Prawda

Niedziela, 14 sierpnia 2022 - 17:39

« Poprzedni Następny »


Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu


Amir Taheri 2021-07-30

Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)
Tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była odwracaniem uwagi od najważniejszej sprawy i kierowaniem jej na fantom, podczas gdy żywy potwór, trzymający w ręce ociekający krwią nóż, krąży mordując i siejąc chaos. Na zdjęciu: pocisk balistyczny Zolfaghar2 na paradzie w Teheranie we wrześniu 2016. Źródło: Tasnim News Agency (CC)

Rozmawiać czy nie rozmawiać? Dla administracji Joe Bidena w Waszyngtonie jest to pytanie w odniesieniu do „zamrożonych” negocjacji z Iranem w sprawie tak zwanych „nuklearnych ambicji”. Początkowo Biden wydawał się chętny do zrobienia wszystkiego, żeby tylko ożywić to, co jego były szef Barack Obama wciąż przedstawia jako swoje największe osiągnięcie w polityce zagranicznej, rozluźniając w ten sposób lasso, które Donald Trump zacisnął na karku rządu mułłów w Teheranie.

W drodze na podium wydarzyły się jednak dwie rzeczy.


Po pierwsze, tak zwani „umiarkowani” w Teheranie, którzy umieli mówić jak ludzie z obrzeży amerykańskiej Partii Demokratycznej, zostali wyrzuceni za burtę władzy Islamskiej Republiki Iranu i zastąpieni przez ludzi, którzy otwarcie głoszą, że chcą zmienić Biały Dom w Hussyeniah, kiedy globalny chomeinizm przejmie kontrolę nad USA.


Następnie FBI rzuciło bombę, informując o spisku mającym na celu porwanie Masih Alinejad, obywatelki USA i działaczki na rzecz praw człowieka w Iranie, i wywiezienie jej z Nowego Jorku do Teheranu przez Wenezuelę. Było to tym bardziej niepokojące, że pani Alinejad, która ma tysiące sympatyków w mediach społecznościowych, pracuje dla Voice of America, finansowanej przez rząd rozgłośni amerykańskiej. Wszystko to powoduje, że plan Bidena dotyczący ponownego otwarcia kranów z dolarami dla Teheranu natrafia na pewne trudności.


Więc rozmawiać czy nie rozmawiać?


Odpowiedzią jest japońskie „mu”, co oznacza rozważ sprawę ponownie przed prostą odpowiedzią tak lub nie.


Ponowne zadanie pytania mogłoby prowadzić do jego zmiany na to: z kim rozmawiać i na jaki temat?


Tylko egocentryk, taki jak Obama, może sądzić, że dopóki mówi, nie ma znaczenia, z kim rozmawia i na jaki temat.


Na w ten sposób zadane pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Wówczas jednak prezydent Biden musiałby zacząć od ustalenia, z kim rozmawiać. Czy z marionetkami księcia mrocznych lochów Republiki Islamskiej, czy z samym kukiełkarzem?    


Następnie, a to jest jeszcze ważniejsze, powinien zdecydować, o czym ma rozmawiać. Jak często powtarzałem, tak zwana „kwestia nuklearna” zawsze była i jest odwracaniem uwagi i kierowaniem jej na widmo, podczas gdy żywy potwór, dzierżący w dłoni ociekający krwią sztylet, krąży wokół, siejąc wszędzie mordy, zniszczenia i chaos. Stara sztuczka stosowana przez magików cyrkowych, którzy jedną ręką przyciągają twoją uwagę, podczas gdy druga wpycha królika do kapelusza.


Obama ogłosił zwycięstwo, ponieważ rzekomo przekonał mułłów do zatrzymania  wzbogacania uranu powyżej pięciu procent, czegoś, czego nie potrzebowali, nie mogli używać i nie mogli sobie na to pozwolić. Ale nie udało mu się lub świadomie odmówił zadania prawdziwych pytań: czy Republika Islamska jest zagrożeniem dla globalnego i regionalnego pokoju oraz rządów prawa i to niezależnie od absurdalnego demonstracyjnego wzbogacania uranu?


Czy Republika Islamska była przez cztery dekady głównym sponsorem międzynarodowego terroryzmu przed i po rozpoczęciu wzbogacania uranu? Czy przejęcie ponad 600 zakładników z 32 krajów, w tym USA i wszystkich dużych krajów europejskich, miało jakikolwiek związek ze wzbogacaniem uranu? W rzeczywistości przez ostatnie cztery dekady Republika Islamska nie spędziła ani jednego dnia bez przetrzymywania zakładników. A co z atakami na ambasady 17 krajów w Teheranie i atakami terrorystycznymi na ambasady USA i Francji oraz na amerykańskie bazy wojskowe w Libanie?


Czy setki żołnierzy USA, którzy zginęli w Iraku z powodu dostarczonych przez  Teheran min antyczołgowych, były ofiarami wzbogaconego uranu? A co z zabójstwem 118 Irańczyków-dysydentów w 20 stolicach świata, w tym w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie i Paryżu oraz Dubaju? Pani Alinejad nie jest pierwszym celem irańskich agentów. Według najbardziej ostrożnych szacunków, w ciągu ostatnich 40 lat reżim irański porwał na Zachodzie ponad 50 działaczy opozycji (bez użycia wzbogaconego uranu).


Centrum Społeczności Żydowskiej AMIA w Buenos Aires nie zostało wysadzone w powietrze wzbogaconym uranem, podobnie jak stacja metra Saint-Michel w Paryżu. Ataki terrorystyczne na rezydencję amerykańskiego kontrahenta w Khobar oraz szereg celów w Tajlandii, Pakistanie i Kuwejcie również nie miały związku ze wzbogacaniem uranu.


Islamska Republika Iranu doprowadziła Liban na skraj katastrofy, wciągając go w śmiertelne awantury, które nie mają nic wspólnego z libańskimi interesami narodowymi. Polityka Teheranu podsycania wojny domowej w Jemenie, inspirowanie zamieszek w Bahrajnie, podważanie autorytetu rządu irackiego przez tworzenie w tym kraju jednostek szyickiej, lojalnej wobec Teheranu milicji, działanie irańskich najemników w Syrii, to wszystko nie ma związku z kwestią wzbogacania uranu. Podobnie jak wspieranie talibów w Afganistanie w nadziei, jak pisze dziennik „Kayhan, pokazania, że Stany Zjednoczone poniosły „kolejną porażkę”.


Ironia w tym wszystkim polega na tym, że USA próbowały rozmawiać z mułłami o wzbogacaniu uranu, co jest całkowicie legalne w ramach parametrów określonych przez Traktat o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej (NPT) i jest rutynowo praktykowane przez co najmniej 18 innych krajów na całym świecie. Jednak inni nie podejmują w takiej skali przestępczych działań w skali globalnej – mordowania ludzi w Londynie i Paryżu, porwań, militarnej inwazji na inne kraje.     


Patrząc na terroryzm na mapie świata widzimy, że w ciągu ostatnich czterech dekad Islamska Republika Iranu była zaangażowana, bezpośrednio i pośrednio, w więcej ataków w większej liczbie krajów niż jej ideologiczne rodzeństwo, poczynając od Al-Kaidy i Talibów po ISIS i Boko Haram.


Mułłowie zakładają, że dopóki mogą oszukiwać świat, zwłaszcza Amerykanów (którzy są mistrzami samooszukiwania się), napędzając „nuklearny” fantom, mogą mieć wolną rękę do zabijania, porywania i niszczenia krajów w swoim regionie, dostając za to nagrody pieniężne od USA i ich głównych sojuszników, którzy udają strażników globalnego prawa i porządku.


Może jeszcze minąć wiele tygodni, zanim Teheran będzie mógł wdrożyć nowy zespół negocjacyjny, w którym może, ale nie musi, być obecny naczelny oszust Muhammad Javad Zarif. Daje to administracji Bidena czas na zdobycie długiej łyżki przed powrotem na bankiet w Wiedniu. Ta długa łyżka mogłaby być stworzona przez proste odwrócenie kolejności rozmów. Najpierw porozmawiajmy o terroryzmie, eksporcie rewolucji, praniu brudnych pieniędzy, porwaniach i mordujących agentach. Dopiero potem można rozmawiać o wzbogacaniu uranu, a na końcu o odmrażaniu aktywów.


Nie ma nawet potrzeby, aby Biden i sojusznicy mówili o „prawach człowieka” i tego typu rzeczach, które stały się głównym daniem światowej dyplomacji pustosłowia, ponieważ ci, którzy domagają się poszanowania takich praw, w rzeczywistości wcale nie mają tego na myśli, a ci, którzy je słyszą, dobrze wiedzą, że nie muszą traktować tego poważnie.


Tak więc, jak najbardziej, trzeba rozmawiać z mułłami w Teheranie, ale upewnijmy się, że rozmowa dotyczy czegoś istotnego z wyraźnymi warunkami: zaprzestać sponsorowania terroru i zaniechać inwazji na inne kraje!


Biden Needs a Long Spoon in Vienna

Gatestone Institute, 25 lipca 2021

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski Amir Taheri

Pochodzący z Iranu dziennikarz amerykański, znany publicysta, którego artykuły publikowane są często w ”International Herald Tribune”, ”New York Times”, ”Washington Post”, komentuje w CNN, wielokrotnie  przeprowadzał wywiady z głowami państw (Nixon, Frod, Clinton, Gorbaczow, Sadat, Kohl i inni)  jest również  prezesem Gatestone Institute).


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2191 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk