej odmianie, znowu dręczy Francję   Ahmed   2018-05-07
Ateista jest robakiem w ciele muzułmanów…     2018-05-05
Hitler zawarł umowę z Żydami     2018-05-04
Ludobójstwo w Nigerii   Ibrahim   2018-05-03
“Biuro prasowe” Hamasu: prawda przychodzi na metę ostatnia   Tawil   2018-05-02
Kiedy globalne media ignorują latawce ze swastyką, Hamas wygrywa wojnę propagandową   Yemini   2018-04-30
Jaka jest cena życia palestyńskich cywilów?   Maroun   2018-04-22
Gdzie Alt-Right gubi się w sprawie Żydów   i Nathan Cofnas   2018-04-02
Nowy palestyński dżihad dla unicestwienia Izraela   Tawil   2018-03-31
Parkland i antysemityzm   Ahmed   2018-03-30
U.S.A.: Nasilają się muzułmańskie nawoływania do mordów   Bergman   2018-03-26
Podręczniki UNRWA nadal wypełnione są niekończącym się podżeganiem   Bedein   2018-03-20
Ukarany za nie skandowanie “Śmierć Ameryce, Izraelowi, Brytanii”   Rafizadeh   2018-03-19
Wylęgarnie lubieżnych sympatyków totalitarnych idei    Koraszewski   2018-03-16
Spojrzenie na muzułmańską logikę i zachodnią naiwność   Ibrahim   2018-03-15
Izrael jest jednym wielkim osiedlem   Tawil   2018-03-14
Dlaczego Turcja chce najechać greckie wyspy?   Bulut   2018-03-12
Armia Mahometa powraca   Koraszewski   2018-03-10
Turcja grozi inwazją na Grecję   Bulut   2018-02-28
Droga Sarah Silverman: Amnesty kłamie o rodzinie Tamimich   Marquardt-Bigman   2018-02-22
Palestyńczycy: Wojna Hamas-ISIS, skorumpowani przywódcy   Tawil   2018-02-20
Życie w Pakistanie jest piekłem dla nie-muzułmanów   Austin   2018-02-15
Arabowie niosą sztandar nazistowskiego antysemityzmu   Julius   2018-02-10
Wracając z wystawy albo antysemityzm lewicy   Lewin   2018-02-08
Aby Turcja znowu czuła się imperialna   Bekdil   2018-02-06
5 kłamstw patriarchy w “Guardiana”     Levick   2018-01-18
Czy dzieciobójcy dzielą się wodą?   Koraszewski   2018-01-17
Palestyńskie świętowanie morderstwa i terroru   Tawil   2018-01-14
Turecki Twitter eksploduje ludobójcza nienawiścią do Żydów   Bulut   2018-01-11
Hezbollah wzywa do wojny z Izraelem     2018-01-10
Ludobójstwo, którego nie było   Koraszewski   2018-01-09
Jeżeli się nie obudzimy, to skończy się tragicznie - wersja uzupełniona    Sommer   2018-01-08
Mały trybik w machinie podłości   Koraszewski   2018-01-04
Ciekawy problem z tym konfliktem   Bellerose   2018-01-01
Antysemicki antysyjonizm i rasistowska lewica   Lumish   2017-12-30
Bangladesz: prześladowania hindusów przez muzułmanów   Habib   2017-12-29
W wojnie psychologicznej słowa i obrazy zabijają   Collins   2017-12-27
Hamas zacieśnia stosunki z Iranem     2017-10-25
Izraelskie “mury apartheidu” i północnoirlandzkie “mury pokoju”: przyczynek do badania podwójnych standardów w mediach   White   2017-06-28
Iran w setną rocznicę Rewolucji Październikowej   Koraszewski   2017-06-23
Prawdziwa twarz rzekomo współczujących   Koraszewski   2017-06-22
Krokodyle łzy i terroryzm   Tawil   2017-06-21
Skrajnie prawicowy islamizm jest nowym nazizmem Europy   Frentzman   2017-06-18
Jak dobry biskup uprawia nieantysemityzm   MacEoin   2017-06-17
Francusko-niemiecka telewizja publiczna odmawia pokazania filmu dokumentalnego o europejskim antysemityzmie – film jest zbyt uczciwy     2017-06-15
Od Ilana do Sary Halimi: francuska hańba   Landes   2017-06-10
Trwa wojna między XXI a XV wiekiem   Frantzman   2017-05-27
Szwedzi namiętnie krytykują Izrael   Frantzman   2017-05-14
Gdzie się podziali antyfaszyści?   Koraszewski   2017-05-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Uprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk