Prawda

Poniedziałek, 17 stycznia 2022 - 10:38

« Poprzedni Następny »


Robert Spencer – gwałtowny ekstremista


Andrzej Koraszewski 2021-07-31

Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.
Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.

Nowy tekst na stronie Jihad Watch informuje o najnowszym raporcie władz brytyjskich w sprawie seksualnego wykorzystywania dzieci i zaniedbań opieki społecznej, kiedy dzieci były wykorzystywane przez bandy muzułmańskich gwałcicieli. Raport szczegółowo omawia cztery przypadki, Jihad Watch koncentruje się na przypadku „Anny”, nastolatki niewolonej, gwałconej, która po zajściu w ciążę została zmuszona do wyjścia za mąż za swojego gwałciciela, a ponieważ była nieletnia, została przekazana pod opiekę rodzinie „męża”.

Jak czytamy w samym raporcie:

„W lipcu 2003 roku Anna (wówczas mająca 15 lat) powiedziała pracownicy społecznej, że wyszła za mąż za swojego azjatyckiego chłopaka w muzułmańskiej ceremonii. Okazuje się, że była tu zmowa z pracownicą opieki społecznej, która podobno uczestniczyła w tej ceremonii i oceniła, że małżeństwo Anny może zmniejszyć ryzyko jakie pojawiło się kiedy zaginęła.”

Nie jestem pewien czy należy pisać o tym, że znalazłem informację o tym brytyjskim raporcie na stronie Roberta Spencera, o którym właśnie dowiedziałem się, że został wciągnięty na listę gwałtownych prawicowych ekstremistów przez Global Internet Forum to Counter Terrorism. GIFCT to założona w 2017 roku parasolowa “organizacja” przedstawicieli Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube, która podejmuje swoje decyzje bez możliwości odwołania lub zaskarżenia.                 


Jihad Watch informuje o muzułmańskich atakach terrorystycznych, o prześladowaniach mniejszości religijnych w krajach muzułmańskich, o działaniach muzułmańskich terrorystów w krajach zachodnich, o podżeganiu do nienawiści przez muzułmańskich duchownych i o ideologii, która stoi za tym terroryzmem. Innymi słowy zwalczanie przemocy zostało zaliczone przez wysokie gremium do prawicowego „gwałtownego ekstremizmu” obok takich organizacji jak Blood & Honor, Combat 18, Proud Boys.


Mogło by się komuś zdawać, że muzułmański fanatyzm jest prawicowy do szpiku kości, nienawiść religijna, dyskryminacja kobiet, okrutne kary, skrajna dyskryminacja kobiet, skrajna dyskryminacja homoseksualistów, brak wolności słowa, wezwania do nienawiści wobec całej kultury zachodniej, czyli do demokracji, liberalizmu, wolności słowa.


Spójrzmy na pierwszą stronę Jihad Watch:  Kolejne tytuły:

Wielka Brytania: Pracownicy opieki społecznej odwracają oczy od piętnastolatki gwałconej, zmuszonej do islamskiego małżeństwa i pracy niewolniczej.  

Saudyjski Arab dementuje opowieści o desekracji meczetu Al-Aksa przez Izraelczyków,

Grecja: Muzułmański imigrant okazał się być członkiem ISIS od 2014 roku.

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych  poinformowało UNESCO, że zamiana Hagia Sofia na meczet było suwerennym prawem Turcji.

Wszystkie te informacje łatwo sprawdzić. Z reguły są to powtórzenia informacji z oficjalnych mediów.      


Global Internet Forum to Counter Terrorism nie zarzuca Robertowi Spencerowi przekazywania fałszywych, czy zniekształconych faktów. Nie musi mu niczego zarzucać, po prostu plasuje go na liście prawicowych  gwałtownych ekstremistów i tyle. Nadaje mu tylko etykietę, przypominającą to, co niegdyś w komunistycznej Polsce znane było jako „zapis”. Ten zapis prowadzi nie tylko do usuwania publikowanych treści (nieodmiennie bez podania powodu i bez możliwości odwołania), ale, jak się okazuje, również do zablokowania możliwości korzystania z takich usług jak PayPal, GoFundMe i tym podobne.


Jeśli nie mamy niczego poza "zapisem" tajnego gremium, to może coś więcej powie nam wikipedia (przedstawiająca się jako „darmowa encyklopedia”). Pod hasłem Robert Spencer dowiadujemy się, że to „amerykański antymuzułmanin” (interesujące określenie, nie spotykamy określenia typu antykatolik, czy antybuddysta, antyhinduista czy nawet antyjudaista, no, ale wikipedia to podobno encyklopedia, musi coś wie.) Dalej dowiadujemy się, że dwie jego książki znalazły się na liście bestsellerów, jak również, że w 2003 roku założył blog „tropiący islamski ekstremizm”. Następnie wikipedyści piszą, że wraz z Pamelą Geller założył American Freedom Defense Initiative oraz, że kontrowersje wywołały doniesienia, iż dwie jego książki służyły jako materiał szkoleniowy dla FBI i że zapraszano go tam na wykłady. Kolejny dowód prawicowej zbrodni przeciw ludzkości to występowanie przed kamerami Fox News oraz decyzja władz Wielkiej Brytanii o zakazie wjazdu na 3 do 5 lat w związku z „wygłaszaniem twierdzeń, które mogą prowadzić do przemocy między grupami społecznymi”. (N.B. w tym samym czasie wpuszczano do Wielkiej Brytanii ludzi, których związki z islamskim terroryzmem nie były dla brytyjskiej policji tajemnicą.)


Podstawą decyzji sądu połączonych gigantów społecznościowych mogła być wikipedia, bądź doniesienia sztucznego półinteligenta, czyli algorytmy oraz liczba skarg ze strony oburzonych wiernych idei dżihadu, czyli świętej wojny przeciw niewiernym.  


Jednym z powodów zaklasyfikowania Roberta Spencera do kategorii „amerykańskich antymuzułmanów” może być na przykład jego ostatnia książka, w której Spencer zastanawia się, czy Mahomet jest postacią historyczną. Mógłbym wyłącznie z pamięci wymienić dziesięć książek kwestionujących historyczność postaci Jezusa. Jedni autorzy wyrażają niepewność, czy był taki człowiek, który rozmnażał ryby, chleb i wino, chodził po wodzie, wskrzeszał zmarłych, a potem zmartwychwstał; inni zastanawiają się dlaczego nie wspominają o nim źródła historyczne, jeszcze inni pokazują, że ewangeliczny życiorys Jezusa jest sklejony z różnych wcześniejszych zapisów, jeszcze inni pokazują szczegóły wskazujące, że prawdopodobnie był to jeden z przywódców zelotów. (Autorzy tych licznych książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa jakoś nie spotykają się z groźbami śmierci, a Spencer nie tylko stale otrzymuje takie groźby, ale były już dwie próby zamachów na jego życie.) Zapewne i Mahomet, jeśli istniał, to zgodność jego faktycznej biografii z zapisami w sunnach jest wielce problematyczna. Jednak podczas gdy autorzy książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa nie muszą się obawiać o swoje życie, mahometanie lubią zabijać za taki prawicowy gwałt. Być może dlatego poprzednia książka Roberta Spencera nosiła tytuł informujący, że islam jest najbardziej nietolerancyjną religią w dzisiejszym świecie. (Prawdę mówiąc nie jest to pogląd ani odosobniony, ani słabo podbudowany).  


Być może pokazywanie zarówno aktów świętej wojny przeciwko niewiernym jak i jej zakorzenionej w Koranie i w sunnach ideologii, a wreszcie organizacji i ludzi, którzy indoktrynują i rekrutują żołnierzy świętej wojny oraz wzywają do terroryzowania tych muzułmanów, którzy się jej sprzeciwiają jest pełnym przemocy ekstremizmem. Wygląda na to, że jest to niezbity fakt, przynajmniej w oczach tej kapitalistycznej lewicy, która zbija fortuny operując również na wielkim rynku religii pokoju.


P.S. Informację o  brytyjskim raporcie o długotrwałym ignorowaniu działalności band muzułmańskich gwałcicieli widziałem również w “Guardianie”, ale była tak dziwnie napisana, że czytelnikowi nawet nie przychodziło do głowy, żeby szukać samego raportu.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2005 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Turecki sędzia: “Kobiety nie powinny demonstrować przeciwko zabijaniu kobiet”   Douglass-Williams   2022-01-17
Przyczynek do dialogu międzybezwyznaniowego   Koraszewski   2022-01-15
Arabowie “sfrustrowani” irańską polityką Bidena   Toameh   2022-01-15
Harry Potter i poszukiwania fałszywego antysemityzmu   Tobin   2022-01-12
Demokracja w stylu Autonomii Palestyńskiej   Hirsh   2022-01-10
Administracja Bidena musi przynajmniej pomagać każdemu krajowi, który próbuje przeciwstawić się mułłom Iranu   Rafizadeh   2022-01-08
Nowa zimna wojna i wielkie pieniądze   Koraszewski   2022-01-07
Dlaczego “różnorodność” musi prowadzić do antysemityzmu?   Tobin   2022-01-05
Umowa nuklearna zagrozi pokojowi w regionie     2022-01-04
Nie stawiajcie faktów na głowie   Julius   2022-01-01
Fascynująca groźba feminizmu   Koraszewski   2021-12-31
„Ustawa o zwalczaniu międzynarodowej islamofobii” może z łatwością być nadużyta do potępiania Izraela, kiedy broni się przed terrorem     2021-12-30
Zachód i jego stare iluzje   Taheri   2021-12-29
Wysokie stawki historycznego rewizjonizmu   Tobin   2021-12-27
Giganci podejrzanej profesji   Koraszewski   2021-12-23
Akademiccy ideolodzy korumpują STEM. Milcząca liberalna większość musi stawić opór   i Jay Tanzman   2021-12-22
Arabski apartheid, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-12-21
Litwa rzuca rękawicę Chinom   Kern   2021-12-20
Ciekawy proces byłego premiera   Koraszewski   2021-12-18
Zima nadeszła do Afganistanu   Chesler   2021-12-17
Iran buduje bombę, a Biden robi dobrą minę do złej gry   Bard   2021-12-15
Żywot Titanii McGrath   Koraszewski   2021-12-15
Kiedy uchodźcami byli Żydzi…   Abdul-Hussain   2021-12-14
Niemcy, Europa, Żydzi i zdrada klerków raz jeszcze   Koraszewski   2021-12-13
Amerykańscy podatnicy finansują rewizjonistyczną, antysyjonistyczną historię   Julius   2021-12-12
Piękna i bestia BDS   Collins   2021-12-11
Dwulicowa agenda Bidena w sprawie Turcji   Bekdil   2021-12-11
Strona internetowa RaymondIbrahim.com zbanowana jako “pornograficzna”   Ibrahim   2021-12-10
Iran jest testem strategicznej wizji i charakteru Bidena   Tobin   2021-12-08
Jeśli zakaz podróży wydany przez Trumpa był rasistowski, to rasistowski jest również zakaz wydany przez Bidena   Tobin   2021-12-07
Prawdziwy motor historii   Lewin   2021-12-07
Nie, palestyński terroryzm nie jest legalnym „oporem” według prawa międzynarodowego     2021-12-06
Totalitaryzm i wygodne odrętwienie   Pandavar   2021-12-04
Dlaczego uniwersyteckie wydziały miałyby mieć politykę zagraniczną?   Fitzgerald   2021-12-03
Irańska polityka prezydenta Bidena   Rosenthal   2021-12-02
Książka Andrzeja Koraszewskiego „Skąd się wzięło dobro i zło i kilka innych pytań”   Tabisz   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy   Toameh   2021-11-30
W Iranie: brak wody i kłopoty reżimu   Fitzgerald   2021-11-30
Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk