Prawda

Wtorek, 7 grudnia 2021 - 13:29

« Poprzedni Następny »


To nie okupacja, to islam


Daniel Greenfield 2014-07-05


Muzułmanie nie zaczęli zabijać Żydów i chrześcijan z powodu polityki zagranicznej. Zaczęli prześladować i zabijać swoich chrześcijańskich i żydowskich sąsiadów, bo nakazywała im to ich religia.

Ciała trzech zamordowanych nastolatków izraelskich, 19-letniego Naftalego, który lubił grać w koszykówkę, 16-letniego Gilada, który właśnie ukończył kurs nurkowania i 19-letniego Eyala z jego gitarą, natkną się na tę samą upiorną paradę tańczących wokół trumien, jaka towarzyszy każdej ofierze terroru.


Reporterzy naskrobią coś o „osiedlach” i „cyklu przemocy”. Dyplomaci będą wzywali do powściągliwości i przypominali każdemu, że rozwiązanie można znaleźć tylko w negocjacjach z terrorystami. A mędrcy ustawią wszystko w perspektywie, grzebiąc ich pod warstwami słów i obciążając ich trumny kamieniami zapomnienia. Ale wszystkie puste słowa o “okupacji” i “cyklu przemocy”, przywoływanie pokojowego rozwiązania, które zawsze jest na horyzoncie, ale nigdy się nie pojawia, oraz mapy, które oddają jeszcze więcej terytorium terrorystom, zajmują się problemem, który nie istnieje. Tu nie chodzi o fizyczne terytorium. Tu chodzi o terytorium duchowe. Tu nie chodzi o nacjonalizm. Tu chodzi o islamizm. Tu nie chodzi o „okupację”. Tu chodzi o islam.


“Wychowałam moje dzieci na kolanach religii [islamskiej], to są religijni chłopcy, uczciwi i o czystych rekach, a ich celem jest przyniesienie zwycięstwa islamu” – powiedział matka jednego z morderców z Hamasu. Nie naród palestyński, nie rozwiązanie w postaci dwóch państw, nie czterdzieści procent tego i sześćdziesiąt procent tamtego; zwycięstwo islamu.

Naftali, Gilad i Eyal zostali zamordowani z tego samego powodu, dla którego zamordowano setki tysięcy ludzi w Syrii, Iraku, Egipcie, Afganistanie, Nigerii i Pakistanie.

Nie wspominając już o zabitych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Zostali zamordowani w imię wojny religijnej, która trwa od ponad tysiąca lat. Muzułmanie nie zaczęli nagle zabijać Żydów w roku 1948 albo w 1929. Nie zaczęli zabijać chrześcijan z powodu amerykańskiej polityki zagranicznej ani biznesu naftowego.

Muzułmanie nie zaczęli zabijać Żydów i chrześcijan z powodu polityki zagranicznej. Zaczęli prześladować i zabijać swoich chrześcijańskich i żydowskich sąsiadów, bo nakazywała im to ich religia.

Hamas, grupa terrorystyczna, która zamordowała tych trzech nastolatków, nie jest palestyńską organizacją nacjonalistyczną, chociaż sporadycznie odgrywa tę rolę. Jej Karta zaczyna się od Allaha i kończy na Allahu. Artykuł 5 karty stanowi, że grupa działa „wszędzie na ziemi, gdzie są muzułmanie, którzy przyjmują islam jako sposób życia”. Jej celem jest stworzenie państwa islamskiego. Wszystko inne jest drugorzędne. Karta Hamasu opisuje tę organizację jako część ogólnoświatowego “Ruchu Bractwa Muzułmańskiego”. Terroryści tego Bractwa zabijają Żydów w Izraelu z tego samego powodu, z którego zabijają szyitów w Syrii lub chrześcijańskich Koptów w Egipcie.


Artykuł Siódmy Karty Hamasu kończy się osławionym hadisem islamskim, który oznajmia, że muzułmański koniec czasów nadejdzie tylko, kiedy “muzułmanie będą walczyć z Żydami i zabiją ich; Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami, które zakrzykną: O muzułmaninie! Za mną ukrywa się Żyd, przyjdź i zabij go!”

Niezależnie od oczywistej, ludobójczej bigoterii jest to cytat z tekstu liczącego ponad tysiąc lat. Jego autor nie głosił masowego mordowania Żydów z powodu osiedli na Zachodnim Brzegu. W tym czasie muzułmanie podporządkowali sobie żydowską populację na Bliskim Wschodzie i panowali nad nią. Żydzi nie byli dla nich żadnym zagrożeniem. Myśl o żydowskiej armii była równie absurdalna jak myśl o podróży na księżyc.

Nienawiść, która wylewa się z tego tekstu, nie ma nic wspólnego z Izraelem, a wszystko wspólne z islamem.


Upieranie się przy wyjaśnieniu muzułmańskiego antysemityzmu polityką zagraniczną jest równie ahistoryczne, jak twierdzenie, że Hitler nienawidził Żydów z powodu wojny Jom Kipur. Tyle tylko, że nazizm i wojna Jom Kipur to przynajmniej zdarzenia w tym samym stuleciu. Islam nienawidził i prześladował Żydów przez ponad 1300 lat przed ponownym narodzeniem Państwa Izrael.

 

Są dwa sposoby patrzenia na ogólnoświatową plagę muzułmańskiego terroryzmu. Jednym jest traktowanie każdego konfliktu islamskiego z chrześcijanami, Żydami, buddystami, hindusami i dziesiątkiem innych religii jako wynik jakichś lokalnych żalów politycznego z ostatnich czasów. Drugim jest rozumienie ich jako lokalnych przejawów historycznej wojny religijnej i kontynuacji fali podbojów, które uczyniły z islamu religię światową.

Możemy być jak sześciu ślepców dotykających islamskiego słonia i zakładających, że trąba i kły są całkowicie odrębnymi zjawiskami. Albo też możemy otworzyć oczy i zobaczyć słonia w pokoju.

Karta Hamasu zaczyna się od koranicznej pochwały dla muzułmanów jako “najlepszych ludzi” i przeklęcia chrześcijan i Żydów, by “udziałem ich było poniżenie”, bowiem “ściągnęli na siebie gniew Allaha”.

To nie jest głoszenie palestyńskiego nacjonalizmu. To jest ideologia islamskiej supremacji.

Nie ma można negocjować z ideologią supremacji. Supremacji nie można obłaskawić. Supremacja nie chce jakiegoś kawałka tortu. Chce całego tortu. Alianci nauczyli się tego płacąc ciężką cenę w wojnie z Hitlerem. Podobnie niezliczone królestwa, które próbowały żyć w pokoju z armiami wyznawców Mahometa.

Gdyby Izrael nigdy nie istniał, nadal istniałby Hamas, tak samo jak istnieją inne gałęzie Bractwa Muzułmańskiego na całym Bliskim Wschodzie. Także gdyby nie istniał syjonizm, Bractwo Muzułmańskie prześladowałoby Żydów pod swoim panowaniem, dokładnie tak samo jak prześladuje chrześcijan w Egipcie i w Syrii.

Gdyby Netanjahu, Szaron, Begin i tysiące innych  - zdaniem apologetów islamu - głównych winowajców konfliktu nigdy się nie urodziło, wyznawcy Mahometa nadal zabijaliby Żydów, jak to robili przez ponad tysiąc lat. Gdyby niebiesko-biała flaga nigdy nie powiewała nad Jerozolimą, gdyby Żydzi pozostali ciemiężeni i prześladowani w ziemiach islamu, tak jak Koptowie i Zaratusztrianie, Naftali, Gilad i Eyal nadal zostaliby zamordowani przez dwóch zabójców, których ich matki wychowały, by żyli dla „zwycięstwa islamu”.


Nie istnieje polityczne rozwiązanie konfliktu z ideologią supremacji. Nie ma takich wycofań się i ustępstw, które spowodowałyby zniknięcie bigoterii. Jeśli tysiąc lat upokorzeń i prześladowań Żydów nie zadowoliło przodków morderców tych nastolatków, to jak przekazanie części Jerozolimy ma tego dokonać?

 

Rozwiązania zaczynają się od prawdy. Prawdą jest, że islamska przemoc wobec Żydów ani nie jest niedawna, ani wyjątkowa. Mordowanie Żydów przez muzułmanów, czy to w Izraelu, czy w Belgii, niczym nie różni się od muzułmańskich rzezi chrześcijan, hindusów, buddystów, a także mniejszościowych muzułmańskich grup odłamowych. Tych konfliktów nie da się rozwiązać przez appeasement!

To nie ofiary tysiącletniej walki o supremację mają przebłagać swoich prześladowców.

To prześladowcy muszą przyznać się do horrorów, jakie popełniali podczas wojen kolonialnych i czystek etnicznych i prosić ofiary o wybaczenie.

 

Nie może być żadnego pokoju zanim muzułmanie nie zrozumieją, że muzułmańskie podboje  były ludobójczą potwornością, która niszczyła całe ludy i kultury. Dopiero wtedy mogą szczerze potępić ISIS za próbę powtórzenia tych potworności. I tylko wtedy będą w stanie żyć w pokoju z resztą świata.


It’s not occupation. It’s islam

Sultan Knish, v2 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. prawda o islamie mieczysławski 2014-07-05


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 741 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pierwszy krytyk bożego dzieła (II)   Ferus   2021-12-05
Pierwszy krytyk bożego dzieła   Ferus   2021-11-28
Paradoksalne „Dzięki Bogu” (II)   Ferus   2021-11-21
Paradoksalne „Dzięki Bogu”.   Ferus   2021-11-14
Absurdalna awersja wierzących do ateizmu   Ferus   2021-11-07
Refleksje sprzed lat: „Fikcyjna walka dobra ze złem” i inne   Ferus   2021-10-31
Atak ateizmu na ludzki rozum? (III)   Ferus   2021-10-24
Pytanie bez odpowiedzi   Łukaszewski   2021-10-18
Atak ateizmu na ludzki rozum? II.   Ferus   2021-10-17
Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2021-10-16
Atak ateizmu na ludzki rozum?!   Ferus   2021-10-10
Idea, która wyprowadziła rozum na manowce   Ferus   2021-10-03
"Time Magazine” i zachodnie podejście do islamizmu   Mahmoud   2021-10-02
Powolne odrzucanie religijnego mitu   Koraszewski   2021-09-27
Duchowni czy wyrachowani biznesmeni w sutannach?   Ferus   2021-09-26
Kościół zdeprawowany i mamoną silny   Koraszewski   2021-09-22
Turecki ateista zamordowany 31 lat temu   Bulut   2021-09-18
Naturalne czy sztucznie wykreowane religie?   Ferus   2021-09-12
Bogowie popkultury.Czyli jakimi religijnymi stereotypami „karmi” nas telewizja.   Ferus   2021-09-05
Ojciec święty, święty Paweł i teologia zastąpienia    Koraszewski   2021-08-30
(Nie)Fachowe pośrednictwo religijne.Czyli nieudana próba połączenia sprzecznych ze sobą zachowań.   Ferus   2021-08-29
Chora koncepcja Boga/bogów   Ferus   2021-08-22
W oparach ateizmu z czasu przeszłego   Koraszewski   2021-08-19
Islam – religia pokoju   Koraszewski   2021-08-16
Rozum i Wiara (XVIII)   Ferus   2021-08-15
Kult jednostki i bunt umysłu zniewolonego   Pandavar   2021-08-10
Biblia, kobiety i Bóg? (III)   Ferus   2021-08-08
Bezduszna duchowość ateistów   Koraszewski   2021-08-03
Most nad przepaścią (III)   Ferus   2021-08-01
Most nad przepaścią (II)   Ferus   2021-07-25
Most nad przepaścią   Ferus   2021-07-18
Chrześcijańskie stanowisko wobec rozdziału Kościoła i państwa   Koraszewski   2021-07-17
Czy ateizm może być nauczany jako religia?   Koraszewski   2021-07-12
Bajka o „zagubionej owcy” i cwanych „pasterzach duchowych”   Ferus   2021-07-11
Biblia, kobiety i Bóg? (II)   Ferus   2021-07-04
Ekumeniczne spotkanie apostatów   Koraszewski   2021-06-29
Czy wolno krytykować muzułmanów?   Pandavar   2021-06-28
Targniecie się na życie wieczne?   Ferus   2021-06-27
Dwa różne Dekalogi   Ferus   2021-06-20
Pasterze i ich bezwolne owce, czyli paradoksy „duchowego pasterzowania”   Ferus   2021-06-13
Biblia, kobiety i Bóg? Czyli co takiego Bóg chce powiedzieć czytelnikom Pisma Świętego?   Ferus   2021-06-06
Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo   Pandavar   2021-06-03
Żałoba bez złudzeń   Igwe   2021-05-26
Bezbożne „Ranczo” (II)   Ferus   2021-05-23
Ateista i „zatroskany głos rozsądku”   Ferus   2021-05-16
Obraza uczuć religijnych. Czyli co obraża osoby wierzące, a co nie, choć może powinno?   Ferus   2021-05-09
„Szczepionkowa” hipoteza powstania religii   Ferus   2021-05-02
Książka Lucjana Ferusa   Koraszewski   2021-04-26
Kłamiemy, gdyż taką mamy naturę? Czyli „względna równowaga między prawdą a fikcją”.   Ferus   2021-04-25
Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk