Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 04:26

« Poprzedni Następny »


Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?


Hugh Fitzgerald 2021-01-24

Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.
Strzelisty gmach UNRWA w Gazie.

Wśród najbardziej godnych pochwały czynów administracji Trumpa było zlikwidowanie amerykańskiego finansowania UNRWA, organizacji ONZ odpowiedzialnej za zakwaterowanie, żywienie, opiekę zdrowotną i edukację tych, którzy nazywani są „palestyńskimi uchodźcami”. Było kilka powodów zatrzymania setek milionów dolarów amerykańskich środków pomocowych dla UNRWA.

Pierwszym było absurdalne utrzymywanie przez UNRWA (i ONZ), że w odróżnieniu od innych dziesiątków milionów uchodźców po II wojnie światowej, “palestyńscy uchodźcy” mogli – unikatowo – przekazywać status uchodźcy swoim potomkom jako część ich genetycznego dziedzictwa, a więc ich dzieci, wnuki i prawnuki (i tak dalej, do końca świata) są uważani za uchodźców. Jako uchodźcy figurują na listach UNRWA, które nieustannie wydłużają się, kiedy rodzą się nowe pokolenia tych pseudo-uchodźców i wymagają utrzymania. Administracja Trumpa uznała, że pora działać przeciwko czemuś tak absurdalnemu i zacząć naciskać na UNRWA – i ONZ – by przestali traktować “status palestyńskiego uchodźcy” jako dziedziczną cechę genetyczną. Żywiono także nadzieję, że amerykański przykład doprowadzi inne kraje płacące na UNRWA do zakończenia własnych wpłat. Jak dotąd to się jednak nie zdarzyło.


Drugim powodem obcięcia funduszy dla UNRWA był skandal z podręcznikami szkolnymi, które zawsze były pełne antysemityzmu i nienawiści do Izraela oraz podżegania do przemocy. Nawet zwykłe lekcje arytmetyki służyły wychwalaniu terrorystów. “Jeśli Mohammed został skazany na 15 lat więzienia przez syjonistów i odsiedział dwie trzecie tego okrutnego wyroku, przez ile lat pozostanie w więzieniu za obronę praw swojego ludu?


Można mieć nadzieję, że Tony Blinken i Jake Sullivan starannie zbadają najnowszy raport o antysemickich i antyizraelskich treściach w podręcznikach szkolnych UNRWA przed doradzaniem Bidenowi, jaki kurs ma obrać, jako że obecnie sądzi się, iż Biden chce wznowić amerykańskie wypłaty pieniędzy dla UNRWA. Raport o podręcznikach szkolnych UNRWA znajduje się tutaj: Study Finds UNRWA Educational Materials Replete With Antisemitism, Anti-Israel Hate, Incitement [Badanie pokazuje, że materiały edukacyjne UNRWA pełne są antysemityzmu, antyizraelskiej nienawiści, podżegania], „Algemeiner”, 13 stycznia 2021, a wcześniejsze, krótkie doniesienie o nim w Jihad Watch było tutaj.

Nowe badanie edukacyjnego materiału używanego przez UNRWA, który służy palestyńskim uchodźcom pokazało, że ten materiał cechuje antyizraelski i antysemicki rasizm, zachęcanie do terroryzmu i dżihadu oraz odrzucenie pokoju z państwem żydowskim.


Raport organizacji IMPACT-se, która monitoruje programy szkolne, twierdzi, że te treści naruszają wymagania samej ONZ przedstawione przez organizację d/s kultury,  UNESCO — która żąda szacunku dla „innego” i zobowiązania do pokoju oraz zakazuje mowy nienawiści, podżegania i uprzedzeń.


Wbrew tym wymogom, czytamy w raporcie, materiały UNRWA — używane do nauczania 500 tysięcy dzieci — zachęcają do dżihadu, terroryzmu i męczeństwa, i przedstawiają terrorystów jako bohaterów…


Europa jest demonizowana za wyprawy krzyżowe i nie ma żadnej informacji o historii Żydów lub Izraela.  

Choć Żydzi są najbardziej demonizowanym narodem w podręcznikach UNRWA, w duchu równości w sprawie nienawiści podręczniki UNRWA są także narzędziem potępiania innych nie-muzułmanów, włącznie z europejskimi chrześcijanami, za takie przestępstwa jak udział w krucjatach. Marna to pociecha dla Izraelczyków.  

Izrael jest systematycznie demonizowany przy pomocy kłamstw i teorii spiskowych, takich jak fałszywe twierdzenie, że Izrael dąży do zniszczenia meczetu Al-Aksa, zrzuca toksyczne odpady na Zachodnim Brzegu i rabuje palestyńskie starożytne zabytki….

Meczet Al-Aksa jest pod wyłączną kontrolą islamskiego Wakf, który z kolei jest nadzorowany przez Jordanię. Izrael nigdy nie starał się zniszczyć ani w najmniejszym stopniu naruszyć meczetu Al-Aksa. W rzeczywistości Izrael tak troszczy się o uczucia muzułmanów w meczecie, że surowo zabronił jakimkolwiek Żydom, odwiedzającym Wzgórze Świątynne, podchodzenia zbyt blisko wejścia do meczetu. I, żeby nie obrazić muzułmanów, Żydzi na Wzgórzu Świątynnym mają surowy zakaz władz izraelskich zarówno głośnego modlenia się, jak i milczącego powtarzania modlitw.  


Oskarżenie o “toksyczne odpady” jest także kłamstwem. To Palestyńczycy wyrzucają i spalają śmieci, włącznie z elektronicznymi urządzeniami, w Izraelu zaś zbiera się to w celu wydobycia cennych metali, szczególnie miedzi. Również oskarżenie o “rabowanie starożytnych zabytków” jest całkowicie fałszywe. Izrael skrupulatnie utrzymuje i stara się chronić wszystkie wykopaliska archeologiczne, żydowskie, chrześcijańskie i muzułmańskie.  To właśnie Palestyńczycy atakują, podpalają i próbują zniszczyć zarówno Grób Józefa, jak Grób Racheli.  Palestyńczycy raz za razem dokonują szkód, a czasem udaje im się zniszczyć żydowskie miejsca archeologiczne znajdujące się na Obszarach A i B na Zachodnim Brzegu. Celem jest wymazanie historycznych dowodów 3000-letniej obecności Żydów w Ziemi Izraela.

Materiały [szkolne] po prostu wymazują Izrael i Żydów w całości. Nazwa Izraela jest z rzadka wspominana, a mapy regionu pokazują cały Izrael jako „Palestynę”. Żydowska historia w Izraelu i na Bliskim Wschodzie jest niemal całkowicie ignorowana, a Izrael jest oskarżany o próby „judaizacji” tego terenu.

Zatem dzieci w szkołach UNRWA uczą się, że Żydzi nie mają żadnych praw do ziemi swoich przodków i nigdy tam ich nie było. Groteskowo oskarża się Izraelczyków o “judaizowanie” ziemi, na której Żydzi żyli nieprzerwanie przez 3000 lat.

IMPACT-se, który mieści się w Jerozolimie i badał także programy szkolne w Izraelu i w całym regionie, zauważył kilka pozytywnych trendów. Nazwa Izraela jest wspomniana kilka razy więcej niż to, co znaleziono w poprzednich przeglądach; niektóre oszczerstwa usunięto, takie jak bezpodstawne twierdzenie, że Izrael kradnie palestyńską wodę; nie pojawiają się również niektóre wersety koraniczne wzywające do dżihadu….   

Te zmiany są tak minimalne, że ledwo się je dostrzega. Przynajmniej w kilku miejscach pojawia się „Izrael” zamiast „syjonistycznego tworu”. Usunięto kilka najbardziej absurdalnych oskarżeń. Na przykład, oskarżenie, że Izrael “kradnie palestyńską wodę” – kiedy Izrael posyła 10 milionów metrów sześciennych własnej wody do Autonomii Palestyńskiej — zostało wreszcie usunięte z podręczników. Usunięto garść koranicznych wersetów, które wzywają do agresywnego dżihadu, ale wiele znajduje się tam nadal. Fascynujące byłoby dowiedzenie się, czy podręczniki nadal informują podatnych na wpływy uczniów, że muzułmanie są “najlepszym z narodów”, podczas gdy nie-muzułmanie są „najbardziej nikczemnymi ze stworzeń”. Z drugiej strony, fakt, że w ogóle były jakiekolwiek zmiany, należy przyjąć jako znak, że finansowy nacisk administracji Trumpa odniósł skutek i jeśli ten nacisk będzie utrzymany, jeśli Ameryka odmówi finansowania UNRWA, wynikiem może być więcej pozytywnych zmian.  


Byłoby głęboko niepokojące, gdyby administracja Bidena powróciła do wspierania UNRWA i ponownie odkręciła kurek z setkami milionów dolarów amerykańskich swobodnie płynących środków pomocowych w momencie, kiedy nacisk finansowy (zapomnijcie o nacisku moralnym, bo ten nigdy nie miał żadnego wpływu), zaczyna pokazywać pewne (choć niewielkie) rezultaty. Ten nacisk powinien trwać w celu pchnięcia UNRWA w kierunku ważniejszych zmian  w podręcznikach szkolnych niż tych kilka zaledwie kosmetycznych zmian, jakie zrobiono dotąd. Powrót do status quo ante Trumpa, pozwolenie UNRWA na sądzenie, że może bezkarnie kontynuować wpajanie antysemityzmu i nienawiści do Izraela poprzez swoje podręczniki szkolne, będzie zupełnie niepotrzebnym poddaniem się siłom ciemności, które zawsze czają się tuż pod powierzchnią zwodniczej propagandy palestyńskiej.


Unchanged In Its Inculcation of Hate, UNRWA Should Remain Without Aamerican Funding

Jihad Watch, 19 stycznia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Hugh Fitzgerald

 

Publicysta Jihad Watch


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1966 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29
Wikipedia prowadzi wojnę z Żydami   Collier   2021-07-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk