Prawda

Środa, 28 wrzesnia 2022 - 18:03

« Poprzedni Następny »


Kiedy rządy stają po stronie antysemitów


Jonathan S. Tobin 2022-04-14


Jak nazwiesz sytuację, kiedy władze rządowe stają po stronie antysemickich bigotów a tych, którzy próbują monitorować ekstremistów, określają mianem bigotów i ostrzegają ich, że jeśli będą kontynuować pracę, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Tego można oczekiwać w autorytarnych państwach, gdzie Żydzi są przedmiotem nieformalnej lub oficjalnej dyskryminacji i gdzie demokratyczne wartości są albo kwestionowane, albo już wyparte.

 

Niemniej to właśnie zdarzyło się w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku, kiedy prokuratorka generalna stanu, Letitia James, wydała “nakaz zaprzestania i zaniechania” niektórych działań organizacji Investigative Project on Terrorism (IPT). W liście adresowanym do Stevena Emersona z IPT ostrzegła, by nie “szpiegować muzułmańskich domów modlitw, muzułmańskich grup i znanych przywódców muzułmańskich”. Taka działalność, powiedziała, „może naruszać Civil Rights Law Nowego Jorku i inne stanowe i federalne prawa”.


W liście jest nawiązanie do informacji o dążeniu IPT do “infiltracji” muzułmańskich grup, co Letitia James nazwała “zorganizowaną próbą utrudniania muzułmanom korzystania z ich praw obywatelskich, włącznie z prawem do praktyk religijnych, pokojowych zgromadzeń i politycznego organizowania się, do składania petycji do rządu i brania udziału w wyborach”. Stwierdziła, że takie działania są sprzeczne z “Civil Rights Law Nowego Jorku”, które “zabrania dyskryminacji i nękania jednostek korzystających ze swoich praw obywatelskich na podstawie wyznania”, jak również „zastraszania jednostki na podstawie jej wyznania i praktyk religijnych”.  


Wskazówka jednak, że nie wszystko jest tu takie, jak się na pozór wydaje, pochodzi ze wspomnienia w jej liście, iż jednym z obiektów tego “szpiegowania” przez ITP była Council on American-Islamic Relations (CAIR). CAIR podniosła szum w grudniu, kiedy odkryła, że jeden z jej pracowników z oddziału w Ohio przekazywał informacje do IPT.


Mimo gniewnych pomruków ze strony CAIR i  ściągnięcia wymiaru sprawiedliwości na ITP jest jasne, że jest to blef, i nie trzeba być ekspertem prawa karnego, by wiedzieć, dlaczego. Gdyby CAIR formalnie pozwała IPT, ta muzułmańska grupa zostałaby poddana badaniu, czego właśnie stara się uniknąć. Przy jej historii i przy naturze jej działalności jest to coś, na co CAIR nie może sobie pozwolić.


Chociaż pozuje na grupę obrońców praw obywatelskich i udaje, że jest ofiarą nękania, prawda jest nieco inna. CAIR założono jako grupę reprezentującą używających przemocy ekstremistów i mimo pewnych udanych starań PR, nadal jest bezpiecznym schronieniem dla antysemitów i radykalnych siewców nienawiści. W odróżnieniu od tego Investigative Project on Terrorism ma długą historię demaskowania ekstremistów. Zadaniem tej organizacji jest  ujawnianie prawdy kryjącej się za kłamstwami tych organizacji, które podają się za reprezentantów amerykańskich muzułmanów, ale które poświęcają się działalności propagandowej, w której terroryści są usprawiedliwiani, a Żydzi są przedmiotem nienawiści.  

 

CAIR założyła w latach 1990 Holy Land Foundation, grupa, której misją było zbieranie w Stanach Zjednoczonych funduszy dla terrorystów Hamasu. Choć ich nielegalna operacja zbierania funduszy została z czasem ukrócona przez Departament Skarbu USA, polityczna organizacja, założona, by ją reprezentować, funkcjonuje nadal. CAIR przemianowała się na muzułmańską wersję Anti-Defamation League i wcisnęła się do społeczności obrońców praw obywatelskich, zyskując w wielu miejscach niczym nie zasłużoną szacowność. W ostatnich latach starała się rozszerzyć zasięg swoich działań przez prezentowanie swojej walki z “islamofobią”, terminem, którym obejmuje każdego, kto ośmiela się badać lub krytykować grupy szerzące antysemityzm, nienawiść do Izraela i uzasadniające terroryzm.  


CAIR otrzymała istotną pomoc w tych zakłamanych staraniach z powodu rosnącej popularności intersekcjonalnej ideologii i krytycznej teorii rasy. Te toksyczne idee piętnują zarówno państwo Izrael, jak Żydów jako posiadaczy “białego przywileju” i dlatego można ich zaliczyć do ciemiężców, podczas gdy wszyscy muzułmanie są uważani za ofiary. W ten sposób dano przyzwolenia na antysemityzm, a sprzeciw wobec nienawiści do Żydów jest określany jako wyraz nienawiści.


Jednak CAIR nigdy nie odeszła od swoich ideologicznych korzeni. Stara się promować antysemicki ruch BDS, który obiera zarówno Izrael, jak jego żydowskich zwolenników za cel nielegalnego, dyskryminacyjnego bojkotu. Twierdzi, że jedynie krytykuje Izrael, ale jej rzeczywistym celem jest zniszczenie żydowskiego państwa. Nie było przypadkiem, że terrorysta, który kilka miesięcy temu wziął zakładników w synagodze w Teksasie, był podobno zainspirowany kampanią CAIR o uwolnienie terrorystki siedzącej w pobliskim więzieniu.

 

Niedawno stało się to jeszcze bardziej oczywiste, kiedy jedna z czołowych działaczek tej grupy, Zahra Billoo, wygłosiła wypełnioną nienawiścią tyradę przeciwko Żydom, synagogom i żydowskim organizacjom podczas imprezy zorganizowanej przez American Muslims for Palestine, kolejną radykalną grupę sprzymierzoną z CAIR. Gdyby była wyjątkiem, grupa, która czasami stara się pokazać jako przeciwna antysemityzmowi, choć popiera antysemickie kampanie, potępiłaby jej słowa. Nie zrobiła tego i nawet wielu liberalnych Żydów, którzy wcześniej dali się nabrać na postrzeganie CAIR jako sojusznika, musieli zrozumieć, że oszukano ich.

 

Niemniej CAIR kontynuuje kampanię dyskredytowania każdego, kto stara się powiedzieć o niej prawdę, czasami przy pomocy podobnie zdyskredytowanych lewicowych organizacji, takich jak Southern Poverty Law Center. Niedawno starała się napiętnować grupy, które pokazują prawdę o radykalnych islamistach i popierają Izrael oraz monitorują stronniczość mediów, jak również fundacje, które pomagają finansować taką działalność.

 

Ich ulubiona taktyka jest dobrze znana: określ grupę walczącą z nienawiścią jako grupę nienawiści. Tym gaslighting starali się zamienić ważne organizacje, takie jak CAMERA, Middle East Forum, MEMRI, Clarion Project i IPT w pariasów. To im się nie udało. Jednak przy pomocy politycznych sojuszników na lewym skrzydle Partii Demokratycznej, którzy popierają intersekcjonalne kłamstwa o Izraelu i Żydach, trwają ich bezwstydne próby nazywania ich nieustannego szerzenia nienawiści obroną przed islamofobią.


To czyni, że decyzja prokuratorki Letitii James o wsparciu CAIR jest szczególnie niepokojąca. James zdobyła rozgłos w zeszłym roku z powodu jej udanego usunięcia skompromitowanego gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, z powodu jego historii seksualnego nękania. Mimo że jej ambicje zastąpienia go na stanowisku zostały udaremnione, nadal ma ambicje objęcia wyższego urzędu. W Nowym Jorku, gdzie panuje przewaga Demokratów, oznacza to bicie pokłonów lewicowej bazie jej partii i akceptowanie szkalowania IPT przez CAIR.


To jest złowieszczy sygnał o wpływie intersekcjonalnej ideologii  na Partię Demokratyczną. IPT starał się przekonać sygnalistów w radykalnych grupach takich jak CAIR, by ujawnili ich działalność. Nie jest to żadne naruszanie niczyich praw obywatelskich – nie mówiąc już o próbie przeszkodzenia komukolwiek w publicznej działalności i braniu udziału w wyborach – jest to konieczny wysiłek odkrycia prawdy o działalności przestępczej.  


James i inni na lewicy, którzy kupują kłamstwa CAIR, nie chronią religijnej wolności. Dostarczają prawnej przykrywki antysemitom, którzy ukrywają się za kłamstwem, że każdy, kto mówi przeciwko ich działalności, dyskryminuje muzułmanów. Niestety, zbyt wielu w społeczności żydowskiej i gdzie indziej jest tak zastraszonych narracją CAIR-u o islamofobii, że sądzą, iż wystąpienie przeciwko nim i poparcie tych, którzy ich monitorują, takich jak IPT, narazi ich na oskarżenia o rasizm i bigoterię.


Ludzie dobrej woli, Żydzi i nie-Żydzi, muszą odrzucić wielkie kłamstwo CAIR i stanąć z grupami takimi jak IPT przeciwko fałszywym oskarżeniom James i skandalicznym groźbom. Jeśli tego nie zrobią, muszą zrozumieć, że CAIR i jej sojusznicy nie zadowolą się zastraszeniem IPT. Ich celem jest zamkniecie ust wszystkim proizraelskim grupom i wprowadzenie do głównego nurtu swojego toksycznego antysemityzmu. Kiedy rządy stają po stronie antysemickich bigotów i starają się uciszyć tych, którzy to monitorują, nikt, kto jest gotowy powiedzieć prawdę o nienawiści wobec narodu żydowskiego, nie będzie bezpieczny.


When governments side with anti-Semites, bigots flourish

JNS Org, 6 kwietnia 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska Jonathan S. Tobin

Amerykański dziennikarz, redaktor naczelny JNS.org, (Jewish News Syndicate). Komentuje również na łamach National Review, New York Post, The Federalist, w prasie izraelskiej m. in. na łamach Haaretz.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2222 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk