Prawda

Środa, 4 sierpnia 2021 - 14:37

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców


Khaled Abu Toameh 2021-03-20


Podczas gdy wielu Palestyńczyków uważa, że zabity irański dowódca wojskowy, Kasem Solejmani był odpowiedzialny za masakry Palestyńczyków i Arabów, szczególnie w rozdzieranej wojną Syrii, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad nadal wychwalają go za popieranie ich antyizraelskiego terroryzmu.


Solejmani, były dowódca Siły Kuds Iranu, został zabity w ataku dronu w Iraku 3 stycznia 2020 roku. Wielu Palestyńczyków i Arabów potępiało Solejmaniego jako “mordercę setek tysięcy kobiet i dzieci” w Syrii, Jemenie i Iraku.  


Wspierane przez Iran Hamas i Islamski Dżihad obchodziły rocznicę jego śmierci przez powieszenie dużych bilboardów ze zdjęciem Solejmaniego w Strefie Gazy. Te dwie terrorystyczne grupy powtarzają, że brakuje im Solejmaniego, którego określiły jako „męczennika Jerozolimy”.


Bilboardy stanowiły prowokację dla wielu Palestyńczyków, włącznie z tymi, którzy żyją w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, ponieważ uważają Solejmaniego za terrorystę i masowego mordercę.


Madżdi al-Mughrabi, Palestyńczyk ze Strefy Gazy, który podobno zerwał plakat z Solejmanim, został aresztowany przez Siły Bezpieczeństwa Wewnętrznego Hamasu.


Komentując wywieszenie plakatów z Solemjanim w Strefie Gazy znany palestyński politolog, dr Ibrahim Hamami, napisał: "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wieszania zdjęć Solejmaniego w Gazie i gloryfikowania go. Był zbrodniarzem, który zabijał niewinnych ludzi”.


Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjskiej gazety “Asharq al-Awsat”, wyraził oburzenie wobec gloryfikacji Solejmaniego przez Hamas:


"Wiemy, że Hamasowi pozostało niewielu zwolenników w świecie arabskim z powodu jest związków z Iranem, Syrią i Hezbollahem. Ręce Solejmaniego są splamione krwią dziesiątków tysięcy Syryjczyków i Irakijczyków”.


Saudyjski bloger Munther al-Szeich Mubarak wskazał, że podczas gdy Palestyńczycy od dawna palili wizerunki arabskich przywódców i flagi ich krajów, teraz karzą tych, którzy zdzierają zdjęcia mordercy. "Przez lata palili nasze flagi i zdjęcia naszych przywódców, a Hamas niczego w tej sprawie nie robił” - napisał Mubarak .


"Dzisiaj, po zerwaniu zdjęcia Solemjaniego, grupa Bractwa Muzułmańskiego (Hamas) aresztowała człowieka, który zdarł plakat z mordercą. Oni uważają ludzi podobnych do Solejmaniego, [sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana] Nasrallaha, [byłego irańskiego prezydenta, Mahmouda] Ahmadineżada i [tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip] Erdogana za bohaterów".


Kassab al-Otaibi, były saudyjski opozycjonista, także komentował aresztowanie Palestyńczyka, który zdarł zdjęcie Solejmaniego, przez zamieszczenie wideo z najazdu Hamasu na dom tego człowieka w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy. Aresztowanie,  napisał, jest podobne do działań “irańskich gangów i milicji w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie, gdzie kobiety i dzieci są terroryzowane”.


Ahmad Rahhal, syryjski opozycjonista, napisał:


"Nie dziwię się, że gang Hamasu umieszcza wizerunek Kasema Splejmaniego na ulicach Gazy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wad Hamasu. Dziwię się, że nasi  ludzie w Gazie akceptują wizerunek zbrodniarza, który zabił setki tysięcy dzieci i kobiet w Syrii, Jemenie, Iraku i palestyńskim obozie dla uchodźców, Jarmouk [w Syrii]. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że nazywają tego mordercę ‘męczennikiem Jerozolimy’”.


Ewidentnie, Hamasu i Islamskiego Dżihadu nie obchodzą tysiące kobiet i dzieci zabitych w wyniku wojskowej interwencji Iranu w Syrii, Iraku i Jemenie. Te dwie grupy nie dbają o tysiące Palestyńczyków zabitych, rannych i wygnanych z obozu uchodźców Jarmouk w wyniku poparcia Iranu dla reżimu Baszara Asada.  


Dla Hamasu i Islamskiego Dżihadu liczą się pieniądze i broń przychodzące z Iranu. Widzą Solejmaniego jako bohatera z powodu jego roli w zaopatrywaniu grup terroru w Gazie w gotówkę i broń, by kontynuowali dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi i Żydom.  


Niedawno przywódca Hamasu, Mahmoud Zahar ujawnił, że Solejmani podczas pierwszego spotkania w 2006 roku wręczył mu walizkę z 22 milionami dolarów w gotówce.


Warto zanotować, że podczas antyrządowych protestów w Iranie od 2009 roku do listopada 2019 roku Irańczycy skandowali hasła wyrażające sprzeciw wobec finansowania Hamasu i Hezbollahu w czasie, kiedy w Iranie panował kryzys ekonomiczny.  


W raporcie Departamentu Stanu USA napisano, że Iran kontynuował związaną z terroryzmem działalność w 2019 roku, włącznie z wspieraniem Hezbollahu, palestyńskich grup terroru w Gazie i różnych terrorystycznych grup w Syrii, Iraku i na całym Bliskim Wschodzie:


"Iran używał Siły Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF) do wspierania terrorystycznych organizacji, dostarczając przykrywki dla ich tajnych operacji i tworząc niestabilność w regionie. Iran przyznał udział IRGC-QF w konfliktach w Iraku i w Syrii oraz to, że IRGC-QF jest głównym mechanizmem Iranu do kultywowania i wspierania terrorystów za granicą”.


Mułłowie w Iranie nie wydają się jednak nadmiernie zaniepokojeni ostrzeżeniami ze strony USA w sprawie trwającego wsparcia Teheranu dla grup terrorystycznych.  


W niedawnym wywiadzie dla irańskich mediów dowódca Siły Powietrznej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał brygady Amir Ali Hażizadeh, potwierdził wsparcie Iranu dla “każdego, kto walczy przeciwko syjonistycznemu reżimowi” i powiedział, że Gaza i Liban są “na pierwszej linii walki i cały ich potencjał rakietowy jest z wsparcia przez Republikę Islamską”.  


"Zamiast dostarczenia ryby lub nauczenia, jak złapać rybę, my nauczyliśmy naszych sojuszników i przyjaciół, jak zrobić haczyk” - powiedział Hażizadeh, dodając, że Hamas i Hezbollah posiadają obecnie nowoczesną technologię produkcji pocisków rakietowych.


Hamas, Islamski Dżihad, Hezbollah i wszystkie milicje Iranu na całym Bliskim Wschodzie mają jeden wspólny cel: unicestwienie Izraela.


Solejmani, człowiek odpowiedzialny za zabicie tysięcy Palestyńczyków i Arabów, jest upamiętniany jako bohater i męczennik przez te grupy terrorystyczne, ponieważ zaopatrywał je w gotówkę i broń. Jego śmierć nie zatrzymała Iranu i nadal udziela on wsparcia Hamasowi, Islamskiemu Dżihadowi, Hezbollahowi i innym grupom terrorystycznym.


Podczas seminarium w Strefie Gazy w pierwszą rocznicę zabicia Solejmaniego przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu powiedzieli, że jego śmierć była „wielką stratą dla Palestyny i jej [ruchu] oporu”. Następnie wyrazili nadzieję, że odejście Solejmaniego ze sceny nie wpłynie na dalsze wsparcie Iranu dla ich starań, by zlikwidować Izrael i zabić Żydów.


Dlatego też następna administracja USA musi utrzymać nacisk na mułłów w Iranie. Złagodzenie sankcji ośmieli grupy terrorystyczne i ułatwi ich misję prowadzenia dżihadu przeciwko Izraelowi. Marionetki Iranu chcą widzieć unicestwienie Izraela – a jeśli to znaczy sojusz z masowymi mordercami takimi, jak Solejmani, to trudno.  


Palestinians: Why Terrorists Support Mass Murderers

Gatestone Institute, 12 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1872 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk