Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 12:53

« Poprzedni Następny »


„Kryzys klimatyczny” to mistyfikacja


Robert Williams 2023-09-25

<span> „Modele klimatyczne mają wiele niedociągnięć i nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne jako narzędzia polityki.… ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery CO </span><sub>2</sub><span> jest korzystne… Nie ma statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i takich jak klęski żywiołowe lub zwiększanie ich częstotliwości”. — Z deklaracji „Nie ma zagrożenia klimatycznego” podpisanej przez 1609 naukowców. </span>
 „Modele klimatyczne mają wiele niedociągnięć i nie są w najmniejszym stopniu wiarygodne jako narzędzia polityki.… ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery CO 2 jest korzystne… Nie ma statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i takich jak klęski żywiołowe lub zwiększanie ich częstotliwości”. — Z deklaracji „Nie ma zagrożenia klimatycznego” podpisanej przez 1609 naukowców. 

Ponad 1600 naukowców, w tym dwóch fizyków, laureatów Nagrody Nobla, podpisało deklarację stwierdzającą, że „nie ma kryzysu klimatycznego”. Niestety, jest mało prawdopodobne, aby deklaracja ta spotkała się z zainteresowaniem mediów głównego nurtu, ale ważne jest, aby ludzie wiedzieli: należy położyć kres masowej histerii klimatycznej i niszczeniu gospodarki USA w imię zmian klimatycznych.


„Nauki o klimacie powinny być mniej polityczne, a polityka klimatyczna powinna być bardziej naukowa” – stwierdza deklaracja podpisana przez 1609 naukowców, w tym laureatów Nagrody Nobla Johna F. Clausera z USA i Ivara Giaevera z Norwegii/USA.


Z oświadczenia:

 „Naukowcy powinni otwarcie zająć się niepewnością i przesadą w swoich przewidywaniach dotyczących globalnego ocieplenia, podczas gdy politycy powinni beznamiętnie liczyć rzeczywiste koszty, a także wyobrażone korzyści proponowanych środków politycznych…


Archiwum geologiczne ujawnia, że klimat Ziemi zmieniał się przez cały okres istnienia planety, z naturalnymi fazami zimna i ciepła. Mała epoka lodowcowa zakończyła się dopiero w 1850 r. Nic więc dziwnego, że obecnie doświadczamy okresu ocieplenia.


Ocieplenie jest znacznie wolniejsze, niż przewidywano…


Przepaść między światem rzeczywistym a światem modelowanym mówi nam, że jesteśmy dalecy od zrozumienia zmian klimatycznych.


Polityka klimatyczna opiera się na nieodpowiednich modelach
Modele klimatyczne mają wiele niedociągnięć i w najmniejszym stopniu nie są wiarygodne jako narzędzia polityki. Nie tylko wyolbrzymiają wpływ gazów cieplarnianych, ale także ignorują fakt, że wzbogacanie atmosfery CO 2 jest korzystne …


Globalne ocieplenie nie zwiększyło liczby klęsk żywiołowych
Nie ma statystycznych dowodów na to, że globalne ocieplenie nasila huragany, powodzie, susze i tym podobne klęski żywiołowe lub powoduje, że są częstsze. Istnieje jednak wiele dowodów na to, że środki łagodzące emisję CO 2 są równie szkodliwe, jak są kosztowne.


Polityka klimatyczna musi szanować realia naukowe i gospodarcze
Nie ma kryzysu klimatycznego. Nie ma zatem powodów do paniki i niepokoju. Zdecydowanie sprzeciwiamy się szkodliwej i nierealistycznej polityce zerowej emisji CO 2 netto zaproponowanej na rok 2050. Zamiast łagodzenia należy stawiać na adaptację; adaptacja działa bez względu na to, jakie są przyczyny.

Profesor Steven Koonin, były podsekretarz ds. nauki w Departamencie Energii Stanów Zjednoczonych za administracji Obamy, obecnie profesor na Uniwersytecie Nowojorskim i pracownik Instytutu Hoovera, jest autorem bestsellera z roku 2021 pt. Unsettled: What Climate Science Tells Us, What It Doesn't, and Why It Matters. Stwierdza w nim, że to, co w dużej mierze nieczytelne (dla laików) i skomplikowane raporty naukowe mówią na temat zmian klimatycznych, zostaje całkowicie zniekształcone, gdy ich treść zostanie przefiltrowana przez długi szereg podsumowujących raportów z badań przez media i polityków.

„Istnieje wiele możliwości popełnienia błędu – zarówno przypadkowo, jak i celowo – w miarę jak informacje przechodzą przez filtr za filtrem i są pakowane dla różnych odbiorców… Nie tylko społeczeństwo jest źle poinformowane o tym, co nauka mówi na temat klimatu ..."

Koonin dodaje:

„Komunikaty prasowe i streszczenia rządu i ONZ nie odzwierciedlają poprawnie samych raportów… Wybitni eksperci ds. klimatu (w tym sami autorzy raportów) są zawstydzeni niektórymi medialnymi przedstawieniami nauki”.

niedawnym wywiadzie Koonin zauważył, że jego koledzy zareagowali na jego książkę opiniami, że nie powinien mówić społeczeństwu ani politykom prawdy o zmianach klimatycznych.


„Nauczono mnie, że [naukowiec] powinien mówić całą prawdę. I pozwalać politykom dokonywać ocen, dokonywać kompromisów w zakresie efektywności ekonomicznej i tak dalej” – powiedział Koonin. Zauważył także niemoralność proszenia krajów rozwijających się o ograniczenie emisji, gdy tak wiele osób nie ma nawet dostępu do energii elektrycznej, oraz niemoralność straszenia młodszych pokoleń: według stanu na styczeń 2022 r. 84% amerykańskich nastolatków wierzy, że jeśli nie zajmiemy się zmianami klimatu, „dla przyszłych pokoleń będzie już za późno, co sprawi, że pewna część planety nie będzie nadawała się do zamieszkania”.


Oczywiście pomocne byłoby zbadanie, co można zrobić, aby złagodzić problemy spowodowane przez człowieka, takie jak „dziura ozonowa”, która obecnie się zamyka, ale zmiany klimatyczne nie są apokaliptycznym stanem nadzwyczajnym i należy się nimi zająć nie powodując spustoszenia dla setek milionów ludzi już żyjących w skrajnym ubóstwie.


Wydaje się jednak, że administracja Bidena nie jest zaniepokojona powszechną biedą i masowym głodem, które będą spowodowane niedostępnością taniej i niezawodnej energii w krajach słabo rozwiniętych lub inflacją spowodowaną gwałtownie rosnącymi cenami, które miażdżą Amerykanów, których „ledwie stać na jeden posiłek dziennie”.


Są to problemy spowodowane przez człowieka, powstałe w wyniku importu drogiej (ponownie blisko 100 dolarów za baryłkę) – często brudniejszej – ropy od przeciwników Stanów Zjednoczonych, takich jak Rosja i Wenezuela, zamiast wydobywać ją znacznie taniej u siebie. Administracja Bidena nie wydaje się również zaniepokojona faktem, że dopóki Chiny i Indie będą spalać węgiel – Komunistyczna Partia Chin zezwala na budowę dwóch nowych elektrowni węglowych tygodniowo, z łatwością zniweczą wszelkie korzyści, jakie mogłyby zapewnić USA, i podobno przekraczają „wszystkie kraje rozwinięte łącznie” pod względem emisji dwutlenku węgla.


Administracja Bidena nie wydaje się również zaniepokojona faktem, że zabija dziką przyrodężycie morskie przemysł rybny, instalując przybrzeżne turbiny wiatrowe wzdłuż wybrzeża Atlantyku, ani tym, że wprowadzenie obowiązku stosowania pojazdów elektrycznych zabierze pracę praktycznie całej branży serwisu samochodowego (pojazdy elektryczne nie wymagają rutynowej konserwacji) lub że baterie litowe nie tylko eksplodują, ale ich wymiana kosztuje tysiące dolarów. Administracja chce nawet, aby sprzęt wojskowy, taki jak czołgi, był elektryczny, tak jakby na wypadek konfliktu pośrodku obcych pustyń znajdowały się stacje ładowania. Co więcej, według NBC News, wulkany, na których zarządzenia wykonawcze nie robią wrażenia, „przytłaczają spowodowane przez człowieka emisje CO2”.


Administracja Bidena nawet nie zadaje sobie trudu, aby podjąć działania w oparciu o własne ustalenia dotyczące klimatu: w marcu Biały Dom opublikował raport o wpływie zmian klimatycznych na gospodarkę USA. „Wyniki badania podważają wszelkie twierdzenia o trwającym kryzysie klimatycznym lub nieuchronnej katastrofie” – napisał Koonin w lipcu.

„Autorów raportu należy pochwalić za uczciwe przekazywanie prawdopodobnie niepożądanych wiadomości, nawet jeśli nie robili tego na pokaz. Pozostała część administracji Bidena i jej sojusznicy, aktywiści klimatyczni, powinni złagodzić swoją apokaliptyczną retorykę i anulować kryzys klimatyczny. Wyolbrzymianie skali, pilności i pewności zagrożenia klimatycznego zachęca do prowadzenia nieprzemyślanej polityki, która może być bardziej destrukcyjna i kosztowna niż jakakolwiek zmiana samego klimatu”.

Fakty nie powstrzymają jednak administracji Bidena przed kontynuowaniem radykalnej polityki: „Nie sądzę, że ktokolwiek może już zaprzeczać skutkom kryzysu klimatycznego” – powiedział Biden 30 sierpnia dziennikarzom w Białym Domu, komentując huragan Idalia. „Wystarczy się rozejrzeć. Historyczne powodzie. Mam na myśli historyczne powodzie. Bardziej intensywne susze, ekstremalne upały i znaczne pożary spowodowały znaczne szkody”.


Nieważne, że znaczna część zmian klimatycznych jest najwyraźniej spowodowana rozbłyskami słonecznymi, na które nie możemy nic poradzić i które w przeciwieństwie do sektorów komercyjnych nie oferują dotacji; lub że poważne pożary są, jak na ironię, zaostrzane przez „środowiskowców”, którzy zakazali czyszczenia łatwopalnego poszycia lasów, żeby nie przeszkadzać znajdującym się tam stworzeniom (w inny sposób niż przez pożary).


Ekspert ds. klimatu Bjørn Lomborg mówi , że biliony dolarów potrzebne do przeciwdziałania zmianom klimatycznym można by lepiej wykorzystać:

„To nie jest argument, aby nic nie robić, a jedynie, by zachowywać się mądrzej. Jeśli chcemy mieć pewność, że uda nam się przejść od paliw kopalnych, musimy zintensyfikować badania i rozwój, by wprowadzić innowacje w celu obniżenia ceny zielonej energii. Powinniśmy inwestować we wszystkie opcje, w tym w syntezę termojądrową, rozszczepienie, magazynowanie, biopaliwa i inne źródła.


Tylko wtedy, gdy zielona energia będzie tańsza od paliw kopalnych, świat będzie mógł i będzie chciał dokonać transformacji. W przeciwnym razie dzisiejsze ceny energii to tylko przedsmak tego, co ma nadejść”.

Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/19962/climate-emergency-hoax

Gatestone Institute, 10 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Robert Williams – amerykański badacz i dziennikarz.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj
Komentarze
2. Katastrofa klimatyczna już trwa. Lukasz Zagorski 2023-09-27
1. Katastrofa klimatyczna już trwa. Lukasz Zagorski 2023-09-26


Nauka

Znalezionych 1462 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Kolejna błędna próba skorygowania ewolucji   Coyne   2024-02-22
Ryjący w ziemi przedsiębiorcy   Tonhasca Júnior   2024-02-15
Olbrzymie armie o niezliczonych umiejętnościach    Tonhasca Júnior   2024-02-08
Wejdź, powiedziała, dam ci schronienie przed burzą   Tonhasca Júnior   2024-01-15
Czy ludzie wyewoluowali w wodzie?   Coyne   2024-01-08
Jak upadają wielcy   Tonhasca Júnior   2024-01-04
Oczy reniferów zmieniają kolor, żeby łatwiej im było dostrzec jadalne porosty   Coyne   2023-12-30
Życzliwi przestępcy   Tonhasca Júnior   2023-12-28
Conor Friedesdorf (i Alexander Barvinok) o ideologicznym przymusie na amerykańskich uczelniach   Coyne   2023-12-26
Zdumiewający manipulatorzy   Tonhasca Júnior   2023-12-25
Nie gryzie się ręki, która cię zapyla   Tonhasca Júnior   2023-10-19
Rewolucja komunikacyjna   Hannam   2023-10-18
BBC szerzy propagandę rolnictwa organicznego, a biedni na świecie cierpią   i Kathleen Hefferon   2023-10-13
Niezwykły przypadek koewolucji i specyficzności zapylacz/storczyk   Coyne   2023-10-07
Płeć męska lub żeńska: nie ma nic pomiędzy   Elliot   2023-10-03
Myślenie intuicyjne i analityczne   Novella   2023-09-29
„Kryzys klimatyczny” to mistyfikacja   Williams   2023-09-25
Jak (i dlaczego) ośmiornica edytuje swój RNA   Lewis   2023-09-23
„Najbardziej znany zabójca ludzi”: jakie są prawdziwe początki XIV-wiecznej Czarnej Śmierci?   Lewis   2023-09-15
Do jakiego stopnia pary mają wspólne cechy?   Novella   2023-09-14
Kenia daje zielone światło 58 projektom GMO – naukowcy na całym świecie kontynuują badania w dziedzinie biotechnologii, mimo procesów sądowych i dezinformacji   Ombogo   2023-09-08
Lancet atakuje anty-przebudzenie, a czytelnik odpowiada   Coyne   2023-08-24
Więcej wyrafinowanej teologii: uczony religijny zastanawia się, czy neandertalczycy mieli nieśmiertelne dusze   Coyne   2023-08-16
Aktywiści anty-GMO w Afryce szerzą mity i strach, ale nie przedstawiają żadnych naukowych dowodów   Abutu   2023-08-14
Mało znana strona ryjkowców   Tonhasca Júnior   2023-08-11
Dlaczego nie można być osobą transrasową?   Coyne   2023-08-10
Walka z malarią za pomocą inżynierii genetycznej   Novella   2023-08-08
Jak restrykcje Unii Europejskiej podsycały głosy przeciwko GMO, jak również głód na globalnym Południu, a zwłaszcza w Afryce   Oria   2023-08-02
Nieznośni mali pomocnicy   Tonhasca Junior   2023-07-29
Macedońskie skarby   Tonhasca Júnior   2023-07-26
GMO i motyle   Novella   2023-07-25
Narzucanie ideologii naturze: Kew Garden celebruje „rośliny queer”   Coyne   2023-07-24
Smak miesiąca   Tonhasca Júnior   2023-07-20
Kłopoty na wylocie   Szczęsny   2023-07-18
Ideologiczne podważanie biologii   i Luana S. Maroja   2023-07-17
Role mężczyzn i kobiet w polowaniu, raz jeszcze   Coyne   2023-07-15
David Hillis o specjacji   Coyne   2023-07-13
Niechętni dawcy i pracowici biorcy   Tonhasca Júnior   2023-07-08
Grube problemy z jelitem   Szczęsny   2023-07-07
Badaczka z Leakey Foundation twierdzi, że kości orangutanów mówią nam, że biologiczna płeć jest spektrum, a nie binarna   Coyne   2023-06-30
Przez dziurkę od klucza   Szczęsny   2023-06-24
Nowa (nie podparta żadnymi dowodami) hipoteza, która eliminuje role płciowe w społecznościach łowców-zbieraczy   Coyne   2023-06-22
Błędne wyobrażenia o ewolucji   Coyne   2023-06-16
Influencerzy z podziemia   Tonhasca Júnior   2023-06-13
Jak wyewoluowało ubarwienie ostrzegawcze?   Coyne   2023-06-12
„San Francisco Chronicle” bardzo myli się w sprawie biologicznej płci   Coyne   2023-06-09
Kolczasty problem   Tonhasca Júnior   2023-06-06
Wpaść w amok. Empiryczna analiza szaleńczych zabójstw pokazuje, że wyłaniają się dwa różne wzorce.   King   2023-06-03
Błędna krytyka genetycznych testów na pochodzenie   Coyne   2023-06-02
Zdatny do lotu   Tonhasca Júnior   2023-06-01
‘Raniąca’ idea merytorycznych podstaw nauki    i Jerry Coyne   2023-05-29
Główny problem w filogenezie zwierząt wydaje się być rozwiązany   Coyne   2023-05-26
Americana   Tonhasca Júnior   2023-05-24
Czy uprawa jabłek odzwierciedla bigoterię?   Coyne   2023-05-18
Kenia: Musimy zająć się brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, ale najpierw musimy położyć kres dezinformacji na temat upraw modyfikowanych genetycznie   Oria   2023-05-16
Czytanie myśli z fMRI i AI   Novella   2023-05-05
Jest lepiej niż myślisz   Lomborg   2023-05-03
Dwudziestu dziewięciunaukowców publikuje artykuł w obronie merytorycznych podstaw w nauce     2023-05-01
Niewygodna historia   Ferguson   2023-04-28
Biologia rezygnacji z działania: kiedy kontynuować, a kiedy spasować   Coyne   2023-04-26
Porywacze ciał   Tonhasca Júnior   2023-04-25
Porażka jest kluczowym składnikiem innowacji   Ridley   2023-04-22
Używanie roślin jako biofrabryk   Novella   2023-04-14
Dawno zmarli przemawiają do nas   Tonhasca Júnior   2023-04-12
Wątpliwi pomocnicy    Tonhasca Júnior   2023-04-08
Uganda: aktywiści przeciwni biotechnologii szerzą dezinformację   Wetaya   2023-04-05
Anglia pozwala na uprawy poddane edycji genów   Novella   2023-04-03
Recenzja z książki  Can “The Whole World” Be Wrong?   Rose   2023-04-01
Psychologia ewolucyjna dla początkujących   Coyne   2023-03-27
“Konwergentna” ewolucja mrówek grzybiarek Starego i Nowego świata   Coyne   2023-03-23
Gigantyczna armia małych zabójców   Tonhasca Júnior   2023-03-22
Colin Wright broni binarności płci u zwierząt   Coyne   2023-03-15
AI: gorąca randka z “Sydneyem ”   Gotefridi   2023-03-15
Zmienić język w ekologii i biologii ewolucyjnej! Przykład anemii sierpowatej   Coyne   2023-03-13
Wzrost liczby nieobecnych ojców i towarzyszące temu społeczne problemy   Geary   2023-03-11
No pasarán    Tonhasca Júnior   2023-03-04
Dezinformacja o GMO: Kenijczykom będzie trudno podejmować racjonalne decyzje i to może kosztować życie   Mykonyo   2023-02-24
Twardy kwiat do zgryzienia    Tonhasca Júnior   2023-02-22
ChatGPT niemal zdaje lekarski egzamin końcowy   Novella   2023-02-21
“Rogi” trylobitów mogły być używane jako broń w walkach między samcami   Coyne   2023-02-15
Postmodernizm obnażony   Dawkins   2023-02-14
Powody naszych wierzeń. Jak i dlaczego irracjonalność trzyma nas w swoich szponach i jak możemy z tym walczyć?   Pinker   2023-02-13
Kiedy zapada noc i ziemia jest ciemna   Tonhasca Júnior   2023-02-10
W nowej książce jest słuszna krytyka idei, że są lepsze i gorsze gatunki, ale jest także błędne twierdzenie, że gatunki nie są realne   Coyne   2023-02-06
Kolczatki wydmuchują bąbelki śluzu z nosa, żeby się ochłodzić   Coyne   2023-02-02
Mali i zręczni influencerzy   Tonhasca Júnior   2023-01-31
Dowody na ewolucję: Bezwłose zwierzęta mają martwe geny na sierść   Coyne   2023-01-23
Krew, znój, łzy i pot   Tonhasca Júnior   2023-01-19
Bąkojady czyszczą nosorożce   Coyne   2023-01-18
Mózg używa geometrii hiperbolicznej   Novella   2023-01-16
O wspaniały nowy świecie   Tonhasca Júnior   2023-01-12
Ciepło zabija. Zimno zabija wielu więcej   Jacoby   2023-01-09
Po co badać przestrzeń kosmiczną?   Jacoby   2023-01-04
Rdzenni Amerykanie żądają doczesnych resztek pumy z Griffith Park   Coyne   2023-01-03
Świetny artykuł o epigenetyce   Coyne   2022-12-30
Śmiało podążaj tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden owad   Tonhasca Júnior   2022-12-28
Rzecz o splątaniu nauki i wiary   Koraszewski   2022-12-26
Pradawny ekosystem zrekonstruowany przy użyciu skamieniałego DNA   Coyne   2022-12-19
Rozważania heretyckiego mediewisty o historii, wartościach i zdumiewającej głupocie   Landes   2022-12-16
Ewolucyjne ślepe zaułki i lepkie urządzenia: botanik Darwin   Tonhasca Júnior   2022-12-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk