Prawda

Niedziela, 5 grudnia 2021 - 21:28

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców


Khaled Abu Toameh 2021-03-20


Podczas gdy wielu Palestyńczyków uważa, że zabity irański dowódca wojskowy, Kasem Solejmani był odpowiedzialny za masakry Palestyńczyków i Arabów, szczególnie w rozdzieranej wojną Syrii, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad nadal wychwalają go za popieranie ich antyizraelskiego terroryzmu.


Solejmani, były dowódca Siły Kuds Iranu, został zabity w ataku dronu w Iraku 3 stycznia 2020 roku. Wielu Palestyńczyków i Arabów potępiało Solejmaniego jako “mordercę setek tysięcy kobiet i dzieci” w Syrii, Jemenie i Iraku.  


Wspierane przez Iran Hamas i Islamski Dżihad obchodziły rocznicę jego śmierci przez powieszenie dużych bilboardów ze zdjęciem Solejmaniego w Strefie Gazy. Te dwie terrorystyczne grupy powtarzają, że brakuje im Solejmaniego, którego określiły jako „męczennika Jerozolimy”.


Bilboardy stanowiły prowokację dla wielu Palestyńczyków, włącznie z tymi, którzy żyją w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, ponieważ uważają Solejmaniego za terrorystę i masowego mordercę.


Madżdi al-Mughrabi, Palestyńczyk ze Strefy Gazy, który podobno zerwał plakat z Solejmanim, został aresztowany przez Siły Bezpieczeństwa Wewnętrznego Hamasu.


Komentując wywieszenie plakatów z Solemjanim w Strefie Gazy znany palestyński politolog, dr Ibrahim Hamami, napisał: "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wieszania zdjęć Solejmaniego w Gazie i gloryfikowania go. Był zbrodniarzem, który zabijał niewinnych ludzi”.


Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjskiej gazety “Asharq al-Awsat”, wyraził oburzenie wobec gloryfikacji Solejmaniego przez Hamas:


"Wiemy, że Hamasowi pozostało niewielu zwolenników w świecie arabskim z powodu jest związków z Iranem, Syrią i Hezbollahem. Ręce Solejmaniego są splamione krwią dziesiątków tysięcy Syryjczyków i Irakijczyków”.


Saudyjski bloger Munther al-Szeich Mubarak wskazał, że podczas gdy Palestyńczycy od dawna palili wizerunki arabskich przywódców i flagi ich krajów, teraz karzą tych, którzy zdzierają zdjęcia mordercy. "Przez lata palili nasze flagi i zdjęcia naszych przywódców, a Hamas niczego w tej sprawie nie robił” - napisał Mubarak .


"Dzisiaj, po zerwaniu zdjęcia Solemjaniego, grupa Bractwa Muzułmańskiego (Hamas) aresztowała człowieka, który zdarł plakat z mordercą. Oni uważają ludzi podobnych do Solejmaniego, [sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana] Nasrallaha, [byłego irańskiego prezydenta, Mahmouda] Ahmadineżada i [tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip] Erdogana za bohaterów".


Kassab al-Otaibi, były saudyjski opozycjonista, także komentował aresztowanie Palestyńczyka, który zdarł zdjęcie Solejmaniego, przez zamieszczenie wideo z najazdu Hamasu na dom tego człowieka w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy. Aresztowanie,  napisał, jest podobne do działań “irańskich gangów i milicji w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie, gdzie kobiety i dzieci są terroryzowane”.


Ahmad Rahhal, syryjski opozycjonista, napisał:


"Nie dziwię się, że gang Hamasu umieszcza wizerunek Kasema Splejmaniego na ulicach Gazy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wad Hamasu. Dziwię się, że nasi  ludzie w Gazie akceptują wizerunek zbrodniarza, który zabił setki tysięcy dzieci i kobiet w Syrii, Jemenie, Iraku i palestyńskim obozie dla uchodźców, Jarmouk [w Syrii]. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że nazywają tego mordercę ‘męczennikiem Jerozolimy’”.


Ewidentnie, Hamasu i Islamskiego Dżihadu nie obchodzą tysiące kobiet i dzieci zabitych w wyniku wojskowej interwencji Iranu w Syrii, Iraku i Jemenie. Te dwie grupy nie dbają o tysiące Palestyńczyków zabitych, rannych i wygnanych z obozu uchodźców Jarmouk w wyniku poparcia Iranu dla reżimu Baszara Asada.  


Dla Hamasu i Islamskiego Dżihadu liczą się pieniądze i broń przychodzące z Iranu. Widzą Solejmaniego jako bohatera z powodu jego roli w zaopatrywaniu grup terroru w Gazie w gotówkę i broń, by kontynuowali dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi i Żydom.  


Niedawno przywódca Hamasu, Mahmoud Zahar ujawnił, że Solejmani podczas pierwszego spotkania w 2006 roku wręczył mu walizkę z 22 milionami dolarów w gotówce.


Warto zanotować, że podczas antyrządowych protestów w Iranie od 2009 roku do listopada 2019 roku Irańczycy skandowali hasła wyrażające sprzeciw wobec finansowania Hamasu i Hezbollahu w czasie, kiedy w Iranie panował kryzys ekonomiczny.  


W raporcie Departamentu Stanu USA napisano, że Iran kontynuował związaną z terroryzmem działalność w 2019 roku, włącznie z wspieraniem Hezbollahu, palestyńskich grup terroru w Gazie i różnych terrorystycznych grup w Syrii, Iraku i na całym Bliskim Wschodzie:


"Iran używał Siły Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF) do wspierania terrorystycznych organizacji, dostarczając przykrywki dla ich tajnych operacji i tworząc niestabilność w regionie. Iran przyznał udział IRGC-QF w konfliktach w Iraku i w Syrii oraz to, że IRGC-QF jest głównym mechanizmem Iranu do kultywowania i wspierania terrorystów za granicą”.


Mułłowie w Iranie nie wydają się jednak nadmiernie zaniepokojeni ostrzeżeniami ze strony USA w sprawie trwającego wsparcia Teheranu dla grup terrorystycznych.  


W niedawnym wywiadzie dla irańskich mediów dowódca Siły Powietrznej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał brygady Amir Ali Hażizadeh, potwierdził wsparcie Iranu dla “każdego, kto walczy przeciwko syjonistycznemu reżimowi” i powiedział, że Gaza i Liban są “na pierwszej linii walki i cały ich potencjał rakietowy jest z wsparcia przez Republikę Islamską”.  


"Zamiast dostarczenia ryby lub nauczenia, jak złapać rybę, my nauczyliśmy naszych sojuszników i przyjaciół, jak zrobić haczyk” - powiedział Hażizadeh, dodając, że Hamas i Hezbollah posiadają obecnie nowoczesną technologię produkcji pocisków rakietowych.


Hamas, Islamski Dżihad, Hezbollah i wszystkie milicje Iranu na całym Bliskim Wschodzie mają jeden wspólny cel: unicestwienie Izraela.


Solejmani, człowiek odpowiedzialny za zabicie tysięcy Palestyńczyków i Arabów, jest upamiętniany jako bohater i męczennik przez te grupy terrorystyczne, ponieważ zaopatrywał je w gotówkę i broń. Jego śmierć nie zatrzymała Iranu i nadal udziela on wsparcia Hamasowi, Islamskiemu Dżihadowi, Hezbollahowi i innym grupom terrorystycznym.


Podczas seminarium w Strefie Gazy w pierwszą rocznicę zabicia Solejmaniego przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu powiedzieli, że jego śmierć była „wielką stratą dla Palestyny i jej [ruchu] oporu”. Następnie wyrazili nadzieję, że odejście Solejmaniego ze sceny nie wpłynie na dalsze wsparcie Iranu dla ich starań, by zlikwidować Izrael i zabić Żydów.


Dlatego też następna administracja USA musi utrzymać nacisk na mułłów w Iranie. Złagodzenie sankcji ośmieli grupy terrorystyczne i ułatwi ich misję prowadzenia dżihadu przeciwko Izraelowi. Marionetki Iranu chcą widzieć unicestwienie Izraela – a jeśli to znaczy sojusz z masowymi mordercami takimi, jak Solejmani, to trudno.  


Palestinians: Why Terrorists Support Mass Murderers

Gatestone Institute, 12 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1973 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk