Prawda

Piątek, 17 wrzesnia 2021 - 20:43

« Poprzedni Następny »


Robert Spencer – gwałtowny ekstremista


Andrzej Koraszewski 2021-07-31

Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.
Robert Spencer - Amerykanin arabskiego pochodzenia, jeden z najlepszych znawców islamu w Stanach Zjednoczonych.

Nowy tekst na stronie Jihad Watch informuje o najnowszym raporcie władz brytyjskich w sprawie seksualnego wykorzystywania dzieci i zaniedbań opieki społecznej, kiedy dzieci były wykorzystywane przez bandy muzułmańskich gwałcicieli. Raport szczegółowo omawia cztery przypadki, Jihad Watch koncentruje się na przypadku „Anny”, nastolatki niewolonej, gwałconej, która po zajściu w ciążę została zmuszona do wyjścia za mąż za swojego gwałciciela, a ponieważ była nieletnia, została przekazana pod opiekę rodzinie „męża”.

Jak czytamy w samym raporcie:

„W lipcu 2003 roku Anna (wówczas mająca 15 lat) powiedziała pracownicy społecznej, że wyszła za mąż za swojego azjatyckiego chłopaka w muzułmańskiej ceremonii. Okazuje się, że była tu zmowa z pracownicą opieki społecznej, która podobno uczestniczyła w tej ceremonii i oceniła, że małżeństwo Anny może zmniejszyć ryzyko jakie pojawiło się kiedy zaginęła.”

Nie jestem pewien czy należy pisać o tym, że znalazłem informację o tym brytyjskim raporcie na stronie Roberta Spencera, o którym właśnie dowiedziałem się, że został wciągnięty na listę gwałtownych prawicowych ekstremistów przez Global Internet Forum to Counter Terrorism. GIFCT to założona w 2017 roku parasolowa “organizacja” przedstawicieli Facebooka, Microsoftu, Twittera i YouTube, która podejmuje swoje decyzje bez możliwości odwołania lub zaskarżenia.                 


Jihad Watch informuje o muzułmańskich atakach terrorystycznych, o prześladowaniach mniejszości religijnych w krajach muzułmańskich, o działaniach muzułmańskich terrorystów w krajach zachodnich, o podżeganiu do nienawiści przez muzułmańskich duchownych i o ideologii, która stoi za tym terroryzmem. Innymi słowy zwalczanie przemocy zostało zaliczone przez wysokie gremium do prawicowego „gwałtownego ekstremizmu” obok takich organizacji jak Blood & Honor, Combat 18, Proud Boys.


Mogło by się komuś zdawać, że muzułmański fanatyzm jest prawicowy do szpiku kości, nienawiść religijna, dyskryminacja kobiet, okrutne kary, skrajna dyskryminacja kobiet, skrajna dyskryminacja homoseksualistów, brak wolności słowa, wezwania do nienawiści wobec całej kultury zachodniej, czyli do demokracji, liberalizmu, wolności słowa.


Spójrzmy na pierwszą stronę Jihad Watch:  Kolejne tytuły:

Wielka Brytania: Pracownicy opieki społecznej odwracają oczy od piętnastolatki gwałconej, zmuszonej do islamskiego małżeństwa i pracy niewolniczej.  

Saudyjski Arab dementuje opowieści o desekracji meczetu Al-Aksa przez Izraelczyków,

Grecja: Muzułmański imigrant okazał się być członkiem ISIS od 2014 roku.

Tureckie ministerstwo spraw zagranicznych  poinformowało UNESCO, że zamiana Hagia Sofia na meczet było suwerennym prawem Turcji.

Wszystkie te informacje łatwo sprawdzić. Z reguły są to powtórzenia informacji z oficjalnych mediów.      


Global Internet Forum to Counter Terrorism nie zarzuca Robertowi Spencerowi przekazywania fałszywych, czy zniekształconych faktów. Nie musi mu niczego zarzucać, po prostu plasuje go na liście prawicowych  gwałtownych ekstremistów i tyle. Nadaje mu tylko etykietę, przypominającą to, co niegdyś w komunistycznej Polsce znane było jako „zapis”. Ten zapis prowadzi nie tylko do usuwania publikowanych treści (nieodmiennie bez podania powodu i bez możliwości odwołania), ale, jak się okazuje, również do zablokowania możliwości korzystania z takich usług jak PayPal, GoFundMe i tym podobne.


Jeśli nie mamy niczego poza "zapisem" tajnego gremium, to może coś więcej powie nam wikipedia (przedstawiająca się jako „darmowa encyklopedia”). Pod hasłem Robert Spencer dowiadujemy się, że to „amerykański antymuzułmanin” (interesujące określenie, nie spotykamy określenia typu antykatolik, czy antybuddysta, antyhinduista czy nawet antyjudaista, no, ale wikipedia to podobno encyklopedia, musi coś wie.) Dalej dowiadujemy się, że dwie jego książki znalazły się na liście bestsellerów, jak również, że w 2003 roku założył blog „tropiący islamski ekstremizm”. Następnie wikipedyści piszą, że wraz z Pamelą Geller założył American Freedom Defense Initiative oraz, że kontrowersje wywołały doniesienia, iż dwie jego książki służyły jako materiał szkoleniowy dla FBI i że zapraszano go tam na wykłady. Kolejny dowód prawicowej zbrodni przeciw ludzkości to występowanie przed kamerami Fox News oraz decyzja władz Wielkiej Brytanii o zakazie wjazdu na 3 do 5 lat w związku z „wygłaszaniem twierdzeń, które mogą prowadzić do przemocy między grupami społecznymi”. (N.B. w tym samym czasie wpuszczano do Wielkiej Brytanii ludzi, których związki z islamskim terroryzmem nie były dla brytyjskiej policji tajemnicą.)


Podstawą decyzji sądu połączonych gigantów społecznościowych mogła być wikipedia, bądź doniesienia sztucznego półinteligenta, czyli algorytmy oraz liczba skarg ze strony oburzonych wiernych idei dżihadu, czyli świętej wojny przeciw niewiernym.  


Jednym z powodów zaklasyfikowania Roberta Spencera do kategorii „amerykańskich antymuzułmanów” może być na przykład jego ostatnia książka, w której Spencer zastanawia się, czy Mahomet jest postacią historyczną. Mógłbym wyłącznie z pamięci wymienić dziesięć książek kwestionujących historyczność postaci Jezusa. Jedni autorzy wyrażają niepewność, czy był taki człowiek, który rozmnażał ryby, chleb i wino, chodził po wodzie, wskrzeszał zmarłych, a potem zmartwychwstał; inni zastanawiają się dlaczego nie wspominają o nim źródła historyczne, jeszcze inni pokazują, że ewangeliczny życiorys Jezusa jest sklejony z różnych wcześniejszych zapisów, jeszcze inni pokazują szczegóły wskazujące, że prawdopodobnie był to jeden z przywódców zelotów. (Autorzy tych licznych książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa jakoś nie spotykają się z groźbami śmierci, a Spencer nie tylko stale otrzymuje takie groźby, ale były już dwie próby zamachów na jego życie.) Zapewne i Mahomet, jeśli istniał, to zgodność jego faktycznej biografii z zapisami w sunnach jest wielce problematyczna. Jednak podczas gdy autorzy książek kwestionujących autentyczność ewangelicznego życiorysu Jezusa nie muszą się obawiać o swoje życie, mahometanie lubią zabijać za taki prawicowy gwałt. Być może dlatego poprzednia książka Roberta Spencera nosiła tytuł informujący, że islam jest najbardziej nietolerancyjną religią w dzisiejszym świecie. (Prawdę mówiąc nie jest to pogląd ani odosobniony, ani słabo podbudowany).  


Być może pokazywanie zarówno aktów świętej wojny przeciwko niewiernym jak i jej zakorzenionej w Koranie i w sunnach ideologii, a wreszcie organizacji i ludzi, którzy indoktrynują i rekrutują żołnierzy świętej wojny oraz wzywają do terroryzowania tych muzułmanów, którzy się jej sprzeciwiają jest pełnym przemocy ekstremizmem. Wygląda na to, że jest to niezbity fakt, przynajmniej w oczach tej kapitalistycznej lewicy, która zbija fortuny operując również na wielkim rynku religii pokoju.


P.S. Informację o  brytyjskim raporcie o długotrwałym ignorowaniu działalności band muzułmańskich gwałcicieli widziałem również w “Guardianie”, ale była tak dziwnie napisana, że czytelnikowi nawet nie przychodziło do głowy, żeby szukać samego raportu.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1912 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27
Dlaczego Al-Aksa jest niedostępna dla Żydów?   Abdul-Hussain   2021-07-26
"Jeśli nie masz wolności słowa, nie jesteś wolny". Uchodźcy z krajów komunistycznych przerażeni Ameryką   Meotti   2021-07-26
To komunizm, a nie embargo USA, jest powodem kubańskiego cierpienia   Jacoby   2021-07-23
Masz zły dzień? Obwiń Izrael   Abdul-Hussain   2021-07-20
Specjalista z West Point twierdzi, że uderzenie IDF w wieżowiec Al Jalaa Tower było legalne     2021-07-12
Szlachetne zdrowie (psychiczne) w czasach pandemii   Koraszewski   2021-07-08
Ateny, Sparta i nora królika   Koraszewski   2021-07-03
Irańska polityka administracji Bidena: dużo marchewki, ale kija brak   Rafizadeh   2021-07-01
Dziennikarstwo umiera w jasnym świetle dnia   Tobin   2021-06-27
Co dziś myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2021-06-25
Waszyngton, dwójmyślenie i umowa z Iranem   Blum   2021-06-24
Biden powraca do polityki zaprojektowanej przez Bakera-Hamiltona-Rhodesa   Rosenthal   2021-06-22
Fiasko ze szczepionkami: Palestyńscy przywódcy i NGO “praw człowieka” bardziej nienawidzą Izraela niż cenią życie Palestyńczyków     2021-06-21
Opowieści z Gazy, o których zachodnie media NIGDY nie informują     2021-06-17
Biden i plan gry ajatollaha   Taheri   2021-06-15
Kandydaci do Nagrody za Hucpę   Collins   2021-06-14
200 dziennikarzy popiera kłamstwa o Izraelu     2021-06-12
Dlaczego Stany Zjednoczone mają dawać palestyńskim dyktatorom jakąkolwiek pomoc?   Fitzgerald   2021-06-10
Konwalie na byłym cmentarzu   Ferus   2021-05-30
Tak pięknie kwitną konwalie   Koraszewski   2021-05-27
Kochający Hitlera i Stalina socjalista, którego pomnika nikt nie ruszy   Greenfield   2021-05-25
Biedni Amerykanie walczą z rasizmem   Koraszewski   2021-05-22
Czego Palestyńczycy mogliby się nauczyć od Niemców Sudeckich   Schwarz   2021-05-20
Odpowiedź senatorowi Bernie Sandersowi   Harris   2021-05-20
Amerykanie mają prawo wiedzieć o nadchodzącej umowie Bidena z irańskimi mułłami   Rafizadeh   2021-05-19
Biden i Iran: pokusa uratowania zombi   Taheri   2021-05-18
Jak zapewnić powtarzanie rakietowych ataków Hamasu   Dershowitz   2021-05-15
Liberalna reakcja na Tima Scotta pokazuje, że rasizm stał się bronią polityczną   Tobin   2021-05-13
Przemoc jest próbą Abbasa wymuszenia ustępstw Bidena   Tobin   2021-05-12
Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk