Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 13:14

« Poprzedni Następny »


Al-Kaida na subkontynencie indyjskim


Z materiałów MEMRI 2023-11-25


Dziewiątego listopada 2023 r. Al-Kaida na subkontynencie indyjskim (AQIS) opublikowała swój najnowszy numer magazynu w języku urdu Nawai Ghazwa-e-Hind („Głos bitwy o Indie”), który jest poświęcony akcji „Potop Al -Aksa” i zawiera 35 oświadczeń i artykułów omawiających konsekwencje ataku Hamasu z 7 października na Izrael. Magazyn zawiera także oświadczenia przywódców dżihadu na temat Jerozolimy, a także artykuł wstępny i trochę poezji, oprócz zwykłych artykułów, i nawołuje każdego muzułmanina do przeprowadzania ataków dżihadystycznych na całej kuli ziemskiej. (Poniżej skrócona wersja raportu.)

Przed artykułem wstępnym magazyn ma stronę zatytułowaną „Potop Al-Aksa [tj. atak Hamasu na Izrael z 7 października]”. Ta strona zawiera cytaty o Jerozolimie z wypowiedzi czterech byłych przywódców dżihadu: założyciela afgańskich talibów mułły Mohammada Omara, założyciela Hamasu szejka Ahmada Jassina oraz przywódców Al-Kaidy Osamy bin Ladena i Ajmana Al-Zawahiriego.


Jest tam przytoczona wypowiedź mułły Mohammada Omara: „Apeluję do całego świata islamskiego, zwłaszcza muzułmanów z krajów arabskich… aby pomogli życiem i majątkiem szczerym mudżahedinom w Palestynie w tym ważącym zwrocie w historii islamu, by w pełni odegrali swą rolę zgodnie z szariatem. Szczególnie na ludziach wykształconych spoczywa obowiązek patronowania mudżahedinom i przewodzenia im. Jestem pewien, że podobnie jak miało to miejsce w Afganistanie, również tam, dzięki błogosławieństwu dżihadu, już wkrótce uciskani skorzystają z wolności i islamskiego szariatu".


Jest tam przytoczona wypowiedź szejka Ahmeda Yassina: „Och, synowie islamu na całym świecie! Dżihad jest obowiązkowy, aby ustanowić system islamu na ziemi i wyzwolić siebie i swoje kraje spod okupacji Ameryki i jej syjonistycznych sojuszników. To jest wasze wojna! Jej końcem będzie zwycięstwo lub męczeństwo”. Cytowano wypowiedź Osamy bin Ladena: „Przysięgam na Allaha, który jest ponad wszystkim, który wzniósł to niebo bez filarów. Ameryka i jej mieszkańcy nie będą nawet marzyć o pokoju, dopóki nie zaczniemy naprawdę żyć w pokoju w Palestynie i dopóki armie niewiernych nie opuszczą Półwyspu Arabskiego Proroka Mahometa!”


Cytowano Aymana Al-Zawahiriego, który powiedział: „Cała Ummah powinna opuścić swoje domy w imię Palestyny. Muzułmanie nie powinni czekać, aż rządy narzucą to ich krajom; rządy te nigdy nie pomogą w wyzwoleniu Palestyny. Wiedzcie, że marzenie o wyzwolenie Palestyny nigdy nie będzie możliwe bez ataków mudżahedinów na drodze Allaha, a zwłaszcza młodzieży Ummah, przeciwko izraelskim interesom i tym, którzy ich popierają.”


Artykuł wstępny magazynu nosi tytuł: „Myślę, jak zimna jest krew naszego ludu”. Rozpoczyna się następującymi słowami: „Słońce 7 października 2023 r. wzeszło z zaproszeniem zwycięstwa i triumfu muzułmańskiej Ummy. Tego dnia w ojczyźnie i miejscu zamieszkania proroków oraz Pierwszego Kibla i meczetu Al-Aksa, gdzie Prorok Mahomet poprowadził na modlitwę blisko 125 tysięcy proroków, pobożnej ziemi, którą wyznawcy syjonistów i krzyżowców deptali swoimi brudnymi stopami, rozpętała się burza, taka burza, która była błogosławieństwem dla mieszkańców wiary i islamu… Mudżahedini Palestyny nazwali tę burzę „Potopem Al-Aksa”, a krzyżowcy i syjoniści z całego świata weszli na ścieżkę tej burzy i zaczęli płakać”.


W artykule redakcyjnym podkreśla się, że oprócz tego, że jest karą Allaha dla niemuzułmanów i błogosławieństwem dla muzułmanów, Potop Al-Aksa „jest także nazwą silnego procesu” dla muzułmańskiej Ummy. Jest próbą dla autora i czytelnika, dla bogatego i biednego, dla słuchacza i mówcy, dla uczonego i zwykłego człowieka.


„Potop Al-Aksa jest w rzeczywistości powszechnym wezwaniem [do mobilizacji]; powszechnym wezwaniem do tego, by dżihad stał się obowiązkowy. Terytoria są okupowane. Kalifat islamski upadł. Liczebności i zasobów nie ma na granicy. Oni narzucili swój ‘Nowy Porządek Świata’ w stolicach naszych krajów. Wezwania przychodzą z Guantanamo. Meczet Al-Aksa jest [otoczony] kordonami Żydów” – czytamy.


W komentarzu podsumowującym artykuł redakcyjny wspomina również, że Aafia Siddiqui, pakistańska lekarka neurolog, odsiadująca obecnie 86 lat więzienia w więzieniu w Teksasie za próbę zabicia amerykańskiego personelu wojskowego w Afganistanie i powiązania z Al-Kaidą, a także inne siostry podobne do niej są zamknięte „nagie w więzieniach kuffar [niewiernych]”.


Artykuł redakcyjny wyraża formalne poparcie dla „mudżahedinów w Palestynie, zwłaszcza mudżahedinów z Brygad Al-Kassam i Brygad Al-Kuds” i stwierdza, że specjalne wydanie magazynu poświęcone operacji  Potop Al-Aksa jest wezwaniem muzułmanów do przyłączenia się do „wojny międzynarodowej” w Gazie, argumentując, że nie ma żadnego usprawiedliwienia dla siedzenia w domu, podczas gdy Stany Zjednoczone i świat niewiary wystąpiły, by wesprzeć Izrael.


„Przekazujemy nafeer [wezwanie do powszechnej mobilizacji], aby każdy członek muzułmańskiej Ummy, każdy mężczyzna i każda kobieta odpowiedzieli Labbaik [tak] na okrzyk bojowy dżihadu. Wojna przeciwko Izraelowi i Ameryce nie będzie prowadzona tylko w Izraelu i Ameryce, cały świat jest polem bitwy. A w dzisiejszym świecie żaden Izraelczyk, żaden Amerykanin, żaden europejski i pozaeuropejski syjonista nie jest bezpieczny; nie ma ochrony dla ambasad tych walczących niewiernych; nie ma ochrony dla ich cywilów; gdziekolwiek ich znajdziecie, zamieńcie ich w paliwo piekielne.


Ci, którzy mogą zdobyć materiały wybuchowe lub broń biologiczną, użyjcie ich; ci, którzy potrafią posługiwać się nożem lub kałasznikowem, atakujcie niewiernych; ci, którzy potrafią posługiwać się młotami i łańcuchami, powinni nimi roztrzaskać ich głowy; ci, którzy nie mogą tego zrobić, powinni użyć broni pisania i mówienia, a jeśli nawet to nie jest to możliwe, szariat wymaga modlitwy” – czytamy w artykule redakcyjnym.


W czasopiśmie pojawiają się następujące artykuły i oświadczenia oddziałów Al-Kaidy w przetłumaczeniu na język urdu: „Pomoc [Allaha] dla Świętego Miasta!”; „Zaprawdę, pomoc Allaha jest zawsze blisko”; „Pobożna operacja Potop Al-Aksa”; „Wyrazy radości i pozdrowienia z okazji bitwy Potop Al-Aksa”; „Widząc wynik, Żydzi drżeli!”; „Chajbar, Chajbar, o Żydzi!”; „Poparcie z Afganistanu”; „Komunikat prasowy dotyczący operacji Potop Al-Aksa”; „Fatwa religijnych uczonych Ummy wspierająca i popierająca Potop Al-Aksa”; „Kilka zdjęć z bitwy z operacji Potop Al-Aksa (album ze zdjęciami)”; „Och, uczeni Ummy, abyście nie zostali pozostawieni przez karawanę”; „Przebudzenie Ummy i decydujący punkt zwrotny w Dżihadzie Ummy”; „Palestyna wzywa!”; „Praca, która pozostaje, jest twoim długiem!”; „Dlaczego podjęto decyzję o rozpoczęciu ataku mimo świadomości [spodziewanej reakcji Izraela]?”; „Rozpoczęło się wyzwolenie Kuds [tj. Palestyny lub Jerozolimy]”; „Potop Al-Aksa a kraje muzułmańskie”; „Potop Al-Aksa – burza Ummy!”; „Gdyby te protesty nie miały miejsca?”; „Al-Aksa i ja (wiersz)”; „A potem zakończyła się debata!”; „Pole bitwy dobra i zła rozpętało się na nowo”; „Ci młodzi ludzie są zaszczytem mojej Ummy!”; „Dusze Al-Aksa”; „Strach przed złymi konsekwencjami”; „WCNSF – Dzieci Gazy”; „Ostatnie słowa męczenników z Gazy”; „Potop Al-Aksa – przegląd opinii w mediach światowych”; „Rozwiązanie w postaci dwóch państw”; "Teraz twoja kolej"; „Krwawy księżyc, Izrael i muzułmanie”; „Historia Gazy – słowami Koranu”; „Głos Palestyny (wiersz)”; „Izraelska agresja i mieszkańcy Palestyny (infografiki)”; oraz „Kilka zdjęć Gazy (album ze zdjęciami)”.


MEMRI, Daily Brief No. 543

15 lisatopada 2023r.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1430 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas: Palestyńscy cywile są także terrorystami   Toameh   2024-02-26
Premier Kataru: Nie należy oczekiwać, że Hamas uwolni zakładników za „zawieszenie broni”Negocjacje z terrorystami kończą się tylko w jeden sposób.   Greenfield   2024-02-25
Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk