Prawda

Wtorek, 27 lutego 2024 - 23:42

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?


Bassam Tawil 2018-12-15

Na zdjęciu: młodzi Palestyńczycy w Gazie przygotowują proce do ciskania kamieni na izraelskich żołnierzy po drugiej stronie granicy Gaza-Izrael 14 maja 2018 r. (Zdjęcie:  Spencer Platt/Getty Images)
Na zdjęciu: młodzi Palestyńczycy w Gazie przygotowują proce do ciskania kamieni na izraelskich żołnierzy po drugiej stronie granicy Gaza-Izrael 14 maja 2018 r. (Zdjęcie:  Spencer Platt/Getty Images)

Zgodnie z wieloletnią polityką finansowania każdego, kto dąży do zniszczenia Izraela lub zabijania Żydów, Iran postanowił płacić stypendia rodzinom Palestyńczyków ze Strefy Gazy, którzy zostali zabici podczas atakowania Izraela. Decyzja dotyczy Palestyńczyków, którzy zostali zabici, gdy atakowali żołnierzy podczas cotygodniowych, sponsorowanych przez Hamas zamieszek wzdłuż granicy między Gazą a Izraelem; zaczęli w marcu 2018 r. pod hasłem „Marsz Powrotu”.

Jakie są konsekwencje irańskiej decyzji? Iran wysyła palestyńskim rodzinom komunikat: „Jeśli chcecie pieniędzy i dobrego życia, wyślijcie swoje dzieci, żeby zginęły na granicy z Izraelem”.  Innymi słowy, Iran mówi palestyńskim rodzinom, że najlepszym sposobem poprawienia warunków życiowych jest wysyłanie dzieci, by zabiły lub zraniły Żyda. To jest komunikat, który prawdopodobnie rozejdzie się szeroko wśród Arabów, daleko poza Palestyńczykami.


Rozszerzanie irańskich wpływów na Bliski Wschód ogólnie, a na arenę palestyńską szczególnie, zaczęło się podczas administracji Obamy, która przymykała oczy na agresywne zamiary Iranu, a potem rozpoczęła politykę ugłaskiwania mułłów. Za administracji Obamy Irańczycy musieli uważać, że otrzymali przepustkę do robienia wszystkiego, co chcą. Dlatego też dzisiaj siedzą nie tylko w Strefie Gazy i w Libanie, ale także w Syrii, Jemenie, Libii i Iraku.


Niedawno Gatestone informował o planach Iranu przejęcia Strefy Gazy. W artykule wskazywano, że Iran wzmacnia związki z Hamasem i Islamskim Dżihadem, żeby zapewnić, że te dwie grupy terrorystyczne utrzymają swój żelazny uścisk nad tamtejszą palestyńską ludnością.  


Prawdopodobnie nie należało oczekiwać niczego innego od Irańczyków. Istotnie, decyzja finansowania rodzin Palestyńczyków zabitych podczas ataków na Izraelczyków jest zgodna z antysemicką i antyizraelską polityką władców Teheranu. Irańczycy wręcz przechwalają się tą decyzją. Mają nadzieję, że to posunięcie wzmocni pozycję Iranu w krajach arabskich i islamskich i pozwoli im na dalsze ingerowanie w wewnętrzne sprawy krajów Bliskiego Wschodu. 

Nie jest przypadkiem, że ogłoszono te decyzję wkrótce po tym, jak rzekomo "umiarkowany" prezydent, Hassan Rohani, nazwał Izrael "rakowym guzem" i "fałszywym reżimem" ustanowionym przez kraje zachodnie, by wesprzeć swoje interesy na Bliskim Wschodzie.  


Słowa Rohaniego są kolejnym potwierdzeniem otwarcie deklarowanego przez Iran celu zniszczenia Izraela.


Irańskim przywódcom i ich palestyńskim sojusznikom należy się pochwała za uczciwość i otwarte przedstawianie swoich zamiarów. Kilka miesięcy temu najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei, nazwał Izrael "wściekłym psem" i powiedział, że świat islamski powinien zbroić się przeciwko państwu żydowskiemu.


W zeszłym roku Irańczycy odsłonili elektroniczne odliczanie, pokazujące 8411 dni do tego, co nazywają „zniszczeniem Izraela”. Przepowiednia opiera się na wypowiedzi Chameneiego z 2015 r., kiedy powiedział, że „nic” nie pozostanie z Izraela do roku 2040.


Decyzję o finansowaniu rodzin palestyńskich terrorystów ogłoszono podczas konferencji Światowego Forum Bliskości Islamskich Szkół Myśli, założonego w 1990 r. na rozkaz Chameneiego w celu pojednania różnych szkół i gałęzi islamu. O decyzji powiedział   Mohsen Araki, przewodniczący forum. Iran, powiedział, postanowił "adoptować" rodziny Palestyńczyków zabitych na granicy Gaza-Izrael. Kiedy Irańczycy mówią o „adoptowaniu” kogoś, znaczy to, że Teheran będzie opiekował się rodzinami tych, którzy za cel ataku obierają Żydów, i dostarczy tym rodzinom wszystkiego, czego potrzebują, włącznie z pieniędzmi, opieką medyczną i edukacją.  


Palestyńskie organizacje zbrojone i finansowane przez Iran, Hamas i Islamski Dżihad, szybko przyklasnęły tej decyzji, nazywając ją „pozytywnym krokiem ku zjednoczeniu muzułmanów”. Słowami przywódcy Islamskiego Dżihadu, Chaleda al-Batsza: "Naród islamski nie ma wyboru i musi być zjednoczony. Mamy nadzieję, że pozostali Arabowie i muzułmanie pójdą w te ślady i poprą marsze i zniesienie blokady [na Strefę Gazy]”.


Irańczycy zaprosili nawet na konferencję wysokich funkcjonariuszy Hamasu, sygnalizując tym trwające poparcie Teheranu dla tej gazańskiej grupy terrorystycznej, która także dąży do likwidacji Izraela. Na czele delegacji Hamasu stał Mahmoud Zahar, uważany w Strefie Gazy za "głównodowodzącego" militarnym skrzydłem Hamasu, Izaddin al-Kassam.


Zadeklarowanym celem konferencji jest wykucie jedności między muzułmanami. Dla Irańczyków i ich marionetek islamska jedność jest warunkiem koniecznym dla osiągnięcia ostatecznego celu usunięcia „rakowego guza” (Izraela) z powierzchni ziemi. Iran robi wszystko, by osiągnąć ten cel. 


Gdyby nie irańskie wsparcie, libańska, szyicka organizacja terrorystyczna nie miałaby dziesiątków tysięcy rakiet i pocisków rakietowych wycelowanych w Izrael. Gdyby nie irańskie wsparcie militarne i finansowe, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terrorystyczne nie byłyby w stanie odpalić ponad 400 pocisków na Izrael w ciągu 24 godzin, jak to zrobiły w zeszłym miesiącu.


Iran dostarcza środków każdemu, kto podziela cel zlikwidowania Izraela, jaki ma Republika Islamska. Hezbollah otrzymuje miliardy dolarów od Irańczyków, żeby przygotował się do następnej wojny przeciwko Izraelowi. Hamas i Islamski Dżihad w Strefie Gazy otrzymują pomoc polityczną, finansową i militarną od Iranu, żeby kontynuowali ataki na Izrael.


Działania Iranu są skierowane nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko USA. Jak wyjaśnił Hussein Szeich al-Islam, wysoki rangą urzędnik w irańskim ministerstwie spraw zagranicznych: "Ta najnowsza decyzja [finansowania palestyńskich rodzin] ma na celu wspieranie Palestyńczyków w obliczu amerykańskich spisków, by wyeliminować palestyńską sprawę i prawa”.


Żeby wyjaśnić: Iranu zupełnie nie obchodzą Palestyńczycy; Iran dąży do unicestwienia Izraela, a gdyby to było możliwe, także do unicestwienia USA, jak sugeruje jego ekspansja do Ameryki Południowej.


Wydaje się, że mułłowie w Iranie nie mogą doczekać się spełnienia przepowiedni Chameneiego o zniszczeniu Izraela w 2040 roku. Irańskie pieniądze obiecane rodzinom palestyńskim mają na celu zachęcenie wszystkich Arabów i muzułmanów, by wysyłali swoje dzieci do ostrzeliwania rakietami Izraela, rzucania kamieni i bomb ogniowych na izraelskich żołnierzy.


Te pieniądze nie zostaną wydane na budowę ośrodków zdrowia ani szkół w Strefie Gazy. Iran jest gotowy prowadzić walkę przeciwko Izraelowi do ostatniego Palestyńczyka, Araba lub muzułmanina. W rzeczywistości, mułłowie mogą chcieć, by więcej Arabów i muzułmanów ginęło w celu propagowania dżihadu przeciwko Izraelowi i USA. Pytanie brzmi: czy społeczność międzynarodowa pozwoli na kontynuowanie wykonywania tego planu, czy obudzi się i zrozumie fakt, że cel Iranu jest znacznie większy niż tylko Izrael i USA?


Why Iran Funds Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 3 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk