Prawda

Sobota, 28 maja 2022 - 15:41

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców


Khaled Abu Toameh 2021-03-20


Podczas gdy wielu Palestyńczyków uważa, że zabity irański dowódca wojskowy, Kasem Solejmani był odpowiedzialny za masakry Palestyńczyków i Arabów, szczególnie w rozdzieranej wojną Syrii, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad nadal wychwalają go za popieranie ich antyizraelskiego terroryzmu.


Solejmani, były dowódca Siły Kuds Iranu, został zabity w ataku dronu w Iraku 3 stycznia 2020 roku. Wielu Palestyńczyków i Arabów potępiało Solejmaniego jako “mordercę setek tysięcy kobiet i dzieci” w Syrii, Jemenie i Iraku.  


Wspierane przez Iran Hamas i Islamski Dżihad obchodziły rocznicę jego śmierci przez powieszenie dużych bilboardów ze zdjęciem Solejmaniego w Strefie Gazy. Te dwie terrorystyczne grupy powtarzają, że brakuje im Solejmaniego, którego określiły jako „męczennika Jerozolimy”.


Bilboardy stanowiły prowokację dla wielu Palestyńczyków, włącznie z tymi, którzy żyją w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, ponieważ uważają Solejmaniego za terrorystę i masowego mordercę.


Madżdi al-Mughrabi, Palestyńczyk ze Strefy Gazy, który podobno zerwał plakat z Solejmanim, został aresztowany przez Siły Bezpieczeństwa Wewnętrznego Hamasu.


Komentując wywieszenie plakatów z Solemjanim w Strefie Gazy znany palestyński politolog, dr Ibrahim Hamami, napisał: "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wieszania zdjęć Solejmaniego w Gazie i gloryfikowania go. Był zbrodniarzem, który zabijał niewinnych ludzi”.


Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjskiej gazety “Asharq al-Awsat”, wyraził oburzenie wobec gloryfikacji Solejmaniego przez Hamas:


"Wiemy, że Hamasowi pozostało niewielu zwolenników w świecie arabskim z powodu jest związków z Iranem, Syrią i Hezbollahem. Ręce Solejmaniego są splamione krwią dziesiątków tysięcy Syryjczyków i Irakijczyków”.


Saudyjski bloger Munther al-Szeich Mubarak wskazał, że podczas gdy Palestyńczycy od dawna palili wizerunki arabskich przywódców i flagi ich krajów, teraz karzą tych, którzy zdzierają zdjęcia mordercy. "Przez lata palili nasze flagi i zdjęcia naszych przywódców, a Hamas niczego w tej sprawie nie robił” - napisał Mubarak .


"Dzisiaj, po zerwaniu zdjęcia Solemjaniego, grupa Bractwa Muzułmańskiego (Hamas) aresztowała człowieka, który zdarł plakat z mordercą. Oni uważają ludzi podobnych do Solejmaniego, [sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana] Nasrallaha, [byłego irańskiego prezydenta, Mahmouda] Ahmadineżada i [tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip] Erdogana za bohaterów".


Kassab al-Otaibi, były saudyjski opozycjonista, także komentował aresztowanie Palestyńczyka, który zdarł zdjęcie Solejmaniego, przez zamieszczenie wideo z najazdu Hamasu na dom tego człowieka w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy. Aresztowanie,  napisał, jest podobne do działań “irańskich gangów i milicji w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie, gdzie kobiety i dzieci są terroryzowane”.


Ahmad Rahhal, syryjski opozycjonista, napisał:


"Nie dziwię się, że gang Hamasu umieszcza wizerunek Kasema Splejmaniego na ulicach Gazy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wad Hamasu. Dziwię się, że nasi  ludzie w Gazie akceptują wizerunek zbrodniarza, który zabił setki tysięcy dzieci i kobiet w Syrii, Jemenie, Iraku i palestyńskim obozie dla uchodźców, Jarmouk [w Syrii]. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że nazywają tego mordercę ‘męczennikiem Jerozolimy’”.


Ewidentnie, Hamasu i Islamskiego Dżihadu nie obchodzą tysiące kobiet i dzieci zabitych w wyniku wojskowej interwencji Iranu w Syrii, Iraku i Jemenie. Te dwie grupy nie dbają o tysiące Palestyńczyków zabitych, rannych i wygnanych z obozu uchodźców Jarmouk w wyniku poparcia Iranu dla reżimu Baszara Asada.  


Dla Hamasu i Islamskiego Dżihadu liczą się pieniądze i broń przychodzące z Iranu. Widzą Solejmaniego jako bohatera z powodu jego roli w zaopatrywaniu grup terroru w Gazie w gotówkę i broń, by kontynuowali dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi i Żydom.  


Niedawno przywódca Hamasu, Mahmoud Zahar ujawnił, że Solejmani podczas pierwszego spotkania w 2006 roku wręczył mu walizkę z 22 milionami dolarów w gotówce.


Warto zanotować, że podczas antyrządowych protestów w Iranie od 2009 roku do listopada 2019 roku Irańczycy skandowali hasła wyrażające sprzeciw wobec finansowania Hamasu i Hezbollahu w czasie, kiedy w Iranie panował kryzys ekonomiczny.  


W raporcie Departamentu Stanu USA napisano, że Iran kontynuował związaną z terroryzmem działalność w 2019 roku, włącznie z wspieraniem Hezbollahu, palestyńskich grup terroru w Gazie i różnych terrorystycznych grup w Syrii, Iraku i na całym Bliskim Wschodzie:


"Iran używał Siły Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF) do wspierania terrorystycznych organizacji, dostarczając przykrywki dla ich tajnych operacji i tworząc niestabilność w regionie. Iran przyznał udział IRGC-QF w konfliktach w Iraku i w Syrii oraz to, że IRGC-QF jest głównym mechanizmem Iranu do kultywowania i wspierania terrorystów za granicą”.


Mułłowie w Iranie nie wydają się jednak nadmiernie zaniepokojeni ostrzeżeniami ze strony USA w sprawie trwającego wsparcia Teheranu dla grup terrorystycznych.  


W niedawnym wywiadzie dla irańskich mediów dowódca Siły Powietrznej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał brygady Amir Ali Hażizadeh, potwierdził wsparcie Iranu dla “każdego, kto walczy przeciwko syjonistycznemu reżimowi” i powiedział, że Gaza i Liban są “na pierwszej linii walki i cały ich potencjał rakietowy jest z wsparcia przez Republikę Islamską”.  


"Zamiast dostarczenia ryby lub nauczenia, jak złapać rybę, my nauczyliśmy naszych sojuszników i przyjaciół, jak zrobić haczyk” - powiedział Hażizadeh, dodając, że Hamas i Hezbollah posiadają obecnie nowoczesną technologię produkcji pocisków rakietowych.


Hamas, Islamski Dżihad, Hezbollah i wszystkie milicje Iranu na całym Bliskim Wschodzie mają jeden wspólny cel: unicestwienie Izraela.


Solejmani, człowiek odpowiedzialny za zabicie tysięcy Palestyńczyków i Arabów, jest upamiętniany jako bohater i męczennik przez te grupy terrorystyczne, ponieważ zaopatrywał je w gotówkę i broń. Jego śmierć nie zatrzymała Iranu i nadal udziela on wsparcia Hamasowi, Islamskiemu Dżihadowi, Hezbollahowi i innym grupom terrorystycznym.


Podczas seminarium w Strefie Gazy w pierwszą rocznicę zabicia Solejmaniego przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu powiedzieli, że jego śmierć była „wielką stratą dla Palestyny i jej [ruchu] oporu”. Następnie wyrazili nadzieję, że odejście Solejmaniego ze sceny nie wpłynie na dalsze wsparcie Iranu dla ich starań, by zlikwidować Izrael i zabić Żydów.


Dlatego też następna administracja USA musi utrzymać nacisk na mułłów w Iranie. Złagodzenie sankcji ośmieli grupy terrorystyczne i ułatwi ich misję prowadzenia dżihadu przeciwko Izraelowi. Marionetki Iranu chcą widzieć unicestwienie Izraela – a jeśli to znaczy sojusz z masowymi mordercami takimi, jak Solejmani, to trudno.  


Palestinians: Why Terrorists Support Mass Murderers

Gatestone Institute, 12 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2125 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15
Nowa Wielka Gra   i Hügo Krüger   2022-03-14
Reakcje “przebudzonych” na wojnę w Ukrainie   Goska   2022-03-14
Coraz więcej i więcej…   Bard   2022-03-13
To nie jest irańska umowa Obamy. To jest coś dużo, dużo gorszego   Noronha   2022-03-12
Eksperci szukający zrozumienia   Koraszewski   2022-03-10
“Między Kijowem a Gazą” – ukrainizacja palestyńskiej narracji     2022-03-09
Ruch Putina na rzecz podkopania obudzonego Zachodu   Blum   2022-03-08
Putin i prawo niezamierzonych konsekwencji   Taheri   2022-03-08
Następnym celem zastraszania przez Rosję może być Izrael   Svetlova   2022-03-06
Dlaczego irańscy mułłowie są zachwyceni nuklearną umową z Bidenem   Rafizadeh   2022-03-05
Niemcy w historycznym zwrocie porzucają proputinowską politykę wobec Rosji   Kern   2022-03-05
Rosyjski tyran Władimir Putin   Newell   2022-03-04
Moce sprawcze globalnego znikania   Zbierski   2022-03-04
Barbarzyńcy doszli do wniosku, że już można   Koraszewski   2022-03-02
Czego Izrael musi nauczyć się z wojny w Ukrainie   Steinberg   2022-03-01
Dlaczego Arabowie nie ufają administracji Bidena   Toameh   2022-02-27
Minął kolejny dzień wojny   Koraszewski   2022-02-27
Najlepszy sojusznik Putina   Koraszewski   2022-02-26
Spojrzeć kłamstwu w oczy   Koraszewski   2022-02-25
Katar i gry wojenne   Collins   2022-02-25
Wolność słowa w Wielkiej Brytanii?   Bergman   2022-02-24
Czy zwracamy zbyt dużo, czy zbyt mało uwagi na “Szwadron”?   Tobin   2022-02-24
Mój ojciec był idiotą   Koraszewski   2022-02-23
Pięciogwiazdkowy dżihad palestyńskich przywódców   Toameh   2022-02-22
Administracja Bidena blokuje gazociąg z Izraela do Europy   Kern   2022-02-22
Dramat mieszkańców Gazy   Fitzgerald   2022-02-19
Nie wolno zaprzeczać nazistowskim korzeniom arabskiego antysemityzmu   Julius   2022-02-17
Kto pamięta Gitę Sahgal?   Koraszewski   2022-02-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk