Prawda

Środa, 10 sierpnia 2022 - 04:34

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”


Bassam Tawil 2017-03-14


Jeden za drugim młodzi Palestyńczycy nadal dokonują zamachów terrorystycznych przeciwko Żydom. Dlaczego? Możemy zacząć od początku: kampania podżegania, indoktrynacji i kłamstw, którą media palestyńskie prowadzą przeciwko Izraelowi. Ta kampania zatruła serca i umysły milionów Arabów i muzułmanów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, kiedy zatruci nienawiścią młodzi Palestyńczycy chwytają za broń i ruszają na żniwo śmierci, które nauczono ich wielbić.

Podżeganie antyizraelskie może być całkiem subtelne. Ci, którzy wstrzykują jad, nie zawsze bezpośrednio wzywają Palestyńczyków, by poszli i zabijali Żydów. Wystarczy, na przykład, powiedzieć Palestyńczykom, że Żydzi “bezczeszczą swoimi brudnymi stopami” święte miejsca islamskie, by Palestyńczyk poszedł zadźgać Żyda.

 

Podobnie kiedy przywódcy palestyńscy wielokrotnie oskarżają Izrael o "judaizowanie" Jerozolimy i zmianę jej „arabskiego i islamskiego charakteru”. Jest to wzywanie Palestyńczyków do “obrony” ich miasta przeciwko „niecnym spiskom” Izraela.


Ta pełna wściekłości retoryka i bajki, jakimi karmią Palestyńczyków, dostarczają obfitych bodźców i ideologii potencjalnym terrorystom.


Podczas gdy palestyńscy kaznodzieje w meczetach, działacze polityczni, dziennikarze i wysocy rangą dygnitarze państwowi od dawna zajęci byli misją delegitymizacji Izraela i demonizacji Żydów, inni Palestyńczycy także fabrykują “wiadomości” w celu zwiększenia liczby martwych Izraelczyków.  


Epidemia “fałszywych informacji” i “alternatywnych faktów”, która niedawno zalała Internet, nie jest niczym nowym dla kultury palestyńskiej. W rzeczywistości „fałszywe informacje” od dawna są zasadniczym składnikiem palestyńskiej kampanii delegitymizacji Izraela, demonizacji Żydów, a także wysuwania fałszywych roszczeń. Na przykład, historyczną prawdą jest, że Jordania nielegalnie przechwyciła Jerozolimę i Zachodni Brzeg w wojnie 1948 r., a następnie oczyściła te tereny z Żydów; w wojnie 1967 r. Izraelczycy jedynie odebrali swoje ziemie.


Cytowano
niedawno szefa Apple, Tima Cooka: „Fałszywe informacje niszczą ludziom umysły”.


Palestyńczycy od dawna karmieni są fałszywymi informacjami. Jest to stara i wypróbowana metoda rekrutowania terrorystów i dżihadystów do walki przeciwko Izraelowi i Żydom. Tak jak w islamie dżihad jest dozwolony do "obrony islamu", trzeba czasami dostarczać narracje, by dać wrażenie, że islam jest atakowany.  


Nie brakuje palestyńskich i arabskich witryn internetowych, które publikują mistyfikacje, propagandę, kłamstwa i dezinformację przebrane za prawdziwe wiadomości. Wielu Palestyńczyków i innych Arabów akceptuje te śmieci jako fakty.


Jest to kolejna forma podżegania, na którą Zachód jest głuchy, w znacznej mierze dlatego, że dziennikarze pracujący dla zachodnich mediów głównego nurtu nie pragną zrozumieć tego, co jest publikowane po arabsku, a nawet po angielsku. Ci dziennikarze albo umyślnie zamykają oczy na tę indoktrynację, albo niedoceniają tego, jak deformuje ona serca i umysły Palestyńczyków.


Weźmy, na przykład, niedawną wiadomość opublikowaną przez palestyńską witrynę informacyjną, twierdzącą, że Izrael opryskuje pola uprawne w Strefie Gazy pestycydami. Według tego doniesienia, Izrael używa samolotów do niszczenia palestyńskich produktów rolnych, by zrujnować gospodarkę palestyńską i pozbawić farmerów środków do życia.


W zeszłym tygodniu kilka palestyńskich witryn informacyjnych podało historię, która brzmi, jakby była wzięta prosto z filmu sensacyjnego. Co osiągają takie historie? Wymówki do mordowania Żydów.


Opowieść jest następująca: “Samolot izraelski zrzucił podejrzane obiekty, które wyglądają jak cukierki w pobliżu palestyńskiego miasta Jenin na północy Zachodniego Brzegu”. Palestyńczycy zbadali te „cukierki” i odkryli, że zawierają truciznę. Innymi słowy: Izrael stara się otruć palestyńskie dzieci. Czy jest dziwne, że kiedy palestyński nastolatek słyszy takie opowieści, pędzi, by zabić Żydów, jak w zeszłym miesiącu w Petah Tikva, kiedy 19-letni Palestyńczyk postrzelił i ranił nożami kilku Izraelczyków.  


Innym, wskrzeszonym niedawno starym oszczerstwem, jakie szerzą Palestyńczycy o Izraelu, jest twierdzenie, że Izraelczycy zasypują społeczności palestyńskie narkotykami w celu szerzenia zepsucia moralnego i niszczenia zdrowia młodzieży palestyńskiej. To konkretne kłamstwo pomaga Palestyńczykom w uniknięciu odpowiedzialności za szmugiel narkotyków (przez Palestyńczyków) do Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy z Jordanii i Egiptu.  


Na niedawnym seminarium w Strefie Gazy grupa “ekspertów” palestyńskich twierdziła, że "tajne grupy wspierane przez Izrael" są odpowiedzialne za “zasypywanie Strefy Gazy różnego rodzaju zabójczymi i niebezpiecznymi narkotykami”.


Podobne fałszywe oskarżenia stawiała policja palestyńska w opanowanej przez Hamas Strefie Gazy w ubiegłym roku.


Rzecznik policji w mieście Gaza, Ayman Al-Batnihi, posunął się tak daleko, że twierdził, iż szeroko rozpowszechnione używanie narkotyków jest wynikiem “spisku” izraelskiego, by zniszczyć młodzież palestyńską i nie dopuścić, by zaangażowała się w walkę przeciwko Izraelowi. Nie trzeba dodawać, że ten rzecznik, podobnie jak palestyńskie witryny informacyjne, nigdy nie dostarczają żadnych dowodów na poparcie swoich fałszywych twierdzeń.  


Oszczerstwa i kłamstwa nie są tylko dziełem Hamasu. Autonomia Palestyńska (AP), która zależy niemal całkowicie od finansowania amerykańskiego i europejskiego, oferuje swoim czytelnikom podobne „informacje”. Tutaj jest doniesienie, które pojawiło się w gazecie AP wychodzącej w Ramallah, “Al-Hayat Al-Jadeeda”, z twierdzeniem, że Izrael „zalewa” arabskich mieszkańców Jerozolimy narkotykami. Według tego doniesienia około 20 tysięcy Arabów padło ofiarą rzekomego „spisku” izraelskiego i zostało narkomanami. „Celem Izraela jest zniszczenie arabskiej młodzieży w Jerozolimie i opróżnienie miasta z jego arabskich mieszkańców” – wyjaśniano w tym reportażu.


Według doniesień takich jak te, Żydzi rzekomo używają także świń, by prześladować Palestyńczyków. Palestyńskie witryny informacyjne regularnie informują swoich czytelników, że Izrael wypuścił dzikie świnie na Zachodnim Brzegu, by zniszczyły plony palestyńskie i wygnały Palestyńczyków z ich domów. Dzikie świnie, jak opowiadają Palestyńczykom te witryny, przywożone są przez Żydów jako część planu niszczenia upraw i zastraszania wieśniaków (kilka osób twierdziło, że świnie je zaatakowały). Ciekawym faktem o tej fałszywej informacji jest to, że żydowscy osadnicy oskarżani o używanie świń, by prowadzić wojnę przeciwko Palestyńczykom, są przeważnie religijni, czyli są ostatnimi ludźmi na świecie, którzy mogą być zainteresowani jakimikolwiek kontaktami ze świniami.


Jest to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o kłamstwa o Izraelczykach, którymi Palestyńczycy są codziennie karmieni przez swoich przywódców, dziennikarzy i media. O tych kłamstwach właśnie myśli Palestyńczyk, kiedy chwyta za nóż, by wbić go w ciało Żyda.


Kiedyś sądzono, że oszczerstwa przeciwko Żydom, takie jak oszczerstwo o mordzie rytualnym i zatruwaniu studni, zniknęły w mrocznej przeszłości. Nie zniknęły. Pozostawia nas to z pytaniami: gdzie jest demaskowanie przez społeczność międzynarodową tych kłamstw, które skłaniają Palestyńczyków do mordowania Żydów? A wreszcie - czy społeczność międzynarodowa raz jeszcze, jak wiele razy w historii, przemilczy prawdę o mordowaniu Żydów?


Palestinians: Fake News and „alternative Facts”

Gatestone Institute, 9 marca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Palestyński badacz i dziennikarz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk