Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 17:00

« Poprzedni Następny »


Robert Spencer – gwałtowny ekstremista


Andrzej Koraszewski 2021-07-31

Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.
Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.

Nowy tekst na stronie Jihad Watch informuje o najnowszym raporcie władz brytyjskich w sprawie seksualnego wykorzystywania dzieci i zaniedbań opieki społecznej, kiedy dzieci były wykorzystywane przez bandy muzułmańskich gwałcicieli. Raport szczegółowo omawia cztery przypadki, Jihad Watch koncentruje się na przypadku „Anny”, nastolatki niewolonej, gwałconej, która po zajściu w ciążę została zmuszona do wyjścia za mąż za swojego gwałciciela, a ponieważ była nieletnia, została przekazana pod opiekę rodzinie „męża”.

Jak czytamy w samym raporcie:

„W lipcu 2003 roku Anna (wówczas mająca 15 lat) powiedziała pracownicy społecznej, że wyszła za mąż za swojego azjatyckiego chłopaka w muzułmańskiej ceremonii. Okazuje się, że była tu zmowa z pracownicą opieki społecznej, która podobno uczestniczyła w tej ceremonii i oceniła, że małżeństwo Anny może zmniejszyć ryzyko jakie pojawiło się kiedy zaginęła.”

Nie jestem pewien czy należy pisać o tym, że znalazłem informację o tym brytyjskim raporcie na stronie Roberta Spencera, o którym właśnie dowiedziałem się, że został wciągnięty na listę gwałtownych prawicowych ekstremistów przez Global Internet Forum to Counter Terrorism. GIFCT to założona w 2017 roku parasolowa “organizacja” przedstawicieli Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube, która podejmuje swoje decyzje bez możliwości odwołania lub zaskarżenia.                 


Jihad Watch informuje o muzułmańskich atakach terrorystycznych, o prześladowaniach mniejszości religijnych w krajach muzułmańskich, o działaniach muzułmańskich terrorystów w krajach zachodnich, o podżeganiu do nienawiści przez muzułmańskich duchownych i o ideologii, która stoi za tym terroryzmem. Innymi słowy zwalczanie przemocy zostało zaliczone przez wysokie gremium do prawicowego „gwałtownego ekstremizmu” obok takich organizacji jak Blood & Honor, Combat 18, Proud Boys.


Mogło by się komuś zdawać, że muzułmański fanatyzm jest prawicowy do szpiku kości, nienawiść religijna, dyskryminacja kobiet, okrutne kary, skrajna dyskryminacja kobiet, skrajna dyskryminacja homoseksualistów, brak wolności słowa, wezwania do nienawiści wobec całej kultury zachodniej, czyli do demokracji, liberalizmu, wolności słowa.


Spójrzmy na pierwszą stronę Jihad Watch:  Kolejne tytuły:

Wielka Brytania: Pracownicy opieki społecznej odwracają oczy od piętnastolatki gwałconej, zmuszonej do islamskiego małżeństwa i pracy niewolniczej.  

Saudyjski Arab dementuje opowieści o desekracji meczetu Al-Aksa przez Izraelczyków,

Grecja: Muzułmański imigrant okazał się być członkiem ISIS od 2014 roku.

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych  poinformowało UNESCO, że zamiana Hagia Sofia na meczet było suwerennym prawem Turcji.

Wszystkie te informacje łatwo sprawdzić. Z reguły są to powtórzenia informacji z oficjalnych mediów.      


Global Internet Forum to Counter Terrorism nie zarzuca Robertowi Spencerowi przekazywania fałszywych, czy zniekształconych faktów. Nie musi mu niczego zarzucać, po prostu plasuje go na liście prawicowych  gwałtownych ekstremistów i tyle. Nadaje mu tylko etykietę, przypominającą to, co niegdyś w komunistycznej Polsce znane było jako „zapis”. Ten zapis prowadzi nie tylko do usuwania publikowanych treści (nieodmiennie bez podania powodu i bez możliwości odwołania), ale, jak się okazuje, również do zablokowania możliwości korzystania z takich usług jak PayPal, GoFundMe i tym podobne.


Jeśli nie mamy niczego poza "zapisem" tajnego gremium, to może coś więcej powie nam wikipedia (przedstawiająca się jako „darmowa encyklopedia”). Pod hasłem Robert Spencer dowiadujemy się, że to „amerykański antymuzułmanin” (interesujące określenie, nie spotykamy określenia typu antykatolik, czy antybuddysta, antyhinduista czy nawet antyjudaista, no, ale wikipedia to podobno encyklopedia, musi coś wie.) Dalej dowiadujemy się, że dwie jego książki znalazły się na liście bestsellerów, jak również, że w 2003 roku założył blog „tropiący islamski ekstremizm”. Następnie wikipedyści piszą, że wraz z Pamelą Geller założył American Freedom Defense Initiative oraz, że kontrowersje wywołały doniesienia, iż dwie jego książki służyły jako materiał szkoleniowy dla FBI i że zapraszano go tam na wykłady. Kolejny dowód prawicowej zbrodni przeciw ludzkości to występowanie przed kamerami Fox News oraz decyzja władz Wielkiej Brytanii o zakazie wjazdu na 3 do 5 lat w związku z „wygłaszaniem twierdzeń, które mogą prowadzić do przemocy między grupami społecznymi”. (N.B. w tym samym czasie wpuszczano do Wielkiej Brytanii ludzi, których związki z islamskim terroryzmem nie były dla brytyjskiej policji tajemnicą.)


Podstawą decyzji sądu połączonych gigantów społecznościowych mogła być wikipedia, bądź doniesienia sztucznego półinteligenta, czyli algorytmy oraz liczba skarg ze strony oburzonych wiernych idei dżihadu, czyli świętej wojny przeciw niewiernym.  


Jednym z powodów zaklasyfikowania Roberta Spencera do kategorii „amerykańskich antymuzułmanów” może być na przykład jego ostatnia książka, w której Spencer zastanawia się, czy Mahomet jest postacią historyczną. Mógłbym wyłącznie z pamięci wymienić dziesięć książek kwestionujących historyczność postaci Jezusa. Jedni autorzy wyrażają niepewność, czy był taki człowiek, który rozmnażał ryby, chleb i wino, chodził po wodzie, wskrzeszał zmarłych, a potem zmartwychwstał; inni zastanawiają się dlaczego nie wspominają o nim źródła historyczne, jeszcze inni pokazują, że ewangeliczny życiorys Jezusa jest sklejony z różnych wcześniejszych zapisów, jeszcze inni pokazują szczegóły wskazujące, że prawdopodobnie był to jeden z przywódców zelotów. (Autorzy tych licznych książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa jakoś nie spotykają się z groźbami śmierci, a Spencer nie tylko stale otrzymuje takie groźby, ale były już dwie próby zamachów na jego życie.) Zapewne i Mahomet, jeśli istniał, to zgodność jego faktycznej biografii z zapisami w sunnach jest wielce problematyczna. Jednak podczas gdy autorzy książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa nie muszą się obawiać o swoje życie, mahometanie lubią zabijać za taki prawicowy gwałt. Być może dlatego poprzednia książka Roberta Spencera nosiła tytuł informujący, że islam jest najbardziej nietolerancyjną religią w dzisiejszym świecie. (Prawdę mówiąc nie jest to pogląd ani odosobniony, ani słabo podbudowany).  


Być może pokazywanie zarówno aktów świętej wojny przeciwko niewiernym jak i jej zakorzenionej w Koranie i w sunnach ideologii, a wreszcie organizacji i ludzi, którzy indoktrynują i rekrutują żołnierzy świętej wojny oraz wzywają do terroryzowania tych muzułmanów, którzy się jej sprzeciwiają jest pełnym przemocy ekstremizmem. Wygląda na to, że jest to niezbity fakt, przynajmniej w oczach tej kapitalistycznej lewicy, która zbija fortuny operując również na wielkim rynku religii pokoju.


P.S. Informację o  brytyjskim raporcie o długotrwałym ignorowaniu działalności band muzułmańskich gwałcicieli widziałem również w “Guardianie”, ale była tak dziwnie napisana, że czytelnikowi nawet nie przychodziło do głowy, żeby szukać samego raportu.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk