Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 11:21

« Poprzedni Następny »


Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata


Elder of Ziyon 2023-12-06

Dr. Cochav Elkayam-Levy
Dr. Cochav Elkayam-Levy

„Haaretz” donosi:

[Dr. Cochav] Elkayam-Levy z wydziału stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Hebrajskiego naprawdę chce zmniejszyć zainteresowanie nią osobiście, ale prawda jest taka, że w ciągu ostatnich tygodni odegrała kluczową rolę w zwróceniu uwagi na jeden ze szczególnie koszmarnych rozdziałów dramatu z 7 października. Komisja Obywatelska 7 października ds. Zbrodni Hamasu przeciwko Kobietom i Dzieciom, którą założyła, rzuca światło na akty gwałtów i inne przestępstwa na tle seksualnym popełniane przez terrorystów [podczas ataku] pod „egidą” Hamasu na południe kraju.

 

W ciągu ostatnich tygodni kobiety z komisji pozarządowej ciężko pracowały, gromadząc zeznania i dokumentację związaną z dniem masakry, by stworzyć bazę danych dotyczącą przestępstw wobec kobiet i dzieci. Składają jedną relację po drugiej, jeden dowód po drugim i stopniowo składają w całość wszystkie elementy układanki. Zestawienie dowodów przedstawia przerażający obraz, który nie pozostawia miejsca na wątpliwości: pod przykrywką masakry Hamas przeprowadził kampanię gwałtów i wykorzystywania seksualnego w wielu zaatakowanych społecznościach sąsiadujących ze Strefą Gazy.

 

Elkayam-Levy jest prawniczką i specjalistką prawa międzynarodowego, płci i praw człowieka – ta kombinacja, jak się wydaje, z góry przygotowała ją do stanięcia na czele takiej komisji. Niemniej, mówi: „Nigdy nie sądziłam, że moja praca z zakresu prawa międzynarodowego i teorii feministycznej będzie się krzyżować w tak szokujący sposób”.


... Kiedy w zeszłym miesiącu Elkayam-Levy została zaproszona do wystąpienia w panelu zorganizowanym przez kilka różnych żydowskich grup studenckich na Uniwersytecie Harvarda, uznała, że nadszedł właściwy czas, żeby przedstawić światu część dowodów.

 

Kiedy nadeszła jej kolej zabrania głosu, szczegółowo ostrzegła o trudnych rzeczach, które miała opisać, wzięła głęboki oddech i rozpoczęła przerażające sprawozdanie. Przytoczyła długą listę dowodów dotyczących aktów gwałtu, w tym gwałtów zbiorowych, oszpecania i innych aktów przemocy. Opisała szereg rozpowszechnianych przez Hamas filmów wideo, na których widać nagie kobiety ze śladami na ciałach, które nie pozostawiały wiele miejsca na wątpliwości. W jednym przypadku ofiarę zabrano do Gazy nagą i nieprzytomną, a następnie wystawiono przed wiwatującym tłumem. Zdjęcia, które otrzymała, przedstawiały inne ofiary przestępstw na tle seksualnym. Przeczytała także kilka mrożących krew w żyłach opisów naocznych świadków aktów gwałtu.

 

...Po ośmiu minutach mrożącego krew w żyłach monologu poprosiła o przerwę. „Nigdy w życiu nie wyobrażałam sobie, że stanę twarzą w twarz z kolegami, aby porozmawiać o zbrodniach wojennych opartych na płci i zbrodniach przeciwko ludzkości popełnianych na tak dużą skalę wobec izraelskich kobiet i dzieci – mówi - i zakładamy, że o wiele więcej spraw wyjdzie na jaw w przyszłości”.

 

„Połączyliśmy jedno zeznanie z drugim – mówi Elkayam-Levy. - Nagle, gdy zobaczyłam szerszą perspektywę, systematyczność i skalę przemocy, poczułam cios w brzuch”.

Frustracja Elkayam-Levy wywołana sposobem, w jaki społeczność międzynarodowa i media traktują ten temat, jest wyraźna:

„Zaczynają pojawiać się wszelkiego rodzaju niejasne oświadczenia – zauważa – wzywając obie strony do ‘okazania powściągliwości’ i po prostu sprawiają, że data 7 października zniknie z kalendarza. Równoległy wszechświat. Straszna zdrada, której doświadczyliśmy, przekształciła się w poczucie, że jesteśmy teraz ofiarami dzikiego podżegania skierowanego przeciwko nam. Na bardzo wczesnym etapie wojny organizacje te rozpoczęły kampanie na temat ludobójstwa, jakiego Izrael dokonuje w Gazie. Czuję się bardzo niekomfortowo, mówiąc to, ale te organizacje okazały się grupami antysemickimi”.

 

„Kiedy te organizacje milczą lub nie informują o prawdzie, mamy problem – kontynuuje. - To niedopuszczalne, aby eksperci, którzy na całym świecie powinni reagować na cierpienie kobiet, podporządkowywali się względom politycznym i nie informowali, co wydarzyło się w wyniku katastrofy na taką skalę. To niezrozumiałe, że agencje ONZ odpowiedzialne za [promowanie i ochronę] praw kobiet ignorują izraelskie kobiety, które zostały wzięte jako zakładniczki lub zostały zgwałcone i zamordowane przez Hamas”.

 

Zdaniem Elkayam-Levy jest to powielenie tych samych mechanizmów zaprzeczania, które często stosuje się w odniesieniu do indywidualnych przypadków gwałtu. „Kiedy kobieta zostaje zgwałcona, dyskurs natychmiast kręci się wokół kwestii dowodowych – czy istnieją dowody na gwałt, czy nie? Rzuca się wątpliwości na słowa kobiety, kwestionuje się jej wiarygodność i stawiany jest znak zapytania, czy do zdarzenia doszło, czy też nie. To rzucanie wątpliwości jest teraz skierowane przeciwko nam na poziomie zbiorowym.

 

Zadaje się pytania typu: czy jest nasienie, czy go nie ma? Czy przeprowadzono  specjalistyczne badanie pod kątem gwałtu? Te same prawniczki cieszące się międzynarodową reputacją, które prowadzą tę dyskusję, najwyraźniej nie mają podstawowej wiedzy na temat prawa międzynarodowego. Prawo międzynarodowe nie mówi językiem indywidualnego przypadku. Wzywam je, by wyszły poza te mechanizmy zaprzeczania. Stajesz twarzą w twarz z grupą szanowanych kobiet i mówisz im, że popełniono tu szokujące zbrodnie. Czy to ja muszę dostarczyć dowodów na czyny terrorystów? Co to za parodia, że mnie narzucają ciężar dowodu?”


...„Są dziennikarze, którzy kontaktują się ze mną i pytają: Czy ten [konkretny gwałt] naprawdę miał miejsce? O czym w ogóle mówimy? To najbardziej udokumentowany zestaw okropności, jakie zna ludzkość. Istnieje niezliczona ilość filmów, które już opublikowano – wystarczy wejść na grupy Hamasu w Telegramie. Jesteście dziennikarzami, róbcie swoje. Nie pytajcie mnie, co się stało i jak to się stało. Jest to wystarczająco trudne, że sama muszę to przeglądać, żeby wydobyć stamtąd informacje”.

Doktor Elkayam-Levy pojawia się w tym bardzo trudnym do oglądania filmie z konferencji prasowej na ten temat, która odbyła się dwa tygodnie temu.

 

 

Opisuje [59:23], jak jej komisja zebrała dowody na ujawnioną w pierwszych dniach po 7 października historię kobiety w ciąży, której wycięto z ciała dziecko – historię, która została natychmiast zignorowana lub zakwestionowana przez komentatorów i media. Jednak w miarę upływu czasu komisja gromadziła coraz więcej dowodów na to, że rzeczywiście tak się stało, a sytuacja była jeszcze gorsza, niż początkowo informowano:

Chcę przytoczyć jeden przykład, jaki usłyszeliśmy z pierwszego tygodnia wojny, dotyczący zamordowanej kobiety w ciąży. Było to nadane w mediach międzynarodowych w drugi weekend. Byliśmy zszokowani i pomyśleliśmy: „Czy to możliwe, że wyjęli dziecko z łona kobiety?”  

 

W drugim tygodniu wojny dowiedzieliśmy się o tym od ekip ratowniczych; otrzymaliśmy zgłoszenie, że ekipa ratownicza zabrała ciało kobiety i dziecka. A w trzecim tygodniu lub kilka dni później otrzymaliśmy informację z miejsca, dokąd przesłano jej zwłoki.  

 

A najstraszniejsze jest to, że w zeszłym tygodniu otrzymaliśmy nagranie wideo koszmaru tej kobiety..

 

Nie wiedziałam, co się z nią naprawdę stało, mogliśmy sobie tylko wyobrażać, ale żeby zobaczyć wideo – nie widziałam tego, obok mnie była osoba, która dokładnie opisywała, co to jest, nie mogłam tego oglądać – ona była żywa. Nie wyobrażałam sobie, że ona żyje, nie wiem, po prostu wyobraziłam sobie, że była martwa, kiedy to robili, ale że ona żyła, miała czymś zakryte usta, miała obcięte piersi, kiedy krzyczała i była torturowana, dziecko pocięli, rozcięli jej brzuch. Naprawdę nie mogłam zrozumieć, że coś takiego się wydarzyło.

Ból Elkayam-Levy jest wyraźny. Mówi, że na każdą taką sprawę, jak ta, w której dowody były jasne, jest wiele takich, w których nie ma nagrania wideo ani tak ewidentnego dowodu.


Jednak po zbadaniu i zweryfikowaniu znanych dowodów nie można zaprzeczyć, że Hamas użył przemocy seksualnej jako broni terroru. To chore, że media żądają konkretnych dowodów w innych sprawach. Nie będzie filmu przedstawiającego każdą kobietę bez bielizny, której krew cieknąca spomiędzy nóg pokazuje, że została zgwałcona – ale sposób, w jaki media i eksperci przedstawiają to, oznacza, że bez specjalistycznego zestawu do badania gwałtu i bez nagrania wideo, musimy zakładać, że Hamas jest niewinny.  


A równocześnie wszystko to obok wiary w najbardziej niedorzeczne antyizraelskie twierdzenia bez żadnych dowodów.


Historie o wykorzystywaniu seksualnym są podwójną zbrodnią – nie tylko fizycznymi atakami Hamasu na te kobiety, ale także odmową świata, aby uwierzyć ofiarom. Jak wskazuje Elyakam-Levy, sceptyczne traktowanie izraelskich zeznań jest bezpośrednio analogiczne do tego, że nie wierzy się poszczególne przypadki gwałtu lub oczekuje się, że przedstawią niezbite dowody na swoje traumy.


To jest dzisiejszy antysemityzm. 


(h/t Irene)


Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/12/the-evidence-of-hamas-sexual-crimes.html

Elder of Ziyon, 1 grudnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Elder of Ziyon
– blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach i organizacjach.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1430 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk