Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:53

« Poprzedni Następny »


Zrozumieć koszmar wojny w Gazie


Andrzej Koraszewski 2023-11-19

Obóz koncentracyjny terrorystów Gaza przed październikiem 2023r.
Obóz koncentracyjny terrorystów Gaza przed październikiem 2023r.

Patrzymy na tę wojnę z odległego, zamożnego i spokojnego kraju. Wszyscy bez wyjątku mamy informacje szczątkowe, jesteśmy odbiorcami narracji, które są częścią wojny propagandowej, reagujemy, szukając potwierdzenia wcześniejszych poglądów. Ufamy jednym źródłom, traktujemy podejrzliwie inne. Gaza jest dziś ruiną, zniknęły imponujące bulwary, nie wiem, w jakim stanie są wspaniałe hotele, wielkie centra handlowe i oszałamiające swoim luksusem dzielnice hamasowskich mulitimilionerów. Częściej dowiadujemy się o szpitalach, szkołach i już wcześniej strasznie wyglądających miastach na garnuszku ONZ, nazywanych „obozami dla uchodźców”.

Wojnę po raz kolejny rozpoczęli władcy Gazy. Wcześniej rozpoczynali wojny z Izraelem, ostrzeliwując tysiącami rakiet izraelskie miasta i wsie, wysyłając do Izraela pojedynczych terrorystów lub dziesiątki tysięcy balonów podpalających izraelskie pola i lasy. Izrael bronił się, budując schrony, wzmacniając swoją obronę przeciwrakietową, zabijając terrorystów i niszcząc militarne cele Hamasu i Islamskiego Dżihadu.


Ta wojna jest inna. Hamas wcześniej zdołał przekonać Izrael, że ogranicza terror (Przed 7 października strzelali tylko terroryści Islamskiego Dżihadu), zawarł porozumienie, że nie będzie strzelał w zamian za zwiększenie liczby pozwoleń na pracę, rozszerzenie strefy połowów i dalszy wzrost ilości towarów dostarczanych z Izraela. Podstęp się udał, nikt nie podejrzewał, że jest to tylko przygotowanie inwazji na wielką skalę, naruszenia granicy i orgii mordów. 7 października zamordowano więcej Żydów niż podczas Nocy Kryształowej, ale poziom bestialstwa był taki, jaki naziści osiągnęli dopiero w późniejszej fazie.


Podczas kolejnej bezsennej nocy zastanawiałem się nad absurdalnym pytaniem: jakie byłyby tytuły prasy brytyjskiej, francuskiej i amerykańskiej gdyby Polska (mając takie możliwości) w odpowiedzi na atak na Westerplatte zburzyła Berlin? Doprawdy nie wiem.


Izraelska reakcja była jednoznaczna; tym razem Hamas ma być całkowicie zniszczony. Czytam zdanie urodzonego w Wielkiej Brytanii izraelskiego badacza NGO, Geralda Steinberga: „Niepojęta brutalność pogromu Hamasu z 7 października zapoczątkowała wojnę na pełną skalę, zarówno na polu bitwy, jak i w równoległej sferze miękkiej siły i propagandy”. Papież Franciszek wydał niedawno książkę, w której zapewnia, że islam jest religią pokoju, a jego poprzednik Benedykt XVI (jeszcze jako kardynał Ratzinger), nauczał 20 lat temu (już po zamachu z 11 września 2001r.), że islam jest bliski chrześcijaństwu, ponieważ „wierzymy w tego samego Boga”, a chrześcijaństwo i islam łączy wspólny opór wobec ateistycznego nihilizmu.


Próba jakiegoś zrozumienia tej wojny wymaga odpowiedzi na pytanie, czy jest to kolejna wojna religijna muzułmańskiego świata z Żydami (i resztą niewiernych), czy nieproporcjonalna reakcja Żydów na opór przeciwko okupacji?


Obserwator mediów krajowych i zagranicznych może mieć pewne trudności z wyrobieniem sobie opinii na ten temat. Tytuły renomowanych mediów zachodnich, (a za nimi tytuły naszej prasy krajowej), nie pozostawiają wątpliwości, że odpowiedź Izraela jest „nieproporcjonalna”, że Izrael uderza w cywilną ludność, atakuje szpitale, dokonuje etnicznej czystki, Gaza jest „cmentarzem dzieci”, a izraelski premier jest zbrodniarzem wojennym. Próżno szukać w tych mediach śladu głosów palestyńskich i innych arabskich dysydentów, takich jak mieszkający we wschodniej Jerozolimie Palestyńczyk Bassem Eid, który pisał:

To Hamas trzyma własnych ludzi jako zakładników i jako ludzkie tarcze. Nagranie opublikowane przez Izraelskie Siły Obronne (IDF) ujawniło, że Hamas ustawia blokady drogowe, aby uniemożliwić Gazańczykom opuszczenie obszaru, do którego ewakuacji wezwał Izrael. Bezduszna natura Hamasu wobec praw swoich obywateli obejmuje przechowywanie broni i innych celów o wartości militarnej w szkołach, szpitalach i meczetach. Chcą zabijać Izraelczyków, chcą sprawić, by Izraelczycy zabijali Gazańczyków i tracili globalne poparcie. Jedno i drugie jest dla nich zwycięstwem.


17 października, według bezspornych dowodów, w tym nagrań dźwiękowych słów terrorystów i ocen światowych służb wywiadowczych, rakieta wystrzelona przez znajdujących się w Gazie terrorystów z Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) spadła za wcześnie i uszkodziła szpital al-Ahli. „New York Times” oraz różne arabskie i islamskie służby dyplomatyczne bez przerwy powtarzały fałszywe twierdzenia Hamasu, że za zamach odpowiedzialne były izraelskie naloty i że liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 500 osób.

Setki głosów arabskich dysydentów są ignorowane i podobnie jak niegdyś z dysydentami radzieckimi szukać ich musimy w samizdacie. Równie, a może w jeszcze większym stopniu obserwator mediów krajowych i zagranicznych pozbawiony jest informacji o oficjalnych wypowiedziach palestyńskich polityków.


Nie znając tych wypowiedzi, trudno nam rozstrzygnąć, czy Hamas jest Samorządnym i Niezależnym Związkiem Wolnych Palestyńczyków, najemną grupą terrorystyczną, (terroryzującą również własny naród), czy fanatyczną organizacją religijną? Wstęp do Karty Hamasu stwierdza:

„Izrael będzie istniał i będzie kontynuował swoje istnienie, póki islam nie zniszczy go, tak jak zniszczył innych przed nim.”

W tej samej Karcie Hamas przedstawia się tymi słowy:

„Islamski Ruch Oporu (słowo Hamas jest akronimem tej nazwy) jest znakomitym palestyńskim ruchem, który poprzysiągł wierność Allahowi, którego drogą jest islam. Dąży do podniesienia sztandaru Allaha nad każdym centymetrem Palestyny.”

Czasami odbiorcy mediów mogą zauważyć wzmiankę, że Hamas jest częścią Bractwa Muzułmańskiego. Czy to wyjaśnia, dlaczego tak często widzimy nazistowskie saluty oddawane przez terrorystów? Bractwo Muzułmańskie powstało w Egipcie w latach dwudziestych i rozwijało się równolegle oraz w ścisłym sojuszu z niemieckim nazizmem.


Amerykański historyk Jeffrey Herf przypominał niedawno, że Wielki Mufti Jerozolimy, Al-Husseini „uciekł” z aresztu domowego we Francji w czerwcu 1946 r. i został w Kairze powitany jak bohater przez założyciela Bractwa Muzułmańskiego Hasana al-Bannę, który wówczas powiedział:

„Klęska Hitlera i Mussoliniego cię nie przestraszyła. Twoje włosy nie posiwiały ze strachu i wciąż jesteś pełen życia i ducha walki. Co za bohater, co za cudowny człowiek. Chcielibyśmy wiedzieć, co zrobi arabska młodzież, ministrowie gabinetu, bogaci ludzie i książęta Palestyny, Syrii, Iraku, Tunisu, Maroka i Trypolisu, aby okazać się godnymi tego bohatera, człowieka, który rzucił wyzwanie imperium i walczył z syjonizmem z pomocą Hitlera i Niemiec. Niemiec i Hitlera już nie ma, ale Amin Al-Husseini będzie kontynuował walkę.”

Krótka historia palestyńskiego narodu zaczynała się od wyznaczenia szczególnej misji Arabom zamieszkującym tę część Mandatu Palestyńskiego, którą Liga Narodów przeznaczyła na Dom Narodu Żydowskiego (po oddaniu przez Brytyjczyków 78 procent Mandatu palestyńskim Arabom, gdzie powstała Jordania.) Mit założycielski i główny cel narodu palestyńskiego, sformułowany został w latach dwudziestych ubiegłego wieku, a Hamas wpisał je w swoją konstytucję zgodnie z tamtą tradycją i dla podkreślenia, że jest bardziej islamski niż Organizacja Wyzwolenia Palestyny, która w swoim statucie prezentuje te cele i misję niewystarczająco jednoznacznie.


Odpowiedź na pytanie, czy Hamas jest organizacją religijną nie wydaje się wymagać dalszych dowodów. Czy jest organizacją samorządną i niezależną, czy jest tylko wykonawcą poleceń innych, a jeśli tak, to czyich?


Trudno o wątpliwości, że we współczesnym świecie centrum najbardziej radykalnego islamu znajduje się w Islamskiej Republice Iranu, która otwarcie głosi wojnę z wszystkimi niewiernymi, a w szczególności z Ameryką i jej wartościami oraz z Izraelem jako największym złem od początku świata. Hamas jest finansowany i zbrojony przez Iran i chociaż nie mamy twardych dowodów, trudno o jakiekolwiek wątpliwości, że pogrom 7 października był przygotowany za wiedzą i na rozkaz Teheranu. Oficjalnie Teheran ogranicza się do pochwał, a dzień 7 października wpisał do kalendarza jako dzień chwały islamskiego oręża. 11 listopada br., podczas spotkania przywódców krajów muzułmańskich w Arabii Saudyjskiej, prezydent Iranu powiedział, że należy przejść od słów do czynów i w miejsce Izraela stworzyć jedno państwo muzułmańskie od rzeki do morza. Ludobójczy zapał prezydenta Islamskiej Republiki Iranu nie został potępiony ani przez obecnego na tym spotkaniu prezydenta Turcji, ani przez żadnego z przywódców państw arabskich, chociaż kilka z tych państw zablokowało projekt wojowniczej rezolucji.


W planach Iranu wojna Hamasu z Izraelem ma być zaledwie początkiem, a koszty w postaci ofiar ludności cywilnej są tu wręcz mile widziane, gdyż służą mobilizacji muzułmanów całego świata, jak i sympatyków w społeczeństwach zachodnich.


Warto zwrócić uwagę na fakt, że okrucieństwa terrorystów Hamasu zyskały również gorące pochwały ze strony najwyższego autorytetu sunnickiego islamu, czyli uniwersytetu Al-Azhar.


Po pogromie 7 października Al-Azhar wydal fatwę chwalącą Palestyński „opór” i wzywającą izraelskich Arabów do przyłączenia się do walki z Izraelem, dodając, że zagłada jest przeznaczeniem Izraela. Były zastępca szejka Al-Azharu, a obecnie generalny inspektor komisji fatw tego instytutu, Abbas Szuman nazwał Żydów „wrogami ludzkości” i wyraził nadzieję na ich zagładę. Sam szejk tego uniwersytetu (bliski przyjaciel papieża Franciszka) po raz kolejny powstrzymał się od potępienia nieludzkich czynów popełnianych w imieniu jego religii i z okrzykiem Allahu Akbar na ustach. Wcześniej ten przyjaciel katolickiego papieża był proszony przez muzułmanów o orzeczenie, że działania ISIS są sprzeczne z islamem. Odmówił! Odmówił również potępienia Al-Kaidy! Odmówił, kiedy prezydent Egiptu poprosił go o oczyszczenie nauczania islamu z wezwań do nienawiści wobec niewiernych. Krótko mówiąc, najwyższe autorytety religijne, tak islamu sunnickiego, jak i islamu szyickiego zapewniają, że działania Al-Kaidy, ISIS i Hamasu nie są żadnym zwyrodnieniem tej religii, a jej najczystszym wyrazem.


W ocenie wielu zachodnich mediów izraelska rozprawa z Hamasem w Gazie jest odwetem i zemstą za pogrom z 7 października. Jeśli jednak Hamas jest zaledwie szpicą islamu zmierzającego do ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, to próba eliminacji Hamasu jest częścią walki o przetrwanie, a nie tylko odwetem i próbą odzyskania porwanych obywateli Izraela.


Czy to znaczy, że powinniśmy obojętnie patrzeć na cywilne ofiary po palestyńskiej stronie? Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że żadna armia na świecie nie podejmuje tak daleko idących starań, żeby zminimalizować liczbę ofiar cywilnych w populacji wroga. Ze strony arabskiej słyszymy również głosy, że Izraelczycy niosą Palestyńczykom nie tylko śmierć, ale i wyzwolenie od nieludzkiej dyktatury.


Nie mamy i nie możemy mieć wiedzy jak wielu mieszkańców Gazy zostało tak zradykalizowanych, że gotowi są umierać za Hamas. Przed wywołaniem tej wojny tysiące mieszkańców podejmowało szaleńcze próby ucieczki z tego raju i nie dlatego, że Gaza była okupowana przez Izrael (od 2005 roku nie było tam ani jednego izraelskiego żołnierza), a dlatego, że jest okupowana przez Hamas. W samej Gazie można dziś usłyszeć Palestyńczyków mówiących, że Żydzi są dla nich lepsi niż Hamas.


Pozostaje również inne pytanie, czy Zachód przedłuża tę wojnę, dając kierownictwu Hamasu nadzieję, że Izrael zostanie zmuszony do zawieszenia broni?


Tymczasem na Zachodzie widzimy nieprawdopodobnie silne poparcie dla ludobójstwa. Okrzyk „od rzeki do morza Palestyna będzie wolna” to tylko lekko zamaskowane pragnienie wymordowania Żydów w Izraelu, a okrzyk „Żydzi do gazu” niczego już nie ukrywa. Gigantyczne propalestyńskie demonstracje to nie jest oczekiwanie, że Palestyńczycy nagle zrezygnują z ludobójczych ambicji, to jest otwarte poparcie tych ambicji.


Nie wiemy i nie możemy wiedzieć ilu Palestyńczyków marzy o normalnym życiu, bez ustawicznej wojny z Żydami. Są Palestyńczycy, którzy nie chcą, żeby ich dzieci były od najmłodszych lat wychowywane na sadystycznych morderców. Ta straszna wojna może, ale nie musi sprawić, że te nadzieje staną się realne. Może również skusić Iran do jej rozszerzenia z niemożliwymi do przewidzenia konsekwencjami.


Wojnę islamu z Żydami po cichu wspiera nie tylko papież Franciszek i inne kościoły chrześcijańskie. Ten grzech ciąży w jeszcze większym stopniu na zachodniej lewicy, która - popierając islamo-faszyzm sądzi, że walczy z rasizmem i kolonializmem. Dla wielu ludzi tradycyjnej, socjaldemokratycznej lewicy jest to zdrada lewicowych wartości, nie mniejsza niż sojusz Stalina z Hitlerem. Wśród najbardziej zdumionych tym sojuszem są dziś uciekinierzy z Iranu, imigranci z ZSRR, byli muzułmanie, którzy doszli do wniosku, że islam jest dziś najbardziej odczłowieczającą religią pod słońcem. Najbardziej groteskowe sytuacje to geje popierający Hamas i byli muzułmanie wyrzucani ze stowarzyszeń ateistów za odmowę potępiania Izraela.


Wojna Hamasu z Izraelem jest czymś znacznie więcej niż tylko wojną jednej organizacji islamskiej, która postanowiła poświęcić swoją ludność na ołtarzu religijnego fanatyzmu. To element toczącej się od dawna wojny między demokracją i totalitaryzmem, w której nienawiść do Żydów jest po raz kolejny ścieżką ułatwiającą odczłowieczenie głęboko wierzących.


Dzisiejszy koszmar wojny w Gazie to być może tylko początek .

Tekst pierwotnie opublikowany na łamach kwartalnika „Racje” (https://humanizm.net.pl/gaza.html)


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Brunatna fala

Znalezionych 1428 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak oskarżać Izrael o najgorsze łamanie praw człowiekaPRAKTYCZNY PORADNIK Wypróbowany przez organizacje „praw człowieka”!     2024-02-21
Kosmiczna zdrada żydowskich kobiet przez lewicęBrak solidarności wobec kobiet, które zostały bestialsko potraktowane przez Hamas, jest odrażający.   O'Neill   2024-02-16
Mistrzowska operacja odbicia zakładników   Koraszewski   2024-02-13
Palestyńscy terroryści, szpitale i perspektywy państwa palestyńskiego   Tawil   2024-02-12
Twierdza Hamasu w Rafah w Gazie jest kluczem do jego przetrwania   Frantzman   2024-02-10
WYPOWIEDZI IMAMÓW Z KALIFORNII W POPARCIU ATAKU HAMASU 7 PAŹDZIERNIKA     2024-02-06
Poszukiwani: przywódcy palestyńscy, którzy potępią terroryzm   Tawil   2024-02-05
Czy doszłoby do Holokaustu, gdyby Twitter istniał w latach czterdziestych XX wieku?  Oczywiście, że tak, a dowód na to mamy dzisiaj.     2024-02-05
Najpierw przyszli po mój lud, potem przyszli po ŻydówByły niewolnik z Sudanu Południowego o pogromie dokonanym przez Palestyńczyków 7 października   Deng   2024-01-30
„Droga” administracji Bidena do terrorystycznego palestyńskiego państwa   Tawil   2024-01-30
Coraz większa zawiść o HolokaustNowe pokolenie zamroczone ideologią bycia ofiarą desperacko pragnie swojego udziału w Holokauście.   O'Neill   2024-01-29
Kafka przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości   Wisse   2024-01-27
Lewicowy antysemityzm zawsze opiera się na teoriach spiskowych, a ta wojna to potwierdza     2024-01-24
Rzeczywistość Gazy     2024-01-22
Liban gości terrorystów, uderza w Izrael posiadając ogromny arsenał, a następnie skarży się, kiedy Izrael się broni   Tawil   2024-01-19
Nie odwracaj wzroku od głównej przyczyny epidemii antysemityzmu   Tobin   2024-01-18
Biden obiecał, że pomoc dla Gazy nie trafi do Hamasu. Skłamał.   Greenfield   2024-01-18
Te oskarżenia o „ludobójstwo” przynoszą hańbę ludzkości.    O'Neill   2024-01-16
Sieć terroru Hamasu w Europie   Greenfield   2024-01-16
Po 7 października rozpoczęła się era oficjalnego antysemityzmu   Tobin   2024-01-14
Walczymy z Ameryką, syjonizmem i wszystkimi, którzy atakują wielkość i honor Islamskiej Rewolucji Iranu     2024-01-13
Ludzie, kto za to płaci?   Koraszewski   2024-01-10
Zachód wciąż nie może pojąć, że Hamas kontroluje WSZYSTKO w Gazie – łącznie z całą pomocą humanitarną     2024-01-09
Nieświęty sojusz między “przebudzeniem” i barbarzyństwem   O'Neill   2024-01-07
„Zaufaj nauce”: media szerzą antysemickie oszczerstwo o Izraelu „kradnącym narządy” zmarłym Palestyńczykom – co jest medycznie niemożliwe     2024-01-03
Dekolonizacja umysłów zniewolonych   Koraszewski   2024-01-03
Krótka historia ataków Hamasu na pomoc humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców Gazy     2024-01-01
Jak UNWRA wychowuje terrorystów   Tawil   2023-12-31
Globalne imperium Palestyny   Smith   2023-12-30
Nie oddawajcie Gazy Autonomii Palestyńskiej   i Itamar Marcus   2023-12-29
Mądrość Hamasu. Oni dobrze rozumieją wojnę, w której walczą.    Friedman   2023-12-29
Lekarze bez Granic (Médecins Sans Frontières), wspólnik Hamasu?   Destexhe   2023-12-27
Złe dziennikarstwo, zła wiara i rosnący antysemityzm   Koraszewski   2023-12-26
Itamar Marcus pokazuje Radzie Praw Człowieka ONZ, że antysemityzm AP doprowadził do 7 października   Marcus   2023-12-24
IDF daje Hamasowi więcej informacji wywiadowczych!   Pandavar   2023-12-22
Artykuł @NYTimes o cmentarzach w Gazie to nic innego jak antysemicka teoria spiskowa     2023-12-21
Iran wzywa do równowagi grozy i strachu     2023-12-20
Zniewolenie i rzeź Czarnych Afrykanów muszą się skończyć. Ten sam dżihad, który 7 października uderzył w Żydów, od dziesięcioleci atakuje Czarnych Afrykanów   i Ben Poser   2023-12-16
Hamas tworzy nową grupę terrorystyczną, żeby zniszczyć Liban   Toameh   2023-12-16
Nienawistnicy wygrali. Młodzi Amerykanie stają się coraz bardziej antysemiccy. Amerykańska żydowska diaspora może być skazana na zanikanie     2023-12-15
Przywódcy Hamasu: Naszym celem jest ustanowienie globalnego islamskiego kalifatu, a nie tylko wyzwolenie Palestyny     2023-12-14
Czy lewicowi dziennikarze kochają Hamas?   Koraszewski   2023-12-13
Dlaczego tak trudno zrozumieć, że kłamstwo jest integralną częścią strategii Hamasu?     2023-12-12
ONZ i Hamas: Partnerzy w zbrodni   Williams   2023-12-12
Dlaczego uniwersytety Ligi Bluszczowej są tak zblazowane w kwestii ludobójstwa   O'Neill   2023-12-08
Rosną dowody na przestępstwa seksualne Hamasu – ale rośnie też obojętność świata     2023-12-06
Nie akceptuj terroryzmu jako nowej normalności   Greenfield   2023-12-02
Od rzeki do morza   Herf   2023-11-30
Jedyna droga naprzód   Koraszewski   2023-11-29
Palestyńczycy są współwinni zbrodni Hamasu   Dershowitz   2023-11-28
Skrajne poparcie dla grupy terrorystycznej Hamasu i dla zagłady Izraela   Tawil   2023-11-27
Ludobójstwo i miliony jego obrońców   Koraszewski   2023-11-25
Al-Kaida na subkontynencie indyjskim     2023-11-25
Milczenie jest w rzeczywistości współudziałem   Pessin   2023-11-24
Globalne milczenie, kiedy Pakistan nakazuje przymusową deportację 1,7 miliona afgańskich uchodźców   Ahmad   2023-11-21
Marsz dla Palestyny był marszem skrajnie prawicowym   O'Neill   2023-11-20
List otwarty Żyda do świata zachodniego po ataku Hamasu na Izrael w 2023 r    Żyd   2023-11-20
Zrozumieć koszmar wojny w Gazie   Koraszewski   2023-11-19
Hamas jest postrzegany jako przedstawiciel Palestyńczyków   Marcus   2023-11-17
Dziennikarze pomagający terrorystom przyczyniają się do wprowadzenia nienawiści do Żydów do głównego nurtu   Tobin   2023-11-16
Zaciekłe podżeganie przez Al-Azhar: Pochwały dla palestyńskich bojówkarzy dżihadu; Losem Izraela jest zagłada; USA to największy szatan; Żydzi są potomkami małp i świń     2023-11-16
Human Rights Watch: Destrukcyjny program, symboliczna równowaga   Steinberg   2023-11-15
Plakaty przedstawiające porwane izraelskie dzieci powodują traumę wśród zwolenników Hamasu   Greenfield   2023-11-14
Rozwiązanie w postaci “dwóch państw”, żeby można było mordować Żydów   Tawil   2023-11-13
Rozgrzeszenie HamasuJak „przebudzeni” zachodni radykałowie stali się moralnymi spin doktorami Hamasu.   O'Neill   2023-11-12
Skąd biorą się zaprzeczenia potwornościom 7 października?   Glick   2023-11-11
Palestyna, czyli ostrze włóczni   Koraszewski   2023-11-11
Kolejna nowa wojna? Żołnierze, którzy ścinają głowy Ormianom są bohaterami Azerbejdżanu   Bulut   2023-11-10
Nie “tylko Hamas”   i Erielle Davidson   2023-11-09
Zlikwidowanie zbrodniarzy wojennych ratuje wszystkich   Bryen   2023-11-09
Popierają „Palestynę”, ponieważ nienawidzą Żydów   Tobin   2023-11-07
Mówimy „nie” hipokryzji i nienawiści UNICEF   Steinberg   2023-11-06
Kto powiedział, że Hamas nie reprezentuje Palestyńczyków?   Tawil   2023-11-04
Jak atak Hamasu zaskoczył Izrael   Greenfield   2023-11-03
Wojna z Źydami   Oren   2023-11-02
Negatywny wynik testu Hamasu   Landes   2023-11-02
Marzenie o aksamitnym Palestyńskim Państwie Hamasu i Innych   Koraszewski   2023-11-01
Powraca oszczerstwo o rytuale krwi   Dershowitz   2023-10-31
Jak Iran bezpośrednio wspierał atak Hamasu na Izrael   Toameh   2023-10-30
Który z nich powinien otrzymać pomoc humanitarną?   Pandavar   2023-10-29
Hamas, Israel i hipokryzja arabskich oraz innym muzułmańskich przywódców    Toameh   2023-10-28
To islam, głupczeNie chodzi tu o Izrael, kolonializm, globalizm czy kapitalizm; chodzi o islam.   Greenfield   2023-10-27
Barbarzyństwo Hamasu jest częścią tradycji arabskich pogromów   Julius   2023-10-27
Kim są cywile Gazy?   Bard   2023-10-26
Połowa amerykańskich wyborców poniżej 35. roku życia uważa, że masakry i gwałty na Żydach można uzasadnić     2023-10-25
Gwałt jako broń wojenna, tym razem w Izraelu. Dlaczego feministki milczą?   i Mandy Sanghera   2023-10-24
Cywile z Gazy potrzebują schronienia. Dlaczego świat arabski tego nie zapewni?   Jacoby   2023-10-23
Niemożliwe żądanie BidenaJego wizyta w Izraelu była pokazem dysonansu poznawczego.   Glick   2023-10-22
Nasze miasta i ulice są pełne nienawistników   Collier   2023-10-21
Polityczni i wojskowi przywódcy Iranu zachęcają Hamas do kontynuowania walki aż do osiągnięcia celu Iranu i Hamasu – zniszczenia Izraela     2023-10-20
Dlaczego Żydzi nie pozwolą się po prostu zabić?   O'Neill   2023-10-19
Wirusy tradycji, wirusy kłamstwa, wirusy umysłu   Koraszewski   2023-10-17
Hamas i Iran: rzeź Żydów przez dziesięciolecia   Toameh   2023-10-16
Drugie ludobójstwo Ormian   Bulut   2023-10-16
Iran jest mózgiem i rękami stojącymi za Hamasem     2023-10-14
To był zły tydzień dla tych, którzy twierdzą, że antysyjonizm nie jest antysemityzmem     2023-10-13
Wywiad funkcjonariusza Hamasu dla Russia Today     2023-10-12
Barbarzyński nihilizm „wolnej Palestyny” Nadszedł czas, abyśmy rozliczyli beznadziejność leżącą u podstaw arabskiej i zachodniej ideologii „wyzwolenia”.   Mansour   2023-10-12
Ideologia masowego morderstwa   Herf   2023-10-11
„Umiarkowana” Autonomia Palestyńska stoi zdecydowanie po stronie masowych morderców i gwałcicieli     2023-10-11

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk