Prawda

Piątek, 9 czerwca 2023 - 14:21

« Poprzedni Następny »


Przywódcy palestyńscy: kogo oszukują?


Khaled Abu Toameh 2016-02-27


To jest zagadka: czy przywódcy Autonomii Palestyńskiej (AP) odgrywają głupich, czy też wierzą we własną, absurdalną retorykę?

Kiedy obecna fala ataków nożowych, ataków samochodami i strzelania, która zaczęła się w październiku 2015 r., trwa i wręcz wydaje się nasilać, prezydent AP i najwyżsi dygnitarze palestyńscy z uporem twierdzą, że to, czego jesteśmy świadkami, jest wyłącznie “powszechnym, pokojowym powstaniem”.


Abbas powiedziałto właśnie grupie arabskich dziennikarzy izraelskich, których w zeszłym tygodniu zaprosił do swojego biura. Abbas wyraził pełne poparcie dla tego “powszechnego, pokojowego powstania”. Wyjaśnił dalej, że Palestyńczycy używają “wszystkich pokojowych środków”, żeby “przeciwstawić się izraelskiej okupacji”. 


Dla Abbasa i kierownictwa palestyńskiego śmierć ponad 170 Palestyńczyków i ponad 30 Izraelczyków w ostatnich pięciu miesiącach zdarzyła się w kontekście „powszechnego i pokojowego powstania”. Można sobie tylko wyobrazić, jak wyglądałoby to powstanie, gdyby nie było „pokojowe”.


Co ciekawe, Abbas wydaje się uważać noże i broń automatyczną za narzędzia “pokojowe”, których Palestyńczycy mają prawo używać, by “przeciwstawiać się okupacji”.


Zamiast starać się uspokoić sytuację, Abbas i jego towarzysze dodają paliwa do ognia przez gloryfikowanie palestyńskich napastników – z których wielu nie ma jeszcze 20 lat – i zachęcają innych, by dołączyli do „pokojowego powstania” przeciwko Izraelowi.


Wyjaśnijmy sobie sprawy. Obecne kierownictwo palestyńskie jest niezdolne do jakiegokolwiek obwiniania Palestyńczyków, szczególnie tych, którzy zranili lub zabili Izraelczyków. Ich zdaniem cała wina leży wyłącznie po stronie Izraela i społeczność międzynarodowa ma obowiązek wkroczenia i powstrzymania „zbrodni” izraelskich przeciwko Palestyńczykom.


Przywódcy palestyńscy mają długą historię uchylania się od odpowiedzialności za ciężki los ich ludności. Robiąc to, sprowadzili nieszczęścia na Palestyńczyków – pokolenie za pokoleniem.


Oczywiście, pojęcie “ofiary” jest szerokie. Młodzi Palestyńczycy podszczuci przez Autonomię Palestyńską do mordowania Żydów, także są ofiarami. Są ofiarami złych przywódców, którzy pchają ich na śmierć, kłamiąc im o izraelskich i żydowskich „spiskach” przeciwko Arabom i muzułmanom oraz meczetowi Al-Aksa.


Ani jeden dygnitarz palestyński nie potępił atakowania niewinnych cywilów w tym “pokojowym” powstaniu, nawet, kiedy ofiarą była 38-letnia matka i pielęgniarka. Byli zbyt zajęci gloryfikowaniem napastników i nazywaniem ich imionami ulic i placów.


Palestyńscy przywódcy nie potępiają takich morderstw z dwóch powodów.


Sami przywódcy są odpowiedzialni za olbrzymią kampanię antyizraelskiego podżegania, która poprzedziła obecną falę zamachów. Ta kampania nasiliła się w ostatnich dwóch latach, kiedy Abbas i najwyżsi dygnitarze palestyńscy zaczęli mówić Palestyńczykom, że Żydzi „bezczeszczą meczet Al-Aksa swoimi brudnymi stopami”. Kilka dni przed rozpoczęciem się ataków Abbas zapewnił swój lud, że ci, którzy giną w obronie swoich miejsc świętych, pójdą prosto do nieba. „Każda kropla krwi przelana w Jerozolimie jest czystą krwią” – podkreślił.


Abbas i jego pachołki odnieśli sukces: nieletni Palestyńczycy wychodzą na ulice i „powstrzymują” Żydów przed profanowaniem meczetu Al-Aksa i udaremniają ich „spisek” zniszczenia islamskich miejsc świętych. AP więc podniosła stawkę, twierdząc teraz, że Izrael dokonuje rzekomo „pozasądowych egzekucji” przez strzelanie do Palestyńczyków, którzy są w trakcie popełniania mordów w zamachach nożowniczych czy z użyciem broni palnej, tych samych Palestyńczyków, którym mózgi wyprali przywódcy i media palestyńskie.


Tak więc mamy dwie niemiłe prawdy: (1) Przywódcom AP byłoby trudno potępić akty terroru przeciwko Izraelowi, skoro sami podżegają do tej przemocy; i (2) obecna fala ataków antyizraelskich dostarcza Abbasowi i innym przywódcom palestyńskim amunicji do delegitymizowania Izraela i demonizowania Żydów na arenie międzynarodowej.


Przywódcy palestyńscy wypaczają rzeczywistość, by zmobilizować świat przeciwko Izraelowi i popychać naprzód swoje cele polityczne. Od początku tej rundy ataków Abbas i inni dygnitarze z Ramallah żądali interwencji międzynarodowej do zatrzymania izraelskiej „agresji” przeciwko Palestyńczykom. Ich zdaniem, zastrzelenie wymachującego nożem nieletniego Palestyńczyka jest aktem „agresji” i „zbrodnią wojenną”, która wymaga natychmiastowej interwencji międzynarodowej.


Kierownictwo palestyńskie stara się obecnie wykorzystać przemoc jako nacisk na żądanie międzynarodowej konferencji pokojowej, by otrzymać międzynarodową “ochronę” dla Palestyńczyków. Abbas ma nadzieję, że taka konferencja da ogólne rozwiązanie narzucone na Izrael. Prezydent Autonomii Palestyńskiej jest przekonany, że nacisk świata na Izrael da mu więcej niż wynegocjowana ugoda. Dlatego też nie chce wrócić do stołu negocjacyjnego z Izraelem.


Jest tu więc metoda: przez pełnych pięć miesięcy oficjalną postawą palestyńską było, że przemoc rozpoczął Izrael i że Izraelczycy “umyślnie celują w palestyńskie dzieci”. Kierownictwo Autonomii Palestyńskiej argumentuje, że tylko ONZ może uratować te dzieci przez posłanie żołnierzy na terytoria palestyńskie.


Do czego doszliśmy! Dzięki truciźnie, którą Autonomia Palestyńska indoktrynuje swoją ludność, Palestyńczycy są teraz niezdolni do potępienia zamordowania jakiegokolwiek Żyda ani też do wezwań między sobą do powstrzymywania swoich nastolatków przez zostaniem zabójcami. Przywództwo palestyńskie uniemożliwiło nawet rozmowy o pokoju z Izraelem. Oto ich droga do zdrowego i zamożnego społeczeństwa i państwa.


Według Autonomii Palestyńskiej ta młodzież działa z powodu rozpaczy – z powodu osiedli, punktów kontrolnych i braku postępu w procesie pokojowym. Porzucając jednak abbasowski świat fantazji, widzimy inną rzeczywistość. W rzeczywistości napastnicy atakują Żydów, ponieważ słuchali podżegania i doznali prania mózgów ze strony tych samych przywódców, którzy teraz potępiają Izrael za samoobronę. To właśnie palestyńskie i arabskie stacje telewizyjne, imamowie i inni przywódcy mobilizują młodzież do wypraw na ich codzienne zabójcze misje.


Mimo starego przysłowia, że możesz oszukać pewnych ludzi przez pewien czas, ale nie wszystkich ludzi przez cały czas, Abbas i spółka dają sobie zupełnie nieźle radę oszukując wielu ludzi przez większość czasu. Raz jeszcze Palestyńczycy padli ofiarą kłamstw swoich przywódców, którzy zachęcają ich do szukania męczeństwa i angażowania się w przemoc zamiast budować dobre życie dla siebie i swoich społeczności. Krew Palestyńczyków, którzy giną w trakcie atakowania Żydów, jest na rękach Abbasa i jego wysokich dygnitarzy. Można ich znaleźć w Ramallah, jak wymyślają nowe sposoby oszukania większej liczby ludzi przez dłuższy czas.Palestinian leaders: Who Are They Fooling?

Gatestone Institute, 17 lutego 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 298 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzenie


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk