Prawda

Czwartek, 30 czerwca 2022 - 15:19

« Poprzedni Następny »


Kogo mamy obwiniać za “islamofobię”?


Mudar Zahran 2014-03-01

Po zamordowaniu brytyjskiego żołnierza Lee Rigby przez islamskich ekstremistów w Londynie w maju zeszłego roku, „Guardian” informował o przypływie wykroczeń antymuzułmańskich.

Także w maju zeszłego roku sondaż przeprowadzony przez brytyjską firmę badawczą YouGov pokazał, że niemal dwie trzecie Brytyjczyków sądzi, że będzie “zderzenie cywilizacji” między muzułmanami brytyjskimi a białymi Brytyjczykami, a 34% uważa, że muzułmanie stanowią poważne zagrożenie demokracji.

Jako muzułmanin żyjący w Wielkiej Brytanii zastanawiam się, kto jest winny wzrostowi uczuć antymuzułmańskich w Wielkiej Brytanii? I czy jest to problem „islamofobii”?

Kiedy bezstronnie bada się fakty, wydaje się możliwe, że jeśli “islamofobia” istnieje w Wielkiej Brytanii, to może my, muzułmanie, jesteśmy temu winni.

Na początek spójrzmy na zamordowanie żołnierza Lee Rigbyego, który został zaszlachtowany w Woolwich, niedaleko jego koszarów 22 maja 2013 roku przez dwóch brytyjskich konwertytów muzułmańskich.

Mordercy, Michael Adebolajo i Michael Adebowale mieli po 29 lat i urodzili sie w rodzinach chrześcijańskich. Według informacji „Daily Mail” obu zainspirował brytyjski duchowny muzułmański Anjem Choudhry. Dlatego też, czy my, muzułmanie, możemy winić społeczeństwo brytyjskie, jeśli boją się o swoich młodych mężczyzn i kobiety i wolą, by nie mieli z nami kontaktu i uniknęli możliwej radykalizacji islamskiej?

Anjem Choudhry – duchowny muzułmański, który “zainspirował” zamordowanie Rigbyego – ma bogatą historię podżegania do fundamentalizmu islamskiego i do nienawiści wobec Wielkiej Brytanii. Odmówił, na przykład, potępienia zamachów bombowych w Londynie z 7 lipca 2005 r., a także przemawiał z zachwytem o “czarnej fladze szariatu powiewającej nad Downing Street [biuro premiera] w roku 2020”.

W wywiadzie z 11 kwietnia 2013 r. Choudhry powiedział: "Jako muzułmanie odrzucamy demokrację, odrzucamy sekularyzm i wolność, i prawa człowieka. Odrzucamy wszystkie te rzeczy, które wy obieracie jako ideały… W islamie nie ma niczego nazywającego się republiką. Kiedy mówimy o szariacie, mówimy tylko o szariacie. Mówimy o odrzuceniu ONZ, IMF i Banku Światowego”.

Dlaczego więc, skoro Choudhry i inni islamscy fundamentaliści są tak przeciwni brytyjskim wartościom demokracji, wybierają pozostanie w Wielkiej Brytanii? Nikt ich tutaj nie trzyma wbrew ich woli.

A także, skoro my, muzułmanie w Wielkiej Brytanii nie zgadzamy się z tym, co mówi Choudhry i jemu podobni, dlaczego nigdy nie występujemy przeciwko nim? Jeśli my, muzułmanie, rzeczywiście sprzeciwiamy się tym islamistycznym kaznodziejom nienawiści, dlaczego nie zajmujemy jednogłośnie i publicznie stanowiska przeciwko nim, dlaczego nie wyrzekamy się ich i nie izolujemy ich od naszej społeczności?

Nie-muzułmanie muszą także zadawać sobie te pytania i logicznie zakładać, że skoro milczymy, to zgadzamy się.

Szkody, jakie islamiści wyrządzają społeczeństwu brytyjskiemu, nie ograniczają się do nienawiści, jaką szerzą, ale także rozciągają się na eksportowanie terroryzmu na resztę świata.

Na przykład, Abu Hamzah Al-Masri, który jest obecnie oskarżony o terroryzm w USA po ekstradycji z Wielkiej Brytanii, zamienił lokalny meczet w Londynie w biuro rekrutacyjne dla radykałów islamskich. W latach 1990. wśród uczniów Abu Hamzaha byli spiskowiec 11 Września Zacarias Moussaoui i sprawca nieudanego zamachu z “bombą w bucie”,  Richard Reid, obaj odsiadujący obecnie dożywotni wyrok więzienia w USA.

Nawiasem mówiąc, 28 maja 2009 r., trzech synów Abu Hamzy i jego pasierb zostali skazania na karę więzienia przez sąd brytyjski za trwające dwa lata oszustwa związane z kradzionymi samochodami. W lipcu 2010 r. inny syn Abu Hamzy został skazany na dwanaście miesięcy więzienia za przemoc podczas antyizraelskiego protestu w styczniu 2009 r. W 2012 r. jeszcze inny syn Abu Hamzy został skazany za rozbój z użyciem broni i nielegalne posiadanie broni palnej w celu popełnienia przestępstwa.

Fobia, z definicji, jest irracjonalnym strachem: strachem przed czymś, co nie jest realne – jak na przykład strach, że w sąsiednim pokoju są węże. Kiedy jednak patrzymy na zamach na metro londyńskie 7/7; groźby śmierci wobec wychowawczyni brytyjskiej, której podopieczne dzieci w przedszkolu nazwały w swej niewinności pluszowego misia Mohammed; niedawne morderstwo i próbę dekapitacji Lee Rigbyego, żeby już nie wspomnieć wydarzeń za granicą, takich jak dwa zamachy na World Trade Center; zamach na pociąg w Madrycie; próby zamachów przez Kalesonowego Zamachowcę, Bucianego Zamachowcę, zamachowcę z Times Square; zamordowanie Theo Van Gogha, Ilana Halimiego, Daniela Pearla, Nicka Berga, Żydów w Tuluzie, Mumbaju i Buenos Aires; ofiary majora armii USA Nidala Hassana; ataki na Kurta Westergaarda i Larsa Hedegaarda, groźby wobec Salmana Rushdiego, Geerta Wildersa i Ayaan Hirsi Ali, i niezliczone inne zamachy i groźby – te wydarzenia są aż nazbyt realne, jak więc my, muzułmanie w Wielkiej Brytanii, możemy uczciwie spodziewać się, że ludzie nie będą „islamofobiczni”? Jak możemy winić społeczeństwo brytyjskie za nieprzychylne nastawienie, kiedy niektórzy spośród islamskich „przywódców” wychowują zarówno terrorystów, jak przestępców?


Wygląda również na to, że mamy teraz bandy wciągających białe, niepełnoletnie dziewczynki nie-muzułmańskie w kręgi wykorzystujące je seksualnie i gwałcące je. Na przykład, w maju 2012 r. dziewięciu muzułmanów zostało skazanych za udział w grupie wykorzystującej seksualnie białe dziewczynki. Ośmiu spośród tych mężczyzn było Brytyjczykami pochodzenia pakistańskiego, dziewiąty był Afgańczykiem; wszyscy byli muzułmanami.Siedmiu członków gangu z Oxfordu, wykorzystującego seksualnie dzieci, zostało uznanych za winnych przez sąd w czerwcu 2013 r. (zgodnie ze wskazówkami zegara od lewej górnej strony): Kamar Jamil, Akhtar Dogar, Anjum Dogar, Assad Hussain, Mohammed Karrar, Bassam Karrar i Zeeshan Ahmed.

Jedna z ofiar powiedziała sądowi o gwałceniu jej przez dwóch mężczyzn, kiedy była „tak pijana, że wymiotowała koło łóżka. Później płakała, aż zasnęła”.

Później, w czerwcu 2013 r. siedmiu muzułmańskich mężczyzn z Oxfordu, zostało uznanych za winnych wykorzystywania niepełnoletnich dziewczynek w wieku od 11 do 15 lat, i przygotowywania ich do udziału w sadystycznym podziemiu seksualnym. 

Komentując tę sprawę dr Dr. Taj Hargey, duchowny muzułmańskie Kongregacji Islamskiej w Oxfordzie, powiedział, "Rasa i religia były powiązane w niedawnej serii [ujawnień grup] wykorzystujących dzieci, w której muzułmańscy mężczyźni wybierali niepełnoletnie, białe dziewczynki”. Dodał, że “Imamowie promują takie wykorzystywanie przez zachęcanie wiernych do myślenia, że białe kobiety zasługują na ‘ukaranie’”.

Dr Hargey pisze także, że “wszyscy ci mężczyźni – chociaż różnych narodowości – byli muzułmanami i świadomie wybierali białe dziewczynki z pewnych środowisk, które uważali za ‘łatwe mięso’”. Dr Hargey dodał, że udawanie, iż nie jest to problem społeczności islamskiej, jest “ideologicznym samozaprzeczeniem”.

Jak więc my, muzułmanie, możemy winić społeczeństwo brytyjskie za obawy o swoje niepełnoletnie dziewczynki, skoro muzułmańscy mężczyźni zostają aresztowani i skazywani za wciąganie białych dziewczynek w gangi seksualne?

Jako muzułmanin żyjący w Wielkiej Brytanii doszedłem do przekonania, że to my, muzułmanie, jesteśmy głównym źródłem “islamofobii” – przez ohydne i niepokojące czyny niektórych muzułmanów i nade wszystko, przez milczenie większość wobec tych czynów.

Powinno być oczywiste, że nie możemy winić nikogo prócz nas samych.


Who is to blame for “Islamophobia” in UK?

Gatestone Institute, 24 lutego 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Mudar Zahran

 

Jordański Palestyńczyk, pisarz i dziennikarz, nauczyciel akademicki, mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego artykuły pojawiają się często w prasie amerykańskiej. Islamiści wielokrotnie grozili mu śmiercią.

W grudniu 2013 roku sąd w Jordanii skazał zaocznie Mudara Zahrana na ciężkie roboty za „podżegnie do nienawiści i szkalowanie własnego narodu”.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk