Prawda

Piątek, 22 października 2021 - 21:45

« Poprzedni Następny »


Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu


Andrzej Koraszewski 2019-07-04

U nas w gminie też mamy farmę wiatrową, a ponieważ wiatry mamy słabe, więc chcemy wykorzystać również energię odnawialną naszej siłowni, która może dostarczyć znacznej ilości prądu.
U nas w gminie też mamy farmę wiatrową, a ponieważ wiatry mamy słabe, więc chcemy wykorzystać również energię odnawialną naszej siłowni, która może dostarczyć znacznej ilości prądu.

Donoszę Panie Naczelniku, że obywatel Gadomski Witold narusza linię generalną i kwestionuje tezy na zjazd do zajezdni. Obywatel Gadomski już wcześniej wyłamywał się z szeregu i posiadał stanowisko odbiegające. Mimo wezwań do samokrytyki jak dotąd obywatel Gadomski takowej samokrytyki nie złożył i można podejrzewać, że nadal nie zamierza odciąć się od swojej wypowiedzi w kwestii zasadniczej dla dobra całej ludzkości.

Przypominam, że obywatel Gadomski Witold publicznie, na łamach powszechnie dostępnego medium stwierdził  co następuje:

  1. „…mam wątpliwości co do katastroficznych prognoz spowodowanych globalnym ociepleniem i wpływu na to działań człowieka”.  (Obywatel Gadomski podstępnie twierdzi, że katastroficzne prognozy głoszono już wcześniej i że podobno one się nie sprawdziły.)
  2. „Według najczarniejszych scenariuszy globalne ocieplenie spowoduje zalanie niżej położonych terenów. Zniknie kilka wysp, a także duże aglomeracje takie jak Nowy Jork. Jeżeli poważnie potraktujemy ten scenariusz, to należy natychmiast szukać rozmaitych rozwiązań. Rządy powinny na to przeznaczyć ogromne środki, a naukowcy prześcigać się w pomysłach, jak temu zaradzić.” (Problem faktycznego przygotowania się na ewentualność podniesienia się poziomu mórz systematycznie podejmuje Copenhagen Consensus Center, kierowana przez kontrowersyjnego eknomistę, a właściwie statystyka, Bjørna Lomborga, który wiele lat temu jako młody wykładowca, a zarazem działacz środowiskowy, postanowił zdekonstruować kilka prac krytyków katastroficznego ocieplenia i przeszedł na Ciemną Stronę Mocy, dochodząc do kontrowersyjnego wniosku, że być może potrzebne jest inne podejście. Zespół Lomborga, który skupia specjalistów z różnych dziedzin, w tym kilku noblistów nauk ścisłych, propaguje bardzo kontrowersyjne podejście prakseologiczne, czyli analizę skuteczności działania, przy założeniu takich lub innych nakładów na dane cele. Twierdzi on, że analiza priorytetów może nie być najgorszym pomysłem, a wybór priorytetów powinien uwzględniać zarówno scenariusze najbardziej pesymistyczne, jak i te stosunkowo łagodne. Według tego kontrowersyjnego naukowca, najbardziej pesymistyczny scenariusz, to że przewidywania wzrostu temperatur, topnienia lodowcow i podniesienia się poziomu mórz okażą się poprawne, a działania skierowane na drastyczne zredukowanie emisji gazów cieplarnianych okażą się nieskuteczne i efektem będzie zalanie nisko położonych obszarów wodą morską, co dotknie głównie kraje takie jak Bangladesz, zaś astronomiczne środki wydane na mało skuteczne działania spowodują spowolnienie rozwoju gospodarczego, co ponownie uderzy najbardziej w ludność najbiedniejszą. Nie wolno dopuszczać, aby tak pesymistyczne rozważania były rozpowszechniane.)
  3. „Moje wątpliwości wywołuje też quasi-religijny charakter ruchu ‘walki z globalnym ociepleniem’. Czy protest przeciwko globalnemu ociepleniu 15-letniej Grety Thunberg (została przyjęta przez papieża) nie przypomina krucjaty dziecięcej, która w 1212 roku miała zdobyć Jerozolimę siłą wiary i niewinności dziecięcych serc?” (Tu już obywatel Gadomski naprawdę wstydu nie ma, wyśmiewając dziecięcą wiarę i żaliwość i proponując w to miejsce mędrca szkiełko i oko oraz jakieś chłodne dyskusje w małych gronach ludzi dysponujących wiedzą tajemną, o sprawach takich jak zabezpieczanie terenów nisko położonych, rezygnacja z nowej zabudowy na terenach zagrożonych, czy nowoczesne techniki oszczędnego nawadniania w rolnictwie lub o zgrozo, przyspieszeniem prac nad GMO i roślinami odpornymi na niedobór wody. Nie może być na to zgody i należy temu stanowczo dać odpór.)                      
  4. „…wyznawcy religii globalnego ocieplenia wrzucają do jednego worka wszystkie patologiczne zjawiska związane ze środowiskiem naturalnym. Przykładem jest dyskusja, którą w Radiu TOK FM prowadził w środę 19 czerwca Piotr Kraśko. Jednym tchem mówił: ‘katastrofa klimatyczna’, ‘smog’, ‘niedobór wody’, ‘toksyczne odpady wwożone do Polski’. W tym samym radiu w piątek Tomasz Lis cieszył się, że w Polsce wzrasta świadomość zagrożenia dla klimatu, czego dowodem jest wycofanie plastykowych rurek w kafejce w Agorze.” (To jest wyśmiewanie pozytywnego zjawiska, tego że budzi się holistyczna świadomość katastrofy klimatycznej, ludzie się budzą, są woke, to jest O.K. a on to wyśmiewa. Obywatel Gadomski najwyraźniej nie rozumie zagadnienia klimatycznej intersekcjonalności i powinien być wysłany na odpowiednie szkolenie.)    
  5. „…w środkowej Polsce brakuje wody, to fakt znany od lat i nie zaradzimy temu, przesiadając się z samochodu spalinowego do elektrycznego. Więc jak zaradzić? Na ten temat powinni wypowiedzieć się inżynierowie i hydrolodzy.” (Dobrze, że ten Gadomski nie pisze, że mamy się uczyć od jakiegoś Izraela i nie proponuje, żeby nasza polska woda była tak droga jak ich, albo żeby człowiek musiał płacić za wodę ze studni, uszczelniać wodociągi, łożyć więcej na oczyszczalnie, dbać o jakąś retencję i inne kapitalistyczne pomysły.) 
  6. „Jestem fanem naturalnego środowiska, wkurza mnie zaśmiecanie lasów, wycinanie puszczy, cieszy mnie dzięcioł na drzewie przed moim domem, nawet jeśli budzi mnie stukaniem o 6 rano. Chrońmy środowisko, ale zachowujmy sceptycyzm, bo bez niego nie ma myślenia.” (Tu widzimy całą hipokryzję człowieka, który myśli tylko o sobie, chce zrezygnować z entuzjazmu ludowych mas i ujawnia swój wrogi wobec tego entuzjazmu sceptycyzm.)

Donoszę Panie Naczelniku, że Gadomski Witold jest zwolennikiem mechanizmów rynkowych i wyznawcą niewidzialnej ręki, popierał Balcerowicza i najwyraźniej kwestionuje fakt, że jak inteligencja pracująca oraz lud pracujący zobowiąże się, że w ciągu dziesięciu lat osiągniemy zerową emisyjność, to wykonamy plan, a nawet go przekroczymy. Sieje on defetyzm i jest nihilistą chcącym zastąpić rozbudzenie jakimś kapitalistycznym krytycznym myśleniem. Otóż nie, my rozbudzeni mieszkańcy miast i wsi marchewką taniej, powszechnie dostępnej i odnawialnej filozofii połamiemy ten kij racjonalizmu i skutecznie położymy tamę tym próbom powrotu do kapitalistycznego krytycznego myślenia.


Ja, niżej podpisany przedstawiciel rozbudzonej części społeczeństwa, aktywny uczestnik wakacyjnego strajku klimatycznego, chciałbym dołączyć mój głos protestu wobec każdego, kto kwestionuje słuszność tez na zjazd do zajezdni i zgłasza niezgodne z duchem postulaty. Niech żyje duch jednomyślności, bo tylko ona gwarantuje nam świetlaną przyszłość.


Wice-przewodniczący Gminnego Frontu Jedności Klimatycznej

(podpis nieczytelny)  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
5. Jestem zaniepokojony jednostronnością. tomjas 2019-07-25
4. Klimat sie zmienia codziennie - raz w ta a raz w tamta strone Tereska 2019-07-06
3. Bez tytułu Paweł 2019-07-05
2. Bez tytułu Paweł 2019-07-05
1. @subject Hal 2019-07-04


Znasz li ten kraj

Znalezionych 328 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

My naród i klops   Koraszewski   2021-10-15
Saga rodu Fedorowiczów, powiatowa walka z zaborcą i proces Katarzyny Mrówczyny   Koraszewski   2021-10-04
Historia pewnego teatru   Łukaszewski   2021-09-25
Niech żywi nie tracą nadziei   Kruk   2021-09-15
Dyskurs nasz powszedni pozwól zmienić Panie   Koraszewski   2021-09-11
Zawieszony w prawach członka   Kruk   2021-07-21
Codzienne obowiązki sołtysa honoris causa   Koraszewski   2021-06-26
Czy warto być Polakiem – wyjaśniamy   Koraszewski   2021-06-18
Polityczna kamasutra i umysł człowieka podnieconego   Koraszewski   2021-06-12
Dławiący wiatr historii   Koraszewski   2021-06-07
Piasek dla kota i inne troski   Koraszewski   2021-06-02
Nowy ład, Polski ład, czyli Nowa Ekonomiczna Polityka   Koraszewski   2021-05-29
Sen nocy wiosennej   Koraszewski   2021-05-14
Owszem żyję, ale trudno to potwierdzić   Koraszewski   2021-05-08
Święto flagi i inne święta   Kruk   2021-05-05
Demokracja umarła, niech żyje demokracja   Koraszewski   2021-04-30
Uczucia patriotyczne w promocji   Koraszewski   2021-04-28
Chuć w narodzie, czerep nadal rubaszny, dusza anielska trzepocze sztucznymi rzęsami   Kruk   2021-04-20
Czy wicepremier zarządzi wcześniejsze wybory?   Koraszewski   2021-04-14
Nie marszcz czoła, stawiaj go wyzwaniom   Kruk   2021-04-12
Bliźni gorszego sortu i problem moralności   Koraszewski   2021-04-10
Prawda, sumienie, zgoda   Koraszewski   2021-04-07
Rewolucja w NBP, nominały jawne i poufne   Koraszewski   2021-04-01
Mural w mieście Dobrzyniu   Koraszewski   2021-03-19
Groza reedukacji narodowej   Koraszewski   2021-02-27
Państwo mi nie służy   Koraszewski   2021-02-24
Prymas częściowo nieświeży   Koraszewski   2021-02-19
Teologia zniewolenia kontra społeczeństwo obywatelskie   Koraszewski   2021-02-01
Zostałem zaszczepiony przeciw wrednemu wirusowi   Koraszewski   2021-01-27
Opowieść o Polaku, który się prawdzie nie kłaniał   Koraszewski   2021-01-06
Rok parasola i parasolki?   Koraszewski   2021-01-04
Wypas środowiskowych prawd   Koraszewski   2020-12-28
„Uwaga, tu obywatelki i obywatele, to jest legalne zgromadzenie!”. Powolne budowanie mostów ponad podziałami.   Górska   2020-12-19
Doktor Dolittle i zielony kanarek    Garczyński-Gąssowski   2020-12-12
Seks bez seksizmu, kapłaństwo bez pedofilii   Koraszewski   2020-12-08
Opowieść o nocnym stróżu, kucharce i wartościach   Koraszewski   2020-12-06
Cyrkowe fikołki, teatralne gesty i realne działania opozycji   Górska   2020-11-30
Lekcja zdalna i pytanie dodatkowe   Kruk   2020-11-26
Przez okno wszedł Ziobro, a spod łóżka wylazł biskup, czyli jak Jarosław Kaczyński rozpętał wojnę domową   Górska   2020-11-24
Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego   Koraszewski   2020-11-21
Przekleństwo naszych czasów i wszystkich wcześniejszych   Kruk   2020-11-16
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!   Koraszewski   2020-11-11
Panie Ministrze Czarnek, trzeba było ich nie… epatować wizerunkami młodocianych bohaterów   Górska   2020-11-03
Kobiety żądają zdjęcia dziadów   Koraszewski   2020-11-02
Wściekłość, działanie, skuteczność   Koraszewski   2020-10-30
Mazurek Dąbrowskiego w Świętochłowicach   Górska   2020-10-29
Chrześcijańskie wartości w pisowskim sosie   Koraszewski   2020-10-26
Z notatnika starego państwowca   Koraszewski   2020-10-17
Meandry odporności stadnej   Koraszewski   2020-10-12
Patrz Kościuszko na nas z nieba   Koraszewski   2020-09-29
„Moje życie jest klęską”   Koraszewski   2020-09-14
Inna twarz polskiego Sejmu   Koraszewski   2020-09-10
Niech żyje król!   Łukaszewski   2020-09-01
Wojaki Chrystusa i cudaki z PZPR   Koraszewski   2020-08-21
Maska jako symbol statusu społecznego   Koraszewski   2020-08-16
Raz na ludowo   Łukaszewski   2020-08-11
W okopach świętej  niechęci   Koraszewski   2020-08-05
Uwaga: PiS kocha ubogich   Koraszewski   2020-07-29
Rozważania wokół praworządności   Koraszewski   2020-07-27
Reizm nasz ledwie żywy   Koraszewski   2020-07-19
Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwaMarcin Kruk   Kruk   2020-07-16
Smutek obwodów kiepsko scalonych   Kruk   2020-07-11
W niedzielę druga tura, ale właściwie czego?   Koraszewski   2020-07-07
Przekonajcie mnie dlaczego mam głosować na Trzaskowskiego   Koraszewski   2020-07-01
Dyskurs narodowy i jego meandry   Kruk   2020-06-09
Widziane z ławy oskarżonych   Koraszewski   2020-06-01
Niespodziewana erekcja impotenta na placu elekcyjnym   Koraszewski   2020-05-09
Wolność jest zaledwie wstępem   Koraszewski   2020-05-06
Między świętem braku pracy a świętem gwałcenia konstytucji   Koraszewski   2020-05-02
Trzy razy NIE w bolszewickim plebiscycie na prezydenta   Koraszewski   2020-04-17
Samorząd, solidarność, samopomoc   Koraszewski   2020-04-15
Zdalna lekcja wychowawcza   Kruk   2020-04-06
Jak zbrodniczy okaże się ten rząd?   Koraszewski   2020-04-03
Kochać i być mądrym   Koraszewski   2020-04-01
Plac Powstańców i inne przystanki   Zbierski   2020-03-12
Bóg Kościołem upupiony   Koraszewski   2020-03-05
Wyścig do fotela i dylematy wyborcy   Koraszewski   2020-02-19
PiS budzi się z ręką w nocniku i przeciera oczy   Koraszewski   2020-02-15
Podanie o posadę prezydenta   Koraszewski   2020-02-12
Raport z małego miasta   Koraszewski   2020-01-23
Kości zostały rzucone   Koraszewski   2020-01-21
Diabeł hasa po Księżych Górkach   Kruk   2019-11-21
Nie cała władza w rękach postprawdziwków   Koraszewski   2019-11-18
Sen nocy listopadowej   Kruk   2019-11-12
Troski i zmartwienia z celibatem   Koraszewski   2019-10-30
Zjednoczona prawica i Halloween   Koraszewski   2019-10-26
Moralne zwierzę to oburzone zwierzę   Koraszewski   2019-10-21
Związki partnerskie w czwartej Rzeczpospolitej   Koraszewski   2019-10-16
Dzień po wyborach, Dzień Nauczyciela   Koraszewski   2019-10-14
Bób, Hummus, Włoszczyzna   Koraszewski   2019-10-02
Niedziela handlowa i Ogórek małoetyczna   Kruk   2019-10-01
Czy Polscy wybiją się i na co teraz?   Koraszewski   2019-09-28
Homo politicus vs. Homo sapiens   Koraszewski   2019-09-16
Uwagi o groźnej przewadze donosów nad doniesieniami   Koraszewski   2019-09-09
Dla kogo feralna okaże się trzynastka?   Koraszewski   2019-08-31
Kilka uwag o podwójnej lojalności   Koraszewski   2019-08-21
Przeszłość i przyszłość polskiego paralmentaryzmu   Koraszewski   2019-07-27
Ogólna teoria zatroskania   Koraszewski   2019-07-25
Struktura klasowa w świadomości aspołecznej   Koraszewski   2019-07-20
Trudno kochać i być mądrym, jeszcze trudniej nie znosić i pozostać mądrym   Koraszewski   2019-07-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk