Prawda

Czwartek, 30 czerwca 2022 - 14:54

« Poprzedni Następny »


Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę


Fred Maroun 2017-07-04

Bojownicy Hezbollahu informują o swojej gotowości.
Bojownicy Hezbollahu informują o swojej gotowości.

Narastające sygnały zbliżającej się trzeciej wojny izraelsko-libańskiej pojawiały się od chwili zakończenia drugiej wojny izraelsko-libańskiej w 2006 roku. The Independent przewiduje, że będzie “dewastująca”. Podobnie jak w  przypadku wszystkich poprzednich arabskich wojen przeciw Izraelowi, jej głównym powodem będzie antysemityzm, ale w odróżnieniu od poprzednich wojen, w tej nie będzie nawet cienia jakiegokolwiek innego motywu. Liban nie  spodziewa się ani ekonomicznych, ani geopolitycznych zysków. Ta wojna przyniesie wiele śmierci po izraelskiej i po arabskiej stronie, ogromne zniszczenia, a wszystko złożone na ołtarzu antysemityzmu, bez żadnych korzyści.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia poza nienawiścią


Hezbollah nie ma żadnego wiarygodnego uzasadnienia swoich nieustannych zbrojeń skierowanych przeciwko Izraelowi. Mikroskopijne farmy “Shabaa” leżące na granicy z Izraelem, są zazwyczaj podawane jako powód, ale pisałem już na łamach Gatestone dlaczego jest to tylko pusta wymówka.


Innym przywoływanym usprawiedliwieniem jest zemsta za poprzednie dwie wojny izraelsko-libańskie, co jest czystą hipokryzją. Nie było by ich, gdyby Liban nie był wykorzystywany jako baza terrorystyczna do atakowania Izraela, najpierw przez OWP potem przez Hezbollah. Liban powinien czuć się winny z powodu tych wojen, a nie obciążać za nie winą Izraela.     


Libańscy terroryści oportunistycznie mówią o sprawie Palestyńczyków. Byłoby jednak naiwnością sądzenie, że Libańczycy kierują się braterstwem z narodem palestyńskim. Nawet Al Dżazira, którą trudno posądzać o przyjazny stosunek do Izraela, przyznaje, że Palestyńczycy są okropnie traktowani w Libanie, “Palestyńczycy nadal mieszkają na terenie Libanu w 12 obozach ONZ oraz w 42 tak zwanych skupiskach. Liban jest ich domem, ale nie mają żadnych możliwość stania się autentyczną częścią społeczeństwa, w którym żyją. Ta możliwość jest systematycznie blokowana przez rygorystyczne prawo ‘chronienia’ libańskich obywateli, ich praw, bezpieczeństwa i dobrostanu.” Libańczycy nie zamierzają dzielić się lepszymi miejscami pracy z Palestyńczykami, a tym bardziej umierać za nich.


Antysemickie motywacje Hezbollahu ujawniają się najwyraźniej w ich własnych wypowiedziach. Jak donosiła Jerusalem Post, “zastępca Sekretarza Generalnego Hezbollahu, Naim Qassem, powiedział, że ‘historia Żydów dowiodła, iż niezależnie od syjonistycznego ruchu, są narodem złym w swoich przekonaniach’. Nasrallah, natomiast oświadczył, że Bóg odcisnął bluźnierstwo w sercach Żydów.”


Podsycanie nienawiści


Każdą wojnę Arabów przeciwko Izraelowi poprzedza podsycanie nienawiści przeciw Izraelowi powyżej normalnego poziomu kultywowanego w arabskim świecie. Aczkolwiek  gigantyczny arsenał broni terrorystów skierowany przeciw Izraelowi jest wystarczającym sygnałem, kampania podsycania nienawiści może być jeszcze silniejszą wskazówką, że Hezbollach gotuje się do kolejnej wojny z Izraelem i przygotowuje swoich ludzi do poświęceń koniecznych do walki ze znienawidzonymi Yahudi (Żydami).


Jak donosi Jerusalem Post, libańscy terroryści ustawili “cała masę wrogich haseł przy granicy z Izraelem, włącznie z ogromnym portretem Ajatollaha Chomeiniego z napisem po hebrajsku i arabsku: ‘Przychodzimy’”.


Najbardziej obrzydliwym wyrazem nienawiści jest billboard gloryfikujący zabijanie Izraelczyków. “W Metulla [Izraelu] jest pomnik 12 żołnierzy izraelskich zabitych przy granicy 10 marca 1985 roku przez zamachowca samobójcę. Tuż za granicą ustawiono ogromny billboard gloryfikujący ten zamach.”


Jako Libańczyk jestem przerażony tą koszmarną nienawiścią emanującą z mojego rodzinnego kraju i równocześnie zdaję sobie sprawę, że my, Libańczycy, nie możemy uciekać od odpowiedzialności za nią. Gdziekolwiek mieszkamy, obowiązkiem każdego Libańczyka jest głośny sprzeciw.   


Kto jest odpowiedzialny?


Oczywiście Hezbollah jest tym, kto prze do wojny i jako taki jest głównym odpowiedzialnym. Nie tylko Izrael, ale wiele państw uważa Hezbollach, a przynajmniej jego militarne skrzydło, za organizację terrorystyczną: Liga Arabska, Australia, Bahrain, Kanada, Unia Europejska, Francja, Rada Współpracy Krajów Zatoki, Holandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania, i Stany Zjednoczone. Jednak żaden z tych krajów ani żadna z tych organizacji, nie próbuje powstrzymać terrorystów przed atakowaniem Izraela. Wielka Brytania nawet pozwala tym terrorystom na urządzanie marszów w swojej stolicy i publiczne wezwania do likwidacji Izraela.    


Stroną, której nie wolno uciekać od odpowiedzialności, jest libański rząd i libański naród. Rząd jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na jego terytorium, za nieustanne ataki z Libanu, nawet jeśli nie są dziełem libańskiej armii, odpowiedzialność za nie spada na libańskie władze. Libańscy politycy często również pomagają w podsycaniu nienawiści przeciw Izraelowi, dając tym moralne wsparcie terrorystom. Wkrótce po wyborze na stanowisko prezydenta, Michel Aoun bronił terroryzmu Hezbollahu mówiąc, “Jak długo libańska armia nie jest dość silna by walczyć z Izraelem ... czujemy potrzebę istnienia Hezbollahu”.


Jednakże główna odpowiedzialność spoczywa na terrorystycznym rządzie Iranu, który   finansuje libańskich terrorystów i zaopatruje ich w broń. Mimo, że Hezbollah jest jak najbardziej libańską organizacją i kieruje się swoją własną nienawiścią do Izraela, jest również marionetką Iranu i mimo silnego poparcia Hezbollahu w libańskim społeczeństwie,    byłby znacznie mniej niebezpieczny, gdyby nie popierał go Iran. Iran ma jednak wolną rękę w zbrojeniu i finansowaniu Hezbollahu. Co więcej, po zawarciu porozumienia nuklearnego z USA, Wielką Brytanią, Francją, Chinami, Rosją i Niemcami, Iran uważany jest teraz uważany za kraj bardziej godny szacunku niż wcześniej. 


Ponieważ to porozumienie nie żąda od Iranu zatrzymania poparcia dla terroryzmu, wszystkie sześć państw, które podpisały to porozumienie, po części również ponoszą odpowiedzialność za nieuchronnie zbliżająca się wojnę. Barack Obama, David Cameron, Francois Hollande, Xi Jinping, Władimir Putin, Angela Merkel oraz ich rządy nie podjęły próby powstrzymania terrorystycznego reżimu przed atakiem na żydowskie państwo, wybierając korzyści płynące z handlu z Iranem.    


Sądząc po ich nazwach, tak zwane pokojowe organizacje, powinny być przeciwne wojnie. W rzeczywistości są zajęte szkalowaniem Izraela, kraju, któremu grozi wojna. Informowanie o Hezbollahu, stronie, która pcha do wojny, wydaje się nie nawet przychodzić im do głowy. Wśród tych tak zwanych „pokojowych” organizacji znajdujemy Act Now, Stop War, End Racism (ANSWER), CODEPINK: Women for Peace, czy Jewish Voice for Peace (JVP), które Anti-Defamation League wskazuje jako dziesięć najbardziej antyizraelskich organizacji w Stanach Zjednoczonych.


Rada Bezpieczeństwa ONZ oświadczyła w rezolucji 1701, że “Oczywistym krokiem jest rozbrojenie Hezbollahu i innych milicji oraz przejęcie władzy nad całym terytorium przez libański rząd.”, ale ani ONZ ani jego organy nie zrobiły niczego, aby wymusić to rozbrojenie. Przeciwnie, od 2006 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło wiele rezolucji przeciwko żydowskiemu państwu (20 tylko w 2016 roku), ale ani jednej przeciwko libańskim terrorystom.


Żydzi po raz kolejny wyganiani z ich domów


Mamy do czynienia z nieuchronną wojną, która jest napędzana antysemicką nienawiścią i której można uniknąć, ale nie ma znaczących wysiłków w tym kierunku. Wszystko co Izrael może zrobić, to przygotować się i po raz pierwszy Izrael rozważa ewakuację ludności cywilnej, z chwilą gdy działania wojenne się rozpoczną.


Perspektywa, że Żydzi będą ponownie wygnani z domów przez antysemickie hordy, powinna każdym wstrząsnąć. Tym razem nie będzie to w nazistowskiej Europie, ale w niepodległym Izraelu, za uznawaną przez świat zieloną linią, nie w 1943 roku, ale w drugiej dekadzie XXI wieku. 


Mimo militarnej siły, Żydzi będą zabijani, inni stracą swoje domy, wielu stanie w obliczu terroru. Światowe media pokażą nam przerażające zdjęcia zabitych Arabów i postawią pod znakiem zapytania prawo żydowskiego państwa do samoobrony. Żydowskie państwo będzie demonizowane przez samozwańczych działaczy “pokojowych”, którzy będą oskarżać je za zabijanie Arabów, czego Izrael będzie unikał w sposób graniczący z samobójstwem. Pojawią się żądania aresztowania przywódców żydowskiego państwa głoszone przez zbirów maszerujących ulicami Europy i Ameryki. Politycy ze swoich wygodnych foteli będą perorować o proporcjonalności, a potem przerwą samoobronę  Izraela, rzucając go na kolana za pomocą Rady Bezpieczeństwa ONZ.


W 1943 roku alianci nie zbombardowali torów kolejowych, którymi dowożono Żydów do obozów zagłady. W 2015 papież potępił to zaniechanie działania tylko o 70 lat za późno. W 2017 można zachować się lepiej, ale w rzeczywistości nic się nie zmieniło. Żydom grozi zaatakowanie tylko za to , że są Żydami, świat raz jeszcze odwraca głowę.                        

 

Another anti-Semitic war is coming while the-world again looks the other way

Times of Israel, 30 czerwca 2017r.

Tłumaczenie: Andrzej KoraszewskiFred Maroun


Pochodzący z Libanu Kanadyjczyk. Wyemigrował do Kanady w 1984 roku, po 10 latach wojny domowej. Jest działaczem na rzecz liberalizacji społeczeństw Bliskiego Wschodu. Prowadzi stronę internetową fredmaroun.blogspot.com

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk