Prawda

Wtorek, 7 grudnia 2021 - 23:01

« Poprzedni Następny »


List otwarty do boga islamu


Amil Imani 2014-01-17


Jest oczywiste, że aby być muzułmaninem musi się wierzyć w Allaha przez przyjęcie go jako jedynego pana, akceptować Mahometa jako ukochanego posłańca Allaha i przyjmować Koran jako dosłownie dzieło Allaha oraz doskonały przepis na życie.

Choć bardzo próbowałem, było mi straszliwie trudno być muzułmaninem od samego początku. Postanowiłem więc napisać ten list otwarty w nadziei, że otrzymam zadowalające odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań.


Od pierwszego oddechu życia do ostatniego skurczu śmierci islam nieustannie bombarduje nas: poddaj się w pełni Allahowi, módl się o jego pomoc, pozwól mu podejmować za ciebie decyzje i kierować twoim życiem, nigdy niczego nie kwestionuj, bo kwestionowanie jest szeptem przeklętego szatana, który stara się sprowadzić cię na manowce.


Islam mówi, że Allah jest javaab-ul-doaa (tym, który odpowiada na błagania/modlitwy) i jego powinniśmy błagać o wszelką pomoc w każdej sprawie.  


No cóż, robię dokładnie tak, jak mi radzono. Błagam Allaha w formie tego listu otwartego, by dostarczył mi odpowiedzi na niektóre z moich licznych i dręczących pytań.


To musi być jakieś moje dziwactwo. Nie cierpię pozostawiania innym, boskim lub ziemskim istotom, troski o moje dociekania w sprawie tego, jak się rzeczy mają, pozwalania innym na myślenie za mnie. Jeśli pozwolę Allahowi myśleć i decydować za mnie, to po co otrzymałem własny rozum? Postawiłem wyzwanie islamskiemu bóstwu.


Widzicie, już oblałem egzamin, ponieważ nie poddałem sie w pełni Allahowi i – kwestionując jego prawo myślenia za mnie – nie umieściłem w nim mojej pełnej wiary.


Spędziłem dużą część życia, próbując otrzymać jakieś zadowalające odpowiedzi na moje pytania o islam z pism i autorytetów islamskich, ale bez powodzenia. Często otrzymywałem sprzeczne lub dezorientujące odpowiedzi.


Tak więc postanowiłem przedstawić niektóre z moich kłopotliwych pytań bezpośrednio do boga islamu, Allaha, mając żarliwą nadzieję na wybawienie z tych katuszy.


Zrobię co w mojej mocy, by zachowywać się kulturalnie i uprzejmie wobec Allaha. W żadnym wypadku nie będę wobec niego grubiański, na wypadek, gdyby istotnie był autorem tego fantastycznego wszechświata, jak to twierdzi islam. Nie leży zresztą w moim zwyczaju zachowywać się niegrzecznie i grubiańsko. Wobec nikogo nie zachowuję się grubiańsko, tym bardziej więc, gdy zwracam się do domniemanie niezgłębionej, wspaniałej istoty.


Lista moich pytań jest istotnie długa. Oto kilka z nich, niekoniecznie uporządkowane według ich ważności, które przedstawiam z całą pokorą Allahowi, Panu islamu. Dla mnie wszystkie te pytania są ważne i przypisywanie im stosunkowej wagi byłoby arbitralne. A więc zaczynam.


Nie mam manii wielkości i żadnych pretensji do jakiejś wielkiej wiedzy. Szczerze poszukuję prawdy i w tym duchu pokornie piszę ten list do ciebie, Allahu. Mam nadzieję, że nie jestem nieuprzejmy, zwracając się do ciebie po prostu „Allahu”. To znaczy bez poprzedzania twojego imienia tytułami.


W pełni rozumiem, że jestem nic nie znaczącą drobiną w twoim wielkim planie stworzenia. Ale przecież ty mnie stworzyłeś, więc muszę być coś wart. To zrozumienie daje mi dowagę zwrócenia się do ciebie z moimi pytaniami.


A zatem, bez dalszych ceregieli, tutaj są moje pytania:


*  Islam mówi, że jesteś nie-stworzonym stwórcą.
Trudno mi zrozumieć to twierdzenie. Oczywiście ja jestem jak najbardziej skończoną  istotą i mój rozum nie jest w stanie wyobrazić sobie, że coś powstaje z niczego. Jest taka stara piosenka "nothing comes from nothing, nothing ever could" i ten refren ludzie przyjmują jako artykuł wiary i jako fakt. Ale my, ludzie, nie jesteśmy w stanie pojąć rzeczy, które przekraczają granice naszego ograniczonego, racjonalnego umysłu. Wyjaśnienie tego twierdzenia byłoby bardzo pomocne.   

*  W sprawie stworzenia: islam mówi, że stworzyłeś wszechświat rozkazem: kon va yakoon (stań się i stań).
Wszechświat pojawił się natychmiast w posłuszeństwie twojemu rozkazowi. Istnieją różne poglądy na ten cały temat stworzenia, którymi nie chcę cię kłopotać. Wystarczy moje proste pytanie: Panie, tym prostym rozkazem kon va yakoon doprowadziłeś do zaistnienia tego nieopisanie wspaniałego wszechświata, ale zabrało ci około dwudziestu lat napisanie twojej niewielkiej książki, Koranu. Dlaczego napisanie jej zabrało ci tyle czasu? Obawiam się, że piorun może we mnie strzelić za postawienie tego wścibskiego pytania. Mam nadzieję, że się powstrzymasz i pozwolisz mi kontynuować.  


Myślę, że, być może, potrafię przedstawić racjonalizację, choć nie przekonujący powód tego. Powiedziałem do siebie, że być może zabrało ci to dwadzieścia lat, ponieważ Mahomet był analfabetą, powoli przyjmował to, co mu mówiłeś i zabierał to do skryby, żeby to zapisał. To jest powód. Znalezienie kogoś w tej bandzie dzikusów, kto potrafił pisać, nie było łatwym zadaniem.


Związane z tym pytanie! Dlaczego najbardziej majestatyczna istota, jaką jesteś, z nieopisanie wzniosłymi mocami i atrybutami, wybrała niepiśmiennego Araba, parobka bogatej wdowy, jako swojego posłańca, pozostaje tajemnicą. Czy nie mogłeś wybrać rabina z pobliskiej Medyny, kapłana zaratusztrianina, chrześcijańskiego księdza z samej Mekki, hinduskiego mnicha lub buddyjskiego duchownego? To byli ludzie wyspecjalizowani w sprawach religijnych, bardziej niż Arabowie, których jedyną umiejętnością było poganianie  wielbłądów idących w karawanie.    


Znam gładkie odpowiedzi islamu na wszystkie pytanie: nikt nie ma prawa pytać Allaha o jego czyny, robi on, co mu się podoba i ustanawia, co chce. To jednak nie jest odpowiedź. To jest wykręt.  


* Czy jesteś mężczyzną, panie?
Przepraszam za zadawanie tak osobistego pytania. Powodem tego, że pytam, jest, że masz wiele przeciwko kobietom. Mówisz, że kobieta warta jest połowę mężczyzny. Zarządziłeś, że mężczyźni są władcami kobiet i wiele innych takich rzeczy. Ja naprawdę tego tak nie widzę. Moje całożyciowe doświadczenie z kobietami przekonało mnie, że kobiety są absolutnie warte tyle samo, co mężczyźni, jeśli nie więcej pod pewnymi względami. Przede wszystkim, kobiety dają życie i chronią życie. W odróżnieniu od tego, mężczyźni ciągle zajmują się odbieraniem życia.  


Nauka mówi nam, że kobiety są równie zdolne jak mężczyźni we wszystkich dziedzinach poza tymi, które wymagają nagiej siły. Maszyny jednak znacznie przewyższają mężczyzn, jeśli chodzi o nagą siłę, a kobiety mogą kierować maszynami równie dobrze jak mężczyźni.


Czy jest coś z natury gorszego albo złego w kobietach? Jeśli tak, to przepraszam waszą lordowską mość. To ty zaprojektowałeś je w ten sposób, prawda?


Czy nie jest faktem, że dzicy szowinistyczni Arabowie z czasów Mahometa są tymi, którzy ustanowili te ciemiężące wobec kobiet zasady, a on zaaprobował to oszustwo w twoim imieniu?


* Moje kolejne pytanie dotyczy roli religii.
Zgodnie z moim ograniczonym rozumieniem, główną funkcją religii jest zjednoczenie różnych ludów. To jest, wniesienie jedności i przyjaźni między różnymi i kłócącymi się grupami ludzi. Islam zawodzi żałośnie w tym głównym punkcie. Za życia Mahomet głosił ewangelię wprowadzania podziałów. Głosił ewangelię „nas” przeciwko „nim”, wierzących przeciwko niewiernym. Od czasu jego śmierci wyznawcy Mahometa wytrwale spełniali jego ewangelię tworzenia podziałów.


Jak podsycanie ognia polaryzacji może przynieść pokój zjednoczenia po tym, co zrobił Mahomet i co jego wyznawcy robią nadal, zabijając masowo niewiernych bez najmniejszej odrobiny litości?


Problem pogarsza fakt, że kiedy Mahomet nadal jeszcze wciągał swoje ostatnie oddechy, jego uczniowie zajęci byli wzajemnym zabijaniem się w pożądaniu władzy i przywództwa. I od tego czasu islam wykonuje misję zabijania, zarówno wewnątrz swej wiary, jak i niewiernych.


Niezależnie od tego, czy otrzymam odpowiedź na te pytania, będę wytrwale stawiać ich więcej. Kto wie? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, Allah może uznać za właściwe wysłanie kolejnego ze swoich archaniołów z Koranem odpowiadającym na te i inne dręczące pytania. Proszę pamiętać, że robi on, co mu się podoba i ustanawia, co chce.


Czytaj więcej na stronie: Family Security Matters

http://www.familysecuritymatters.org/publications/detail/an-open-letter-to-the-god-of-islam?f=must_readshttp://#ixzz2qTqb0LeJ

Under Creative Commons License: Attribution

10 stycznia 2014

 Amil Imani

Amerykański dziennikarz i publicysta urodzony w Iranie i działający na rzecz demokracji w Iranie oraz w innych krajach muzułmańskich.

Strona www autora

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Nieee nooo Jan Grabiński 2014-03-06


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 741 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Pierwszy krytyk bożego dzieła (II)   Ferus   2021-12-05
Pierwszy krytyk bożego dzieła   Ferus   2021-11-28
Paradoksalne „Dzięki Bogu” (II)   Ferus   2021-11-21
Paradoksalne „Dzięki Bogu”.   Ferus   2021-11-14
Absurdalna awersja wierzących do ateizmu   Ferus   2021-11-07
Refleksje sprzed lat: „Fikcyjna walka dobra ze złem” i inne   Ferus   2021-10-31
Atak ateizmu na ludzki rozum? (III)   Ferus   2021-10-24
Pytanie bez odpowiedzi   Łukaszewski   2021-10-18
Atak ateizmu na ludzki rozum? II.   Ferus   2021-10-17
Nasila się dżihadystyczne ludobójstwo chrześcijan w Nigerii   Ibrahim   2021-10-16
Atak ateizmu na ludzki rozum?!   Ferus   2021-10-10
Idea, która wyprowadziła rozum na manowce   Ferus   2021-10-03
"Time Magazine” i zachodnie podejście do islamizmu   Mahmoud   2021-10-02
Powolne odrzucanie religijnego mitu   Koraszewski   2021-09-27
Duchowni czy wyrachowani biznesmeni w sutannach?   Ferus   2021-09-26
Kościół zdeprawowany i mamoną silny   Koraszewski   2021-09-22
Turecki ateista zamordowany 31 lat temu   Bulut   2021-09-18
Naturalne czy sztucznie wykreowane religie?   Ferus   2021-09-12
Bogowie popkultury.Czyli jakimi religijnymi stereotypami „karmi” nas telewizja.   Ferus   2021-09-05
Ojciec święty, święty Paweł i teologia zastąpienia    Koraszewski   2021-08-30
(Nie)Fachowe pośrednictwo religijne.Czyli nieudana próba połączenia sprzecznych ze sobą zachowań.   Ferus   2021-08-29
Chora koncepcja Boga/bogów   Ferus   2021-08-22
W oparach ateizmu z czasu przeszłego   Koraszewski   2021-08-19
Islam – religia pokoju   Koraszewski   2021-08-16
Rozum i Wiara (XVIII)   Ferus   2021-08-15
Kult jednostki i bunt umysłu zniewolonego   Pandavar   2021-08-10
Biblia, kobiety i Bóg? (III)   Ferus   2021-08-08
Bezduszna duchowość ateistów   Koraszewski   2021-08-03
Most nad przepaścią (III)   Ferus   2021-08-01
Most nad przepaścią (II)   Ferus   2021-07-25
Most nad przepaścią   Ferus   2021-07-18
Chrześcijańskie stanowisko wobec rozdziału Kościoła i państwa   Koraszewski   2021-07-17
Czy ateizm może być nauczany jako religia?   Koraszewski   2021-07-12
Bajka o „zagubionej owcy” i cwanych „pasterzach duchowych”   Ferus   2021-07-11
Biblia, kobiety i Bóg? (II)   Ferus   2021-07-04
Ekumeniczne spotkanie apostatów   Koraszewski   2021-06-29
Czy wolno krytykować muzułmanów?   Pandavar   2021-06-28
Targniecie się na życie wieczne?   Ferus   2021-06-27
Dwa różne Dekalogi   Ferus   2021-06-20
Pasterze i ich bezwolne owce, czyli paradoksy „duchowego pasterzowania”   Ferus   2021-06-13
Biblia, kobiety i Bóg? Czyli co takiego Bóg chce powiedzieć czytelnikom Pisma Świętego?   Ferus   2021-06-06
Jest człowieczeństwo i jest muzułmańskie człowieczeństwo   Pandavar   2021-06-03
Żałoba bez złudzeń   Igwe   2021-05-26
Bezbożne „Ranczo” (II)   Ferus   2021-05-23
Ateista i „zatroskany głos rozsądku”   Ferus   2021-05-16
Obraza uczuć religijnych. Czyli co obraża osoby wierzące, a co nie, choć może powinno?   Ferus   2021-05-09
„Szczepionkowa” hipoteza powstania religii   Ferus   2021-05-02
Książka Lucjana Ferusa   Koraszewski   2021-04-26
Kłamiemy, gdyż taką mamy naturę? Czyli „względna równowaga między prawdą a fikcją”.   Ferus   2021-04-25
Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk