Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 18:53

« Poprzedni Następny »


Kto zdradza Palestyńczyków?


Bassam Tawil 2016-01-27

Prezydent USA Barack Obama przemawia na uniwersytecie  Al-Azhar w Kairze 4 czerwca 2009. (Zdjęcie: Biały Dom)
Prezydent USA Barack Obama przemawia na uniwersytecie  Al-Azhar w Kairze 4 czerwca 2009. (Zdjęcie: Biały Dom)

Według źródeł islamskich, jedną z oznak yawm al-qiyamah (Dnia Sądu Ostatecznego) i odkupienia jest pojawienie się Fałszywego Mesjasza, masih dadżal, wysłanego przez szatana w przebraniu Prawdziwego Mesjasza. Jest on charyzmatyczny i potężny, ma skórę koloru brązu, kręcące się włosy i oczy tryskające ogniem. Udaje, że dokonuje dobrych uczynków, przyciągając tym do siebie ludzi i powodując, że ślepo za nim podążają.

Według tej tradycji, Fałszywy Mesjasz sieje nieszczęścia na całym świecie, zaznaczając etap przed odkupieniem. Koran mówi: „Możesz kochać coś, co jest dla ciebie złe, i nienawidzić czegoś, co jest dla ciebie dobre”, co jest wygodnym sposobem nakłaniania ludzi do robienia rzeczy, które są dla nich odpychające, jak na przykład wysadzanie się w powietrze.


Kiedy prezydent USA, Barack Obama, rozpoczął swoją prezydenturę i pokłonił się przez islamistami na uniwersytecie Al-Azhar w Kairze, myśleliśmy, że przynosi odkupienie światu arabskiemu. Ale jego mieszanie się w sprawy Bliskiego Wschodu doprowadziło do rozpadu większości państw arabskich. Stany Zjednoczone przepchnęły siłą „umowę nuklearną”, której Irańczycy nie podpisali. Jak ktokolwiek mógł oczekiwać, że Iran podpisze cokolwiek z krajem, który nazywają „Wielkim Szatanem”?


W dodatku – ponieważ Iran w rzeczywistości niczego nie podpisał – nie można ich nawet oskarżyć o oszustwo. Choć dla nich i tak nie miałoby to znaczenia, biorąc pod uwagę ich łamanie Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT). Oczekiwany zastrzyk astronomicznych ilości gotówki umożliwi Iranowi ukończenie swojego programu broni jądrowej i międzykontynentalnych pocisków balistycznych; dostarczenie jeszcze większych ilości broni dla Hezbollahu; szerzenie jeszcze większego terroru i dalsze przejmowanie regionów sunnickich przez szyitów.


Rezultatem urojeń administracji Cartera było obalenie Szacha Iranu. To doświadczenie powinno było nauczyć Amerykanów, by nie cieszyć się z obalenia prezydenta Hosni Mubaraka w Egipcie. Zgubiły ich komiksowe fantazje Obamy i niewykonalne żądania człowieka, który głowę miał w chmurach. Pojawienie się i przetrwanie obecnego prezydenta Egiptu, Abdela Fattaha Al-Sisiego – mimo prób administracji amerykańskiej, by przywrócić reżim należącego do Bractwa Muzułmańskiego Muhammada Mursiego – jest tylko wynikiem woli Allaha.


Przez przedwczesne wycofanie się ze względnie stabilnego, choć niedoskonałego Iraku Obama spowodował wiele chaosu na Bliskim Wschodzie. Jego pobożne życzenia i chaotyczne  koncepcje – od wielkiego poparcia dla Ameryki do rozwiązywania konfliktów przez poddanie się – pozbawiły Amerykę wszystkich czynników odstraszających i wciągnęły Bliski Wschód w ocean krwi. Infantylny światopogląd amerykańskiego prezydenta wraz z idealizowaniem islamu są wyłącznie nostalgią za dniami własnej młodości. Jego marzenie o dążącym do pokoju  „politycznym islamie”, który wyrzekł się przemocy, sprowadziło Bliski Wschód na drogę zniszczenia, niedoli i śmierci.


Naszą reakcją jako Palestyńczyków jest smutek i frustracja. Musimy powiedzieć prawdę i przyznać, że nic nie zostało z próżnych marzeń o armiach arabskich, które podbijają Izrael. Ci z nas, którzy kiedyś myśleli, że islamistyczne organizacje terrorystyczne uratują nas, muszą teraz zrozumieć, że byli w błędzie.


Przywódcy arabscy, którzy za nieszczęścia naszego ludu obwiniali Żydów i syjonistów, pozostali teraz bez niczego poza pustymi słowami. Ich serca pełne są zawiści, nienawiści i frustracji, kiedy patrzą na kwitnący Izrael, ziemię, którą Allah obiecał Żydom w Koranie, kwiat w polu płonących chwastów.


Duchowni muzułmańscy, którzy twierdzili, że muzułmanom nie wolno żyć w cieniu niewiernego chrześcijaństwa europejskiego, wysyłali naszą młodzież, by wysadzała się w powietrze zabijając Żydów i chrześcijan, by przestraszyć i podbić Europę. Teraz muszą patrzeć, jak muzułmanie korzą się u stóp Europy i błagają niewiernych chrześcijan o schronienie przed … innymi muzułmanami.


Przywódcy bogatych państw arabskich są apatyczni i nie mają rozwiązania ani nawet dobrej rady dla milionów syryjskich uchodźców muzułmańskich, którzy stracili domy i rodziny; niemniej europejscy „krzyżowcy” otworzyli bramy dla tysięcy zdesperowanych muzułmanów, którzy dotarli do ich brzegów.


Zawsze będą muzułmańscy szejkowie, którzy twierdzą, że fala muzułmanów szukających zbawienia w Europie z czasem dołączy do tych mudżahedinów (wojowników dżihadu), którzy przez lata organizowali getta w Europie, ale bliższe spojrzenie ujawnia, że jedynymi, którzy naprawdę zyskują na tej sytuacji, są Żydzi i że proroctwa Koranu ziszczają się: Szlachetny Koran prorokował, że Żydzi z czterech krańców świata powrócą do Beit Almakdis (Jerozolimy) i ziem wokół niej, by żyć tam i Koran daje Żydom Błogosławioną Ziemię i Jerozolimę.


Irańczycy obiecali nam, że wyzwolą meczet Al-Aksa, ale wszystko, czego naprawdę chcą, to zwieść nas fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, a potem zająć Półwysep Arabski. Przeniknęli i skorumpowali Jemen i Bahrajn i przejęli kontrolę nad cieśninami Bab al Mandab i Ormuz oraz krajami między Teheranem, Bagdadem, Damaszkiem i Bejrutem.


Podczas gdy Arabowie są słabi i podzieleni – z powodu polityki Ameryki pod hasłem „dziel i rządź” – Irańczycy nabierają sił. W obliczu katastrofy, jaką Obama spowodował w świecie arabskim – z milionami uchodźców zalewającymi Bliski Wschód i najeżdżającymi Europę z Afryki i krajów arabskich – marzenie o powrocie do Palestyny ulotniło się.


Od dawna było zupełnie oczywiste, że nie ma żadnego związku między konfliktem izraelsko-palestyńskim a chaosem na Bliskim Wschodzie. Każdy reżim arabski w tym czy innym momencie używał tego konfliktu, by usprawiedliwić uciskanie własnej ludności, mówiąc jej, że walczą ze wspólnym wrogiem. Zdradzili nas w równym stopniu, w jakim zrobili to Europejczycy.


Nasi współwyznawcy, muzułmanie, z radością używali nas jako pretekstu, jako coś, na co można wskazać i skarżyć się przed własnym ludem. Prowadzimy wojnę: to z powodu Palestyńczyków. Odmawiamy walki: to z powodu Palestyńczyków. Nie możemy dać wam, czego chcecie: to z powodu Palestyńczyków. Nigdy nie próbowali na poważnie rozwiązać tego konfliktu ani nie chcieli jego rozwiązania.


Olbrzymią korzyścią jest to, że Izraelczycy dłużej nami nie rządzą. Mamy teraz autonomię. Jeśli Amerykanie i Europejczycy będą nadal mieszać się i naciskać na jedną lub drugą stronę w naszym konflikcie z Izraelczykami, w końcu stabilna ale krucha tkanka społeczna na Zachodnim Brzegu podrze się, a przy pierwszej oznace słabości natychmiast przybędą Hamas i ISIS – jak to od dawna planowali – i przejmą ster.

 

Betraying Palestinians

Gatestone Institute, 17 stycznia 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Bassam Tawil

Palestyński badacz i dziennikarz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Odnośnik rzadki jak jednorożec MEF 2016-01-27


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk