Prawda

Niedziela, 26 wrzesnia 2021 - 15:23

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Życie czarnych chrześcijan widocznie nie liczy się


Giulio Meotti 2020-09-21

W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. \
W Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Nigeria staje się “największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”. W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan. Na zdjęciu: Trump i Buhari 30 kwietnia 2018 r. w Waszyngtonie.

"Zatrzymać zabijanie", "Wystarczy!", "Nasze życie liczy się" powiedzieli nigeryjscy chrześcijanie i przywódcy kościelni zebrani w Londynie 20 sierpnia, by demonstrować przeciwko masakrze chrześcijan w ich kraju. Wysłali list to brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona, oskarżając międzynarodowe media o „zmowę milczenia”.


W tym samym czasie raporty trzech organizacji – Międzynarodowej Organizacji Budowania Pokoju i Sprawiedliwości Społecznej, Międzynarodowego Komitetu Nigerii i Ogólnopartyjnej Grupy Parlamentarnej na rzecz Międzynarodowej Wolności Religii i Wyznania - ujawniły, że w Nigerii przez ostatnie 20 lat zabito 100 tysięcy chrześcijan. Boko Haram, Al-Kaida i pasterze Fulani oraz inne grupy islamistyczne są odpowiedzialne za śmierć ponad 96 tysięcy chrześcijan w 21 tysiącach oddzielnych atakach. Według raportu 43 242 chrześcijan zginęło z rąk Boko Haram, Islamskiego Państwa i Al-Kaidy; 18 834 zginęło w atakach Fulanich, a 34 233 zabiły inne grupy. Nigeria staje się "największym regionem mordowania chrześcijan na świecie”.


"Te działania są systematyczne - powiedział anglikański arcybiskup Benjamin Argak Kwashi z Jos;- są planowane, kalkulowane… ich zamiarem jest islamizacja Nigerii”.  


Stawki są strategiczne i olbrzymie. Według badania przeprowadzonego przez „Lancet” Nigeria, już dziś najludniejszy kraj Afryki, może mieć populację około 800 milionów ludzi w roku 2100 i może stać się dziewiątą największą gospodarką świata. "Jeśli islam zdobędzie całą Nigerię, reszta Afryki może łatwo paść ich ofiarą” - powiedział biskup Hyacinth Egbebo.


Raporty o masakrach nigeryjskich chrześcijan pokazują zawsze tę samą scenę: wieś z kilkoma ubogimi chatami otoczona polami. Dżihadyści pojawiają się w środku nocy i atakują dom za domem. Wyłamują drzwi, krzyczą "Allahu akbar", mordują starców, gwałcą i okaleczają kobiety i dzieci i porywają dla okupu jako "biznes". Palą domy, szkoły i kościoły. “Jest tak, jakby życie chrześcijan dłużej nie liczyło się” - powiedział pastor Stephen Baba Panya, prezes Evangelical Church Winning All.


"W północnych i centralnych stanach Nigerii tysiące cywilów zginęło w atakach Boko Haram, islamistycznych Fulani i innych ekstremistycznych bojówek - pisała Baronessa Caroline Cox. – Setki kościołów doszczętnie spalono. Całe społeczności zmuszano do opuszczenia swoich domów i ziemi”. The International Society for Civil Liberties and Rule of Law ostrzegało przed "ludobójstwem w stylu Ruandy".


Organizacje, które obserwują prześladowania chrześcijan, od dawna potępiały to, co się dzieje. W 2012 roku organizacja Open Doors USA już wskazywała na niebezpieczeństwo ludobójstwa w Nigerii. Osiem lat później – ilu chrześcijan straciło życie? Ilu można było uratować, gdyby media, rządy i organizacje międzynarodowe naciskały na nigeryjskie władze, by chroniły swoich chrześcijan? Dlaczego Zachód nigdy nie wiąże wymiany handlowej, dyplomatycznej, wojskowej i politycznej z Nigerią z ochroną jej chrześcijan?


Prezydent USA Ronald Reagan powiązał rozmowy ze Związkiem Radzieckim z kampanią o pozwolenie rosyjskim Żydom na opuszczenie kraju. Nawet jednak Żydzi w Związku Radzieckim nie doświadczali takich potworności, jakich chrześcijanie w Nigerii doznają każdego dnia.


W 2018 roku prezydent USA Donald Trump, poruszył tę sprawę w rozmowie z prezydentem Nigerii, Muhammadu Buharim. "Mamy bardzo poważny problem z chrześcijanami mordowanymi w Nigerii” - powiedział mu Trump. Prezydent Trump jest jednak niemal samotny wśród zachodnich przywódców w poruszaniu tej kwestii. Kiedy jego poprzednik, prezydent Barack Obama, spotykał się z Buharim, nigdy nie wspominał o mordowaniu chrześcijan    


Prezydent Trump powinien “mianować specjalnego wysłannika do Nigerii i regionu Jeziora Czad, by ‘skupić się jak promień laserowy’ na atakach Boko Haram i innych islamskich bojówek… by powstrzymać ludobójstwo chrześcijan w regionie” - wzywał były kongresman, Frank Wolf.


Sześć lat temu porwanie 276 uczennic, głównie chrześcijanek, przez islamistyczną grupę Boko Haram w Chibok w Nigerii, wywołało międzynarodowe potępienie. #BringBackOurGirls zyskało wielką popularność na Twitterze – jak można było przewidzieć, bez jakiegokolwiek wrażenia na Buharim. Kampania hashtagów była krótka.


Tylko jedna z porwanych nigeryjskich nastolatek, Leah Sharibu, nie odzyskała wolności i spędziła dwa lata w niewoli Boko Haram. Dlaczego? Ponieważ odmówiła wyrzeczenia się chrześcijaństwa i przejścia na islam. Jej matka dołączyła do protestu w Londynie, ale żadna duża gazeta europejska nie miała dla niej czasu. „Ze znużenia lub zawstydzenia, albo z jednego i drugiego powodu, zamykamy oczy” - powiedział dziennikarz Franz-Olivier Giesbert.

"Czy życie chrześcijan na Wschodzie, w Afryce lub Azji liczy się? To jest pytanie, które możemy sobie stawiać, kiedy widzimy ile miejsca nasze drogie media przeznaczają na informację o zabijaniu i dyskryminacji, jakim poddani są katolicy i protestanci na planecie: nic lub niemal nic, z nielicznymi wyjątkami (...) To jest nasza tartuferie (hipokryzja), która podsyca zderzenie cywilizacji”.  

Innym wyjątkiem jest francuski autor Bernard-Henri Lévy. W długim artykule Lévy opisał swoją wizytę w nigeryjskich kościołach i wsiach spalonych i zniszczonych przez islamskich fundamentalistów, podczas gdy miejscowi księża i biskupi pokazywali mu zdjęcia kobiet okaleczonych po tym, jak odmówiły przejścia na islam. Potem pewien Fulani powiedział mu:

"To jest nasza ziemia, za dużo tu jest chrześcijan, chrześcijanie to psy i dzieci suk. Są zdrajcami, bo nawrócili się na religię białych. Kiedy wszyscy odejdą, Nigeria będzie wreszcie wolna”.

Amerykańska dziennikarka, Kirsten Powers napisała:

"Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie i w Afryce są masakrowani, torturowani, gwałceni, porywani, obcina się im głowy i zmusza do ucieczki z miejsca narodzenia chrześcijaństwa. Można by pomyśleć, że ten horror pochłania ambony i ławy kościelne amerykańskich kościołów. Nie. Milczenie jest niemal ogłuszające”.  

Główne kościoły w USA przyjęły "sygnalizowanie cnoty" o rasizmie po śmierci George’a Floyda, ale żaden chrześcijański przywódca nie powiedział “Życie czarnych chrześcijan liczy się” - "Black Christian Lives Matter", by wzbudzić świadomość o masakrach chrześcijan. Jak powiedział pewien biskup, milczenie Zachodu o masakrach chrześcijan jest "złowieszcze".


"Kulturowe ludobójstwo" Ujgurów przez chiński reżim jest potępione i znajduje się w polu radaru naszych mediów, podobnie "ludobójstwo Rohingjów" w Miamie skończyło w Międzynarodowym Trybunale Karnym w Hadze; potępiły je związki parlamentarzystów Niemiec i Unii Europejskiej. Jednak w sprawie ludobójstwa 100 tysięcy chrześcijan w największym kraju w Afryce Zachód wzruszył ramionami.


Black Christian Lives Apparently Do Not Matter

Gatestone Institute, 6 września 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaGiulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 954 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy terroryści będą szkoleni za pieniądze zachodnich podatników?   Greenfield   2021-09-26
“Obchody” 20. rocznicy festiwalu nienawiści ONZ w Durbanie   Steinberg   2021-09-21
Artykuł w „Independent” z akrobatyką, żeby uniknąć słowa Hamas   Levick   2021-09-20
Taliban i antysemityzm ukryty w międzynarodowych stosunkach   Frantzman   2021-09-18
Izrael próbuje złagodzić problemy Palestyńczyków w Gazie i na Zachodnim Brzegu, w zamian otrzymuje zniewagi   Fitzgerald   2021-09-14
Najbardziej poszukiwany terrorysta ministrem bezpieki   Ahmad   2021-09-14
Pamięć i nauki z zamachu 9/11   Collins   2021-09-11
Islamski ekstremizm w Wielkiej Brytanii jest coraz pewniejszy siebie   Collier   2021-09-10
Administracja Bidena daje mułłom w Iranie kolejne zwycięstwo: przejęcie władzy przez talibów   Rafizadeh   2021-09-03
Terroryzm: różne miejsca, różne zdjęcia   Collins   2021-09-01
Chiny: Tajwan nie powinien polegać na poparciu USA     2021-08-31
Arabowie: Biden przywraca do życia ekstremizm i terroryzm   Toameh   2021-08-31
Najnowszy antyizraelski raport HRW     2021-08-28
Niech się palą izraelskie drzewa. Jewish Voice for Peace, antyizraelska grupa, kibicuje jerozolimskim pożarom   Abdul-Hussain   2021-08-27
Wznowiona “obietnica” Iranu dla Palestyńczyków   Toameh   2021-08-25
Zachodnia dyplomacja: błaganie terrorystów   Meotti   2021-08-24
Liban i jego tykające bomby   Taheri   2021-08-24
Czy Zachód może być uczciwy w sprawie islamistycznego zagrożenia?   Tobin   2021-08-23
Z amerykańskiego upokorzenia wyłoni się nowy porządek świata   Ahmed   2021-08-18
Niemcy wydadzą 41 milionów dolarów, żeby “odkryć” przyczyny dzisiejszego antysemityzmu   Fitzgerald   2021-08-18
“Naród irański nie zrezygnuje z islamu z powodu braków wody”     2021-08-14
A Kartagina musi być zburzona…   Koraszewski   2021-08-12
Zniszczenia w Gazie, o których wam nie powiedziano, bo nie pasują do antyizraelskiej narracji   von Koningsveld   2021-08-10
Walka z zarazą z Durbanu   Kemp   2021-08-08
Liban atakuje Izrael, Liban krzyczy „agresja”   Abdul-Hussain   2021-08-07
Atak terrorystyczny na Speakers Corner był nożem wbitym w brytyjską demokrację   Collier   2021-08-06
Kiedy nie ma udziału Izraela znika zainteresowanie losem Palestyńczyków     2021-08-04
Hamas chełpi się mordowaniem żydowskich dzieci 20 lat temu w pizzerii Sbarro     2021-08-03
Marksistowskie poparcie dla palestyńskiego terroryzmu prowadzi do nienawiści do Żydów na całym Zachodzie   Milliere   2021-08-01
Świat reaguje na Izrael z arogancją i hipokryzją   Darshan-Leitner   2021-07-31
ONZ ustanawia stałą izraelożerczą komisję dochodzeniową pod przewodnictwem znanej z nienawiści do Izraela apologetki antysemityzmu Navi Pillay     2021-07-30
W Iranie Najwyższy Przywódca jest zaniepokojony   Fitzgerald   2021-07-28
Dziennikarka BBC wyrzucona za tweet “Hitler miał rację”   Fitzgerald   2021-07-25
Szwecja: Imam potępia szwedzką flagę, wzywa muzułmanów do “miażdżenia i rozbijania głów Żydów”   Spencer   2021-07-24
Biden i mułłowie: "Karmienie krokodyla"   Rafizadeh   2021-07-24
Specjalny Sprawozdawca Rady Praw Człowieka ONZ ogłasza, że izraelskie osiedla są „zbrodnią wojenną”. Dlaczego jest w błędzie?   Fitzgerald   2021-07-21
Jak palestyńscy przywódcy oszukują Amerykanów   Tawil   2021-07-20
Morale i kwestia wyjścia Ameryki z Afganistanu   Koraszewski   2021-07-19
Opieka medyczna Izraela nad przywódcami Hamasu i AP, a podwójne standardy CUNY   Fitzgerald   2021-07-19
Denazyfikacja Bliskiego Wschodu wymaga ponownej denzyfikacji Niemiec   Pickles   2021-07-18
Amnezja wysepkowa jest super   Honig   2021-07-16
Dyktator Białorusi: „Świat płaszczy się przed Żydami”   Fitzgerald   2021-07-16
Jak izraelożercy stali się wpływowi   Rosenthal   2021-07-13
Pod uwagę amerykańskim uczelniom, których partnerem jest Uniwersytet Al Kuds   Flatow   2021-07-11
Dzieci Palestyny poświęcą swoją krew i swoje ciała     2021-07-10
Czy Palestyńczycy potępią mufiego Hussainiego i Hitlera?   Abdul-Hussain   2021-07-09
Administracja Bidena: nagradzanie morderczego reżimu Iranu?   Rafizadeh   2021-07-07
Uwagi na marginesie 50. rocznicy ukończenia studiów   Landes   2021-07-07
Dlaczego życie czarnych chrześcijan zupełnie się nie liczy?   Ibrahim   2021-07-06
Czy IDF jest bezradna?   Bard   2021-07-05
Prawo powrotu w stare koleiny   Koraszewski   2021-07-04
Letnie obozy palestyńskiego dżihadu   Toameh   2021-07-02
Najbardziej niebezpieczni terroryści świata   Patrikarakos   2021-06-30
Artykuł Human Rights Watch o antysemityzmie ZACHĘCA do lewicowego antysemityzmu     2021-06-29
Krótka historia długiej nienawiści   Rosenthal   2021-06-28
Stany Zjednoczone wspierają palestyńskie naruszenia praw człowieka.   Toameh   2021-06-26
Palestyńska kultura przemocy   Bard   2021-06-25
Ewolucja, dzieci i mordercy   Koraszewski   2021-06-23
Zatruty owoc ustępstw wobec irańskich mułłów   Toameh   2021-06-22
Na nieludzkiej ziemi   Koraszewski   2021-06-21
Przez całą historię Żydzi musieli z czegoś rezygnować, by uzyskać akceptację – tym razem jest to Izrael   Amos   2021-06-20
Wiadomości z Iranu, zarówno te głupie, jak i te złowrogie   Fitzgerald   2021-06-19
Gaza, Sky News i marsz islamistów na Londyn   Collier   2021-06-19
Dziennikarstwo z własnym samobójczym celem   Landes   2021-06-18
Tylko Palestyńczycy mogą być ofiarami   Abdul-Hussain   2021-06-17
Z Bagdadu do Gazy: dzisiejszy konflikt jest zakorzeniony w ideologii ery nazistowskiej   Julius   2021-06-16
“TIMES” propaguje demonizację Izraela przez BLMAdam Levick   Levick   2021-06-15
Multikulturowi wielbiciele Hitlera   Greenfield   2021-06-14
Jak międzynarodowa społeczność starała się stworzyć niekończącą się wojnę izraelsko-palestyńską   Frantzman   2021-06-13
Administracja Bidena nagradza terrorystów: Abbasa i Hamas   Tawil   2021-06-11
Budząca mdłości zachodnia “postprawda” na temat wojny Gazy z Izraelem   Bekdil   2021-06-10
Policzmy dokładnie ofiary w Gazie   Rosenthal   2021-06-09
Umyj, wypłucz, powtórz wojnę   Collins   2021-06-08
Świat akademicki dla Hamasu   Pessin   2021-06-06
Wciskacze fake newsów o Palestyńczykach ignorują ludobójstwo chrześcijan. Ideologicznie napędzana hipokryzja   Ibrahim   2021-06-05
Kostiumowy dramat i kompromitacja   Rosenthal   2021-06-05
Bliski Wschód Hady’ego Amra   Glick   2021-06-04
Tureccy Żydzi - uboczne ofiary tureckiej nienawiści do Izraela   Bekdil   2021-06-04
Terapeutka o trwającym statusie ofiary palestyńskich Arabów   Oz   2021-06-01
Prawda o tym “arabskim chłopcu podpalonym przez Izraelczyków”   Fitzgerald   2021-06-01
Hasło: “Izrael ma prawo się bronić” pokazuje bezmiar moralnego zagubienia   Pandavar   2021-05-31
Jeśli USA chcą być humanitarne, nie “odbudują” Gazy   Tobin   2021-05-31
Szejk Dżarrah i niesymetryczne roszczenia   Julius   2021-05-30
Przywódca Hamasu w Gazie: To była tylko próba, nic poza małym ćwiczeniem przed tym, co się zdarzy     2021-05-29
Zachodni obrońcy Gazy mają oczy, ale nie widzą   Steinberg   2021-05-28
Fałszywi bojownicy o pokój i prawdziwi terroryści tworzą niemal doskonały front nienawiści do Żydów     2021-05-27
Palestyńskie głosy, których Blinken nie usłyszy   Toameh   2021-05-26
Nieodnotowane: IDF ceni życie, celem Hamasu jest maksymalizacja ofiar   Koningsveld   2021-05-25
Nowe furie najstarszej nienawiści   Savodnik   2021-05-24
Trąby i silniki czołgów: punkt zwrotny w Gazie?   Kemp   2021-05-22
Mam dość   Ezra   2021-05-21
Po drugiej stronie lustra   Koraszewski   2021-05-19
Zastępcza wojna Iranu przeciwko Izraelowi   Toameh   2021-05-18
Iran ujawnia swoją strategię doradzając Hamasowi w wojnie przeciwko Izraelowi   Frantzman   2021-05-17
Dejudaizacja Jerozolimy w 1948 roku   Carlson   2021-05-17
Kiedy rakiety Hamasu uderzają w izraelskie domy, zapomnij o niuansach   Tobin   2021-05-16
Naszym prawdziwym celem jest zniszczenie Izraela   Tawil   2021-05-15
Dzisiejsze oszczerstwo o rytuale krwi   Rosenthal   2021-05-14
Stara sztuczka Mahmouda Abbasa: antysemickie podżeganie   Blum   2021-05-13
Irańska pułapka   i Sarah N. Stern   2021-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk