Prawda

Wtorek, 11 maja 2021 - 22:54

« Poprzedni Następny »


Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?


Hugh Fitzgerald 2021-01-24

Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.
Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.

Wśród najbardziej godnych pochwały czynów administracji Trumpa było zlikwidowanie amerykańskiego finansowania UNRWA, organizacji ONZ odpowiedzialnej za zakwaterowanie, żywienie, opiekę zdrowotną i edukację tych, którzy nazywani są „palestyńskimi uchodźcami”. Było kilka powodów zatrzymania setek milionów dolarów amerykańskich środków pomocowych dla UNRWA.

Pierwszym było absurdalne utrzymywanie przez UNRWA (i ONZ), że w odróżnieniu od innych dziesiątków milionów uchodźców po II wojnie światowej, “palestyńscy uchodźcy” mogli – unikatowo – przekazywać status uchodźcy swoim potomkom jako część ich genetycznego dziedzictwa, a więc ich dzieci, wnuki i prawnuki (i tak dalej, do końca świata) są uważani za uchodźców. Jako uchodźcy figurują na listach UNRWA, które nieustannie wydłużają się, kiedy rodzą się nowe pokolenia tych pseudo-uchodźców i wymagają utrzymania. Administracja Trumpa uznała, że pora działać przeciwko czemuś tak absurdalnemu i zacząć naciskać na UNRWA – i ONZ – by przestali traktować “status palestyńskiego uchodźcy” jako dziedziczną cechę genetyczną. Żywiono także nadzieję, że amerykański przykład doprowadzi inne kraje płacące na UNRWA do zakończenia własnych wpłat. Jak dotąd to się jednak nie zdarzyło.


Drugim powodem obcięcia funduszy dla UNRWA był skandal z podręcznikami szkolnymi, które zawsze były pełne antysemityzmu i nienawiści do Izraela oraz podżegania do przemocy. Nawet zwykłe lekcje arytmetyki służyły wychwalaniu terrorystów. “Jeśli Mohammed został skazany na 15 lat więzienia przez syjonistów i odsiedział dwie trzecie tego okrutnego wyroku, przez ile lat pozostanie w więzieniu za obronę praw swojego ludu?


Można mieć nadzieję, że Tony Blinken i Jake Sullivan starannie zbadają najnowszy raport o antysemickich i antyizraelskich treściach w podręcznikach szkolnych UNRWA przed doradzaniem Bidenowi, jaki kurs ma obrać, jako że obecnie sądzi się, iż Biden chce wznowić amerykańskie wypłaty pieniędzy dla UNRWA. Raport o podręcznikach szkolnych UNRWA znajduje się tutaj: Study Finds UNRWA Educational Materials Replete With Antisemitism, Anti-Israel Hate, Incitement [Badanie pokazuje, że materiały edukacyjne UNRWA pełne są antysemityzmu, antyizraelskiej nienawiści, podżegania], „Algemeiner”, 13 stycznia 2021, a wcześniejsze, krótkie doniesienie o nim w Jihad Watch było tutaj.

Nowe badanie edukacyjnego materiału używanego przez UNRWA, który służy palestyńskim uchodźcom pokazało, że ten materiał cechuje antyizraelski i antysemicki rasizm, zachęcanie do terroryzmu i dżihadu oraz odrzucenie pokoju z państwem żydowskim.


Raport organizacji IMPACT-se, która monitoruje programy szkolne, twierdzi, że te treści naruszają wymagania samej ONZ przedstawione przez organizację d/s kultury,  UNESCO — która żąda szacunku dla „innego” i zobowiązania do pokoju oraz zakazuje mowy nienawiści, podżegania i uprzedzeń.


Wbrew tym wymogom, czytamy w raporcie, materiały UNRWA — używane do nauczania 500 tysięcy dzieci — zachęcają do dżihadu, terroryzmu i męczeństwa, i przedstawiają terrorystów jako bohaterów…


Europa jest demonizowana za wyprawy krzyżowe i nie ma żadnej informacji o historii Żydów lub Izraela.  

Choć Żydzi są najbardziej demonizowanym narodem w podręcznikach UNRWA, w duchu równości w sprawie nienawiści podręczniki UNRWA są także narzędziem potępiania innych nie-muzułmanów, włącznie z europejskimi chrześcijanami, za takie przestępstwa jak udział w krucjatach. Marna to pociecha dla Izraelczyków.  

Izrael jest systematycznie demonizowany przy pomocy kłamstw i teorii spiskowych, takich jak fałszywe twierdzenie, że Izrael dąży do zniszczenia meczetu Al-Aksa, zrzuca toksyczne odpady na Zachodnim Brzegu i rabuje palestyńskie starożytne zabytki….

Meczet Al-Aksa jest pod wyłączną kontrolą islamskiego Wakf, który z kolei jest nadzorowany przez Jordanię. Izrael nigdy nie starał się zniszczyć ani w najmniejszym stopniu naruszyć meczetu Al-Aksa. W rzeczywistości Izrael tak troszczy się o uczucia muzułmanów w meczecie, że surowo zabronił jakimkolwiek Żydom, odwiedzającym Wzgórze Świątynne, podchodzenia zbyt blisko wejścia do meczetu. I, żeby nie obrazić muzułmanów, Żydzi na Wzgórzu Świątynnym mają surowy zakaz władz izraelskich zarówno głośnego modlenia się, jak i milczącego powtarzania modlitw.  


Oskarżenie o “toksyczne odpady” jest także kłamstwem. To Palestyńczycy wyrzucają i spalają śmieci, włącznie z elektronicznymi urządzeniami, w Izraelu zaś zbiera się to w celu wydobycia cennych metali, szczególnie miedzi. Również oskarżenie o “rabowanie starożytnych zabytków” jest całkowicie fałszywe. Izrael skrupulatnie utrzymuje i stara się chronić wszystkie wykopaliska archeologiczne, żydowskie, chrześcijańskie i muzułmańskie.  To właśnie Palestyńczycy atakują, podpalają i próbują zniszczyć zarówno Grób Józefa, jak Grób Racheli.  Palestyńczycy raz za razem dokonują szkód, a czasem udaje im się zniszczyć żydowskie miejsca archeologiczne znajdujące się na Obszarach A i B na Zachodnim Brzegu. Celem jest wymazanie historycznych dowodów 3000-letniej obecności Żydów w Ziemi Izraela.

Materiały [szkolne] po prostu wymazują Izrael i Żydów w całości. Nazwa Izraela jest z rzadka wspominana, a mapy regionu pokazują cały Izrael jako „Palestynę”. Żydowska historia w Izraelu i na Bliskim Wschodzie jest niemal całkowicie ignorowana, a Izrael jest oskarżany o próby „judaizacji” tego terenu.

Zatem dzieci w szkołach UNRWA uczą się, że Żydzi nie mają żadnych praw do ziemi swoich przodków i nigdy tam ich nie było. Groteskowo oskarża się Izraelczyków o “judaizowanie” ziemi, na której Żydzi żyli nieprzerwanie przez 3000 lat.

IMPACT-se, który mieści się w Jerozolimie i badał także programy szkolne w Izraelu i w całym regionie, zauważył kilka pozytywnych trendów. Nazwa Izraela jest wspomniana kilka razy więcej niż to, co znaleziono w poprzednich przeglądach; niektóre oszczerstwa usunięto, takie jak bezpodstawne twierdzenie, że Izrael kradnie palestyńską wodę; nie pojawiają się również niektóre wersety koraniczne wzywające do dżihadu….   

Te zmiany są tak minimalne, że ledwo się je dostrzega. Przynajmniej w kilku miejscach pojawia się „Izrael” zamiast „syjonistycznego tworu”. Usunięto kilka najbardziej absurdalnych oskarżeń. Na przykład, oskarżenie, że Izrael “kradnie palestyńską wodę” – kiedy Izrael posyła 10 milionów metrów sześciennych własnej wody do Autonomii Palestyńskiej — zostało wreszcie usunięte z podręczników. Usunięto garść koranicznych wersetów, które wzywają do agresywnego dżihadu, ale wiele znajduje się tam nadal. Fascynujące byłoby dowiedzenie się, czy podręczniki nadal informują podatnych na wpływy uczniów, że muzułmanie są “najlepszym z narodów”, podczas gdy nie-muzułmanie są „najbardziej nikczemnymi ze stworzeń”. Z drugiej strony, fakt, że w ogóle były jakiekolwiek zmiany, należy przyjąć jako znak, że finansowy nacisk administracji Trumpa odniósł skutek i jeśli ten nacisk będzie utrzymany, jeśli Ameryka odmówi finansowania UNRWA, wynikiem może być więcej pozytywnych zmian.  


Byłoby głęboko niepokojące, gdyby administracja Bidena powróciła do wspierania UNRWA i ponownie odkręciła kurek z setkami milionów dolarów amerykańskich swobodnie płynących środków pomocowych w momencie, kiedy nacisk finansowy (zapomnijcie o nacisku moralnym, bo ten nigdy nie miał żadnego wpływu), zaczyna pokazywać pewne (choć niewielkie) rezultaty. Ten nacisk powinien trwać w celu pchnięcia UNRWA w kierunku ważniejszych zmian  w podręcznikach szkolnych niż tych kilka zaledwie kosmetycznych zmian, jakie zrobiono dotąd. Powrót do status quo ante Trumpa, pozwolenie UNRWA na sądzenie, że może bezkarnie kontynuować wpajanie antysemityzmu i nienawiści do Izraela poprzez swoje podręczniki szkolne, będzie zupełnie niepotrzebnym poddaniem się siłom ciemności, które zawsze czają się tuż pod powierzchnią zwodniczej propagandy palestyńskiej.


Unchanged In Its Inculcation of Hate, UNRWA Should Remain Without Aamerican Funding

Jihad Watch, 19 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

 

Publicysta Jihad Watch


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1837 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńskie państwo: co powiedziałby Ben Gurion?   Taheri   2021-05-11
Praktykowanie feminizmu będąc białą kobietą   Chesler   2021-05-11
Obywatelu, czuj się poinformowany   Koraszewski   2021-05-10
Wycofanie się Bidena z Afganistanu podważa jego globalną strategię   Kemp   2021-05-10
Osiem wskazówek czytania o Izraelu   Friedman   2021-05-09
Jak po pięciu miesiącach załamała się obietnica reform Erdogana   Bekdil   2021-05-06
Zastosowanie krytycznej teorii rasy do krytyki Izraela   Tobin   2021-05-05
80 lat temu: senatorzy USA popierają żydowską ojczyznę; brytyjscy i tureccy dyplomaci protestują mówiąc, że świat będzie miał się lepiej, jeśli Żydzi pozostaną pod nazistowskimi rządami     2021-05-04
Postępowi intelektualiści walczą z postępem   Abdul-Hussain   2021-05-03
Komisarz UNRWA twierdzi, że agencja nie jest polityczna. Jest WYŁĄCZNIE polityczna!     2021-05-02
Błąd w dyplomatycznej sztuce   Tobin   2021-04-30
Nacjonalizm versus imperium   Rosenthal   2021-04-29
Różnica między wymówkami a powodami nienawiści do Żydów     2021-04-28
Doktryna polityki zagranicznej USA przedstawiona przez Lindę Thomas-Greenfield   Glick   2021-04-27
Końcowa faza gry w Afganistanie jest również początkiem   Fernandez   2021-04-27
Projekt ustawy Betty McCollum (poparty przez J-Street i Americans for Peace) jest antysemicki. Oto dlaczego.     2021-04-24
Profesor islamskiego prawa: Żydzi poprzez język kontrolują świat, jednak lingwistyczne zwycięstwa należą do Arabów   Fitzgerald   2021-04-23
Amerykańskie Stowarzyszenie Humanistów oszalało   Rebecca Goldstein   2021-04-23
Jak palestyńscy przywódcy traktują palestyńskich uchodźców   Toameh   2021-04-22
Irracjonalna, niebezpieczna polityka wobec Iranu nie jest przypadkiem   Rosenthal   2021-04-18
Polityka,  czyli wojna innymi środkami   Koraszewski   2021-04-17
Czy możemy wygrać w “szarej strefie”?   Kemp   2021-04-15
Amerykanie zabici przez palestyńskich Arabów: zapomniane ofiary terroru   Flatow   2021-04-15
Antony Blinken zadzwonił do niewłaściwego faceta   Flatow   2021-04-14
Brytyjski dyplomata, który uratował ponad 40 tysięcy Żydów   Bull   2021-04-13
Wykorzystywanie zachodniego świata akademickiego przez Chiny   Bergman   2021-04-13
Dlaczego Żydzi i Polacy nadal spierają się o Holocaust?   Tobin   2021-04-12
Ameryka zmienia stronę   Rosenthal   2021-04-10
Co Palestyńczycy w obliczu zbliżających się wyborów myślą o korupcji w ich społeczeństwie?   Roth   2021-04-09
Administracja Bidena i Iran: tajne umowy i ponowne ugłaskiwanie?   Rafizadeh   2021-04-08
Congressional Research Service zmieniła historię palestyńskiego nacjonalizmu. Dwukrotnie.     2021-04-07
Lękliwe cenzurowanie Dantego i wyznania Adama Michnika   Koraszewski   2021-04-05
Dlaczego Biden jest obojętny wobec gloryfikacji antysemityzmu przez ONZ?   Bayefsky   2021-04-04
USA, Chiny, Rosja i pułapka Tucydydesa   Taheri   2021-04-02
Rzekome międzynarodowe prawo jest najnowszym antyizraelskim oszczerstwem   Kontorovich   2021-04-02
Francja: Profesor pod ochroną policyjną po odmowie zrównania “islamofobii” z antysemityzmem   Spencer   2021-04-01
Za Bidena stare błędy stają się znowu nowymi   Rosenthal   2021-03-31
Ameryka versus Iran: czyli kto zaczął?   Abdul-Hussain   2021-03-30
Ryzykowna podróż śladami dziadów   Koraszewski   2021-03-29
Czego chcą Palestyńczycy   Abdul-Hussain   2021-03-28
Dania uderza w „społeczeństwa równoległe”   Kern   2021-03-27
Podlizująca się Chinom WHO stwarza niebezpieczeństwo kolejnej pandemii   Ridley   2021-03-25
Oblężenie Paryża, czyli wojna światów   Zbierski   2021-03-24
Chiny zwiększają naciski na Tajwan   Bergman   2021-03-23
Małostkowy izolacjonizm UE niszczy Europę   Ridley   2021-03-20
Palestyńczycy: Dlaczego terroryści popierają masowych morderców   Toameh   2021-03-20
Wstęga nienawiści Möbiusa   Savodnik   2021-03-17
Jak wizja Orwella może stać się rzeczywistością   Rosenthal   2021-03-17
“New York Times” kryje terrorystkę i na dodatek oczernia Goldę Meir   Flatow   2021-03-14
Nie rzucajcie księcia wilkom na pożarcie   Bard   2021-03-13
Uwagi o politycznej dyskalkulii   Koraszewski   2021-03-13
Chiny kontynuują miażdżenie Hong Kongu   Bergman   2021-03-12
Biden porzuca pokój na Bliskim Wschodzie   Glick   2021-03-10
Politycznie, lirycznie i empatycznie   Koraszewski   2021-03-07
Społeczeństwo, które nie może dyskutować o wpływie ideologii trans na dzieci, nie jest demokracją   Tobin   2021-03-06
BBC milczy o zaplanowanych wyborach palestyńskich   Sela   2021-03-06
Notoryczna kradzież pięknych słów   Koraszewski   2021-03-05
Oto dziennikarze BBC, którzy byli szczególnie nieuczciwi w sprawie Izraela.   Fitzgerald   2021-03-05
Chiny kupują ludzi na zachodnich uniwersytetach   Meotti   2021-03-04
Głupia polityka bliskowschodnia Bidena   Rosenthal   2021-03-02
Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk