Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 06:08

« Poprzedni Następny »


Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów


Elder of Ziyon 2023-01-13

Pokazana przez lektorkę jedna z najstarszych ilustracji muzułmańskich z “Kompendium Kronik” napisanych przez Raszida al Dina w początkach XIV wieku.   
Pokazana przez lektorkę jedna z najstarszych ilustracji muzułmańskich z “Kompendium Kronik” napisanych przez Raszida al Dina w początkach XIV wieku.   

Warto przyjrzeć się dwóm wydarzeniom ostatnich dni, ponieważ oba poważnie ograniczają wolność mieszkańców Zachodu – i sygnalizują znacznie gorsze rzeczy, które mogą nadejść.

 

Pierwszym z nich jest wizyta izraelskiego ministra bezpieczeństwa Itamara Ben-Gvira na Wzgórzu Świątynnym.

 

Drugi to nagłośnienie usunięcia lektorki z Uniwersytetu Hamline za włączenie obrazów przedstawiających Mahometa do jej kursu historii sztuki.


W obu przypadkach nikt nie zrobił nic złego według jakiejkolwiek rozsądnej miary: 

 

- Chociaż wielu powiedziałoby, że ma pełne prawo modlenia się w najświętszym miejscu judaizmu, Ben-Gvir tego nie zrobił. Zrobił dokładnie to, co zrobiły dziesiątki tysięcy Żydów i setki tysięcy chrześcijan w 2022 roku i wcześniej – odbył cichy spacer po Wzgórzu Świątynnym, nawet bez reporterów. Nie doszło do naruszenia (iluzorycznego) status quo

 

- W przypadku Uniwersytetu Hamline lektorka powiedziała studentom z wyprzedzeniem – zarówno w programie nauczania, jak i ustnie – że podczas wykładu zostaną pokazane dwa średniowieczne obrazy Mahometa, namalowane przez muzułmanów, i dała muzułmanom możliwość uniknięcia patrzenia na nie. 

 

W obu przypadkach nie ma nawet konsensusu co do tego, że naruszono prawo islamskie: 

 

– Noor Dahri, religijny ekspert ds. muzułmanów i walki z terroryzmem, napisał na Twitterze:

„Zasada pozwalająca tylko muzułmanom na modlenie się w Mekce jest uwarunkowana Świętym Koranem, jednak takie warunki nie dotyczą Wzgórza Świątynnego. Islam nie zabrania Żydom modlić się na Wzgórzu Świątynnym, [a zakazuje tego tylko] porozumienie polityczne, które nazywa się ‘Status Quo’. To nic innego jak rasizm i religijna dyskryminacja narodu żydowskiego. Żydzi mogą swobodnie modlić się  na Wzgórzu Świątynnym zgodnie z zasadami islamu, ponieważ ziemia należy do nich, a nie do muzułmanów – dla muzułmanów jest tylko święta”.

- Muzułmanie od wieków pokazywali Mahometa w swoich dziełach sztuki, a szyici robią to nadal. I chociaż obecnie główny nurt sunnickiego prawa islamskiego jest przeciwny tworzeniu takich obrazów przez muzułmanów, nie mówi (i nie może mówić), że nie-muzułmanie nie mogą tworzyć ani oglądać takich obrazów.

 

W obu przypadkach ignoranci z Zachodu, którzy powinni wspierać wolność i równość, stoją na czele inkwizytorów tłumiących te właśnie wolności, aby uniknąć zranienia uczuć irracjonalnych, potencjalnie agresywnych muzułmanów:

 

- Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price wielokrotnie powtarzał w odpowiedzi na wizytę Ben-Gvira, że Stany Zjednoczone popierają „status quo”, sugerując, że wizyta go naruszyła i była „prowokacyjna”:

„Sprzeciwiamy się wszelkim jednostronnym działaniom, które podważają historyczny status quo. Są nie do przyjęcia… absolutnie konieczne jest, aby wszystkie strony wykazywały powściągliwość, powstrzymały się od prowokacyjnych działań i retoryki oraz zachowały ten historyczny status quo na Haram al-Szarif /Wzgórzu Świątynnym, zarówno w słowie, jak i w praktyce… Jesteśmy głęboko zaniepokojeni wszelkimi jednostronnymi działaniami, właśnie dlatego, że mogą one potencjalnie zaostrzyć napięcia lub gorzej”.

- Uniwersytet Hamline wydał oświadczenie, w którym fałszywie twierdził, że to, co zrobiła lektorka, naruszyło prawo islamskie: „Studenci nie wyrzekają się swojej wiary na zajęciach. Dla wielu muzułmanów patrzenie na wizerunek proroka Mahometa jest sprzeczne z ich wiarą”. Ale wcale nie jest jasne, czy prawo islamskie odnosi się do oglądania takich obrazów, czy jedynie do ich tworzenia. I jak wspomniano, muzułmańscy studenci mogli ich nie oglądać.

 

Są to doskonałe przykłady „antycypacji statusu poddanego (dhimmi)”, kiedy to ludzie Zachodu działają (często wykraczając poza to, czego żądają muzułmanie) w strachu przed oczekiwanymi reakcjami muzułmanów, które nawet nie miały miejsca.

 

To ilustruje rzeczywiste niepisane prawo, które coraz bardziej dominuje na Zachodzie: „Nie drażnij muzułmanów”. Całe moralne pozerstwo dotyczące „tolerancji” i „status quo” jest listkami figowymi, aby ukryć fakt, że ludzie Zachodu żyją w strachu przed islamskim terrorem i są gotowi, a nawet chętni, by zrezygnować z własnej wolności, by ulegać najbardziej ekstremalnym muzułmańskim oczekiwaniom, a prawa człowieka mogą iść do diabła.

 

Posługując się miarą zakazu wszystkiego, co jest „prowokacyjne”, Zachód pozwala najbardziej nietolerancyjnym i brutalnym muzułmanom sterować zachodnim zachowaniem we wszystkich aspektach życia. Ponieważ wszystko może sprowokować islamistów. 

 

W obu przypadkach przestraszeni ludzie Zachodu dają zielone światło ekstremistycznym, potencjalnie agresywnym muzułmanom, aby rozszerzali swoje żądania w nieskończoność:

 

– Palestyńczycy nie tylko twierdzą, że Żydzi naruszają ich uczucia, odwiedzając Wzgórze Świątynne, ale także Ścianę Zachodnią – którą również uważają za część „kompleksu Al Aksa”. W rzeczywistości o każdym żydowskim miejscu świętym, od Grobowca Patriarchów, przez Grób Racheli, po Grób Józefa i dziesiątki innych, Palestyńczycy twierdzą, że są świętościami muzułmańskimi. Jeśli Izrael ulegnie presji Zachodu, by porzucić prawa Żydów, nie będzie to koniec – będzie to dopiero początek bigoteryjnych, antysemickich żądań, by Żydzi nie mieli w ogóle żadnych praw w Izraelu.

 

- To samo islamskie prawo zabraniające tworzenia wizerunków Mahometa odnosi się również do każdego muzułmańskiego proroka.  Obejmuje to Abrahama, Mojżesza, Dawida i Jezusa oraz według wielu Marię. Poza tym wizerunki bogów rzymskich i greckich w podobny sposób naruszałyby islamskie prawa przeciwko bałwochwalstwu. Dokładnie ta sama logika, która spowodowała, że uniwersytet Hamline naraził się na muzułmańską nietolerancję, może wypatroszyć każdy kurs historii sztuki w świecie zachodnim. 

 

Nietrudno wyobrazić to sobie jako zaledwie początek, a nie koniec. Wyobraź sobie świat, w którym każda strona internetowa, każda encyklopedia, każda wycieczka, każdy kurs w college'u, każdy artykuł w gazecie i właściwie każda działalność muszą być zatwierdzone przez ekstremistycznych islamskich strażników. Widzieliśmy już, jak większość zachodnich mediów odmówiła wydrukowania karykatur Mahometa z duńskiej gazety „Jyllands-Posten” w 2005 roku, mimo że są one bez wątpienia warte opublikowania i warte zobaczenia, aby zrozumieć tę historię. Ale to i podobne incydenty są dokładnie tym, co napędza dzisiejsze tchórzostwo: strach przed rozdrażnieniem muzułmanów, bo mogą cię zamordować

 

Żydzi będą tylko pisać gniewne listy, więc obrażanie ich jest „wolnością słowa” i „odwagą”. Muzułmanie mogą cię zabić, więc podporządkowanie się ich nakazom zamienia się w „tolerancję”.

 

O ile nie będzie poważnego sprzeciwu ze strony tych, którzy nadal cenią sobie wolność, sprawy potoczą się właśnie w ten sposób. 

 

The most important unwritten law in the West: Don't piss off irrational, extremist Muslims

Elder opf Ziyon, 4 stycznia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Eldedr of Ziyon - blog amerykańskiego badacza antysemityzmu w mediach i organizacjach. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2492 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25
Jak USA starają się związać ręce Izraela przed ogłoszeniem nowej umowy z Iranem   Doran   2023-06-24

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk