Prawda

Środa, 10 sierpnia 2022 - 04:02

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Sprawa Ilyi Szapiro demaskuje podwójne rasistowskie standardy uniwersytetu Georgetown


Daniel Greenfield 2022-02-15

Główny budynek założonego w 1789 roku Uniwersytetu Georgetown.
Główny budynek założonego w 1789 roku Uniwersytetu Georgetown.

Profesorka Georgetown University, C. Christine Fair, tweetowała, że "biali mężczyźni", którzy bronili sędziego Kavanaugh, “zasługują na nędzną śmierć, podczas gdy feministki będą się śmiały, kiedy łapią ostatni oddech” a potem „wykastrujemy ich trupy i nakarmimy nimi świnie”.


Administracji Georgetown wyjaśniła, że pogląd Fair, iż biali mężczyźni, którzy popierają właściwą procedurę prawną, powinni zostać zabici i wykastrowani, “nie jest poglądem Uniwersytetu”, podkreślając równocześnie, że “nasza polityka nie zabrania mowy, w której człowiek przedstawia swoje idee, nawet jeśli mogą być one kontrowersyjne i budzące sprzeciw".


Wydział prawa Uniwersytetu Georgetown zajął zupełnie inne stanowisko, kiedy profesor prawa Ilya Shapiro tweetował krytykę decyzji Bidena, że na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego będzie brał pod uwagę tylko kandydatury czarnych kobiet. (Tej decyzji sprzeciwia się 76% Amerykanów, włącznie z większością Demokratów i niebiałych obywateli.)


Shapiro słusznie wskazuje, że procedura wyboru sędziego Sądu Najwyższego z rasą jako kryterium doprowadzi do gorszego wyboru. Z tym stanowiskiem zgadza się olbrzymia większość Amerykanów, Demokratów i mniejszości. Ale uniwersytet Georgetown, który nie zawiesił profesorki wzywającej do mordowania i kastrowania białych mężczyzn, zdecydował, że konstytucyjnie chroniona wolność słowa profesora musi być potępiona i zakazana.  


Shapiro, który miał kierować Ośrodkiem Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa, dostał lekcję na temat tego, jak uniwersytet Georgetown postrzega wolność słowa i wolność akademicką, kiedy skierowano go na przymusowy urlop.


Dziekan William Treanor określił tweety Shapiro jako “oburzające” i utrzymywał, że “są one sprzeczne z wszystkim, co reprezentuje Wydział Prawa Georgetown, i szkodzą kulturze równości i włączenia, jaką Wydział Prawa Georgetown buduje codziennie”. Oto jak wygląda ta kultura.


Preston Mitchum, profesor z Wydziału Prawa Georgetown tweetował: “tak WSZYSCY biali ludzie są rasistami. Tak, WSZYSCY cis ludzie są transfobami”.


Nie było żadnego potępienia, nie mówiąc już o zawieszeniu Mitchuma ze strony uniwersytetu Georgetown.


Dziekan William Treanor nie miał niczego do powiedzenia o tweetowaniu przez Mitchuma  “Biali mężczyźni używają przemocy. Kropka” lub, żeby nie było żadnej wieloznaczności w kwestii jego rasizmu, kiedy tweetował “Biali ludzie są źli”.


Mitchum tweetował także: “Biali ludzie nie ustalają, co jest rasizmem”.


Napisałem do dziekana Treanora i do biura prasowego Georgetown z pytaniem, czy podejmą jakiekolwiek działania przeciwko Mitchumowi, ale nie dostałem odpowiedzi. Najwyraźniej głoszenie, że „wszyscy biali ludzie są rasistami” i „biali mężczyźni używają przemocy” jest całkowicie zgodne z kulturą równości i włączania w Georgetown. I z jego akademickimi interesami.


W The Dangers of White Spaces Bryce Huebner, profesor filozofii w Georgetown, złorzeczy wszystkiemu od “białego pochodzenia Google” do “białych przestrzeni skonstruowanych wokół białych ciał”, nie wspominając już o “białych wartościach”.


"Jeśli biali ludzie nie są ‘rzeczywistą’ grupą, to nie ma niczego, co działa, by ich zachować” – twierdzi i nic nie czyni białych ludzi “białymi poza ideologią uciskania”.


Biblioteka Uniwersytetu Georgetown promuje “Decentralizowanie białości w sali wykładowej”, podczas gdy klub książki Czytanie Rasy na uniwersytecie oferuje “Białość bogactwa”.


Któregoś dnia Georgetown oszczędzi sobie czasu i wywiesi napis: “Białym wstęp wzbroniony”.


Ten rodzaj rasistowskiego akademickiego dyskursu nie jest wyjątkowy dla Uniwersytetu Georgetown University ani dla świata akademickiego, gdzie artykuły i wykłady regularnie brzmią teraz jak przemówienia Hitlera.


Istnienie białych ludzi ma wyjaśniać wszystkie bolączki od otyłości do globalnego ocieplenia i nierówności. Jedynym racjonalnym wnioskiem, jaki można wyciągnąć z tego rodzaju akademickiego dyskursu, to że jeśli biali ludzie zniknęliby jutro lub zostali zlikwidowani, świat natychmiast stałby się szczęśliwą utopią.


Podobnie jak tyrady Mitchuma i Fair wyraźnie nic z tego nie jest sprzeczne z wartościami uniwersytetu Georgetown.


Rasistowskie podwójne standardy są tutaj zupełnie oczywiste. Nawet najłagodniejsza krytyka rasistowskiego pomysłu, że kandydaci do najwyższego w kraju sądu mają być wybierani w oparciu o ich rasę, spotyka się z wściekłym potępieniem i nielegalnym zawieszeniem szanowanego eksperta prawa konstytucyjnego.  


Tymczasem nawet brutalna retoryka członków kadry profesorskiej o tym, jak bardzo nienawidzą białych ludzi, mężczyzn, Republikanów i każdego, kto różni się od nich, jest w porządku.


Broszura informacyjna dla personelu uniwersytetu Georgetown stwierdza, że uniwersytet “jest oddany wolnym i otwartym dociekaniom, rozważaniom i debacie we wszystkich sprawach” i “wolnemu słowu i bezsłownemu wyrażaniu idei” i twierdzi, że daje wszystkim „członkom uniwersyteckiej społeczności, włącznie z kadrą nauczycielską, studentami i personelem, największą możliwą swobodę wyrażania się”. Poza akcją afirmacyjną.  


Jest zrozumiałe, że Wydział Prawa uniwersytetu Georgetown Law jest wrażliwy na punkcie akcji afirmacyjnej.


W zeszłym roku wydział prawa wyrzucił dwóch profesorów, Sandrę Sellers i Davida Batsona, po tym jak Sellers skarżyła się, że czarni studenci pozostają w tyle z przerabianiem programu na jej kursie, a Batson nie zgłosił sprzeciwu wobec jej słów i powiedział, że “Tym, co doprowadza mnie do szaleństwa… koncepcja, jak to się rozgrywa i czy moje postrzeganie odgrywa tutaj rolę z pewnymi ludźmi, czy też moje nieświadome uprzedzenia odgrywają rolę w tym wszystkim”.  


Treanor oświadczył, że jest “oburzony” i ich głowy potoczyły się, podczas gdy kwestia akcji afirmacyjnej, dzięki której przyjmuje się nieprzygotowanych studentów, pozostała bez dyskusji, na szkodę wszystkich.  


Georgetown ma Biuro Programów Akcji Afirmacyjnej i Biuro Instytucjonalnej Różnorodności, Równości i Akcji Afirmacyjnej, ale wbrew oczekiwaniom poziom nauki  czarnych studentów pozostaje w tyle za poziomem pozostałych studentów. I żadna ilość rasizmu krytycznej teorii rasy nie wydaje się tu pomagać.


Przyjmowanie studentów, którzy mają mniejsze szanse na sukces, nie pomaga im, wręcz przeciwnie.


Sygnalizowanie cnoty nie pomaga czarnym. Odbieranie finansowania policji i wspieranie rasistowskiego nacjonalizmu Black Lives Matter prowadzi do kolejnych śmierci tysięcy  czarnych ludzi. Akcja afirmacyjna pcha czarnych nieprzygotowanych studentów na uniwersytety, gdzie mają większe prawdopodobieństwo niepowodzenia. Nie jest tak dlatego, że czarni studenci są intelektualnie gorsi, ale dlatego, że nie zostali wybrani na podstawie merytorycznych kryteriów.


To samo do pewnego stopnia dotyczy przyjmowania dzieci byłych absolwentów. To dlatego sprawa oszustw przy przyjmowaniu do USC nie dała znakomitych studentów. Kiedy używa się innych kryteriów niż akademickie osiągnięcia, wynik – czy jest to zatrudnianie polityków jako profesorów, czy wybieranie studentów w oparciu o rasę – zawsze będzie gorszy niż gdyby był to uczciwy system, który nagradza merytoryczne zasługi.


I żadna ilość cenzury, zawieszeń, zwolnień lub krytycznej teorii rasy nie zmieni tej prawdy.

 

The Ilya Shapiro Case Exposes Georgetown’s Racism Doubble Standards

7 lutego 2022

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2188 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk