Prawda

Czwartek, 21 października 2021 - 04:24

« Poprzedni Następny »


W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie


Hugh Fitzgerald 2020-12-31


Muzułmanów naucza się, że są “najlepszym narodem”, a nie-muzułmanie są „najbardziej nikczemni spośród stworzeń”. Wiele koranicznych wersetów – 3:28, 4:14, 5:51 – nakazuje im nie branie chrześcijan i Żydów za przyjaciół, „bo oni są przyjaciółmi tylko dla siebie”. Ponadto otrzymują instrukcje, by walczyć, zabijać, podrzynać gardła, wzbudzać terror w sercach nie-muzułmanów (patrz np., 2:191-193, 4:89, 8:12, 8:60, 9:5, 9:29, 47:4). I nigdy nie wolno im uznawać ani w najmniejszy sposób uczestniczyć w religijnych praktykach nie-muzułmanów. To znaczy, jeśli chodzi o Boże Narodzenie, że muzułmanie nie mogą brać żadnego udziału w tym święcie, niezależnie od tego, jak wyprany z religijnej treści może być ten udział.

Żadnych choinek, żadnych kolęd, żadnych zabawek od Św. Mikołaja, żadnych renów ani elfów, żadnych kartek świątecznych, żadnej jemioły, żadnych prezentów świątecznych, żadnych świateł świątecznych i oczywiście żadnego życzenia chrześcijanom „Wesołych Świąt”. Nie trzeba mówić, że istnieją muzułmanie, którzy mimo tych zakazów dają się porwać świątecznej atmosferze, która z powodu telewizji i Internetu przedostaje się przez granice państw muzułmańskich i dochodzi do świadomości indywidualnych muzułmanów – którzy dowiadują się i widzą te choinki, Świętych Mikołajów, kartki i kolędy, specjalne świąteczne programy telewizyjne i świąteczne dekoracje na domach chrześcijan na Zachodzie. Wszystko to jest anatemą dla najbardziej pobożnych muzułmanów.  


Niedawno na światło dzienne wypłynął w Gazie wewnętrzny dokument Hamasu, który pokazał zdecydowanie Hamasu, by nie dopuścić muzułmanów w Gazie do jakiegokolwiek udziału w Bożym Narodzeniu. Sprawę nagłośnił Jihad Watch tutaj, a pięć dni później ukazał się artykuł w Israel Hayom: Ujawniona notatka służbowa Hamasu w sprawie Bożego Narodzenia wywołuje niepokój chrześcijan w Gazie, 24 grudnia 2020 r.:  

Ujawniona notatka służbowa Hamasu, pokazująca, że rządząca Gazą islamistyczna grupa chciała ograniczyć obchody Bożego Narodzenia wśród muzułmańskiej większości w Gazie, zaniepokoiła w przeddzień świąt maleńką chrześcijańską mniejszość w tej enklawie.    


Dokument Ministerstwa ds. Religijnych, datowany na 15 grudnia, wzywał do “działań Wydział Kazań i Duchowego Kierownictwa do ograniczenia kontaktów z Bożym Narodzeniem”.


Ujawniony dokument został upubliczniony, niepokojąc palestyńskich chrześcijan.


“Dajemy przykład światu tym, że nie mamy problemów sekciarskich, więc byliśmy bardzo zasmuceni” – powiedział Samer Tarazi, chrześcijański dziennikarz z Gazy. Powiedział, że chrześcijanie chcą tylko, by życie toczyło się  „jak normalnie”.


Grecko-prawosławny arcybiskup Jerozolimy, Atallah Hanna, nazwał tę notatkę “podburzającą”, ale powiedział, że “nie zaszkodzi naszej jedności i dobrym stosunkom”.  


Hamas powiedział, że reakcja była przesadna i że tylko chciał zapewnić, że muzułmanie zachowają się wobec chrześcijańskiego święta w sposób zgodny z islamskim prawem.  

A “zgodnie z islamskim prawem” muzułmanom nie wolno uczestniczyć w żadnych niemuzułmańskich obchodach, niezależnie od tego, jak niezwiązanych z religią, Bożym Narodzeniem lub innymi chrześcijańskimi świętami. To znaczy żadnego Świętego Mikołaja, kartek ani kolęd: wszystko to Grinch z Gazy czyli grupa terrorystyczna Hamas uważa za pogwałcenie islamskiego prawa.

Nigdy nie było zamiaru obrażenia chrześcijan lub ograniczenia ich możliwości świętowania i dokonywania ich religijnych rytuałów” – powiedział  Bassem Naim, funkcjonariusz Hamasu.

Nie, oczywiście że nie. Dlaczego chrześcijanie mieliby się obrażać, jeśli Hamas chce zapewnić, że muzułmanie, „najlepsi z narodów”, nie uczestniczą w żaden sposób, niezależnie od tego, jak niezwiązany z religią, w obchodach Bożego Narodzenia w Gazie przez tychże chrześcijan?

Ministerstwo, którego zadaniem jest prowadzenie meczetów w Gazie i opieka nad sprawami muzułmanów i chrześcijan w tej nadbrzeżnej enklawie, szybko wydało oświadczenie, że chrześcijanie “mają prawo urządzać swoje religijne obchody i nie można ich obrażać ani ograniczać”.


W oświadczeniu dodano: “Tak samo jak muzułmanie mają nakazane unikanie naruszania (islamskiego prawa) w muzułmańskie święta, jest to tym bardziej powód dla nich, by unikać (takich naruszeń) podczas świąt innych.”…

Co w zwykłym języku znaczy, że muzułmanie powinni unikać robienia czegokolwiek, co sugerowałoby uznanie lub wzięcie udziału w chrześcijańskim święcie. Nawet życzenie “Wesołych Świąt” w odpowiedzi na świąteczne pozdrowienie chrześcijanina jest surowo zabronione. Nie jest to jedyne święto religijne niewiernych, które muzułmanie powinni unikać. Mają także nie obchodzić żadnych świeckich świąt niewiernych. W Ameryce dla muzułmanów oznacza to zakaz zabawy w Halloween, żadnego Dnia Dziękczynienia, żadnego Sylwestra, żadnych Walentynek, żadnego Dnia Pamięci, żadnego Święta Pracy. Nie mają one nic wspólnego z islamem i dlatego powinny być bojkotowane przez pobożnych muzułmanów.


Świat jest tak przesiąknięty obchodami Bożego Narodzenia, że trudno powstrzymać nie-chrześcijan od pragnienia wzięcia w tym udziału. W głównie hinduskich Indiach, w buddyjskiej i szinto  Japonii i w komunistycznych Chinach choinki i Świętych Mikołajów można zobaczyć w każdym dużym mieście; nie są one już ograniczone do małych chrześcijańskich populacji, ale zostały także przyjęte przez innych. Wielu nie-chrześcijan wymienia podarki w Dzień Bożego Narodzenia. Jest to część światowych obchodów Bożego Narodzenia, pozbawionych religijnego elementu i otwartych dla wszystkich. Muzułmanie są jedynymi, których właśni przywódcy i duchowni surowo dyscyplinują za takie wykroczenia.  


Jednak, mimo ryzyka kary, muzułmanie nie są odporni na atrakcje tych zeświecczonych obchodów Bożego Narodzenia; ich zainteresowanie tym świętem wydaje się w ostatnich latach tylko rosnąć. To wywołuje alarm u Grinchów z Hamasu. W kilku arabskich krajach Zatoki, szczególnie w ZEA, są Święci Mikołaje w sklepach zabawiający zachwycone dzieci; są wystawy sklepowe z choinkami radośnie ozdobionymi bombkami;  można także kupić choinki. Wszystko to byłoby nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu; teraz te przedmioty – lalki Świętego Mikołaja, choinki i ozdoby, kartki świąteczne – wszystko to było nieosiągalne jeszcze kilka lat temu, ale teraz można to znaleźć zarówno w ZEA, jak w Arabii Saudyjskiej.  Tego właśnie boi się Hamas: powolnego przesączania się Bożego Narodzenia do mózgów muzułmanów jako niereligijna pokusa – kartki i kolędy, dawanie prezentów, uśmiechnięty Mikołaj dla dzieci szepczących mu o swoich życzeniach, widoki i zapachy odległej północy przyniesione do bliskowschodnich domów przez choinkę – może sprowadzić ufnych muzułmanów na manowce, może nawet spowodować, że niektórzy zechcą spojrzeć na religię tych, których święto, Boże Narodzenie, w swojej świeckiej formie zachwyciło wielu muzułmanów.


Co mogłoby być straszniejsze? Stąd też zrozumiałe przerażenie aparatczyków Hamasu w Gazie, zdecydowanych na położenie kresu jakiemukolwiek fraternizowaniu się z chrześcijańskim wrogiem, kiedy zmniejsza się czujność podczas świąt, na zapobieżenie muzułmańskiego uczestnictwa, niezależnie jak nieznacznego, w jakichkolwiek świeckich obchodach kojarzonych z Bożym Narodzeniem, co obejmuje takie aspekty świąt, jak Święty Mikołaj, elfy na Biegunie Północnym, choinki i wymianę podarków. Kto wie, do czego to może prowadzić? Do chrztu? Różańca? Eucharystii?  To jest równia pochyła.


In Gaza, Hamas Is The Grinch Who Stole Christmas

Jihad Watch, 27 grudnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 734 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pytanie bez odpowiedzi   Łukaszewski   2021-10-18
Atak ateizmu na ludzki rozum? II.   Ferus   2021-10-17
Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2021-10-16
Atak ateizmu na ludzki rozum?!   Ferus   2021-10-10
Idea, która wyprowadziła rozum na manowce   Ferus   2021-10-03
"Time Magazine” i zachodnie podejście do islamizmu   Mahmoud   2021-10-02
Powolne odrzucanie religijnego mitu   Koraszewski   2021-09-27
Duchowni czy wyrachowani biznesmeni w sutannach?   Ferus   2021-09-26
Kościół zdeprawowany i mamoną silny   Koraszewski   2021-09-22
Turecki ateista zamordowany 31 lat temu   Bulut   2021-09-18
Naturalne czy sztucznie wykreowane religie?   Ferus   2021-09-12
Bogowie popkultury.Czyli jakimi religijnymi stereotypami „karmi” nas telewizja.   Ferus   2021-09-05
Ojciec święty, święty Paweł i teologia zastąpienia    Koraszewski   2021-08-30
(Nie)Fachowe pośrednictwo religijne.Czyli nieudana próba połączenia sprzecznych ze sobą zachowań.   Ferus   2021-08-29
Chora koncepcja Boga/bogów   Ferus   2021-08-22
W oparach ateizmu z czasu przeszłego   Koraszewski   2021-08-19
Islam – religia pokoju   Koraszewski   2021-08-16
Rozum i Wiara (XVIII)   Ferus   2021-08-15
Kult jednostki i bunt umysłu zniewolonego   Pandavar   2021-08-10
Biblia, kobiety i Bóg? (III)   Ferus   2021-08-08
Bezduszna duchowość ateistów   Koraszewski   2021-08-03
Most nad przepaścią (III)   Ferus   2021-08-01
Most nad przepaścią (II)   Ferus   2021-07-25
Most nad przepaścią   Ferus   2021-07-18
Chrześcijańskie stanowisko wobec rozdziału Kościoła i państwa   Koraszewski   2021-07-17
Czy ateizm może być nauczany jako religia?   Koraszewski   2021-07-12
Bajka o „zagubionej owcy” i cwanych „pasterzach duchowych”   Ferus   2021-07-11
Biblia, kobiety i Bóg? (II)   Ferus   2021-07-04
Ekumeniczne spotkanie apostatów   Koraszewski   2021-06-29
Czy wolno krytykować muzułmanów?   Pandavar   2021-06-28
Targniecie się na życie wieczne?   Ferus   2021-06-27
Dwa różne Dekalogi   Ferus   2021-06-20
Pasterze i ich bezwolne owce, czyli paradoksy „duchowego pasterzowania”   Ferus   2021-06-13
Biblia, kobiety i Bóg? Czyli co takiego Bóg chce powiedzieć czytelnikom Pisma Świętego?   Ferus   2021-06-06
Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo   Pandavar   2021-06-03
Żałoba bez złudzeń   Igwe   2021-05-26
Bezbożne „Ranczo” (II)   Ferus   2021-05-23
Ateista i „zatroskany głos rozsądku”   Ferus   2021-05-16
Obraza uczuć religijnych. Czyli co obraża osoby wierzące, a co nie, choć może powinno?   Ferus   2021-05-09
„Szczepionkowa” hipoteza powstania religii   Ferus   2021-05-02
Książka Lucjana Ferusa   Koraszewski   2021-04-26
Kłamiemy, gdyż taką mamy naturę? Czyli „względna równowaga między prawdą a fikcją”.   Ferus   2021-04-25
Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk