Prawda

Wtorek, 6 czerwca 2023 - 04:29

« Poprzedni Następny »


Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta


Hugh Fitzgerald 2023-03-26


Roger Waters jest najbardziej znanym antysemitą na świecie. Nienawidzi Izraela z pasją, gardzi każdym aspektem państwa żydowskiego, nikczemnego kraju, który – jak twierdzi mimo wszystkich przeciwnych dowodów – praktykuje apartheid, jest przedsięwzięciem „kolonialno-osadniczym” wzniesionym na „skradzionej palestyńskiej ziemi” i zabija Palestyńczyków w „ludobójstwie”. Od ponad dekady jest zagorzałym zwolennikiem BDS (Boycott, Divest and Sanction) i nie tylko sam odmawia występów w Izraelu, ale namawia innych artystów, aby nie występowali w państwie żydowskim.


Waters popiera również agresywną wojnę prezydenta Rosji Putina na Ukrainie, więc przynajmniej w swojej miłości do niegodziwców jest konsekwentny.


Jego nowa solowa trasa – zapowiadana jako „Not A Drill” – rozpocznie się w maju, a miasta w Niemczech, w których ma wystąpić, zaczęły mówić o odwołaniu jego występu. Frankfurt jest pierwszym miastem, które odwołało jego występ, a teraz mówi się, że to samo zrobi Monachium, podczas gdy podobne odgłosy dochodzą od urzędników miejskich w Hamburgu, Berlinie i Kolonii. Roger Waters planuje „podjęcie kroków prawnych” przeciwko radzie miasta we Frankfurcie, która odwołała jego koncert zapowiadany na 28 maja, ponieważ jest „jednym z najbardziej znanych antysemitów na świecie”.


Więcej na temat Rogera Watersa i jego decyzji o wszczęciu postępowania sądowego przeciwko radzie miasta Frankfurtu, która odwołała jego koncert, można znaleźć tutaj: „Roger Waters announces Legal Action as 'Antsemic' Concert Tour of Germany Faces Growing Opposition”, autorstwa Bena Cohena , „Algemeiner”, 15 marca 2023 r.:

Były wokalista Pink Floyd, Roger Waters, ogłosił, że wystąpi na drogę sądową przeciwko „niekonstytucyjnej” decyzji niemieckiej rady miejskiej o odwołaniu jego koncertu 28 maja po tym, gdy jako powód odwołania rada podała informację, że jest on uważany za „jednego z najbardziej znanych antysemitów na świecie”.

Przypomnijmy, jakie rzeczy Waters rutynowo mówi o Żydach i państwie żydowskim. W wywiadzie z sierpnia 2022 r. twierdził, że nikczemne „lobby izraelskie” – czyli brytyjscy Żydzi – uniemożliwiło wybór Jeremy'ego Corbyna w Wielkiej Brytanii. Waters powiedział w tym samym wywiadzie, że Izrael uważa, że Żydzi są lepsi od wszystkich innych na planecie, mówiąc: „… supremacja religijna, idea, że naród żydowski jest w jakiś sposób lepszy od wszystkich innych na planecie, ale szczególnie Arabów, Arabów palestyńskich… Państwo izraelskie, które wierzy, że naród żydowski jest lepszy, ważniejszy niż którykolwiek z tych ludzi, że życie tych ludzi jest bezwartościowe”.


W wywiadzie na wideo
 dla Kanadyjskiego Instytutu Polityki Zagranicznej z lipca 2022 r. Waters demonizował syjonistów jako „osadników-kolonialistów”, insynuował, że Żydzi nie mają związku z ziemią Izraela i mówił o syjonistach używając antysemickiego oskarżenia o to, że są „kabałą”. Powiedział: „To jest o grupie Europejczyków z połowy XIX wieku, którzy zdecydowali, że przejmą ten kawałek ziemi i wyrzucą każdego, kto tam mieszkał, i przejmą go dla siebie i swojej małej kabały”.


W filmie z maja 2021 roku Waters oskarżył Izrael o popełnienie ludobójstwa i nazwał Izrael państwem apartheidu.


W maju 2019 roku Waters zdawał się porównywać Izraelczyków do kosmitów w tyradzie na temat Izraela jako gospodarza konkursu Eurowizji 2019.


W artykule z kwietnia 2019 roku dotyczącym występu Madonny w konkursie Eurowizji organizowanym przez Izrael Waters napisał:  „Występ w Izraelu to lukratywny występ, ale robienie tego służy normalizacji okupacji i apartheidu, czystek etnicznych, więzienia dzieci, rzezi nieuzbrojonych demonstrantów… wszystkich tych złych rzeczy”.


W serii oświadczeń Watersa popierających BDS powiedział:

„Nie jestem pewien, czy na świecie istnieją okrutniejsze reżimy niż ten [Izrael], jeśli na to spojrzeć”.

Odpowiadając na pytanie, w jaki sposób Izrael używa Hasbary (co znaczy „wyjaśnianie” jak w dyplomacji publicznej), by obalić oskarżenie o apartheid, Waters powiedział: „W sprawie propagandy – nie jest trudno tu także cofnąć się do Goebbelsa lub lat 1930. Rozumiesz, że taktyka polega na powtarzaniu wielkiego kłamstwa tak często, jak to możliwe, w kółko i w kółko. I ludzie w to wierzą”.


Waters nazywa izraelską Hasbarę „propagandą” i porównuje ją do tego, co pisał Goebbels.


To jest bardzo mała próbka jego obsesji i nienawiści do państwa żydowskiego i do tych – głównie Żydów – którzy popierają jego „ludobójstwo”.


Ale wróćmy do napadu wściekłości Watersa, że niemieckie miasta odwołują jego występy, i jego groźby podjęcia kroków prawnych w obronie, jak to widzi, jego „prawa do wolności słowa”:

W oświadczeniu wydanym w środę [15 marca] przez firmę zarządzającą interesami Watersa powiedziano, że piosenkarz „będzie walczył” w obronie swojej „wolności słowa”, twierdząc, że próba odwołania jego występów w Niemczech w ramach jego objazdu „This is Not A Drill 2023”, była „niekonstytucyjna”.


W oświadczeniu odnotowano zarówno odwołanie pojawienia się Watersa we Frankfurcie, jak i trwające obecnie działania w Monachium, aby uniemożliwić jego występ 21 maja w stolicy Bawarii.


„W wyniku tego jednostronnego, umotywowanego politycznie działania pan Waters polecił swoim prawnikom natychmiastowe podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu unieważnienia tej nieuzasadnionej decyzji, aby zapewnić ochronę jego podstawowego prawa człowieka, jakim jest wolność słowa, oraz aby wszyscy, którzy chcą zobaczyć jego występy, mogli zrobić to we Frankfurcie, Monachium i w każdym innym mieście w jakimkolwiek innym kraju” – czytamy w oświadczeniu.


W oświadczeniu ubolewano nad „niekonstytucyjnymi działaniami” opartymi na „fałszywym oskarżeniu, że Roger Waters jest antysemitą, którym nie jest”.


Wyjaśniając decyzję o odwołaniu koncertu Watersa w miejskim Festhalle, rada frankfurcka zwróciła uwagę na te aspekty działalności Watersa, które wywołały alarm w innych częściach Niemiec, takie jak jego poparcie dla kampanii mającej na celu poddanie państwa Izrael reżimowi „bojkotów, dezinwestycji i sankcji (BDS)” jako wstęp do wyeliminowania go jako suwerennego państwa oraz za jego rolę w wywieraniu presji na innych artystów, by nie występowali w Izraelu. Podkreślono również użycie antysemickich wizerunków na poprzednich koncertach Watersa, w tym balonu w kształcie świni z wytłoczoną Gwiazdą Dawida i różnymi logo firm.

Waters mówi, że „nie jest antysemitą”. Czy ktoś, kto ma obsesję na punkcie państwa żydowskiego, dając jej wyraz za każdym razem, kiedy otwiera usta, nie jest „antysemitą”? Kiedy oskarża Żydów o wyznawanie supremacji, o rzekome twierdzenia, że są „lepsi niż wszyscy inni”? Kiedy opisuje państwo żydowskie jako praktykujące „apartheid”? Kiedy opisuje Izrael jako państwo kolonialno-osadnicze? Kiedy oskarża Żydów izraelskich, wspieranych przez Żydów spoza Izraela, o praktykowanie „ludobójstwa”? Nie ma dowodów na żadne z tych twierdzeń; można je wyjaśnić jedynie przez odniesienie do szczególnego stanu patologicznego umysłu Rogera Watersa, który z łatwością możemy zidentyfikować jako „antysemityzm”.

Tymczasem w innych niemieckich miastach, w których Waters ma się pojawić, narasta presja na odwołanie tych występów, między innymi w Berlinie i Kolonii — gdzie ponadpartyjna grupa polityków już wezwała do odwołania koncertu Watersa 9 maja w miejskiej Lanxess Arena — i w Hamburgu.


„Jeśli poważnie myślimy o walce z antysemityzmem, koncert w Hamburgu również musi zostać odwołany” – powiedział miejski komisarz ds. antysemityzmu Stefan Hensel w rozmowie z “Judische Allgemeine”.

Czy powtarzające się ataki Watersa na państwo żydowskie i na Żydów powinny otrzymać w Niemczech ochronę konstytucyjną, jak zdaje się sądzić Waters? Nie, całkowicie myli się. Biorąc pod uwagę historię Niemiec, kraj ten jest szczególnie wyczulony na wypowiedzi antysemickie. Artykuł 130 niemieckiego kodeksu karnego kryminalizuje określone rodzaje mowy nienawiści. Prawo zakazuje podżegania do nienawiści i zniewag, które naruszają godność ludzi ze względu na ich rasę, narodowość, religię lub pochodzenie etniczne. W Niemczech po II wojnie światowej był używany do ścigania tych, którzy wygłaszają antysemickie obelgi. Czy oskarżanie Żydów i państwa żydowskiego o praktykowanie „ludobójstwa” jest wystarczającą obelgą? A co z wystawieniem na swoim koncercie ogromnego balona w kształcie świni, do której przyczepiona jest gwiazda Dawida? Czy to jest antysemickie?


Mam nadzieję, że Waters spełni swoją groźbę i rozpocznie kroki prawne przeciwko niemieckim miastom, które odwołały lub odwołają jego koncert. Powinno to dać mu zbawienną lekcję niemieckiego prawa i ograniczeń wolności słowa w Niemczech.


Tymczasem ostatnie słowo w sprawie żałosnego Rogera Watersa pochodzi od Polly Samson, byłej autorki tekstów dla Pink Floyd i żony wokalisty i gitarzysty zespołu, Davida Gilmoura. Kiedy ona i jej mąż usłyszeli, jak Waters ponownie wysuwa niedorzeczne zarzuty, że Izrael jest winny „ludobójstwa”, oboje byli tak wściekli, że Polly zabrała głos na Twitterze, by podsumować w lapidarny sposób wyczyny Rogera Watersa: „Niestety Roger Waters, jesteś antysemitą do dna twojej zgniłej duszy. Jesteś również apologetą Putina i kłamliwym, złodziejskim, obłudnym, unikającym podatków, śpiewającym z playbacku, mizoginicznym, chorym z zazdrości megalomanem. Dość twoich bredni.


To opis Watersa, którego nie można ulepszyć. Może nawet dałoby się dodać do niego muzykę.


Roger Waters Claims His ‘Free Speech’ is Being Denied, Promises to Sue German Cities

Jihad Watch, 18 marca 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Hugh Fitzgerald jest publicystą Jihad Watch. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2382 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy modne bzdury przestaną być modne?   Koraszewski   2023-06-05
Amerykańska Narodowa Strategia Przeciwdziałania Antysemityzmowi jest porażką, zanim rozpoczęła działalność     2023-06-03
Głupota i podłość w służbie walki o władzę   Koraszewski   2023-06-02
Nowe media i stare problemy z dialogiem   Koraszewski   2023-05-30
Turcja: Co powiedziałby ojciec?   Taheri   2023-05-30
Wybory w Turcji: nacjonalistyczna polityka tożsamości wygrywa mimo nędzy   Bekdil   2023-05-27
Ekstremiści już planują wykorzystanie AI   Stalinsky   2023-05-23
Wywiad rzeka o seksie   Koraszewski   2023-05-22
Iran: Zastąpienie Chomeiniego Clintonem   Taheri   2023-05-20
Krytyka nazbyt zatroskanego rozumu   Koraszewski   2023-05-19
Dwaj reformatorzy, dwa bardzo różne światy   Fernandez   2023-05-17
Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis     2023-05-15
Problem niedoborów wody na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej   Raphaeli   2023-05-15
Dziewczyna z Krochmalnej, która nie została Jentł   Walter   2023-05-10
Co dalej w sprawie uczciwości sztucznej inteligencji?   Koraszewski   2023-05-09
Wiek XXI – wojna przeciw kobietom i zanikanie rodzaju żeńskiego   Chesler   2023-05-08
Systematyczne zaciemnianie uprzedzeń rasowych   Rubinstein   2023-05-05
Absurd goni absurd   Koraszewski   2023-05-04
Świat w krzywych zwierciadłach   Koraszewski   2023-05-02
Dwadzieścia lat po obaleniu Saddama przez Amerykę Irakijczycy są pod butem islamistycznego Iranu   Abdul-Hussain   2023-04-29
Sprawy, które wzbudzają niepokój   Hirsi Ali   2023-04-28
Turcja: Porzuceni iraccy i syryjscy chrześcijanie   Bulut   2023-04-27
Urzędnik państwowy stanął w obronie praw związanych z płcią i drogo za to zapłacił   Kay   2023-04-20
Wycofanie się z Afganistanu było jednym chaosem. Dlaczego Biden udaje, że tak nie było?   Jacoby   2023-04-19
Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ   Meotti   2023-04-17
Czy moralność jest zapisana w genach?   Koraszewski   2023-04-13
Francja: “Krajobraz ruin”   Milliere   2023-04-11
„Biedni” Palestyńczycy nie są tacy biedni   Fitzgerald   2023-04-07
Hipokryzja brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka wobec Izraela i terroru   Flatow   2023-04-06
Serce i umysł: Ćwierć wieku MEMRI   i Alberto M. Fernandez   2023-04-04
Żart niech się żartem odciska, a przed fejkami uczmy bronić się za młodu   Koraszewski   2023-04-01
Obrona obiektywnego dziennikarstwa   Jacoby   2023-03-31
Co myślą Palestyńczycy?   Hirsch   2023-03-30
Słowa nie mają znaczenia. Mamy władzę nad słowami, a nie odwrotnie.   Krauss   2023-03-29
Dziennikarze czczą Rogeta i porzucają obiektywizm   Bard   2023-03-29
Progresiści zwrócili Demokratów przeciwko Izraelowi   Tobin   2023-03-28
Roger Waters twierdzi, że odmawia się mu „wolności słowa”, obiecuje pozwać niemieckie miasta   Fitzgerald   2023-03-26
Dylematy demokraty, chochoła i warchoła   Koraszewski   2023-03-25
Czy niemowlęta nadal wygrywają wojny?   Taheri   2023-03-24
France24 zawiesza dziennikarzy za antysemityzm   Wójcik   2023-03-22
Nie każda solidarność budzi podziw i uznanie   Koraszewski   2023-03-20
Protesty i Zasada Pani Frearson   Collins   2023-03-19
Amerykańscy profesorowie przemawiają na konferencji terrorystów   Flatow   2023-03-18
Pornografia protestu. Szukanie przyjemności w szlachetności buntu   Leibovitz   2023-03-18
Pożegnać świętości, wrócić do zasad   Koraszewski   2023-03-17
Mordercza obsesja UE na punkcie Izraela   Tawil   2023-03-17
Czy modlitwa w szkole jest zgodna z Konstytucją?   Dershowitz   2023-03-14
Dziecięca choroba lewicowości   Koraszewski   2023-03-10
Lista rzeczy, których NIE zobaczymy i NIE usłyszymy od rządu i mediów USA po zamordowaniu obywatela amerykańskiego w Judei     2023-03-07
Chiny przekraczają “czerwoną linię” pomagając Rosji w wysiłkach wojennych   Bergman   2023-03-03
Katastrofa demokracji, czy katastrofa w demokracji   Koraszewski   2023-03-02
Republika Strachu: 20 lat później   Teheri   2023-03-01
Empatia i wrażliwość sztucznej inteligencji   Krauss   2023-02-28
“Przebudzona” Ameryka — oglądana przez uciekinierkę z Korei Północnej   Bawer   2023-02-27
Rajd IDF na Nablus to kolejny gwóźdź do trumny Autonomii Palestyńskiej   Toameh   2023-02-24
Ukraina: niezamierzone konsekwencje   Taheri   2023-02-23
Gdzie, u licha, była „Palestyna”?   Collier   2023-02-23
Wojna zastępcza Europy przeciwko Izraelowi. Jak UE ignoruje zbrodnie Hamasu   Tawil   2023-02-22
UE walczy z dezinformacją. Ale nie antyizraelską dezinformacją     2023-02-20
Szczęśliwy święty Jerzy   Koraszewski   2023-02-19
Trzęsienia ziemi przynoszą śmierć. Ale także życie   Jacoby   2023-02-18
CIA Burnsa wznawia wojnę z Izraelem   Bard   2023-02-18
„Global Getaway”: nadmiar pustych obietnic ze strony UE?   Bergman   2023-02-17
UNRWA jest problemem a nie rozwiązaniem   Tawil   2023-02-16
Syria: Wojna, która nie ma końca    Taheri   2023-02-16
Dialog ze sztucznym inteligentem   Koraszewski   2023-02-15
Chiny i Rosja pogłębiają więzi   Bergman   2023-02-11
Iran: Wyprzedaż klejnotów rodzinnych, by kupić lojalność   Taheri   2023-02-09
Zagrożeni Asyryjczycy i język Jezusa potrzebują międzynarodowego wsparcia   Bulut   2023-02-08
Palestyńczycy naprawdę zasługują na współczucie   Koraszewski   2023-02-07
„Imam Pokoju” wzywa Arabów, muzułmanów do zaakceptowania Izraela     2023-02-07
Unia Europejska w sprawie praw człowieka w Iranie: najpierw biznes   Rafizadeh   2023-02-01
Państwa arabskie wysyłają miliardy na amerykańskie uniwersytety     2023-01-29
Naród ofiar jest skazany na porażkę   Greenfield   2023-01-28
Dlaczego należy zakazać flagi OWP i Konfederacji?   Flatow   2023-01-27
Komu na rękę z niewidzialną ręką?   Koraszewski   2023-01-27
UE i administracja Bidena wciąż ugłaskują i nagradzają mułłów Iranu   Rafizadeh   2023-01-24
Żyjemy w ciekawych czasach   Koraszewski   2023-01-24
Wojna Unii Europejskiej z Izraelem   Tawil   2023-01-19
Czy istnieje środek prawny na kłamstwa George'a Santosa?   Dershowitz   2023-01-19
Wieczny dyktator i brakujący pokój: historia Mahmuda Abbasa   Eid   2023-01-19
Orwellowska obsesja „New York Timesa” na punkcie Izraela   Chesler   2023-01-18
Palestyna: Perwersyjny – i wprawiający w osłupienie - paradoks   Sherman   2023-01-17
Kolejna faza ewolucji państwucha   Koraszewski   2023-01-17
Najważniejsze niepisane prawo na Zachodzie: nie drażnij irracjonalnych, ekstremistycznych muzułmanów     2023-01-13
Głupota ujawnia się w działaniu, część 3: ignorowanie porażek   Bard   2023-01-11
Nie ma chleba bez wolności?   Koraszewski   2023-01-11
Europa na łasce Kataru?   Godefridi   2023-01-10
Turecki “postęp”: Sześcioletnią dziewczynkę wydał za mąż jej ojciec, znany szejk   Bekdil   2023-01-06
Antysemityzm ludzi łagodnych i dobrych - raz jeszcze   Koraszewski   2023-01-06
Dzisiejsza Rosja i “Długi Telegram”   Koraszewski   2023-01-05
Zapomniane przemówienie Jasera Arafata   Shaw   2023-01-04
Znaczenie wielkiego exodusu Mizrahi   Julius   2023-01-03
Profesor Matczak i hollywoodzka puma   Koraszewski   2023-01-02
Śmieć chrześcijaństwa w Betlejem   Ibrahim   2022-12-31
Ukraina: przepis na ugłaskanie zbrodniarza   Taheri   2022-12-31
Przesłanie Zełenskiego w mundurze polowym   Jacoby   2022-12-29
Konserwatyzm w dobie populistycznej rewolty   Winegard   2022-12-23
Europa budzi się i dostrzega korupcję w organizacjach pozarządowych   Steinberg   2022-12-22
W Iranie i Chinach protestujący domagają się wolności. Gdzie jest przywódca wolnego świata?   Jacoby   2022-12-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk