Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 00:58

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie


Khaled Abu Toameh 2020-03-10

Zdjęcie: Betlejem, po informacji o wykryciu 7 przypadków zakażenia koronowirusem.
Zdjęcie: Betlejem, po informacji o wykryciu 7 przypadków zakażenia koronowirusem.

Izrael dokonuje olbrzymich wysiłków, by pomóc Palestyńczykom w zatrzymaniu epidemii koronawirusa po tym, jak testy wykazały u kilku  Palestyńczyków w Betlejem obecność wirusa. Tymczasem Palestyńczycy kontynuują szerzenie oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom.


5 marca izraelskie ministerstwo obrony oznajmiło, że od dwóch tygodni pomaga Autonomii Palestyńskiej w „ograniczeniu i zapobieżeniu epidemii koronawirusa” na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Władze izraelskie przekazały Palestyńczykom 250 zestawów do badania obecności koronawirusa. Ponadto organizowane są wspólne  szkolenia dla izraelskiego i palestyńskiego personelu medycznego do profesjonalnego badania wirusa, ochrony personelu medycznego oraz testowania pacjentów podejrzanych o to, że są nosicielami wirusa. 

"Będziemy nadal pomagać władzom palestyńskim w ograniczaniu szerzenia się wirusa zarówno w imieniu izraelskich interesów, jak z powodów humanitarnych - powiedziała koordynatorka Izraelskiej Cywilnej Administracji Opieki Zdrowotnej, Dalia Basa. – Rozszerzymy medyczne szkolenie palestyńskiego personelu tak bardzo, jak to możliwe, jak również przekazywanie wyposażenia medycznego do palestyńskiego systemu opieki zdrowotnej”.

Wcześniej władze izraelskie ogłosiły, że w ostatnim tygodniu lutego pomogły w 105 495 przekroczeniach granicy z powodów humanitarnych na leczenie w Izraelu.


A jednak, zamiast okazać wdzięczność władzom izraelskim za ich pomoc, Autonomia Palestyńska i jej media oraz funkcjonariusze nie ustają w kampanii podżegania przeciwko Izraelowi. Kontynuują także podżeganie Palestyńczyków przeciwko Izraelowi przez szerzenie kłamstw, które propagują antysemityzm, a także narażają życie Żydów na całym świecie.


Podczas gdy izraelscy medycy oferowali pomoc swoim palestyńskim kolegom, palestyńskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało oświadczenie ostro potępiając Izrael za zburzenie domów dwóch palestyńskich terrorystów, którzy brali udział w zamordowaniu izraelskiej nastolatki, Riny Shnerb, na Zachodnim Brzegu w sierpniu 2019 roku. Innymi słowy, Palestyńczycy bardziej troszczą się o prawa terrorystów i ich rodzin niż o prawa 17-letniej Żydówki, którą zamordowali podczas rodzinnej wycieczki tylko z jednego powodu: bo była Żydówką.


Ministerstwo potępiło również „trwający napad” Izraela na meczet Al-Aksa w Jerozolimie – chodzi o decyzję władz izraelskich zakazania na tydzień wstępu do tego miejsca świętego  pewnej liczbie palestyńskich aktywistów, zaangażowanych w antyizraelskie podżeganie.


Kontekstem tego izraelskiego posunięcia jest próba powstrzymania palestyńskiego podżegania przeciwko Żydom, którzy odwiedzają Wzgórze Świątynne. Palestyńscy funkcjonariusze i aktywiści prowadzą kampanię przeciwko tym wizytom, powtarzając fałszywie stare oszczerstwo o rytuale krwi, zainicjowane przez muftiego Jerozolimy, Hadż Amina al Husseiniego, sojusznika Adolfa Hitlera: że Żydzi „siłą wdzierają się do meczetu Al-Aksa” pod ochroną izraelskiej policji. To podżeganie doprowadziło w ostatnich latach do wielu ataków nożowniczych i ataków z bronią palną na Izraelczyków.  


7 marca, kiedy Izrael pomagał dziesiątkom zagranicznych turystów opuścić Betlejem po odkryciu 19 przypadków koronawirusa w tym mieście, Palestyńczycy ożywili jedno z ich starych oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom: twierdzenie, że Izraele używa dzików, by wypędzić Palestyńczyków z ich pól uprawnych.


To oszczerstwo opublikowała palestyńska gazeta „Al-Kuds” pod tytułem: Stada dzików: nowe narzędzie osadników do przejęcia ziemi rolnej.  


W artykule jest twierdzenie, że izraelscy żołnierze i żydowscy osadnicy wypuszczają na wolność dziki w częściach Zachodniego Brzegu, by zniszczyć uprawy Palestyńczyków i zastraszyć palestyńskich wieśniaków i farmerów.


Cytują jednego z farmerów, Fadela Tamimiego, który mówi: "Kilku mieszkańców zobaczyło ciężarówkę z izraelską tablicą rejestracyjną, jak wypuszczali dziki na pola w pobliżu wsi Der Nizam. Potem zwierzęta niszczą nasze plony i powodują fizyczne rany wieśniakom”.  


Inny farmer, Munal Zeidan, powiedział, że używanie dzików było częścią "intrygi" żydowskich osadników.


Murad Isztawi, przewodniczący Palestyńskiej Komisji Oporu Przeciwko Murowi (izraelskiej barierze bezpieczeństwa) i Osiedlom na Północnym Zachodnim Brzegi, powiedział: "Żydowscy osadnicy prowadzą wojnę dzikami przeciwko [palestyńskim] mieszkańcom. Przywieźli tutaj dziki i wypuszczają je na nasze pola, żeby wygnać farmerów. To jest forma wojny”.


Nie trzeba mówić, że żadnemu z Palestyńczyków wypowiadających się dla gazety nie udało się dostarczyć żadnego dowodu, że izraelscy żołnierze lub osadnicy stoją za pojawieniem się dzików na Zachodnim Brzegu. Trudno znaleźć choćby jednego Palestyńczyka, który nie ma przy sobie smartfona, żeby dokumentować rzekome praktyki żołnierzy i osadników. Warto zauważyć, że palestyńscy wieśniacy systematycznie dokumentują działania izraelskich żołnierzy i osadników na Zachodnim Brzegu jako część kampanii podżegania do nienawiści wobec Izraela. 


Ponadto, dziesiątki palestyńskich i zagranicznych dziennikarzy codziennie przemierzają ulice Zachodniego Brzegu, by notować wszelkie wydarzenia. Gdyby, jak twierdzą Palestyńczycy, Żydzi mieli używać dzików przez ostatnich dwadzieścia lat, dlaczego nikt nie zrobił choćby jednego zdjęcia izraelskiej ciężarówki wiozącej te zwierzęta do palestyńskich wsi?


A co z setkami tysięcy Żydów, którzy żyją na Zachodnim Brzegu? Jak to możliwe, że oni nie byli atakowani przez dziki? I jak te dziki są w stanie odróżnić Arabów i Żydów?  


Inne stare, palestyńskie oszczerstwo o rytuale krwi dotyczy szczurów w Jerozolimie. W 2008 roku agencja informacyjna Autonomii Palestyńskiej, Wafa, twierdziła, że żydowscy osadnicy używają szczurów, by wygnać Arabów z ich domów na Starym Mieście w Jerozolimie. Według doniesienia "dziesiątki osadników zgromadziły się w alejkach i na ulicach Starego Miasta, niosąc żelazne klatki pełne szczurów. Wypuszczają te szczury na Starym Mieście”.


Biuro prasowe palestyńskie rządu urządziło także w tym samym roku konferencję prasową w Ramallah, żeby dalej szerzyć fałszywą historię o szczurach. Na konferencji prasowej palestyńscy funkcjonariusze twierdzili, że wypuszczenie na wolność szczurów na Starym Mieście w Jerozolimie miało na calu „wzmożenie cierpień mieszkańców, zamieniając ich życie w prawdziwą tragedię i zmuszając ich do opuszczenia swoich domów i miasta”.


Palestyńscy funkcjonariusze zapomnieli powiedzieć, że setki żydowskich rodzin mieszka w różnych częściach Starego Miasta w Jerozolimie, włącznie z Dzielnicą Żydowską, Dzielnicą Muzułmańską i Dzielnicą Chrześcijańską. Także tutaj jest zadziwiające, jak te szczury potrafią atakować tylko Arabów.


Przez nieustanne szerzenie fałszywych doniesień i oszczerstw o rytuale krwi przeciwko Izraelowi i Żydom, szczególnie gdy Izrael pracuje okrągłą dobę, by uratować życie Palestyńczyków przed koronawirusem, Palestyńczycy raz jeszcze pokazują, jak odpłacają tym, którzy im pomagają. Zwłaszcza, że jest to ten rodzaj podżegania, który niemal codziennie skłania niektórych Palestyńczyków do podejmowania ataków terrorystycznych na Izraelczyków.


Izrael szkoli palestyński personel medyczny w zwalczaniu szerzenia się niebezpiecznej choroby w tym samym czasie, w którym palestyńscy przywódcy kontynuują zatruwanie serc i umysłów swojej ludności przeciwko ludziom, którzy trudzą się, by im pomóc. Choć ten rodzaj perwersyjnej zapłaty nie jest niczym nowym, niemniej powinien zainteresować każdego w społeczności międzynarodowej, kto rozważa popieranie „sprawy palestyńskiej”.


Palestinians Revive Blood Libels as Israel Saves Their Lives

Gatestone Institute, 9 marca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk