Prawda

Piątek, 1 lipca 2022 - 02:59

« Poprzedni Następny »


Propaganda w wykonaniu nauczycieli akademickich


Phyllis Chesler 2021-06-02


Mężczyźni w palestyńskich kefijach biegają po ulicach w Ameryce i w Europie, bijąc Żydów. Wyobrażano sobie Izrael jako bezpieczne schronienie dla prześladowanych Żydów na wygnaniu, a teraz Żydzi w Diasporze są atakowani za to, że Izrael nie tylko istnieje, ale ośmiela się bronić się przeciwko islamistycznej, terrorystycznej agresji.

 

Na dodatek międzywyznaniowi zbawiacze świata, uczone feministki i uczeni masowo wydają oświadczenia o poparciu dla Palestyny, ale nie dla Izraela, który znajduje się pod wściekłym oblężeniem.


Grupa nazywająca się Palestinian Feminist Collective rozpowszechnia A Love Letter to our People in Palestine, w którym to liście pisze, że "raz jeszcze Palestyńczycy od dalekiej północy do dalekiego południa naszej ojczyzny stawiają wyzwanie próbom osadniczego kolonializmu, by podzielić nasz kraj i ludzi…” Autorki używają modnych słów, takich jak "osadnicza przemoc” i “czystka etniczna” i przedstawiają je jako “część trwającej Nakby [katastrofy], która spina palestyński czas i przestrzeń od 1948 roku”.  

 

Feminizm tego towarzystwa jest feminizmem, w którym “genderowa przemoc jest trzonem praktyki osadniczo-kolonialnej. Stoimy z wami, (kiedy) opieracie się tej zmaskulizowanej i zmilitaryzowanej kolonizacji”.


Jest to język komunistycznego rewolucjonisty i jest to nawiązanie do romansu Zachodu z Che Guevarą, Mao, Stalinem i amerykańskimi Black Panthers.


Zatem uczone feministki wydały oświadczenie "W solidarności z palestyńskim kolektywem feministycznym”, który nawiązuje do nienaukowych, propagandowych gotowców, z których żaden nie zajmuje się islamskim apartheidem płci, jaki nęka palestyńskie Arabki w Izraelu, Gazie i na Zachodnim Brzegu. Skupiają się na "eksmisjach we wschodniej Jerozolimie" bez najmniejszej próby zrozumienia historii, strony prawnej ani natury tego sporu.

 

Samo oświadczenie jest problematyczne, ale co gorsza, podpisane są całe wydziały dziesiątków uniwersytetów. Zrobiono to bez wiedzy lub aprobaty niektórych (jeśli nie – wielu) pracujących tam nauczycieli akademickich.


Ci ludzie z “gender studies” nawiązują do faktów o "humanitarnej sytuacji w Strefie Gazy",

ale nie wspominają, że Izrael opuścił Gazę w 2005 roku. Jakakolwiek jest tam sytuacja, jest ona spowodowana chciwością, korupcją i terrorystycznymi celami Hamasu.  

 

Drogi Boże, jak można twierdzić, że “Palestyna jest sprawą feministyczną”, co ci ludzie robią, bez choćby wzmianki o przymusowych małżeństwach dzieci, przymusowym noszeniu zasłon i honorowych zabójstwach – które są panującymi tam obyczajami – nie spowodowanymi przez rzekomą izraelską okupację?


Pod teokratycznym reżimem Hamasu kobiety w Gazie nie mogą podróżować bez zgody swojego męskiego opiekuna. Kilka dni przed rozpoczęciem przez Hamas ostatniej wojny reporterka w Gazie została pobita za to, że ośmieliła się wyjść z domu z odkrytą głową. Gaza należy do jednego z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie dla gejów i lesbijek. Uczone w gender studies feministki nie mają wiele do powiedzenia w tych sprawach.

 

Jak to możliwe, że uczone feministki są bardziej zatroskane tak zwaną okupacją i kolonizacją kraju, który nigdy nie istniał, niż okupacją ciał realnych kobiet w tym właśnie regionie?


Ci, którzy tak bardzo dbają o ostrzeżenia przed możliwą urazą i o mikroagresję wydają się nie dbać o traumę ludzi, którzy mają 15 sekund czasu na dotarcie do schronu lub nie więcej niż minutę w Izraelu; traumę powodowaną koniecznością życia i spania w schronie; traumę rakiet nad głową. To jest rzeczywistość Izraela  – a staje się rzeczywistością Gazańczyków tylko po tym, jak Hamas zaatakował Izrael w 2006, 2009, 2012, 2014, 2019 i w 2021 roku.


Te feministyczne profesorki nie podpisały się swoimi indywidualnymi nazwiskami, ponieważ całe ich wydziały są podpisane pod tym oświadczeniem. Wśród nich są: Amherst, Barnard, dziewięć uniwersytetów z Kaliforni, Georgetown, Georgia State, Rutgers, Stanford, University of Hawaii, Washington State, Yale, jak również dziewięć  uniwersytetów kanadyjskich – McMaster University, Mount Royal University, Queens University, Saint Mary's University, St. Francis Xavier University, University of British Columbia, University of Regina, University of Waterloo i York University.


Losowo wybrałam publikacje po jednej profesorce z 10 wydziałów gender studies, badań kobiet i badań seksualności. Ich specjalności obejmują badania testosteronu i "wzajemnych relacji między nauką a społecznymi hierarchiami gender, seksualności i rasy"; transnarodowy feminizm i badania Karaibów, Radykalna Tradycja Czarnych i Gujana; Pokrewieństwo Queer na Tajwanierasa i technologia, biała supremacja i rasowy liberalizm; Queer, Rasa i Kolorowi  Queersotyłość, niepowodzenia zapłodnienia pozaustrojowego i sporty wytrzymałościowe, takie jak maraton pływacki; Feministyczny Performance, Kulturowy krytycyzm, Teorie Rasy; Seksualność, psychoanaliza, postkolonializm, teorie queer i trans.

 

Tylko jedna profesorka z California, Berkeley Law School wspomniała kwestię honorowych zabójstw – ale głównie, żeby atakować prezydenta Trumpa i Ayaan Hirsi Ali za niesłuszne stygmatyzowanie całego narodu za zbrodnie, które rzekomo zdarzają się także na niemuzułmańskim Zachodzie.

 

Być może to uważa się obecnie za feministyczne prace. Nikt jednak z tych dziesięciu losowo wybranych ludzie nie jest specjalistą historii i natury Bliskiego Wschodu, świata arabskiego, islamu, judaizmu ani Izraela. Nikt z nich nie naucza w takich dziedzinach jako ekspert. Używają jedynie swoich naukowych tytułów do popierania propagandy.

 

Feministyczne nauczycielki akademickie nie są same. Inne oświadczenie: "Palestyna i praktyka: uczeni na rzecz palestyńskiej wolności" ma 70 stron z podpisami, około 45 podpisów na każdej stronie. To dochodzi do mniej więcej 3150 sygnatariuszy a ta liczba rośnie. Ci profesorowie uczą w całych Stanach Zjednoczonych, włącznie z uniwersytetami z Ivy League, jak też Kanady, Francji, Holandii, Irlandii, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii, Bangladeszu, Egiptu, Indii, Indonezji, Jordanii, Południowej Afryki i Turcji.

 

"Jako uczeni deklarujemy poparcie dla palestyńskiej walki jako rdzennego ruchu wyzwolenia skonfrontowanego z osadniczym państwem kolonialnym – czytamy w oświadczeniu. – Izrael raz jeszcze prowadzi kampanię bombardowania powietrznego na wielką skalę…  Palestyńscy uczeni piszą pod groźbą osadniczo-kolonialnego wymazania i narzucenia wygnania… jest niezbędne, byśmy nie dokonali tego zastąpienia i wymazania w naszych dziedzinach… Nauka bez działania normalizuje status quo i wzmacnia bezkarność Izraela…”  


Czym jest "praktyka?" To znaczy “działanie” lub „akcja”. Czy ci profesorowie wierzą, że samo użycie słowa „praktyka” stanowi jakiegoś rodzaju działanie? Jeśli tak, to w jakim celu. Mówią nam.


"Nauka bez działania normalizuje status quo i wzmacnia bezkarność Izraela…nauka musi także być etyczna przez ustawienie w centrum dekolonizacji i wzmocnienie głosów palestyńskich uczonych, żeby pozostali źródłami autorytetu, a nie jedynie obiektami badań”.  


Tak więc profesorowie wzywają uczonych, by poparli BDS – kampanie bojkotu – i antyizraelski aktywizm na kampusach oraz “naciskali na (swoje) rządy, by przestały finansować izraelską agresję".


To oświadczenie jest zwyczajnie wypowiedzeniem wojny Izraelowi.


I zgadnijcie? Tylko 11 z pierwszych 450 sygnatariuszy naucza o Bliskim Wschodzie, Palestynie i zajmuje się badaniami świata arabskiego.


Zarówno feministyczne nauczycielki akademickie, jak i “uczeni”, plagiatują palestyńską, islamistyczną propagandę i próbują przemycić ją jako opinie uczonych. Nie dajcie się na to nabrać. To, co mówią oba te oświadczenia, można usłyszeć w piątki w najbardziej fundamentalistycznych meczetach na całym Bliskim Wschodzie i w wypowiedział placówek Bractwa Muzułmańskiego, takich jak Muslim Student Association i Council on American-Islamic Relations (CAIR).


Dla nich "Palestyna" symbolizuje najświętszy ucisk i najważniejszy rdzenny ruch oporu.


Kiedy uznani za uczonych perorują o sprawach wychodzących poza ich ekspertyzę, które są tak skomplikowane, jak te, stanowi to śmierć wartości Oświecenia i degradację niezależnej myśli. Jest to z pewnością śmierć prawdziwego feminizmu.  

 

Academics Use Propaganda, Not Expertise, to Bash Israel 
The Investigative Project on Terrorism, 24 maja 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Phyllis Chesler

Emerytowana profesor psychologii City University of New York, współzałożycielka Association for Women in Psychology oraz National Women's Health Network.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nauka

Znalezionych 1307 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Niech Moc będzie z pszczołą   Júnior   2022-06-28
Dramatyczny wzrost cen paliw kopalnych jest bolesny, ale daje niewielkie korzyści w walce z globalnym ociepleniem   Lomborg   2022-06-25
Efekt grupy – paskudny błąd poznawczy   Novella   2022-06-22
Nasiona z edytowanymi genomami będą miały przystępną cenę   Maina   2022-06-15
„Zapylisz mnie!”: nachalni bohaterowie świata roślin   Júnior   2022-06-11
Agroekologia zmienia biednych farmerów w biedniejszych   Muhumuza   2022-06-09
Kartofel z Matką Boską w jednej klapie i Karolem Marksem w drugiej   Koraszewski   2022-06-06
Jak nasze wspomnienia są powiązane   Novella   2022-06-04
Wielka Brytania dąży do zezwolenia na edytowanie genów   Novella   2022-06-02
„Grubogłowi przedsiębiorcy pogrzebowi w noc żywych trupów”   Júnior   2022-05-31
Coraz mniejsza część głównych plonów roślin jadalnych na świecie idzie na wyżywienie głodnych, a coraz więcej wykorzystuje się do celów niespożywczych     2022-05-28
Naukowiec z Ghany: “Afryka potrzebuje GMO bardziej niż reszta świata”   Gakpo   2022-05-26
GMO i edytowanie genów: jaka jest różnica?   Karavolias   2022-05-23
Toksyczny nektar, czyli ostrożnie z tureckim miodem   Júnior   2022-05-20
Kolejna nieudana i podyktowana ideologią próba wykazania, że płeć u ludzi nie jest binarna   Coyne   2022-05-18
Brian Charlesworth o błędach nowego artykułu rzekomo pokazującego, że fundamentalne założenie ewolucji neodarwinowskiej jest błędne   Coyne   2022-05-16
Trutnie i inni fruwający panowie   Junior   2022-05-13
Wygnanie z uniwersyteckiego świata – dwa lata później   Winegard   2022-05-10
Życie kwitnące po śmierci   Junior   2022-05-05
Organiczne środki owadobójcze są szkodliwe dla pożytecznych owadów     2022-04-30
Oxitec rozszerza próby z komarami GMO, by zredukować szerzenie się malarii   Conrow   2022-04-28
Słowa w wosku zapisane   Tonhasca Junior   2022-04-26
Rodzice, szkoła, państwo: kultura niskich oczekiwań   Koraszewski   2022-04-25
Nowoczesne ulepszanie roślin uprawnych przyjmuje historyczne podejście   Karavolias   2022-04-20
Pierwsza spożywcza roślina GMO w Ghanie   Baffour-Awuah   2022-04-16
Indie zwalniają edytowanie genów z wymaganej dla GMO oceny bezpieczeństwa   Paranjape   2022-04-11
Metamorfozy    Júnior   2022-04-09
Rolnicy nie mogą uprawiać tego, na co ich nie stać   Ongu   2022-04-07
Rośliny zmodyfikowane: odkłamać opinię o GMO   Conrow   2022-04-07
Odmowa szczelinowania jest szaleństwem   Ridley   2022-04-02
Jak wirusy chorób układu oddechowego ewoluują, by stać się łagodniejsze   Ridley   2022-03-22
Czy globalne ocieplenie może być dla nas dobre?   Ridley   2022-03-03
Południowa Afryka powinna przemyśleć regulacje dotyczące genetycznie modyfikowanych roślin   i Priyen Pillay   2022-03-01
Dlaczego środowiskowcy stanowią większą przeszkodę dla skutecznej polityki klimatycznej niż negacjoniści?   Boudry   2022-02-21
O figach i osach   Júnior   2022-02-18
Pień liczący 40 tysięcy lat przekazany Maorysom zamiast nauce   Coyne   2022-02-14
Propaganda anty-GMO obraża drobnych farmerów w Afryce i w Azji   Gakpo   2022-02-08
Jak “tubylcza medycyna” różni się od medycyny   Coyne   2022-02-07
Biotechnologia podnosi plony wysokobiałkowego afrykańskiego pochrzynu   Wetaya   2022-02-04
Spadanie w przepaść   Turski   2022-01-27
Czy koniki morskie coś nam mówią o LGBT? Błąd naturalistyczny popełniony przez Sussex Wildlife Trust   Coyne   2022-01-25
Ojczyznę wolną (od GMO) zachowują pany   Koraszewski   2022-01-22
Namawianie roślin, żeby podjęły ryzyko   Karavolias   2022-01-20
Czy uczenie się metodą prób i błędów jest „nauką”?   Coyne   2022-01-14
Czy gaz i energia jądrowa są “zielone”   Novella   2022-01-12
Ptasia grypa w czasach ludzkiej zarazy   Collins   2022-01-11
Rasa jest kontinuum. Płeć jest cholernie binarna   Dawkins   2022-01-10
Komiczne krzyki o klimatycznej Apokalipsie –— 50 lat nieuzasadnionego siania paniki   Lomborg   2022-01-06
Gnidy, o których PIS ci nie powie   Koraszewski   2022-01-05
Niebezpieczeństwo upolitycznienia nauki   Krylov   2022-01-01
Specjalne przesłanie do muzułmanów na całym świecie   Pandavar   2021-12-28
Nowe badania pokazują, że kraje rozwijające się płacą wysoką cenę za ograniczanie upraw roślin GMO   Maina   2021-12-25
Jajo, które wywołało sensację   Koraszewski   2021-12-24
Pięć powodów zakończenia debaty o GMO   Evanea   2021-12-16
Richard Dawkins pisze do “przyjaciół nauki i rozumu” w Nowej Zelandii   Coyne   2021-12-14
 Syntetyczna biologia oferuje obietnicę rozwiązania globalnego problemu z plastikiem   Agaba   2021-12-13
Nigeria wzywa Afrykę, by szła w jej ślady w sprawie GM wspięgi wężowatej   Opoku Gakpo   2021-12-09
Małe nietoperze idą do przedszkola   Koraszewski   2021-12-06
Afrykańscy naukowcy wzywają do polityki poparcia biologii syntetycznej i innych innowacji   Agaba   2021-12-02
Uprawy GMO zredukowały zatrucia farmerów pestycydami   Maina   2021-11-27
Czy genetyka może pomóc wyeliminować nierówność?   Coyne   2021-11-26
Matematyka i prawdziwa historia katastrofy klimatycznej   Lomborg   2021-11-24
Nigeria daje zielone światło kukurydzy GMO   Conrow   2021-11-22
Ugandyjscy studenci nalegają na powszechne stosowanie biotechnologii i uchwalenie prawa o biobezpieczeństwie   Agaba   2021-11-17
Organiczny eksperyment Sri Lanki   Novella   2021-11-16
Ruanda skwapliwie przyjmuje biotechnologię poprzez ekspansję OFAB   Meeme   2021-11-12
Sprzeciw wobec anulowania Huxleya   Coyne   2021-11-05
Farmerka z Kenii zbiera obfity plon z bawełny GM   Meeme   2021-11-04
Czarni uczeni i nauka o rasizmie   Koraszewski   2021-11-03
Kłusownictwo narzuca na słonie dobór w kierunku ewolucji słoni bez ciosów   Coyne   2021-11-01
Marnujemy naszą wielką szansę na edytowanie genów   Ridely   2021-10-29
“Czarne tygrysy” w małym indyjskim rezerwacie sugerują losowy dryf genetyczny   Coyne   2021-10-26
Wytwarzanie białek w roślinach przez rolnictwo molekularne   Novella   2021-10-20
Strzelby, zarazki, maszyny to zdecydowanie antyrasistowska książka. Dlaczego lewica jej nie kocha?   Barnett   2021-10-13
Nigeryjscy farmerzy nie mogą się doczekać wystarczających ilości GM nasion wspięgi wężowatej   Gakpo   2021-10-12
Dobór płciowy versus dobór naturalny: na przykładzie chrząszczy   Coyne   2021-10-08
Edytowanie genów kluczem do ulepszenia podstawowych upraw w Afryce   Abugu   2021-10-01
Bakłażan GMO jest udokumentowaną wygraną ubogich farmerów   Conrow   2021-09-23
O Jezu, wskrzeszają mamuta!   Koraszewski   2021-09-17
Wszystkie antyizraelskie wiadomości zasługują na publikację   Bard   2021-09-04
Tożsamość etniczna i rasa   Coyne   2021-08-30
Środowiskowcy mylili się – nie stoimy przed apokalipsą owadów   Ridley   2021-08-13
Czy znaleziono najstarszy dowód na istnienie zwierzęcia? Nowa gąbko-podobna skamieniałość liczy 890 milionów lat   Coyne   2021-08-11
Psy rozumieją ludzi   Novella   2021-08-06
Nowy start nauki o życiu w epoce genu   Ridley   2021-08-05
Użycie ognia przez homininy: przykład szybkiej ewolucji kulturowej?   Coyne   2021-08-04
Historia pandemii jest historią zaprzeczania   Jackoby   2021-07-27
Nieuchwytny neuron babci   Novella   2021-07-22
Cierpienie i pytanie, czy przestaniemy jeść mięso   Koraszewski   2021-07-14
Czy nadchodzi hydroponika?   Novella   2021-07-13
Raport Unii Europejskiej o glifosacie   Novella   2021-07-10
Dlaczego ideologii nie należy mieszać z nauką   Coyne   2021-06-30
Nagonka na Izrael grasuje w stowarzyszeniach nauk ścisłych, medycyny i edukacji   Chesler   2021-06-24
Szczęśliwi pracoholicy   Witkowski   2021-06-03
Propaganda w wykonaniu nauczycieli akademickich   Chesler   2021-06-02
Ewolucja wielokomórkowości   Novella   2021-05-07
Polityczna polaryzacja jest przesadzona   Novella   2021-05-04
Wrotki były kiedyś sztandarową grupą istot bez seksu, a teraz sądzi się, że ukradkiem odstawiają szybkie numerki   Coyne   2021-04-22
Błędna historia antykolonializmu   Tupy   2021-04-21
Mayflower wyrusza w podróż raz jeszcze   Koraszewski   2021-04-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk