Prawda

Poniedziałek, 11 grudnia 2023 - 01:01

« Poprzedni Następny »


Islamskie dyktatury próbują kupić agencje ONZ


Giulio Meotti 2023-04-17

Pałac UNESCO w Paryżu.
Pałac UNESCO w Paryżu.

Świadectwa zebrane przez „New York Times” w sprawie Międzynarodowej Organizacji Pracy (agencji ONZ) informują o wpłacie 25 milionów dolarów przez rząd Doha do kasy tej agencji, co miało prowadzić do łagodniejszego traktowania praw pracowniczych w emiracie w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Agencja temu zaprzeczyła.


W 2021 roku Arabia Saudyjska – kolejny kraj wzorowo przestrzegający praw pracowniczych – została wybrana do komitetu wykonawczego Międzynarodowej Organizacji Pracy.


Cudowne wieści można przeczytać na stronach różnych agencji ONZ. Jak na przykład: „Dyrektor Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, Ghada Waly i przewodniczący Saudyjskiego Urzędu Antykorupcyjnego i Kontroli, Mazin bin Ibrahim Al-Kahmous, podpisali umowę o walce z korupcją”.


W rzeczywistości Saudyjczycy wiedzą, jak walczyć z handlem narkotykami: obcinają handlarzom głowy.


W 2018 roku Katar obiecał agencjom ONZ 500 mln dolarów.


Prawda jest taka, że islamskie dyktatury przekupują agencje ONZ. Jaki interes mają niektóre z najsłabiej zaludnionych i najbardziej represyjnych krajów świata, od Kataru po Arabię Saudyjską, w rozdawaniu miliardów na cele humanitarne na świecie? Wyjaśnił to w „Le Figaro”wybitny filozof Pierre Manent, dyrektor Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales. Manent cytuje wielkiego znawcę Machiavellego: „Dopuściliśmy do ustanowienia dyscypliny słów i uczuć, która zabrania nam bronić i, że tak powiem, kochać to, czym jesteśmy, formę życia, która jest nasza, ale która z drugiej strony władczo nakazuje nam przyjmować z chciwością wszystko, o co nas się oskarża, wszystko, co nas niepokoi, wszystko, co nas obraża. Byliśmy narodem, który twierdził, że panuje nad sobą i że jest częścią historii. Zrezygnowaliśmy z tej ambicję i uznaliśmy ją za niesprawiedliwą. Nasz naród oddziela nas od ludzkości, pilnie trzeba go w ludzkości rozpuścić, taka jest nasza nowa polityczna religia”.


W tym samym czasie, kiedy „New York Times” oskarżył Międzynarodową Organizację  Pracy o korupcję ze strony Kataru, szef agencji ONZ ds. uchodźców, Filippo Grandi, przebywał w Katarze, by podpisać porozumienie z emiratem o wartości 18 mln dolarów. Sekretarz ONZ, Antonio Guterres, był również w Katarze, aby zainaugurować „Dom Narodów Zjednoczonych”. Emir Kataru finansuje liczne agencje ONZ, od UNICEF przez WHO po FAO. Jedno z najmniejszych państw na świecie znajduje się w pierwszej dziesiątce międzynarodowych darczyńców na rzecz agencji ONZ. Arabia Saudyjska jest trzecim co do wielkości darczyńcą na świecie. Co robiła UNWTO, agencja ONZ ds. turystyki, w Arabii Saudyjskiej?


Raport Fundacji Adenauera mówi, jak kraje Zatoki Perskiej wykorzystują darowizny humanitarne do promowania politycznego islamu.


Weźmy listę darczyńców Biura ds. Zwalczania Terroryzmu ONZ: Katar i Arabia Saudyjska trzymają je mocno w ryzach swoimi dolarami. Nieważne, że Katar przekazał Hamasowi 1,5 miliarda, że w Syrii Katar wspiera terrorystów Al-Nusra, czy że Katar jest oskarżany przez rodziców zamordowanego przez ISIS amerykańskiego dziennikarza o powiązania z terroryzmem.


W orwellowskiej ONZ „terroryzm” nie oznacza terroryzmu.


Tymczasem Katar podarował agencji ONZ ds. uchodźców, UNHCR, kwotę 16 milionów dolarów. We wrześniu ubiegłego roku Arabia Saudyjska przekazała 1 milion dolarów na rzecz Sojuszu Cywilizacji ONZ, organu ONZ zajmującego się „dialogiem między cywilizacjami”. Potem 10 milionów dolarów z Kuwejtu do agencji migracyjnej ONZ.


Reżimy islamskie złożyły ofertę przejęcia UNESCO, inwestując ogromne środki finansowe w tę agencję ONZ. Katar, najbogatsze państwo na świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca, udzielił niezwykle hojnego wsparcia finansowego. Z tego powodu w wyścigu o przywództwo w UNESCO poprowadził przedstawiciel Kataru, były minister kultury Hamad bin Abdulaziz al Kawari.


Ten „lobbing” pozwolił krajom islamskim na utworzenie w UNESCO najpotężniejszego bloku. Jak wyjaśnił Denis MacEoin, „spośród 195 państw członkowskich UNESCO 35 to narody w pełni islamskie, kolejnych 21 to członkowie Organizacji Współpracy Islamskiej, a cztery to państwa-obserwatorzy. To sprawia, że jest blok 60 państw, który opowiada się za rezolucjami inspirowanymi przez muzułmanów”.


Turcja przekazała 5 milionów UNESCO, które milczało, kiedy Erdogan przekształcił bazylikę Hagia Sophia w meczet.


Katar przekazał 4 miliony i obiecał UNESCO 10 milionów, (kolejne pół miliona właśnie przeznaczono na 2023 rok). Siedziba UNESCO w Paryżu była gospodarzem sponsorowanego przez Arabię Saudyjską forum na temat „różnorodności kulturowej i religijnej” (UNESCO właśnie pochwaliło Saudyjczyków). Kapitulacja przed barbarzyństwem, za którą saudyjski król Abdallah Ibn Abdul Aziz zapłacił 20 milionami dolarów na rzecz UNESCO. Zjednoczone Emiraty Arabskie przekazały UNESCO 6 milionów, a Kuwejt 5 milionów. Potem kolejna darowizna w wysokości 3,5 miliona z Kuwejtu.


Arabia Saudyjska została właśnie wybrana na przewodniczącą Komisji UNESCO ds. Światowego Dziedzictwa. Nieźle jak na państwo, które zniszczyło 98 procent swojego religijnego i artystycznego dziedzictwa. Przypominamy, że UNESCO to akronim oznaczający „Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Edukacji, Nauki i Kultury”. George Orwell?...


Azerbejdżan, jeden z najbogatszych krajów islamskich na świecie, ma ogromne znaczenie w UNESCO. Wiceprezydentka Azerbejdżanu Mehriban Alijewa (która jest także żoną prezydenta Ilhama Alijewa) otrzymała tytuł „Ambasadorki Dobrej Woli UNESCO”. (O likwidację tego tytułu zwróciły się do UNESCO organizacje takie jak Europejskie Centrum Wolności Prasy i Mediów.) Alijew wręczył medal byłemu dyrektorowi UNESCO Koichiro Matsuurze. A kiedy UNESCO straciło 22 procent swojego budżetu, Azerbejdżan przekazał UNESCO 5 milionów dolarów. W tym samym roku UNESCO na prośbę Fundacji Alijewa, na czele której stoi jego żona, zorganizowało w swojej siedzibie w Paryżu wystawę zatytułowaną „Azerbejdżan, kraj tolerancji”.


Według słów wspaniałego francuskiego intelektualisty, Jean-François Revela, UNESCO stało się „międzynarodową składnicą kłamstw, której pierwotną misją było szerzenie edukacji, nauki i kultury, ale która odwrócił cel swojej funkcji, przywodząc na myśl orwellowskie Ministerstwo Prawdy”.


Dlaczego nie spędzić długiego weekendu w pięciogwiazdkowym hotelu Four Seasons w Rijadzie, gdzie czekają „marmurowe łazienki z głębokimi wannami”? Tak musiało pomyśleć 2100 delegatów 400 zachodnich organizacji pozarządowych zebranych w królestwie islamu na światowym forum „Młodzież i jej wpływ społeczny”, zorganizowanym przez ONZ. Uczestniczki poproszono o „ubranie się skromnie”, przez założenie abaji, długiej, ciemnej sukni. Mężczyzn poproszono, aby„nigdy nie wyciągali ręki do kobiet”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez fundację rodziny Saudów, a udział w nim wzięli m.in. sekretarz UNESCO Irina Bokova oraz francuski polityk i ekonomista Jacques Attali.


Hotel Four Seasons ma motto: „Pokochasz to”. Członkowie kasty nietykalnych z agencji ONZ, tej siedziby humanitarnej biurokracji, która z roku na rok staje się coraz większa i grubsza, wprost proporcjonalnie do jej bezużyteczności, musieli to pokochać. Oni są miękkim podbrzuszem Zachodu.


Islamic dictatorships are trying to buy the UN agencies

Israel National News, 11 kwietnia 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Giulio Meotti 

Włoski publicysta, autor książki „A New Shoah: The Untold Story of Israel’s Victims of Terrorism”. 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2494 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk