Prawda

Wtorek, 28 czerwca 2022 - 12:11

« Poprzedni Następny »


Jestem muzułmaninem, jestem CharlieRashidul Bari 2015-01-19

Kobieta z ustami zaklejonymi plastrem z napisem 'Liberte' na ustach podczas marszu solidarności w Paryżu. (zdjęcie: REUTERS)
Kobieta z ustami zaklejonymi plastrem z napisem 'Liberte' na ustach podczas marszu solidarności w Paryżu. (zdjęcie: REUTERS)

Nigdy nie byłem fanem “Charlie Hebdo”, francuskiego pisma satyrycznego, które opublikowało serię satyrycznych karykatur Proroka Mahometa, ale zmieniłem stanowisko podczas krótkiej wizyty w budynku Voice of America (VOA) w Waszyngtonie 7 stycznia 2015 r.

Wyjechałem z Nowego Jorku w drogę do Waszyngtonu o 5 rano razem z synem, Soborno Isaakiem, dwuletnim geniuszem chemii. Miał udzielić wywiadu w Voice of America (VOA) o 11 i przyjechaliśmy do stolicy z 30 minutowym opóźnieniem. Serce mi galopowało, kiedy parkowałem samochód przed Smithsonian Museum.


Zastanawiając się, czy Sabrina Dona jeszcze na nas czeka, pobiegłem do windy z synem na rękach. Zatrzymali nas strażnicy i poprosili, żebym przeszedł przez detektor metalu. Kiedy przechodziłem przez urządzenie, zauważyłem, że wielu ludzi patrzy na nas podejrzliwie. A kiedy zaczęli przeszukiwał ciałko małego Soborno, zrozumiałem, że coś się stało.

Spojrzałem na ekran telewizora, który był na ścianie obok detektora metalu i zobaczyłem dwóch braci terrorystów, Saida i Cherifa Kouachi, uzbrojonych w AK-47, wdzierających się do budynku „Charlie Hebdo”. Widziałem podobny incydent 16 grudnia, kiedy siedmiu terrorystów weszło do szkoły armii pakistańskiej i zabiło ponad 130 uczniów i serce we mnie zamarło; z całego serca miałem nadzieję, że tym razem sprawcami nie będą muzułmanie.  Jestem przecież muzułmaninem. Jednak kilka sekund później usłyszałem „Allahu Akbar” i oblał mnie zimny pot. Strażnik, który nadal rewidował Soborno Isaaca, spojrzał na mnie i zapytał: „Co to znaczy?” Nie odpowiedziałem. Odjęło mi mowę.


Powinienem był jednak powiedzieć: “Allahu Akbar” znaczyło kiedyś “Bóg jest wielki”. Dzisiaj znaczy przemoc, krew i terroryzm. Dziś znaczy: “Wystrzelę rakietę z Gazy w kierunku Izraela, żeby zabić niewinnych ludzi”. Dziś znaczy: “Użyję porwanych samolotów, żeby je rozbić o Dwie Wieże”. Dziś znaczy: “Zabiję setki dzieci w szkole”, “Zabiję dziennikarzy”.

Bracia Kouachi dowiedli, że miałem rację.

Zaczęli strzelać, wykrzykując “Allahu Akbar”, zabili dziewięciu dziennikarzy na zebraniu, jak również Ahmeda Merabeta, muzułmańskiego policjanta. Kiedy zobaczyłem, jak zabijają niewinnych ludzi, zacząłem głośno łkać, a z moich oczu płynęły łzy.

Myślałem: bracia Kouachi, nie jesteście muzułmanami, nie jesteście ludźmi; jesteście zwierzętami, jesteście nikczemnymi kanaliami.  

Potem, w drodze powrotnej do Nowego Jorku, nie przestawałem zadawać sobie pytanie: jaką lekcję chcieli ci bracia dać Francji, zabijając jej dziennikarzy? Czego Francuzi mieli nauczyć się z tego terrorystycznego zamachu? Jak mogli ich zabić za robienie dowcipów z Mahometa? Zabiliście dziennikarzy, żeby uszczęśliwić Allaha? Zrobiliście tak, że Allah wygląda gorzej niż Hitler.

Zabiliście ich, żeby uszczęśliwić Proroka? Zrobiliście tak, że wygląda jak terrorysta.

Zabiliście ich, żeby zmusić Francję do szanowania islamu? Właśnie zabiliście 1,8 miliarda muzułmanów.

Chcieliście zabić wolność słowa? Zamieniliście mnie w Charlie Hebdo.

Tak, teraz jestem Charlie Hebdo, chociaż kiedyś byłem jego krytykiem. W rzeczywistości, zawsze byłem przeciwny jego karykaturom, bo stawiają Proroka Mahometa w złym świetle.

Czy karykatury “Charlie Hebdo” przedstawiają prawdę o Proroku? Nie. Czy mamy być gniewni? Absolutnie nie. Dlaczego nie? Żeby na to odpowiedzieć, musimy zrozumieć równanie: 1 Żyd = 100 muzułmanów.

Posłużmy się analogią: cała populacja na Ziemi wynosi obecnie nieco ponad 7,2 miliardy. Z tego 25 procent to muzułmanie (1,8 miliarda) podczas gdy 0,22 procenta to Żydzi (14 milionów).

Między 1901 a 2014 r. przyznano Nagrody Nobla 567 razy 889 ludziom w sześciu dziedzinach: fizyce, chemii, medycynie, pokoju, literaturze i ekonomii. Liczba żydowskich laureatów Nagrody Nobla wynosi 197, a liczba muzułmańskich laureatów wynosi 11.

Prosta arytmetyka mówi nam, że dokładnie 25% czyli 216 laureatów powinno być muzułmanami, ponieważ stanowią 25% populacji świata. Z drugiej strony, Żydzi nie powinni byli otrzymać więcej niż dwie lub trzy Nagrody Nobla. Grupa stanowiąca 0,22% populacji świata zdobyła 22% Nagród Nobla, podczas gdy grupa stanowiąca 25% zdobyła tylko 1,27%.

Pytanie jest oczywiste: dlaczego taka proporcja? Odpowiedź jest bardziej niż oczywista: edukacja młodych muzułmanów skupia się głównie na religii. W 1980 r. laureat Nagrody Nobla, Abdus Salam, przedstawił skromną propozycję, by muzułmanie powrócili do świata matematyki, nauki i techniki, by zapobiec ich marginalizacji. Przypomniał muzułmanom o konsekwencjach zaniedbywania edukacji i zbytniego skupiania się na religii oraz dławienia wolności słowa. Muzułmanie jednak odpowiedzieli ogłaszając go nie-muzułmaninem.

W proteście opuścił Pakistan i pojechał do Europy.

Gdyby Salam żył dzisiaj, nie byłby zaskoczony wydarzeniami z 7 i 9 stycznia, czyli tym, że także Europa stała się celem muzułmańskich terrorystów. Zamiast potępić taki terroryzm wiele narodów muzułmańskich na świecie świętowało ten zamach jako zemstę na dziennikarzach za obrażanie Proroka Mahometa. Junaid Thorne, kaznodzieja muzułmański, powiedział: „Jeśli chcecie cieszyć się wolnością słowa, oczekujcie, że inni będą cieszyć się wolnością czynu”.

Nie zgadzam się, nie dlatego, że uważam, iż Prorok Mahomet powinien być obrażany, ale dlatego, że mam wolność bojkotowania publikacji, które obrażają Proroka.

Muzułmanie, którzy zabijają kompletnie się mylą.

Zabijanie nie jest sposobem osiągnięcia rewanżu.

Dla sensownego odwetu nauczcie wasze dzieci kochać Isaaca Newtona i Alberta Einsteina tak, by chciały ich naśladować – zamiast burzyć Dwie Wieże, zabijać dzieci w szkole i masakrować dziennikarzy; wyeliminujcie wszystkie madrasy i zbudujcie w każdym mieście szkoły takie jak Columbia i Cambridge; inwestujcie w badania, żeby coraz więcej muzułmanów mogło zdobywać Nagrody Nobla, by wyrównać równanie do proporcji jeden Żyd = jeden muzułmanin. Tylko wtedy Europa, Ameryka, Izrael i reszta nie-muzułmańskiego świata przestanie uważać islam za religię terroru. Zobaczą ją taką, jaką rzeczywiście jest: religią ludzi wykształconych i pokoju.

Pokojowi muzułmanie powinni zrozumieć, że tak zwani dżihadyści rozpętali straszliwe zło przeciwko islamowi, kiedy zabili dziennikarzy z “Charlie Hebdo”, żydowskich klientów w sklepie i francuskich policjantów. Tak więc, muzułmanie powinni zjednoczyć się w zidentyfikowaniu rosnącego guza rakowego dżihadu i rozpowszechnić edukację jako środek eliminacji tego guza. Jeśli zjednoczą się, być może potrafią przekonać złych muzułmanów, szczególnie tych, których wychowano na fanatyków religijnych, by zrozumieli, że w życiu jest coś więcej niż religia, na przykład matematyka i nauka. Wezwanie Abdusa Salama jest tutaj właściwe: dobrzy muzułmanie na świecie, zjednoczmy się, by rozpętać edukacyjną rewolucję i pokonać muzułmańskich terrorystów, zanim będzie za późno.


I'm-Muslim and I'm Charlie

14 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRashidul Bari

Wykładowca matematyki w Bronx Community College. Na Facebooku znajdziecie stronę “Bari Science Lab”. Jej Autor pisze: „Musiałem wyjaśnić dlaczego postanowiłem uczyć mojego dwuletniego syna, Soborno Isaaca Bari, matematyki i nauki. Oto moja odpowiedź: Robię to dlatego, że chcę aby stał się przykładem dla muzułmanów.”

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk