Prawda

Piątek, 24 wrzesnia 2021 - 18:44

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców


Khaled Abu Toameh 2021-03-20


Podczas gdy wielu Palestyńczyków uważa, że zabity irański dowódca wojskowy, Kasem Solejmani był odpowiedzialny za masakry Palestyńczyków i Arabów, szczególnie w rozdzieranej wojną Syrii, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad nadal wychwalają go za popieranie ich antyizraelskiego terroryzmu.


Solejmani, były dowódca Siły Kuds Iranu, został zabity w ataku dronu w Iraku 3 stycznia 2020 roku. Wielu Palestyńczyków i Arabów potępiało Solejmaniego jako “mordercę setek tysięcy kobiet i dzieci” w Syrii, Jemenie i Iraku.  


Wspierane przez Iran Hamas i Islamski Dżihad obchodziły rocznicę jego śmierci przez powieszenie dużych bilboardów ze zdjęciem Solejmaniego w Strefie Gazy. Te dwie terrorystyczne grupy powtarzają, że brakuje im Solejmaniego, którego określiły jako „męczennika Jerozolimy”.


Bilboardy stanowiły prowokację dla wielu Palestyńczyków, włącznie z tymi, którzy żyją w rządzonej przez Hamas Strefie Gazy, ponieważ uważają Solejmaniego za terrorystę i masowego mordercę.


Madżdi al-Mughrabi, Palestyńczyk ze Strefy Gazy, który podobno zerwał plakat z Solejmanim, został aresztowany przez Siły Bezpieczeństwa Wewnętrznego Hamasu.


Komentując wywieszenie plakatów z Solemjanim w Strefie Gazy znany palestyński politolog, dr Ibrahim Hamami, napisał: "Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla wieszania zdjęć Solejmaniego w Gazie i gloryfikowania go. Był zbrodniarzem, który zabijał niewinnych ludzi”.


Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjskiej gazety “Asharq al-Awsat”, wyraził oburzenie wobec gloryfikacji Solejmaniego przez Hamas:


"Wiemy, że Hamasowi pozostało niewielu zwolenników w świecie arabskim z powodu jest związków z Iranem, Syrią i Hezbollahem. Ręce Solejmaniego są splamione krwią dziesiątków tysięcy Syryjczyków i Irakijczyków”.


Saudyjski bloger Munther al-Szeich Mubarak wskazał, że podczas gdy Palestyńczycy od dawna palili wizerunki arabskich przywódców i flagi ich krajów, teraz karzą tych, którzy zdzierają zdjęcia mordercy. "Przez lata palili nasze flagi i zdjęcia naszych przywódców, a Hamas niczego w tej sprawie nie robił” - napisał Mubarak .


"Dzisiaj, po zerwaniu zdjęcia Solemjaniego, grupa Bractwa Muzułmańskiego (Hamas) aresztowała człowieka, który zdarł plakat z mordercą. Oni uważają ludzi podobnych do Solejmaniego, [sekretarza generalnego Hezbollahu, Hassana] Nasrallaha, [byłego irańskiego prezydenta, Mahmouda] Ahmadineżada i [tureckiego prezydenta, Recepa Tayyip] Erdogana za bohaterów".


Kassab al-Otaibi, były saudyjski opozycjonista, także komentował aresztowanie Palestyńczyka, który zdarł zdjęcie Solejmaniego, przez zamieszczenie wideo z najazdu Hamasu na dom tego człowieka w mieście Rafah w południowej Strefie Gazy. Aresztowanie,  napisał, jest podobne do działań “irańskich gangów i milicji w Iraku, Syrii, Libanie i Jemenie, gdzie kobiety i dzieci są terroryzowane”.


Ahmad Rahhal, syryjski opozycjonista, napisał:


"Nie dziwię się, że gang Hamasu umieszcza wizerunek Kasema Splejmaniego na ulicach Gazy, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do wad Hamasu. Dziwię się, że nasi  ludzie w Gazie akceptują wizerunek zbrodniarza, który zabił setki tysięcy dzieci i kobiet w Syrii, Jemenie, Iraku i palestyńskim obozie dla uchodźców, Jarmouk [w Syrii]. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że nazywają tego mordercę ‘męczennikiem Jerozolimy’”.


Ewidentnie, Hamasu i Islamskiego Dżihadu nie obchodzą tysiące kobiet i dzieci zabitych w wyniku wojskowej interwencji Iranu w Syrii, Iraku i Jemenie. Te dwie grupy nie dbają o tysiące Palestyńczyków zabitych, rannych i wygnanych z obozu uchodźców Jarmouk w wyniku poparcia Iranu dla reżimu Baszara Asada.  


Dla Hamasu i Islamskiego Dżihadu liczą się pieniądze i broń przychodzące z Iranu. Widzą Solejmaniego jako bohatera z powodu jego roli w zaopatrywaniu grup terroru w Gazie w gotówkę i broń, by kontynuowali dżihad (świętą wojnę) przeciwko Izraelowi i Żydom.  


Niedawno przywódca Hamasu, Mahmoud Zahar ujawnił, że Solejmani podczas pierwszego spotkania w 2006 roku wręczył mu walizkę z 22 milionami dolarów w gotówce.


Warto zanotować, że podczas antyrządowych protestów w Iranie od 2009 roku do listopada 2019 roku Irańczycy skandowali hasła wyrażające sprzeciw wobec finansowania Hamasu i Hezbollahu w czasie, kiedy w Iranie panował kryzys ekonomiczny.  


W raporcie Departamentu Stanu USA napisano, że Iran kontynuował związaną z terroryzmem działalność w 2019 roku, włącznie z wspieraniem Hezbollahu, palestyńskich grup terroru w Gazie i różnych terrorystycznych grup w Syrii, Iraku i na całym Bliskim Wschodzie:


"Iran używał Siły Kuds Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC-QF) do wspierania terrorystycznych organizacji, dostarczając przykrywki dla ich tajnych operacji i tworząc niestabilność w regionie. Iran przyznał udział IRGC-QF w konfliktach w Iraku i w Syrii oraz to, że IRGC-QF jest głównym mechanizmem Iranu do kultywowania i wspierania terrorystów za granicą”.


Mułłowie w Iranie nie wydają się jednak nadmiernie zaniepokojeni ostrzeżeniami ze strony USA w sprawie trwającego wsparcia Teheranu dla grup terrorystycznych.  


W niedawnym wywiadzie dla irańskich mediów dowódca Siły Powietrznej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał brygady Amir Ali Hażizadeh, potwierdził wsparcie Iranu dla “każdego, kto walczy przeciwko syjonistycznemu reżimowi” i powiedział, że Gaza i Liban są “na pierwszej linii walki i cały ich potencjał rakietowy jest z wsparcia przez Republikę Islamską”.  


"Zamiast dostarczenia ryby lub nauczenia, jak złapać rybę, my nauczyliśmy naszych sojuszników i przyjaciół, jak zrobić haczyk” - powiedział Hażizadeh, dodając, że Hamas i Hezbollah posiadają obecnie nowoczesną technologię produkcji pocisków rakietowych.


Hamas, Islamski Dżihad, Hezbollah i wszystkie milicje Iranu na całym Bliskim Wschodzie mają jeden wspólny cel: unicestwienie Izraela.


Solejmani, człowiek odpowiedzialny za zabicie tysięcy Palestyńczyków i Arabów, jest upamiętniany jako bohater i męczennik przez te grupy terrorystyczne, ponieważ zaopatrywał je w gotówkę i broń. Jego śmierć nie zatrzymała Iranu i nadal udziela on wsparcia Hamasowi, Islamskiemu Dżihadowi, Hezbollahowi i innym grupom terrorystycznym.


Podczas seminarium w Strefie Gazy w pierwszą rocznicę zabicia Solejmaniego przedstawiciele Hamasu i Islamskiego Dżihadu powiedzieli, że jego śmierć była „wielką stratą dla Palestyny i jej [ruchu] oporu”. Następnie wyrazili nadzieję, że odejście Solejmaniego ze sceny nie wpłynie na dalsze wsparcie Iranu dla ich starań, by zlikwidować Izrael i zabić Żydów.


Dlatego też następna administracja USA musi utrzymać nacisk na mułłów w Iranie. Złagodzenie sankcji ośmieli grupy terrorystyczne i ułatwi ich misję prowadzenia dżihadu przeciwko Izraelowi. Marionetki Iranu chcą widzieć unicestwienie Izraela – a jeśli to znaczy sojusz z masowymi mordercami takimi, jak Solejmani, to trudno.  


Palestinians: Why Terrorists Support Mass Murderers

Gatestone Institute, 12 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1919 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk